Odgrzybianie ścian Kłodzko

Dowiedz się więcej +48 735 960 510

Odgrzybianie ściany w Kłodzku. Jakie są najczęstsze powody wilgoci w nieruchomości?

Jeśli w Twoim mieszkaniu wyczuwasz brzydki zapach grzybów, może to sugerować, że Twój dom został zaatakowany przez grzyby. W takiej sytuacji zalecamy kontakt z technikami z firmy Kastelnik, którzy świadczą profesjonalne usługi odgrzybiania ścian w Kłodzku, w województwie dolnośląskim.

Odgrzybianie mieszkania Kłodzko.

Odgrzybianie mieszkania z zagrzybienia w Kłodzku przy ul. Kościuszki.

Zapewniamy szybką i skuteczną usługę odgrzybiania pomieszczeń oraz osuszania wilgotnych ścian w zalanym domu. Zarezerwuj pierwszy wolny termin i zażegnaj problem z niepożądanymi organizmami na suficie.

Główne przyczyny powstawania pleśni i grzybów na ścianach to:

 • Nieszczelny dach w domu lub pęknięta rura;
 • Przecieki z kratki wentylacyjnej do mieszkania;
 • Mostki termiczne i uszkodzona izolacja pozioma;
 • Nadmiar wilgoci gromadzący się w pomieszczeniach.

Czy wiesz – na czym polega usuwanie grzyba ze ścian?

Eksperci firmy Kastelnik nie tylko posiadają odpowiednie urządzenia, ale również dysponują wiedzą i doświadczeniem umożliwiającym skuteczne i bezpieczne usuwanie pleśni. Oferujemy kompleksowe usługi, w które wchodzi między innymi diagnoza problemu przyczyn powstawania pleśni. Dzięki niej można usunąć pleśń ze ściany bez obawy o jej nawrót.

Czy zdajesz sobie sprawę, że podczas procesu odgrzybiania pomieszczeń wykorzystuje się specjalne środki chemiczne, które penetrują strukturę budynku i niszczą zarówno grzyby, jak i ich zarodniki?

Usuwanie grzyba ze ściany wymaga przeprowadzenia kilku etapów, które obejmują np. :

 • Dokładne osuszanie ścian, które zapobiega rozwoju grzybów
 • Diagnoza mykologiczna;
 • Czyszczenie za pomocą specjalistycznych preparatów;
 • Ozonowanie pomieszczeń;
 • Odnalezienie przyczyny tworzenia się wykwitów na ścianach.

Podczas procesu odgrzybiania mieszkań w województwie dolnośląskim, nasi technicy stosują tylko bezpieczne i sprawdzone środki chemiczne, które eliminują pleśń chronią przed jej nawrotem. Dzięki czemu zagrzybiona ściana nie będzie dłużej twoim problemem.

Usuwanie grzyba ze ścian Kłodzko.

Odgrzybianie pomieszczeń z grzybów i pleśni za pomocą środków chemicznych

Chemiczne odgrzybianie ścian to usługa, w której usuwa się pleśń i grzyby z powierzchni ściany, z zastosowaniem wyselekcjonowanych preparatów chemicznych. W czasie tego procesu na ściany nakładane są preparaty chemiczne, które wnikają w głąb muru i unicestwiają wszelakiego rodzaju grzyby.

Nasza firma najczęściej wykorzystuje preparaty o działaniu fungicydowym, które są skuteczne w niszczeniu pleśni i grzybów różnych gatunków. W momencie, w którym preparat grzybobójczy został nałożony na zagrzybione ściany, należy odczekać określony czas, tak aby środek mógł odpowiednio wejść w strukturę tynku. Proces ten zazwyczaj zapewnia usunięcie całkowite grzyba, które jest długotrwałe i skuteczne.

Po upływie około 60 minut usuwa się resztki pleśni ze ściany, a później dokładnie myje całą powierzchnię czystą wodą i poddaje procesowi osuszania. Ważne jest, aby pamiętać, że chemiczne odgrzybianie pomieszczeń to proces, który powinien być przeprowadzany tylko przez wykwalifikowanych specjalistów, ponieważ nieodpowiednio stosowane środki grzybobójcze mogą mieć działanie rakotwórcze.

Usługi odgrzybiania zalanych ścian w powiecie kłodzkim

Jesteśmy firmą specjalizującą się w odgrzybianiu budynków od wielu lat i zdobyliśmy pozycję lidera w tej dziedzinie na terenie całego kraju.

Nasze procedury działania w procesie odgrzybiania ścian zostały opanowane do perfekcji, dzięki czemu zawsze idealnie dobieramy preparaty na grzyba na ścianie i włączamy sprawdzone wcześniej sposoby walki z nim. Nasz profesjonalizm sprawia, że klienci z Kłodzka i nie tylko są zadowoleni i zawsze osiągają oczekiwane rezultaty.

Osuszanie ściany zapobiega ponownemu powstawaniu grzyba na ścianie i usuwa nadmiar wilgoci. Dorota Kastelnik, ekspert posiadający certyfikat IICRC zapewnia, że dokładne osuszenie ścian jest kluczowe przy usunięciu grzyba.

