Odgrzybianie ścian Kraków

Dowiedz się więcej +48 735 960 510

Odgrzybianie ściany w Krakowie. Jak walczyć z dużym zawilgoceniem w domu?

Czy w Twojej nieruchomości doszło do awarii kanalizacji? W takim przypadku uważaj, gdyż może pojawić się nieprzyjemny zapach, a także grzyby i pleśń, które wymagają interwencji doświadczonej firmy sprzątającej.

Kastelnik – odgrzybianie ścian – potwierdzone certyfikatem

Świadczymy usługi odgrzybiania ścian w różnych rejonach Krakowa w każdej z 18 dzielnic miasta. Przeprowadziliśmy usuwanie grzybów domowych i pleśni ze ścian łazienek i pomieszczeń mieszkalnych na Osiedlu przy Kozłówce, w Woli Duchackiej, Mydlnikach, Starym Mieście, Prądniku Białym, Krowodrzy i Czyżynach.

Tej kompleksowej usłudze powinny poddać się wszyscy, którzy zauważyli u siebie objawy zatrucia pleśnią lub grzybem. Zanim jednak sięgniesz po telefon, zobacz, jak przebiega odgrzybiane ścian Kraków w woj. małopolskim.

Odgrzybianie mieszkania Kraków. 

Odgrzybianie mieszkania z zagrzybienia w Krakowie przy ul. Kalwaryjskiej.

Jakie są najczęstsze powody powstania grzyba w domu?

Wilgoć na ścianie to zły omen, a kiedy pojawią się czarne wykwity czas zamówić jedną z usług specjalisty od usuwania pleśni i grzybów. Profesjonalne odgrzybianie mieszkania w Krakowie, to usługa, która polega eliminacji grzyba ze ścian i mokrych murów, a także innych powierzchni budowlanych.

Najczęstszą przyczyną powstawania grzyba na ścianach jest:

 • Nadmierna wilgotność;
 • Nieodpowiednia wentylacja;
 • Zalanie budynku wodą gruntową;
 • Zbyt szczelne okna w domu.

Przebywanie w pomieszczeniach, w których występuje pleśń, nie tylko niesie za sobą poważne konsekwencje zdrowotne, ale również może wpłynąć na stan techniczny budynku.

Dlatego też ważne jest, aby szybko podjąć działania i rozpocząć proces usuwania grzyba ze ścian ze specjalistyczną firmą lub na własną rękę.

Usuwanie pleśni ze ścian Kraków.

Jeśli zauważyłeś na swoich ścianach przebarwienia, ciemne plamy lub rdzawe zacieki, to czas zadzwonić do firmy Kastelnik. Oferujemy kompleksowe usługi usuwania pleśni i grzybów w Krakowie. Nasz dyżurny numer telefonu +48 735-960-510 czynny jest całą dobę.

Jakie rodzaje grzybów pleśniowych można spotkać w domu?

Pleśń i grzyby mogą obejmować od nieszkodliwych białych plam do czarnych wykwitów. Ważne jest, aby zidentyfikować rodzaj pleśni – pomocne będzie badanie mykologiczne, ponieważ niektóre rodzaje pleśni mogą powodować problemy w tym kłopoty z oddychaniem. Najczęściej pojawiające się rodzaje pleśni znalezione w domu to Aspergillus, Penicillium, Alternaria, Fusarium.

Usuwanie grzybów i pleśni z mieszkań – jak skutecznie wykonać?

Usuwanie pleśni z budynku to ważna usługa, która pomoże Ci utrzymać zdrowe środowisko w Twoim domu. Jeśli problem z grzybami i pleśnią jest poważny lub obejmuje duże powierzchnie, warto skorzystać z profesjonalnych usług. Nasi specjaliści mają na stanie odpowiednie narzędzia i wiedzę, aby skutecznie usunąć infekcję i zapobiec jej powrotowi.

Ważne jest, aby do usuwania pleśni i grzybów z powierzchni budowlanych takich jak ściany, mur czy sufity używać profesjonalnych środków chemicznych o działaniu bakteriobójczym i grzybobójczym – podkreśla Mieszko Kastelnik.

