Odgrzybianie ścian Jędrzejów

Dowiedz się więcej +48 735 960 510

Odgrzybianie ściany w Jędrzejowie. Jak osuszyć mokrą ścianę w domu?

Każdy, kto posiada dom lub mieszkanie, wie, jak ważne jest utrzymywanie go w odpowiedniej kondycji. Jednym z najczęstszych problemów, jakie mogą pojawić się w domu, jest wilgoć.

Kastelnik – odgrzybianie mieszkań – całodobowa pomoc 24/7

Wilgoć powoduje powstawanie grzybów, a to prowadzi do problemów zdrowotnych dla mieszkańców domu. Firma Kastelnik wychodzi naprzeciw potrzebom klientów, oferują odgrzybianie ścian Jędrzejów, woj. świętokrzyskie, które zamówisz przez całą dobę.

W pierwszej kolejności należy jednak usunąć nadmiar wilgoci, która stwarza idealne warunki do rozwoju grzybów domowych. Wilgoć na ścianach może pojawić się z wielu powodów. Jednym z najczęstszych jest brak właściwej wentylacji w pomieszczeniu.

Odgrzybianie mieszkania Jędrzejów.

Odgrzybianie ściany w Jędrzejowie, ul. 11 Listopada.

Kiedy wilgotne powietrze nie jest usuwane z pomieszczenia, zaczyna skraplać się na ścianach i tworzyć wilgoć. Nasze usługi odgrzybiania mieszkań obejmują również osuszanie ścian w kilku krokach:

 • Ustalenie źródła wilgoci;
 • Kontrola mostków termicznych;
 • Osuszanie ścian wykorzystując profesjonalny kondensacyjny osuszacz powietrza;
 • Profesjonalne osuszanie budynków metodą podciśnieniową;
 • Zabezpieczenie lokalu przed ponownym zawilgoceniem;
 • Wystawienie certyfikatu dekontaminacji pomieszczenia.

Na czym polega usuwanie grzyba ze ściany w mieszkaniu?

Usuwanie grzyba ze ściany w mieszkaniu polega na usunięciu zarówno grzyba, jak i jego zarodników. Pierwszym krokiem jest dokładne oczyszczenie powierzchni z grzybów i ich zarodników. Następnie należy przemyć ściany specjalnymi preparatami, które zabijają grzyby i zapobiegają ich powstawaniu w przyszłości.

Czy wiesz, że w niektórych przypadkach odgrzybiania konieczne może być usunięcie uszkodzonej części ściany i wymiana jej na nową? – wyjaśnia Mieszko Kastelnik.

Ważne jest również wyeliminowanie źródła wilgoci, które sprzyja powstawaniu grzybów. W przypadku poważniejszych problemów z grzybami najlepiej skorzystać z usług specjalistów, którzy posiadają odpowiednie narzędzia i doświadczenie w usuwaniu grzybów.

Nasze usługi odgrzybiania ścian obejmują takie etapy prac jak:

 • Pobranie próbki grzyba i badanie mykologiczne;
 • Dobór odpowiedniego preparatu grzybobójczego;
 • Chemiczne odgrzybianie ścian i sufitów;
 • Kompleksowe odgrzybianie budynków;
 • Zabieg osuszania zalanej piwnicy metodą elektroosmozy;
 • Niezbędne drobne prace remontowe;
 • Wystawienie pełnej dokumentacji po zakończonym odgrzybianiu.

Domowe sposoby na grzyba na ścianie zwykle dają krótkotrwałe rezultaty. Biorąc pod uwagę fakt, jak duże zagrożenie stanowi zagrzybione mieszkanie dla zdrowia, odgrzybianie murów najlepiej zlecić w firmie Kastelnik od razu po pojawieniu się na ścianie ciemnych plam.

Usługi firmy Kastelnik na odgrzybianie ścian z certyfikatem

Firma Kastelnik to doświadczony specjalista w dziedzinie odgrzybiania ścian w Jędrzejowie. Stosujemy skuteczne preparaty, które nie tylko usuwają grzyby, ale także zapobiegają ich powstawaniu w przyszłości.

