Odgrzybianie ścian Knurów

Dowiedz się więcej +48 735 960 510

Odgrzybianie ściany po zalaniu w Knurowie. O pewnych kwestiach nie można zapomnieć – wyjaśnia ekspert Mieszko Kastelnik 

Pleśń i trujące grzyby nie są widoczne na pierwszy rzut oka. Mogą one atakować Twoją nieruchomość powoli i w miejscu, które nawet nie przyszłoby Ci do głowy, na przykład strych lub środek mebla.

Odgrzybianie ściany Knurów

Grzyb na ścianie jest bezpośrednim zagrożeniem dla zdrowia.

Jeśli natomiast Twoje zdrowie zaczyna się pogarszać, borykasz się z bólami głowy i cierpisz na wciąż powracające zapalenie zatok, to oznacza to, że w Twoim domu pojawił się nieproszony gość.

Kastelnik – odgrzybianie ściany – usługi całodobowe 24/7

Grzyb domowy i pleśń na ścianie dają się we znaki na różne sposoby – również atakując nerki, wątrobę, a nawet umysł, dlatego warto zrobić wszystko, by nigdy nie pojawił się w Twoim domu.

Jeśli jednak tak się stanie, to proponujemy odgrzybianie ścian Knurów, woj. śląskie wraz z usunięciem zarodników grzybów i pleśni. Najczęściej w pomieszczeniach mieszkania można spotkać następujące rodzaje grzybów pleśniowych:

 • Penicillium;
 • Aspergillus;
 • Mucor Fusarium.

Odgrzybianie budynków dostępne jest nie tylko w Knurowie, ale również w okolicznych miastach tj. w powiecie gliwickim, w lokalizacjach: Pyskowice, Sośnicowice, Toszek.

Zobacz naszą realizację z kategorii – dezynfekcja miejsca zgonu: sprzątanie po samobójstwie w Knurowie

Jaka jest różnica pomiędzy grzybem a pleśnią?

Często spotkać się można z opinią, że grzyby i pleśnie są jednym i tym samym. Nazw używa się zamiennie, aby dokładniej określić problem. W praktyce wygląda to trochę inaczej – różnica między tymi dwoma nieprzyjemnymi organizmami jest znacząca.

Pleśń charakteryzuje się nieestetycznym wyglądem; najprościej mówiąc, przypomina ciemne plamy, które atakują najczęściej daną powierzchnię i zawilgocone miejsca. Okazuje się, iż popularny grzyb na suficie to o wiele większe zagrożenie dla Twojego zdrowia niż pleśń.

Odgrzybianie wilgotnych ścian Knurów

Nie dość, że źle wyglądają, to dodatkowo ich zapach od razu daje się we znaki. Mało kto wie, że grzyby domowe, czyli podstawczaki potrafią skutecznie naruszyć i uszkodzić konstrukcję budynku, ponieważ przenikają w głąb murów i infekują wszystko, co stanie na ich drodze.

Usuwanie pleśni z mokrej ściany – jak to zrobić?

Najczęściej to jednak grzyby pleśniowe, czyli popularna pleśń pojawia się w domu lub mieszkaniu, dlatego warto wiedzieć, jak wygląda usuwanie pleśni z mokrej ściany w Knurowie w województwie śląskim. Fachowe doradztwo z pewnością się przyda.

Kastelnik – usuwanie pleśni ze ścian – potwierdzone certyfikatem

W przypadku dużej wilgoci w pomieszczeniu lub zalania sprawa jest utrudniona, ponieważ pierwszym etapem będzie przeprowadzenie pomiaru wilgotności, usunięcie zanieczyszczeń i czarnych nalotów przez zeskrobanie i spryskanie ściany środkiem grzybobójczym, a następnie dokładne osuszanie mokrych ścian.

Popularny artykuł na blogu Kastelnik: Jakie są etapy sprzątania po zalaniu?

Fungicydy, skuteczne środki grzybobójcze idą z pomocą

Dopiero kiedy ściany będą suche fachowcy, rozpoczną ponownie usuwanie źródła powstawania pleśni (impregnacja ścian) – do tego celu używa się specjalnych preparatów (fungicydy), które zapobiegną rozwojowi pleśni i grzybów w przyszłości.

Usuwanie pleśni ze ściany Knurów

Ozonowanie pomieszczeń wykonuje się wraz z odgrzybianiem.

Ozonowanie pomieszczeń z grzybem na ścianie – nie zapomnij o wentylacji

Ostatnim etapem będzie ozonowanie pomieszczeń, a następnie regularne dbanie o prawidłową wentylację, do tego zawsze dajemy instrukcję, która zawiera szczegółowe wytyczne. Jeśli nie zadbasz o swoją nieruchomość zgodnie ze wskazówkami specjalistów, to przykry problem, jakim są grzyby z rodzaju Fusarium lub Acremonium powrócą.

Odgrzybianie budynków z grzybów pleśniowych – jak przeprowadzić?

Załóżmy, że Twoje ściany są suche, a wilgoć w pomieszczeniu zwalczona. Jak więc przeprowadzić odgrzybianie pomieszczeń z grzybów pleśniowych?

