Odgrzybianie ścian Jelenia Góra

Dowiedz się więcej +48 735 960 510

Odgrzybianie ściany w Jeleniej Górze. Co można zrobić, gdy mury w domu są mokre?

Jeśli ściana w twoim mieszkaniu została zalana, a na ścianach zaczął pojawiać się wykwity, należy zabrać się za usunięcie grzyba czym prędzej, aby zminimalizować szkody wywoływane przez te organizmy.

Kastelnik – odgrzybianie ścian – usługi całodobowe 24/7

Grzyb podobnie jak wilgoć wnika głęboko w strukturę tynku, dlatego najlepiej zacząć od sprawdzenia stanu izolacji budynku i jego fundamentów. Nadmierna wilgoć na powierzchni ściany tworzy idealne warunki dla rozwoju pleśni i grzyba.

Odgrzybianie mieszkania Jelenia Góra.

Odgrzybianie mieszkania w Jeleniej Górze, ul. Solna.

Inna usługa dostępna w Twoim mieście: sprzątanie mieszkania po zgonie w Jeleniej Górze.

Grzyb pojawiający się na ścianie stanowi zagrożenie dla zdrowia domowników, a niezdiagnozowana przyczyna powstawania pleśni uniemożliwia trwałe pozbycie się jej z powierzchni ścian domu. Z tego powodu najlepiej zadzwonić do specjalistycznej firmy Kastelnik, która przeprowadza odgrzybianie ścian w Jeleniej Górze na terenie województwa dolnośląskiego.

Co to jest osuszanie metodą iniekcji krystalicznej?

Jednym z wielu metod w walce z grzybem jest proces iniekcji krystalicznej, polegający na wstrzykiwaniu specjalnego roztworu do ściany, co skutkuje powstaniem mikrokrystalicznych struktur wewnątrz ściany. W większości przypadków na szczęście nie ma potrzeby korzystania z tego kosztownego procesu.

Firma Kastelnik zazwyczaj zaczyna podstawowe osuszanie domów poprzez włączenie urządzeń kondensacyjnych, usuwają one nadmierną wilgoć, która może być spowodowana przez zbyt szczelne okna uniemożliwiające ujście pary wodnej z pomieszczeń. Dokładne osuszenie ścian jest niezbędne w walce z grzybem, dlatego nasi technicy po procesie osuszania dokonują pomiaru wilgoci, a dopiero później zabierają się za jego usunięcie.

Kastelnik – osuszanie budynków – infolinia 7 dni/tydzień

Co ważne? Okazuje się, iż by poprawnie przeprowadzić usuwanie grzyba w budynku, najpierw należy zlokalizować przyczyny pojawienia się wykwitów na ścinach. Mostki termiczne, nieszczelny dach, niewłaściwa wentylacja lub nadmiar wilgoci to tylko niektóre z przyczyn powstawania pleśni.

Niektórzy myślą, że wykwity pleśni na ścianie to tylko problem estetyczny. Sformułowanie to jest jednak nie prawdziwe, ponieważ grzyby i ich zarodniki są szkodliwe i szczególnie niebezpieczne dla zdrowia ludzi. Grzyby, które najczęściej występują na ścianie w domu to między innymi:

 • Serpula lachrymans;
 • Candida;
 • Penicillum Aspergillus.

Osuszanie starego budynku – czy warto?

Jeżeli Twoje mieszkanie zostało zalane, najlepszym rozwiązaniem będzie przeprowadzenie procesu osuszania. Obecność wilgoci w pomieszczeniu lub innym budynku jest korzystne dla rozwoju grzybów i może prowadzić do wielu problemów.

Usuwanie pleśni ze ściany Jelenia Góra.

Usuwanie pleśni ze ściany Jelenia Góra. Całodobowy kontakt telefoniczny pod numerem tel. 735-960-510.

