Odgrzybianie ścian Jaworzno

Dowiedz się więcej +48 735 960 510

Odgrzybianie ściany w Jaworznie. Jak usunąć grzyba ze starego domu?

Masz grzyba na więźbie dachowej w domu? Odgrzybianie ścian Jaworzno, woj. śląskie to usługa, która realizowana jest na terenie woj. śląskiego dla osób, które na mokrej ścianie odkryły wykwity i przebarwienia. Działamy szybko i zgodnie z najwyższymi standardami. Usuwamy grzyby w starym domu, piwnicach, a także wykwity pleśni po zalaniu mieszkania.

Kastelnik – usuwanie grzyba ze ścian – usługi całodobowe 24/7

Wybierając specjalistów z firmy Kastelnik masz pewność, że proces usuwania grzyba ze ścian będzie wykonany dokładnie. Usługi odgrzybiania zawierają kilka etapów, jak ocena mykologiczna, osuszanie pomieszczenia, dokładne oczyszczanie miejsc z grzybem oraz pleśnią, dezynfekcja ścian, a także na życzenie klienta – drobne prace remontowe. Choć wydaje się, że usunięcie wykwitów grzybni to zadanie, które można wykonać samodzielnie, to lepiej skontaktować się z zaufaną firmą oczyszczającą i dezynfekującą pomieszczenie.

Odgrzybianie pomieszczeń łazienki Jaworzno

Odgrzybianie mieszkania Jaworzno, ul Grunwaldzka

Jakie są przyczyny powstania zagrzybienia?

Grzyb to organizm, który rozmnaża się niemal w każdych warunkach – niezależnie od temperatury może pojawić się zarówno w ciepłych miejscach, jak i w zimnej, starej piwnicy. Najważniejsze przyczyny powstania zagrzybienia jest słaba wentylacja i zły przepływ powietrza. Jeśli w pomieszczeniach panuje zaduch, nie są odpowiednio wietrzone, a na dodatek pojawi się wilgoć, to jest to kwestią czasu, kiedy pojawi się grzyb.

Do usunięcia grzyba z mokrej ściany w domu niezbędny jest proces porządkowy, który składa się z wielu etapów:

 • ręczne usuwanie grzybni z powierzchni;
 • oczyszczanie ścian z pleśni;
 • dokładna dezynfekcja pomieszczeń;
 • osuszanie mokrych ścian, posadzek, tynków;
 • odgrzybianie drewna;
 • ekspertyza mykologiczna;
 • badanie wilgotności;
 • usuwanie nieprzyjemnych zapachów;
 • ozonowanie pomieszczeń po zalaniu i miejsc z grzybem;
 • usuwanie zagrzybiałych, zniszczonych przedmiotów;
 • transport ADR.

Tak całościowy proces porządkowy może zaoferować jedynie profesjonalna firma sprzątająca, która posiada wysokiej jakości sprzęt oraz silne środki chemiczne.

Usuwanie grzyba ze ściany Jaworzno

Usuwanie pleśni ze ściany Jaworzno i okolice

Jednym z częściej pojawiających się błędów podczas walki z pleśnią jest mylenie jej z grzybem. Choć mogą pozornie wydawać się tym samym, to jednak są to zupełnie różne organizmy. Po skutecznym ich rozróżnieniu będzie można przejść efektywnych sposób na usuwanie pleśni z powierzchni.

 • Grzyb przybiera formę dużych, zielonych plam, a także charakteryzuje się dość wyrazistym i wyczuwalnym zapachem. Wnika on w ściany czy tynki, przez co jest trudniejszy do uśnięcia i może naruszać konstrukcje domów;
 • Pleśń pojawia się na ścianach czy przedmiotach pod postacią niewielkich, ciemnych plamek.

Zmiany jakimi jest pleśń pojawiają się w miejscach wilgotnych, ze słabym przepływem powietrz. Może osadzać się na przedmiotach codziennego użytku, jak meblach, ale również sufitach i ścianach. Wśród skutecznych metod walki z pleśnią jest ozonowanie powierzchni. To ekologiczna, nowoczesna i niezawodna metoda dezynfekcji. Ozon usuwa nieprzyjemnych zapach, a także bakterie i wirusy unoszące się w powietrzu.