Wszystko zaczyna się od dokładnego umycia danej powierzchni przy pomocy wody połączonej z detergentem, co pozwoli nam na skuteczne pozbycie się zabrudzeń.

“Okazuje się, iż niewielkich rozmiarów mikroorganizmy mają olbrzymi wpływ na życie człowieka. Mogą być przyczyną licznych chorób, a wietrzenie jest jednym zabiegów, który ogranicza ich liczbę” – twierdzi Mieszko Kastelnik, szef firmy sprzątającej.

Kolejnym krokiem jest osuszenie umytego miejsca i pokrycie ściany lub podłogi specjalną mieszanką. Twoje ściany pokrywa tapeta? Nie przeszkadza ona w przeprowadzeniu usuwania pleśni.

Oferta firmy Kastelnik

Oferujemy korzystne warunki finansowe na wszystkie nasze usługi. Na grzyby domowe, czyli podstawczaki, szczególnie narażone są osoby starsze, które zamieszkują stare kamienice o wadliwie wykonanej izolacji fundamentu. Na ścianach i sufitach takich domów często pojawia się stroczek domowy. Co zapewnia wykwalifikowana kadra z firmy Kastelnik?

 • Odgrzybianie mieszkań na terenie woj. śląskiego
 • Usuwanie pleśni ze ścian Knurów i okolica;
 • Malowanie sufitu farbą antygrzybiczną;
 • Całodobowe odgrzybianie pomieszczeń socjalnych w zakładach przemysłowych;
 • Odgrzybianie budynków po awarii kanalizacji;
 • Usuwanie przyczyny powstania szkodliwych organizmów;
 • Pomiary wilgotnościowe ścian i badania mykologiczne;
 • Zapobieganie rozwoju pleśni i grzybów za pomocą środków chemicznych.
Kastelnik – osuszanie wilgotnych ścian – infolinia 7 dni/tydzień

Usuwanie grzybów pleśniowych domowymi sposobami

Domowe sposoby nie sprawdzą się, kiedy grzyby zaatakowały całą ścianę lub nawracają nawet po użyciu ciężkich środków grzybobójczych. Firma Kastelnik pomaga uporać się z pleśnią raz na zawsze. Fachowcy wesprą Cię również radami i pokierują, co należy zrobić, aby przykry problem nie wrócił nigdy więcej.

Odgrzybianie pomieszczeń oferujemy w wielu miastach na terenie woj. śląskiego:

Osuszacz kondensacyjny wynajem

Postaw na wysoką jakość usług firmy Kastelnik!

Najczęściej zadawane pytania - FAQ

Usuwanie grzyba ze ścian to bardzo trudne zadanie, dla osób, bez odpowiedniego przeszkolenia zawodowego. Usługi odgrzybiania przeprowadzane są najczęściej przez specjalistów, którzy na co dzień zajmują się suszeniem mokrych ścian.

Odgrzybianie Knurów

Temperatury punktu rosy i pomiary wilgotności powietrza to dwa kluczowe czynniki w walce z grzybami. Pamiętaj, aby regularnie wietrzyć dom, ale również zadbać o odpowiednią izolację fundamentów już na etapie projektu budowlanego.

Czym usunąć grzyby pleśniowe na własną rękę?

Chcesz spróbować przeprowadzić usuwanie grzybów pleśniowych na własną rękę? Jest na to sposób. Wystarczy przygotować roztwór składający się z wody oraz soli i dokładnie umyć nim ciemne plamy. Mieszankę możesz zastąpić białym octem lub wybielaczem. Pamiętaj jednak, że często pleśń wymaga fachowej pomocy.

Jak wygląda odgrzybianie chemiczne mieszkań?

Odgrzybianie chemiczne mieszkania zazwyczaj składa się z kilku etapów. Najpierw należy usunąć z lokalu wszystkie przedmioty, które mogą być zainfekowane, np. grzybem pleśniowym z rodzaju Cladosporium. Następnie konieczne jest dokładne zeskrobanie nalotów i usunięcie śladów pleśni. Ściany, podłogi i sufity należy umyć mieszanką środka grzybobójczego wymieszanego z wodą. Na koniec warto przeprowadzić 30-minutowe ozonowanie powietrza.

Formularz kontaktowy

Zadzwoń do nas pod numer +48 735-960-510 lub wyślij wiadomość na adres biuro@kastelnik.pl lub za pomocą formularza kontaktowego. Skontaktujemy się z Tobą do 24h.

  Samanta Sznajder sekretariat Kastelnik
  Płatności akceptuje First Data Polcard

  Płatności akceptuje First Data Polcard. Za nasze usługi możesz zapłacić kartą kredytową.

  Nasi klienci

  Dołącz do grona naszych zadowolonych Klientów!

  Pomóż nam dalej się rozwijać w dobrym kierunku!

  Aktualna ocena

  5,0
  Rated 5,0 out of 5
  5,0 out of 5 stars (based on 2 reviews)
  Excellent100%
  Very good0%
  Average0%
  Poor0%
  Terrible0%