W przypadku wystąpienia takiej sytuacji masz dwie opcje do wyboru. Możesz samodzielnie rozpocząć proces odgrzybiania ścian, wykorzystując dostępne w sklepach budowlanych środki grzybobójcze. Alternatywnie, możesz zdecydować się na zlecenie odgrzybiania pomieszczenia firmie Kastelnik. Ta druga opcja może okazać się bardziej satysfakcjonująca, ponieważ za niewielką opłatą otrzymasz zniewalające efekty.

Ozonowanie zagrzybiałego powietrza i zamgławianie suchą mgłą

Pracownicy Kastelnik nie tylko zajmą się usuwaniem grzyba ze ścian, ale także przeprowadzą proces dekontaminacji pomieszczenia w domu. Mogą to obejmować różne metody, takie jak ozonowanie powietrza po zalaniu lub proces zamgławiania suchą mgłą.

Poprawnie dobrana metoda odgrzybiania zainfekowanych pomieszczeń przynosi pożądane efekty i eliminuje zagrożenie dla naszego zdrowia – informuje Samanta Sznajder z biura obsługi klienta firmy Kastelnik.

Przed rozpoczęciem procesu odgrzybiania należy odpowiednio przygotować przestrzeń. Należy dokładnie zbadać poziom wilgotności powietrza w pomieszczeniu, jeśli poziom wilgotności powietrza będzie odpowiedni, grzyb na ścianach będzie mniej skłonny do rozwoju. Do usunięcia grzyba ze ściany przystępujemy dopiero po osuszeniu ściany.

Maszyny do osuszania polecane przez Dorotę Kastelnik

Dorota Kastelnik, a wraz z nią technicy naszej firmy wykorzystują do usunięcia nadmiaru wilgoci z budynków profesjonalne urządzenia, które umożliwiają pozbycie się grzyba ze ściany. Firma Kastelnik dysponuje sprzętem takim jak: nagrzewnice, różnych rodzajów osuszacze powietrza czy urządzenia sprężarkowe, które czekają w gotowości, aby działać w domu klienta.

Wykorzystujemy tylko sprawdzone urządzenia, co zapewnia nam pewność, że wilgoć zostanie usunięta z każdego kawałka budynku, a w tym także z materiałów budowlanych, które są szczególnie narażone na następstwo nadmiernej wilgoci.

Kompleksowe usuwanie pleśni ze ścian w Jeleniej Górze

Nieprzyjemny zapach i pojawianie się wykwitów na ścianach to częste oznakami problemów z wilgocią. Pleśń na ścianach można zaobserwować w postaci czarnych plam, które nie znikają podczas zwykłego czyszczenia szczotką o twardym włosiu ciepłą wodą z sodą oczyszczoną. Jeśli zauważysz te objawy, oznacza to, że powinieneś skontaktować się z profesjonalistami zajmującymi się odgrzybianiem budynków.

Nie ma wątpliwości, że pojawienie się pleśni w pomieszczeniach niesie za sobą poważne konsekwencje zdrowotne, a konieczne jest nie tylko przeprowadzenie procesu odgrzybiania mieszkania, ale także przeprowadzenie procesu dezynfekcji mieszkania. W tym celu warto skorzystać z usług firmy specjalizującej się w usuwaniu pleśni ze ścian.

Odgrzybianie ścian to proces wieloetapowy, w którego skład wchodzą na przykład:

 • Usługi osuszania ścian radzące sobie nawet z wilgocią w środku struktury budynku;
 • Odgrzybianie chemiczne, podczas którego wykorzystujemy specjalistyczne preparaty;
 • Pozbywanie się nadmiaru wilgoci w pomieszczeniu;
 • Usunięcie wykwitów ze ścian i diagnoza przyczyn ich powstawania.

Usuwanie grzyba i pleśni ze ścian z badaniem mykologicznym

Warto pamiętać, że skuteczne odgrzybianie ze ścian jest możliwe tylko wtedy, gdy przeprowadzane będzie pod okiem fachowców. W przeciwnym razie problem może powrócić i pojawić się w różnych miejscach, ponieważ grzyb ma tendencje do nawrotów, a jego zarodniki unoszą się w powietrzu, przez co odgrzybianie ściany domowym sposobem nie daje oczekiwanych efektów.

