Odgrzybianie ścian Kęty

Dowiedz się więcej +48 735 960 510

Odgrzybianie ściany w Kętach. Co zrobić, gdy ściana jest mokra?

Jeśli w Twoim domu doszło do zalania, to Twoja nieruchomość narażona została na pojawienie się grzyba lub pleśni. Kiedy tylko na ścianie pojawią się niepożądane, brzydkie wykwity przypominające brudne plamy to znak, że należy zacząć działać.

Kastelnik – odgrzybianie mieszkań – usługi całodobowe 24/7

Sprawdź stan fundamentów, a w przypadku zalania dolnych kondygnacji, zamów osuszanie budynku metodą iniekcji krystalicznej. Kastelnik oferuje również skuteczne odgrzybianie ścian Kęty, woj. małopolskie. Dlaczego to takie ważne?

Odgrzybianie ściany w Kętach.

Odgrzybianie ściany w Kętach ul. Żwirki i Wigury.

Wadliwe izolacje pionowe są częstą przyczyną pojawienia się wilgoci w budynku. Woda to największy wróg, nie tylko dla obiektów zabytkowych tj. kościoły, czy stare kamienice, ale również dla budynków zwykłych ludzi. Warto wezwać sprawdzonego fachowca do przeciekającego dachu, zanim woda przedostanie się do łazienki i zmusi nas do nierównej walki z grzybem.

Na czym polega osuszanie metodą iniekcji krystalicznej?

Osuszanie budynków można wykonać na kilka sposobów. Jednym z nich jest metoda iniekcji krystalicznej, która polega na wprowadzeniu do ściany specjalnego roztworu, który tworzy w środku mikrokrystaliczne struktury. Odgrzybianie budynków w większości przypadków nie wymaga na szczęście, aż tak kosztownych działań.

Kastelnik zwykłe osuszanie budynków rozpoczyna od uruchomienia urządzeń kondensacyjnych, a ich zadaniem jest przede wszystkim pozbycie się wilgoci i zebranie jej w przeznaczonych do tego celu specjalnych pojemnikach. Następnie maszyna odprowadza wilgoć na zewnątrz, dzięki czemu problem znika, a pomiar wilgoci ściany wykazuje, iż ściana jest sucha.

Usuwanie pleśni ze ściany Kęty.

W kompleksowym osuszaniu zawilgoconych pomieszczeń pomoże usunięcie źródła wilgoci, ale tylko w przypadku, kiedy izolacje poziome nie przeciekają. Mostki termiczne muszą zostać zlokalizowane, a tego typu usługę najlepiej zlecić ekspertowi od usuwania szkód po zalaniu. Okazuje się, iż w obrębie Twojego domu mogą znaleźć się narzędzia ogrodowe, ale nikt z nas nie ma na stanie urządzeń do osuszenia fundamentów i dezynfekcji zalanej wodą piwnicy.

Każde odgrzybianie budynków powinno, zostać poprzedzone w profesjonalny sposób (badanie mykologiczne to tylko jeden z ważnych etapów) inaczej rozwój grzyba w żadnym stopniu nie zostanie zahamowany. Jakie grzyby spotykamy najczęściej w domach naszych klientów?

 • Penicillum Aspergillus;
 • Candida;
 • Serpula lachrymans.

W jakim celu przeprowadza się osuszanie budynku?

Jeśli w Twoim domu pojawiła się woda, to konieczne będzie osuszanie po zalaniu. Wilgoć w mieszkaniu lub innej nieruchomości jest przyczyną wszystkich problemów z zarodnikami grzybów oraz pleśnią.

W takiej sytuacji masz dwa rozwiązania – rozpocząć odgrzybianie ścian na własną rękę, np. przy pomocy środków grzybobójczych dostępnych w sklepach budowlanych lub zlecić odgrzybianie mieszkania firmie Kastelnik. Ten drugo wybór jest o tyle przyjemniejsze, że da Ci zadawalający efekty, za który musisz tylko odrobinę zapłacić.