Dzięki naszym umiejętnościom i wiedzy oferujemy kompleksowe i skuteczne usuwanie grzyba w mieszkaniu. Zapewniamy pomoc w osuszeniu ściany oraz przeprowadzamy wiele innych procedur związanych z wilgocią, aby pozbyć się grzybów np. szukamy przyczyn ich powstawania. Profesjonalizm i ogrom wiedzy pracowników firmy Kastelnik zawsze przekłada się na wysoką jakość świadczonych klientów.

Ozonowanie przykrego zapachu stęchlizny – czy działa?

Ozonowanie jest skuteczną metodą usuwania zapachu stęchlizny. Ozonowanie polega na wprowadzeniu ozonu (trójtlenu) do pomieszczenia, który neutralizuje nieprzyjemne zapachy. Dzięki temu grzyb na ścianie nie pozostawi przykrego zapachu.

Proces dezynfekcji mieszkania z wykorzystaniem ozonu to skuteczny sposób na pozbycie się szkodliwych związków, wydzielanych przez grzyby i pleśnie. Ozonowanie zapewnia neutralizację szkodliwych patogenów i ich zarodników, oszczędzając klientom zmartwień o nawrót grzyba a wraz z nim brzydkiego zapachu.

Osuszanie budynków, czyli jak usunąć wodę z domu!

Osuszanie ścian w budynkach jest niezwykle ważnym etapem podczas kompleksowego odgrzybiania, ponieważ wysoka wilgotność tworzy idealne warunki do namnażania się wykwitów pleśni, a usunięcie grzyba staje się coraz trudniejszym do wykonania. Aby długotrwale usunąć pleśń, w większości przypadków osuszanie ścian będzie konieczne.

Nasza ekipa techników w pierwszej kolejności pomaga w osuszeniu ścian, ponieważ jest to kluczowy krok w procesie usuwania grzybów i pleśni. Do osuszania ścian zwykle wykorzystujemy osuszacze absorpcyjne oraz kondensacyjne. Proces osuszania budynku wchodzi w kompleks usług związanych z niwelowaniem grzyba, co sprawia, że jego usunięcie jest trwalsze.

Certyfikowane usługi odgrzybiania.

Dorota Kastelnik świadczy usługi odgrzybiania i osuszania z certyfikatem IICRC.

Usługa odgrzybiania pomieszczeń po zalaniu dostępna jest w miastach województwa dolnośląskiego:

Baza wiedzy dla mieszkańców Kłodzka (FAQ)

Przyczyną pojawiania się grzybów na ścianie może być np. niewłaściwa wentylacja, takie niedopatrzenie może nieść za sobą poważne konsekwencje zdrowotne. Zagrzybiona ściana ma negatywny wpływ dla zdrowia domowników i powoduje np: schorzenia górnych dróg oddechowych, bóle głowy czy podrażniona na tle dermatologicznym.

Odgrzybianie Kłodzko.

Z tego powodu regularne kontrolne mieszkania są niezwykle ważne i warto zwracać uwagę na poziom wilgotności utrzymujący się w powietrzu. W momencie, w którym zauważymy zainfekowaną powierzchnię i wykwity grzyba, należy niezwłocznie skontaktować się z fachowcami firmy sprzątającej. Zachęcamy do zagłębienia się w popularne pytania mieszkańców Kłodzka.

Czym walczyć z grzybem na ścianie?

W pierwszej kolejności, aby usunąć grzyba ze ściany, należy zacząć od usunięcia źródła wilgoci. Następnym krokiem jest zastosowanie preparatów grzybobójczych na bazie chloru. Cały proces można wzbogacić, przeprowadzając ozonowanie mieszkania, co skutecznie pomaga trwale usunąć pleśń ze ściany.

Co pomoże usunąć nieprzyjemny zapach?

Najłatwiejszym sposobem na poprawienie jakości powietrza w zagrzybionym mieszkaniu jest otwarcie okien i drzwi, aby poprawić cyrkulację powietrza i zrobić tzw. przeciąg. Wentylatory rozstawione w różnych pomieszczeniach mogą pomóc przyspieszyć proces napływu powietrza, jednak najlepszym sposobem na przykry zapach jest ozonowanie pomieszczeń.

Formularz kontaktowy

Zadzwoń do nas pod numer +48 735-960-510 lub wyślij wiadomość na adres biuro@kastelnik.pl lub za pomocą formularza kontaktowego. Skontaktujemy się z Tobą do 24h.

  Samanta Sznajder sekretariat Kastelnik
  Płatności akceptuje First Data Polcard

  Płatności akceptuje First Data Polcard. Za nasze usługi możesz zapłacić kartą kredytową.

  Nasi klienci

  Dołącz do grona naszych zadowolonych Klientów!

  Pomóż nam dalej się rozwijać w dobrym kierunku!

  Aktualna ocena

  5,0
  Rated 5,0 out of 5
  5,0 out of 5 stars (based on 1 review)
  Excellent100%
  Very good0%
  Average0%
  Poor0%
  Terrible0%