Ze względu na to, że samo nałożenie środków grzybobójczych zazwyczaj nie wystarcza, aby całkowicie pozbyć się grzyba, domowe sposoby nie są zwykle najlepszym rozwiązaniem, ponieważ nie mamy pewności, z jakim typem grzyba mamy do czynienia. Pomocą w tej kwestii może okazać się przeprowadzenie ekspertyzy mykologicznej.

Kastelnik – usuwanie pleśni ze ściany – potwierdzone certyfikatem

Aby skutecznie usunąć grzyb, należy przeprowadzić proces osuszania mokrych ścian oraz dezynfekcję, a dopiero potem zadbać o usunięcie grzyba ze ściany. Badanie mykologiczne pomaga określić rodzaj grzyba, dzięki czemu można skutecznie wyeliminować problem grzyba.

Dolny Śląsk – profesjonalne ozonowanie mieszkań po zalaniu

Na usługę ozonowania pomieszczeń decyduje się większość klientów na Dolnym Śląsku. Grzyb wnika w głąb ściany, dlatego proces ozonowania jest rozwiązaniem na skuteczne usunięcie drobnoustrojów nie tylko od zewnątrz, ale również od środka ścian.

Usługa odgrzybiania domów i mieszkań dostępna jest na terenie całego woj. dolnośląskiego:

Certyfikowane odgrzybianie ściany w Jelenie Górze.

Certyfikowane osuszanie i odgrzybianie ścian w Jelenie Górze zamówisz w firmie Doroty Kastelnik.

 

Najczęściej zadawane pytania - FAQ

Niewiele ludzi zdaje sobie sprawę, że ozonowanie to niezwykle skuteczna metoda walki z grzybami. Proces ozonowania unicestwia zarodniki grzybów oraz dezynfekuje powietrze w pomieszczeniach, w których były obecne szkodliwe drobnoustroje.

FAQ, usuwanie grzyba Jelenia Góra.

Ile czasu trwa usuwanie grzybów pleśniowych ze ścian?

Czas, jaki jest potrzebny do usunięcia pleśni, zależy od stopnia zagrzybienia ściany, ale minimum to 4 godziny. Wskazane jest połączenie tego procesu z ozonowaniem pomieszczeń na wysokim stężeniu. Drewno z kolei wymaga więcej nakładu pracy, aby usunąć grzyba, gdyż materiał ten ma skłonności, aby gromadzić nadmiar wilgoci.

Czy ozon (O3) skutecznie eliminuje zarodniki grzyba?

Tak, Ozonowanie jest skuteczną metodą zwalczania różnych gatunków grzybów. Proces ten usuwa zarówno grzyb ze ścian jak i inne szkodliwe drobnoustroje z powietrza, obecne w powietrzu.

Skąd bierze się grzyb na ścianach?

Grzyby na ścianach domów pojawiają się zazwyczaj w wyniku nadmiernej wilgoci w pomieszczeniu. Wilgoć może pochodzić z wielu źródeł, takich jak wyciekające rury, nieszczelne dachy, zbyt niska temperatura w pomieszczeniu czy słaba wentylacja.

Formularz kontaktowy

Zadzwoń do nas pod numer +48 735-960-510 lub wyślij wiadomość na adres biuro@kastelnik.pl lub za pomocą formularza kontaktowego. Skontaktujemy się z Tobą do 24h.

  Samanta Sznajder sekretariat Kastelnik
  Płatności akceptuje First Data Polcard

  Płatności akceptuje First Data Polcard. Za nasze usługi możesz zapłacić kartą kredytową.

  Nasi klienci

  Dołącz do grona naszych zadowolonych Klientów!

  Pomóż nam dalej się rozwijać w dobrym kierunku!

  Aktualna ocena

  5,0
  Rated 5,0 out of 5
  5,0 out of 5 stars (based on 1 review)
  Excellent100%
  Very good0%
  Average0%
  Poor0%
  Terrible0%