W naszej pracy stosujemy wyłącznie profesjonalne metody i narzędzia, które pozwalają na dokładne usunięcie grzybów ze ścian, nawet w trudno dostępnych miejscach.

Kastelnik – preparaty grzybobójcze – kontak 7 dni w tygodniu

Wszystkie preparaty grzybobójcze, które wykorzystujemy podczas naszych usług, są bezpieczne dla zdrowia mieszkańców i przyjazne dla środowiska. Posiadają one certyfikaty, co poświadcza ich skuteczność i bezpieczeństwo.

Usuwanie pleśni ze ściany Jędrzejów.

Jako specjaliści w dziedzinie odgrzybiania ścian, wykorzystujemy także profesjonalne metody, takie jak mechaniczne usuwanie pleśni ze ściany, oczyszczanie powietrza oraz osuszanie pomieszczeń. Dzięki temu jesteśmy w stanie skutecznie usunąć grzyby ze ścian i zapobiec ich powstawaniu w przyszłości. Oprócz usług odgrzybiania ścian świadczymy również doradztwo w zakresie zapobiegania powstawaniu grzybów i wilgoci w domu.

Jakie rodzaje grzyba usuwamy?

Proces usuwania grzyba ze ścian, który przeprowadzamy w Firmie Kastelnik, obejmuje szeroki zakres rodzajów grzybów. Nasze metody i preparaty są skuteczne w usuwaniu różnych gatunków grzybów, w tym np. pleśni, kropidlaków, a także innych mikroorganizmów chorobotwórczych.

Najczęściej występujące grzyby domowe na ścianie to:

 • Aspergillus;
 • Fusarium;
 • Alternaria;
 • Cladosporium;
 • Kropidlak.

Przed rozpoczęciem eliminacji zarodników grzyba, należy poznać jego rodzaj, aby móc dobrać skuteczne techniki odgrzybiania. Dlatego przed rozpoczęciem pracy, przekazujemy próbkę zeskrobin ze ściany do laboratorium w celu wykonania badań mykologicznych.

Usługi odgrzybiania mokrych ścian w powiecie jędrzejowskim

Oferujemy usługi odgrzybiania mokrych ścian w powiecie jędrzejowskim. Nasza firma specjalizuje się w profesjonalnym usuwaniu grzybów, pleśni i innych mikroorganizmów chorobotwórczych z wilgotnych ścian, zapewniając czyste i zdrowe powietrze w domach, mieszkaniach oraz innych budynkach.

Wykorzystujemy nowoczesne technologie i narzędzia, które pozwalają na dokładne usunięcie grzybów ze ścian, nawet w trudno dostępnych miejscach. Nasze metody są skuteczne i bezpieczne dla zdrowia człowieka oraz środowiska naturalnego.

Kastelnik – usuwanie wilgoci – atest IICRC

W ramach naszych usług oferujemy nie tylko odgrzybianie mokrych ścian, ale także usuwanie pleśni z powierzchni, oczyszczanie powietrza oraz osuszanie pomieszczeń. Wszystkie nasze metody są indywidualnie dopasowane do potrzeb klientów, aby zapewnić im jak najlepsze efekty. Ceny kompletnej dezynfekcji pomieszczenia po grzybie zaczynają się już od 800 zł.

Dezynfekcja pomieszczeń po mykotoksynach i usuwanie grzyba

Grzyb i pleśń w domu to większy problem niż mogłoby się wydawać. Grzyby domowe, takie jak pleśnie i kropidlaki, mogą wydzielać różne rodzaje mykotoksyn, w tym m.in. aflatoksyny, ohratoksyny czy fumonizyny.

Te substancje mogą wpływać na różne układy i narządy w organizmie, takie jak układ oddechowy, pokarmowy, nerwowy czy krążenia. Niezbędnym do przeprowadzenia zabiegiem, by się ich pozbyć, jest profesjonalne odgrzybianie mieszkania.