Kastelnik – osuszanie ścian – kontakt 7 dni w tygodniu

By mieć pewność, że trwale usuniemy pleśń z mieszkania, najlepiej wybrać ofertę firmy DDD specjalizującej się w odpleśnianiu pomieszczeń.

Osuszanie mokrej ściany po zalaniu

Osuszanie sufitu i mokrej ściany po zalaniu często wymaga remontu.

Osuszanie budynków w zalanym domu – zaufaj specjalistom

Osuszanie budynku to proces usuwania wilgoci z konstrukcji domu w celu przywrócenia właściwej wilgotności powietrza w pomieszczeniach. Co więcej, powołując się na informacje statystyczne, można śmiało powiedzieć, że kompleksowe osuszenie ścian i murów sprawia, że znacznie zmniejsza się ryzyko pojawienia grzyba lub pleśni.

Należy pamiętać, że wybór odpowiedniego sprzętu do osuszania, pozwala na przeprowadzenie skutecznych prac naprawczych w zalanej nieruchomości. Dotyczy to również uśnięcia grzybów pleśniowych z rodziny Penicillium, Aspergillus, a także zarodników pleśni.

Kastelnik – pomiar wilgoci ściany – certyfikowanym urządzeniem

Jeśli jesteśmy ofiarami zalania i niedostatecznie dobrze wysuszymy ściany po awarii kanalizacji, to pewne jest, że szybko dojdzie do namnażania się zarodników grzyba. Dlatego też fachowcy dostosowują profesjonalne osuszacze do typu wilgotnej powierzchni, temperatury powietrza czy ilości opadów. Wśród metod, jakie są wykorzystywane podczas osuszania znajduje się np. zakładanie izolacji przeciwwilgociowej podczas procesu usuwania grzyba, osuszanie podpsadzkowe, a także osuszanie kondensacyjne. Do typowych sposób osuszania należą również metody osuszania podciśnieniowego oraz nadciśnienisowego.

Specjaliści dokonają również pomiaru wilgotności powietrza, a także przeprowadzą ekspertyzę mykologiczną.

Ozonowanie mieszkania po grzybach domowych

Ozonowanie mieszkania po grzybach domowych to alternatywa do zamgławiania ULV.

Kastelnik – rodzinna firma z certyfikatem jakości

Stawiając na fachowców firmy Kastelnik wybierasz firmę, która już od ponad dziesięciu lat realizuje prace porządkowe z zakresu DDD. Jednak to nie wszystko – pracownicy ciągle dbają o swój rozwój poprzez udział w licznych szkoleniach, zdobywając międzynarodowe certyfikaty i poznając nowoczesne metody usuwania grzybów i dezynfekcji pomieszczeń.

Mieszko Kastelnik, specjalista ds. odgrzybiania, ostrzega, że drobnoustroje chorobotwórcze to nie tylko bakterie i wirusy, ale również grzyby i ich mykotoksyny, które są niezwykle niebezpieczne dla zdrowia.

Działamy na terenie województwa śląskiego, oferując usługi związane z usuwaniem bakterii, usuwaniem zanieczyszczeń po zalaniach oraz odgrzybianiem drewna. Nasze usługi obejmują również badania laboratoryjne grzybów, które pozwalają na precyzyjne określenie rodzaju i stopnia zanieczyszczenia.

Działamy przez całą dobę i jesteśmy dostępni przez 7 dni w tygodniu, a usługę odgrzybianie piwnic i usuwanie pleśni możesz zamówić na bezpłatnej infolinii. Wśród posiadanych przez nas certyfikatów znajduje się m.in. certyfikat IICRC potwierdzający znajomość nowoczesnych metod w osuszaniu mokrych ścian i tynków po zalaniu. Ten etap jest niezbędny podczas usuwania grzyba z pomieszczeń.

Skontaktuj się z nami telefonicznie lub za pomocą formularza zgłoszeniowego szkody. Proces odgrzybiania i usuwania pleśni rozpoczynamy jak najszybciej po uznaniu usterki.