Profesjonalne usługi usuwania grzybów i pleśni zwykle obejmują kilka etapów. Po pierwsze, specjaliści dokładnie oceniają rozmiar i skalę infekcji oraz identyfikują przyczynę wilgoci i realizują usługę osuszania murów w zawilgoconych pomieszczeniach. Następnie stosują odpowiednie narzędzia i środki chemiczne, aby usunąć grzyby i pleśnie z powierzchni i zanieczyszczeń.

Kastelnik – dezodoryzacja powietrza – kontakt 7 dni w tygodniu

Po dokładnym oczyszczeniu zanieczyszczonych obszarów technicy dokładnie osuszają je za pomocą profesjonalnych osuszaczy powietrza. Następnie stosują środki antybakteryjne i antygrzybiczne, aby zdezynfekować powierzchnie i zapobiec ponownemu rozwojowi grzybów i pleśni.

Na co warto zwrócić uwagę? Skąd się bierze grzyb w domu?

Częstą przyczyną powstawania grzybów na ścianach i innych powierzchniach jest nadmierna wilgotność, niewłaściwa wentylacja lub zalanie. Warto również wspomnieć o wadliwej izolacji fundamentów lub uszkodzonej elewacji budynku. Aby zapobiec ponownemu pojawieniu się grzyba, ważne jest wyeliminowanie przyczyn, które go wywołują.

Po zabiegu odgrzybiania warto dbać o regularne wietrzenie pomieszczeń i prawidłową wentylację, tak, by w mieszkaniu nie występowała podwyższona wilgotność powietrza.

Wilgoć na ścianie – przyczyną powstania pleśni

Wilgoć na ścianie to jedna z głównych przyczyn powstawania pleśni w pomieszczeniach. Nadmierna wilgotność powietrza może powstać z różnych powodów, takich jak nieszczelności w instalacji wodnej, brak wentylacji, przecieki dachowe lub fundamentowe, a nawet nadmierna ilość pary wodnej w powietrzu.

Kiedy wilgoć przekroczy poziom 60%, stwarza sprzyjające warunki dla rozwoju pleśni na zawilgoconych ścianach.

Pleśnie są mikroorganizmami, które żyją w wilgotnym i ciepłym środowisku, a ich rozrost jest szczególnie szybki na powierzchniach organicznych, takich jak drewno czy papier tapetowy – wyjaśnia Mieszko Kastelnik.

Niekorzystnym zjawiskiem jest również pojawienie się wilgoci kapilarnej. Jak ją rozpoznać? Typowe oznaki podciągania wilgoci to wilgotne plamy widoczne powyżej powierzchni podłogi, które tworzą tzw. “linię przepływu” – zabrudzenia o żółtawo-brązowym odcieniu oraz wydęcie tynku w dolnej części ściany, tuż nad listwą przypodłogową.

Innymi oznakami mogą być mokre lub gnijące listwy przypodłogowe oraz niszczejące podłogi. Warto zwrócić uwagę na zapach pleśni, wybrzuszenia farby, odklejanie tapety i wyraźne zmiany w wyglądzie i strukturze materiałów budowlanych.

Kastelnik – osuszanie wilgotnych ścian IICRC – usługi 24/7

Dlatego też, jeśli zauważysz wilgoć na ścianie, powinieneś natychmiast podjąć kroki mające na celu usunięcie przyczyny wilgoci i zapobieganie rozwojowi pleśni. W skrajnych przypadkach, gdy wilgoć jest już bardzo mocno rozwinięta i pleśnie są już widoczne, konieczne może być przeprowadzenie gruntownego remontu, który obejmie m.in. usuwanie pleśni, osuszanie ścian, naprawę przyczyny wilgoci oraz wzmocnienie izolacji termicznej i wentylacji pomieszczenia.

Kraków – osuszanie budynków po zalaniu w woj. małopolskim

Oferujemy kompleksowe usługi osuszania budynków na zawilgocenie ścian, które jest główną przyczyną powstawania grzybów i pleśni w mieszkaniu. Stosujemy profesjonalne osuszacze kondensacyjne, które sprawdzają się do osuszania warstw powierzchniowych muru. Osuszacze kondensacyjne działają skutecznie w temperaturze od 0° do +40°C, ale uznaje się, że optymalną temperaturą dla ich działania jest 25°C.