Ozonowanie powietrza i zamgławianie za pomocą suchej mgły

Technicy z firmy Kastelnik przeprowadzą nie tylko usuwanie pleśni ze ściany, ale również przeprowadzą dekontaminację pomieszczeń np. ozonowanie powietrza lub zamgławianie suchą mgłą z nadtlenkiem wodoru.

Popularny artykuł na blogu: Jak wygląda dezynfekcja pomieszczeń przez zamgławianie?

Dzięki odpowiednio dobranym działaniom, usługi odgrzybiania zainfekowanych pomieszczeń przynoszą oczekiwane rezultaty, a zagrożenie dla naszego zdrowia zostaje wyeliminowane.

Zanim więc rozpocznie się odgrzybianie pomieszczeń, należy odpowiednio przygotować Twoją przestrzeń, a najlepiej zrobić to poprzez zbadanie poziomy wilgotności pomieszczenia oraz osuszanie fundamentów. Bez nadmiernej wilgotności powietrza grzyb na ścianie nie będzie taki chętny do rozwoju, dlatego ściany przed zabiegiem odgrzybiania muszą być całkowicie suche i odpowiednio przygotowane.

Kastelnik – osuszanie ścian – kontakt 7 dni w tygodniu

Urządzenia do osuszania rekomendowane przez Dorotę Kastelnik

Dorota Kastelnik osuszanie budynku przeprowadza przy pomocy profesjonalnych urządzeń przeznaczonych do osuszania ścian. W naszym magazynie znajdują się przemysłowe osuszacze powietrza, sprężarkowe urządzenia do usuwania wilgoci oraz nagrzewnice, które jesteśmy w stanie w każdej chwili zainstalować w Twojej nieruchomości.

Korzystamy wyłącznie ze sprawdzonego sprzętu, co daje nam pewność, że wilgoć zostanie wyeliminowana z każdego zakątka – nawet z materiałów budowlanych, które uległy szczególnie dużemu zawilgoceniu.

Gruntowane usuwanie pleśni ze ścian w Kętach – zaufaj profesjonalistom

Nieprzyjemny zapach i różnokolorowe wykwity na ścianach są często pierwszym objawem nadchodzącego problemu. Pleśń na ścianach często można zauważyć w postaci ciemnych plam, które nie znikają przy zwykłym czyszczeniu ciepłą wodą z płynem do naczyń. Jest to znak, że należy wezwać profesjonalistów od odgrzybiania budynków.

Malowanie ściany z grzybem.

Malowanie osuszonej ściany po grzybie i pleśni.

Nie trzeba długo się zastanawiać, aby uznać, że pleśń pojawiająca się w pomieszczeniu jest niebezpieczna i niezbędne będzie nie tylko odgrzybianie mieszkania, ale również dezynfekcja pomieszczeń. Takie działania sprawnie przeprowadzi firma specjalizująca się w usuwaniu pleśni ze ścian w Kętach.

Odgrzybianie ściany to przede wszystkim kilka kluczowych czynności, takich jak:

 • Osuszanie mokrych ścian;
 • Zlokalizowanie, a następnie trwałe usunięcie powstawania pleśni lub grzyba,
 • Dezynfekcja pomieszczeń oraz ozonowanie pomieszczeń,
 • Sprawdzanie wilgotności ściany, a następnie zadbanie o odpowiednią cyrkulację powietrza,
 • Nałożenie odpowiednich środków grzybobójczych oraz substancji zapobiegających powstawaniu pleśni na ścianie.

Usuwanie grzyba ze ściany z badaniem mykologicznym

Czy wiesz, że usuwanie grzyba ze ścian będzie skuteczne tylko wtedy, kiedy zostanie przeprowadzone przez odpowiednią firmę? Inaczej irytujący problem będzie powracał i pojawiał się w coraz to innych miejscach.

Działanie na własną rękę nie jest najlepszym rozwiązaniem, ponieważ zazwyczaj ogranicza się tylko do nałożenia środków grzybobójczych, a one nie zlikwidują grzyba na stałe – bardzo ważne jest, by przeprowadzić osuszanie mokrych ścian, dezynfekcję, a dopiero następnie zadbać o usuwanie grzyba ze ściany.