Kastelnik certyfikat odgrzybianie Jaworzno

Na zdjęciu Dorota Kastelnik z certyfikatem IICRC dot. osuszania i odgrzybiania w Jaworznie.

Odgrzybianie Jaworzno

Zmagając się z problemem grzyba w piwnicy czy nieprzyjemnego zapachu pleśni, koniecznie rozważ firmę, która od lat usuwa pleśń, profesjonalnie proponuje usługi osuszania mieszkania po zalaniu, skutecznie dezynfekuje pomieszczenia przy pomocy silnie stężonego ozonu czy suchej mgły. Pozbycie się grzyba nie jest sprawą prostą, a organizm ten pojawia się zarówno w wysokich, jak i niskich temperaturach.

Kastelnik – usuwanie pleśni ze ściany – skuteczne metody DDD

Zamawiając dezynfekcję od firmy Kastelnik macie państwo pewność, że w mieszkaniu zostanie usunięty grzyb, pleśń, a także fetor jakie pozostawiają po sonie. Fachowcy zaproponują gruntowne sprzątanie piwnicy czy domu, usuwanie wilgoci czy czyszczenie zainfekowanych powierzchni. A wszystko to przy użyciu wysokiej jakości sprzętu, a także wraz z oceną mykologiczną. Usuwanie grzyba w mieszkaniu pozostaw fachowcom! Miej pewność, że niebezpieczny organizm został całkowicie zneutralizowany.

Usługa odgrzybiania pomieszczeń po zalaniu dostępna jest w miastach woj. śląskiego:

FAQ - najczęściej zadawane pytania

Szukasz specjalistów, którzy usuną grzyba w starych pomieszczeniach? A może zmagasz się z ciągle nawracającym problemem stęchlizny w domu? Wybierz firmę, która kompleksowo sprząta po zalaniach, proponuje ozonowanie mieszkania po zalaniu, zapewnia sprzątanie pleśni oraz niezdrowego grzyba. Działa bezpiecznie i szybko na terenie Jaworzna oraz całego województwa śląskiego.

szybka pomoc FAQ

Czy zapach ozonu po odgrzybianiu jest szkodliwy?

Jeżeli masz problem z grzybem na ścianie, nie wystarczy go usunąć. Konieczna jest dezynfekcja, a jedną ze skuteczniejszych metod dekontaminacji jest ozonowanie. Podczas prac dezynfekcji ozonem wydziela się specyficzny zapach, który nie jest szkodliwy dla zdrowia. Przypomina aromat powietrza po przejściu dużej burzy (wówczas powietrze jest naturalnie naozonowane). Należy jednak pamiętać, że przed powrotem do zdezynfekowanych pomieszczeń konieczne jest ich dokładne wywietrzenie. Wszystkie zalecenia przekazują specjaliści podczas procesu dezynfekcji.

Czy grzyb sam zniknie?

Grzyb to organizm, który sam nie zniknie, co więcej, bardzo lubi powracać w te same miejsca. I robi to błyskawicznie, jeśli nie został dokładnie usunięty. Dlatego środki chemiczne dostępne w sklepach oraz ich nieumiejętne zastosowanie mogą jedynie chwilowo zamaskować grzyba. Organizm ten szybko zacznie się powtórnie namnażać. Dlatego też zaleca się wybranie usług specjalistów, którzy odgrzybianie więźby dachowej przeprowadzą skutecznie.

Formularz kontaktowy

Zadzwoń do nas pod numer +48 735-960-510 lub wyślij wiadomość na adres biuro@kastelnik.pl lub za pomocą formularza kontaktowego. Skontaktujemy się z Tobą do 24h.

  Samanta Sznajder sekretariat Kastelnik
  Płatności akceptuje First Data Polcard

  Płatności akceptuje First Data Polcard. Za nasze usługi możesz zapłacić kartą kredytową.

  Nasi klienci

  Dołącz do grona naszych zadowolonych Klientów!

  Pomóż nam dalej się rozwijać w dobrym kierunku!

  Aktualna ocena

  5,0
  Rated 5,0 out of 5
  5,0 out of 5 stars (based on 1 review)
  Excellent100%
  Very good0%
  Average0%
  Poor0%
  Terrible0%