W zależności od stopnia zawilgocenia ścian wykonujemy również osuszanie absorpcyjne, które sprawdza się szczególnie dobrze przy dużym zawilgoceniu ścian. Do osuszania budynków warto zastosować sprzęt dobrej jakości, znanego polskiego producenta. Wyraźnie należy powiedzieć, że w pierwszej kolejności należy zadbać o poprawne wykonanie izolacji poziomej, które może być uszkodzone w wyniku działania kapilarnego wody.

W firmie Kastelnik oferujemy kompleksowe osuszanie budynków i pomiar wilgoci murów i skucie tynku, które wietrzy konstrukcję budynku. Nasz zespół ekspertów to profesjonaliści z certyfikatem IICRC, a szefem tego działu jest Dorota Kastelnik, która suszenie ścian w metodzie podciśnieniowej specjalizuje się od 2013 roku.

Certyfikowane usługi odgrzybiania i osuszania - IICRC.

Dorota Kastelnik oferuje usługi odgrzybiania i osuszania z certyfikatem IICRC w Krakowie i okolicy.

Usługa odgrzybiania pomieszczeń po zalaniu dostępna jest w miastach województwa małopolskiego:

 • Limanowa
 • Miechów
 • Myślenice
 • Niepołomice
 • Nowy Sącz
 • Nowy Targ
 • Olkusz
 • Oświęcim
 • Proszowice

Baza wiedzy dla mieszkańców Krakowa (FAQ)

Masz problem z brzydkimi plamami na ścianie? To może oznaczać, że grzyb i pleśń tworzą prawdziwe kolonie na Twoich ścianach, dlatego zleć jak najszybciej odgrzybianie ścian w Krakowie naszym specjalistom i pozbądź się wykwitów ze ściany oraz brzydkiej woni stęchlizny z pomieszczeń.

Odgrzybianie Kraków.

W pierwszej kolejności dobieramy odpowiednie metody osuszania murów, by następnie przeprowadzić niezbędne naprawy izolacji poziomej i odgrzybianie chemiczne ścian. Sprawdź odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania przez mieszkańców Krakowa.

Co to jest zespół chorego budynku?

Zespół chorego budynku (ZCHB) to zjawisko, w którym osoby przebywające w określonej nieruchomości odczuwają różnorodne dolegliwości zdrowotne i objawy dyskomfortu, które wydają się być bezpośrednio związane z czasem spędzonym wewnątrz tego obiektu. Przyczyną tych nieprawidłowości może być nieodpowiednia wentylacja, grzyb i pleśń, zanieczyszczenie powietrza, wilgoć, czy materiały budowlane zawierające azbest.

Jakie preparaty są najlepsze na grzyba na ścianie?

Najlepsze preparaty na grzyba na ścianie to środki antygrzybiczne, które zawierają substancje aktywne, takie jak chlor, alkohol izopropylowy, nadtlenek wodoru, kwas cytrynowy lub amoniak. W zależności od rodzaju infekcji i rodzaju powierzchni, najlepsze mogą być preparaty w sprayu lub w płynie, które penetrują w głąb powierzchni i niszczą grzyby z korzeniami, a także ich zarodniki.

Ile kosztuje usuwanie pleśni?

Koszt usunięcia pleśni zależy rodzaju zalania i ilości grzyba do usunięcia. Zazwyczaj technicy ustalają koszt usługi po rozpoznaniu gatunku pleśni i doborze skutecznych metod odgrzybiania. Cena za odgrzybianie ścian w Krakowie zaczyna się od 999 zł i może wynieść kilka tysięcy złotych w przypadku ścian mocno zagrzybionych o dużej powierzchni.

Formularz kontaktowy

Zadzwoń do nas pod numer +48 735-960-510 lub wyślij wiadomość na adres biuro@kastelnik.pl lub za pomocą formularza kontaktowego. Skontaktujemy się z Tobą do 24h.

  Samanta Sznajder sekretariat Kastelnik
  Płatności akceptuje First Data Polcard

  Płatności akceptuje First Data Polcard. Za nasze usługi możesz zapłacić kartą kredytową.

  Nasi klienci

  Dołącz do grona naszych zadowolonych Klientów!

  Pomóż nam dalej się rozwijać w dobrym kierunku!

  Aktualna ocena

  5,0
  Rated 5 out of 5
  5 out of 5 stars (based on 1 review)
  Excellent100%
  Very good0%
  Average0%
  Poor0%
  Terrible0%