Kastelnik – usuwanie grzyba ze ścian – potwierdzone certyfikatem

Niekiedy usługi odgrzybiania wymagają ekspertyzy mykologicznej, aby jeszcze skuteczniej dobrać wybrany preparat. Jeśli więc chcesz skutecznie usunąć grzyb ze swojego domu, to skontaktuj się z firmą Kastelnik.

Dorota Kastelnik - osuszanie budynku certyfikat IICRC.

Dorota Kastelnik to ekspert naszej firmy posiadający certyfikat na osuszanie budynków IICRC.

Usługa odgrzybiania pomieszczeń po zalaniu dostępna jest w miastach województwa małopolskiego:

 • Limanowa
 • Miechów
 • Myślenice
 • Niepołomice
 • Nowy Sącz
 • Nowy Targ
 • Olkusz
 • Oświęcim
 • Proszowice

Ozonowanie pomieszczeń po zalaniu w Małopolsce

Ozonowanie po zalaniu to usługa, na którą decydują się osoby, w których pojawiła się woda – mogło się to zdarzyć na skutek awarii kanalizacji lub powodzi na terenie Małopolski. Takie działanie ma na celu pozbycie się wszystkich drobnoustrojów i dezynfekcję zalanej przestrzeni.

Odgrzybianie Kęty.

Często jednak pojawia się pytanie, czy ozon skutecznie zwalcza grzyba? Tak, ozon jest skuteczną metodą walki z wszystkimi gatunkami grzybów. Proces ozonowania nie tylko niszczy zarodniki tych organizmów, ale również dezynfekuje powietrze, w którym były obecne z innych szkodliwych drobnoustrojów.

Ile czasu trwa usuwanie pleśni z mieszkania?

Czas potrzebny do usunięcia pleśni zależy od rodzaju powierzchni (tynk, cegła, drewno) i intensywności zagrzybienia. W przypadku cegły konieczne jest użycie specjalnego środka chemicznego z aktywnym chlorem, który należy wstrzyknąć do wewnątrz murów. Należy to zrobić w połączeniu z ozonowaniem pomieszczeń na wysokim stężeniu. W przypadku drewna usunięcie pleśni może zająć kilka dni, gdyż proces aplikacji środka pleśniobójczego należy powtarzać, co kilka godzin.

Czy ozon skutecznie zwalcza grzyba?

Tak, ozon jest skuteczną metodą walki z wszystkimi gatunkami grzybów. Proces ozonowania nie tylko niszczy zarodniki tych organizmów, ale również dezynfekuje powietrze, w którym były obecne z innych szkodliwych drobnoustrojów

Skąd bierze się grzyb w domu?

Najczęstsze przyczyny powstawania grzyba w nieruchomościach osób prywatnych to nadmierna wilgotność, zalanie ściany wodą lub słaba wentylacja. Ważne jest, aby na zimę nie uszczelniać okien na 100%. Pomocne może być badanie mykologiczne i właściwie zdiagnozowane źródło problemu. Podstawowe pomiary można zrobić za pomocą prostego miernika wilgotności, tzw. higrometru.

Formularz kontaktowy

Zadzwoń do nas pod numer +48 735-960-510 lub wyślij wiadomość na adres biuro@kastelnik.pl lub za pomocą formularza kontaktowego. Skontaktujemy się z Tobą do 24h.

  Samanta Sznajder sekretariat Kastelnik
  Płatności akceptuje First Data Polcard

  Płatności akceptuje First Data Polcard. Za nasze usługi możesz zapłacić kartą kredytową.

  Nasi klienci

  Dołącz do grona naszych zadowolonych Klientów!

  Pomóż nam dalej się rozwijać w dobrym kierunku!

  Aktualna ocena

  5,0
  Rated 5,0 out of 5
  5,0 out of 5 stars (based on 1 review)
  Excellent100%
  Very good0%
  Average0%
  Poor0%
  Terrible0%