W zależności od rodzaju i dawki, mykotoksyny mogą powodować różne skutki zdrowotne, takie jak alergie, zapalenia płuc, choroby układu pokarmowego, uszkodzenia wątroby, a nawet nowotwory. Szczególnie narażone na negatywne działanie mykotoksyn są dzieci, osoby starsze, kobiety w ciąży oraz osoby z osłabionym układem odpornościowym. Z pomocą przychodzi dezynfekcja pomieszczeń po grzybie oferowana przez firmę Kastelnik.

Ozonowanie mieszkania – sposób na zapach stęchlizny

Ozonowanie mieszkania to skuteczna metoda pozbycia się nieprzyjemnego zapachu stęchlizny oraz bakterii, wirusów i grzybów. Ozon (O3) to cząsteczka składająca się z trzech atomów tlenu, która jest w stanie skutecznie zneutralizować wiele zanieczyszczeń powietrza.

Podczas procesu ozonowania, generator ozonu wytwarza ozon, który jest wprowadzany do pomieszczenia, gdzie usuwa nieprzyjemny zapach stęchlizny. Ozon jest w stanie przenikać w głąb materiałów, takich jak meble, dywany czy tapety, niszcząc bakterie, wirusy i grzyby oraz neutralizując nieprzyjemne zapachy.

Osuszanie ścian z certyfikatem.

Usuwanie grzyba ze ściany realizujemy przy pomocy atestowanych preparatów grzybobójczych. Zadzwoń do firmy Kastelnik, by zlecić bezpłatną wycenę usługi. Telefon 735-960-510 dostępny jest całodobowo.

Usługa odgrzybiania pomieszczeń po zalaniu dostępna jest w miastach województwa świętokrzyskiego:

 • Busko-Zdrój
 • Jędrzejów

Baza wiedzy dla mieszkańców Jędrzejowa (FAQ)

Grzyb i pleśń to najwięksi sprzymierzeńcy wilgotnych pomieszczeń. Rozwijają się szybko i oprócz negatywnego wpływu na zdrowie, mogą również zagrażać konstrukcji budynku. W odgrzybianiu ścian liczy się szybkość działania i dobór odpowiednich preparatów grzybobójczych. Sprawdź najczęściej zadawane pytania przez mieszkańców Jędrzejowa.

Odgrzybianie Jędrzejów.

Jakie są najczęstsze przyczyny powstawania grzybów na ścianach?

Najczęstszymi przyczynami powstawania grzybów na ścianach są wilgoć, brak wentylacji, nieszczelne instalacje wodno-kanalizacyjne. Często na rozwój wilgoci, a tym samym grzybni na ścianach jest wadliwa izolacja termiczna ścian.

Czy odgrzybianie ścian jest szkodliwe dla zdrowia mieszkańców budynku?

Profesjonalne odgrzybianie ścian jest bezpieczne dla zdrowia mieszkańców domu, ponieważ stosowane są w nim specjalistyczne metody i preparaty, które nie szkodzą zdrowiu ludzkiemu ani środowisku. Ważne jest jednak, aby po zakończeniu procesu odgrzybiania pomieszczenia dobrze przewietrzyć.

Formularz kontaktowy

Zadzwoń do nas pod numer +48 735-960-510 lub wyślij wiadomość na adres biuro@kastelnik.pl lub za pomocą formularza kontaktowego. Skontaktujemy się z Tobą do 24h.

  Samanta Sznajder sekretariat Kastelnik
  Płatności akceptuje First Data Polcard

  Płatności akceptuje First Data Polcard. Za nasze usługi możesz zapłacić kartą kredytową.

  Nasi klienci

  Dołącz do grona naszych zadowolonych Klientów!

  Pomóż nam dalej się rozwijać w dobrym kierunku!

  Aktualna ocena

  5,0
  Rated 5,0 out of 5
  5,0 out of 5 stars (based on 1 review)
  Excellent100%
  Very good0%
  Average0%
  Poor0%
  Terrible0%