Odgrzybianie ścian Jastrzębie-Zdrój

Dowiedz się więcej +48 735 960 510

Odgrzybianie ściany w Jastrzębiu-Zdrój. Zapytaj o szczegóły usługi firmy Kastelnik

Widzisz grzyba w narożniku łazienki? Odgrzybianie ścian Jastrzębie-Zdrój, woj. śląskie to usługa świadczonych przez firmę Kastelnik, którą zamówisz, dzwoniąc na dyżurny numer telefonu 735-960-510. Jak wygląda usuwanie grzyba ze ścian?

Kastelnik – odgrzybianie ścian – usługi całodobowe 24/7

Nasz doświadczony zespół specjalistów wykorzystuje nowoczesne środki grzybobójcze, aby skutecznie pozbyć się pleśni i grzybów z zagrzybionych pomieszczeń. Warto dodać, że nie wystarczy tylko usunąć widoczne przebarwienia i wykwity, ponieważ zarodniki pleśni są obecne w powietrzu, a grzyba głęboko w murze i jego strukturze.

Czy wiesz, że najczęściej spotykane grzybem w domu jest pleśń, która rozwija się w wilgotnych i słabo wentylowanych pomieszczeniach? Wśród organizmów najczęściej występujących wymienić należy: Aspergillus, Cladosporium oraz Penicillium.

Jeżeli chcesz mieć pewność, że w 100% pozbyłeś się grzybów i pleśni, skorzystaj oferty specjalistów z dziedziny DDD w Jastrzębiu-Zdroju oraz całym województwie śląskim. Sprawnie usuną zabrudzenia związane z fekaliami, osuszą ściany i tynki, a także dokładnie odgrzybią dom. Doświadczeni fachowcy proponują kompletne usługi sprzątania piwnicy czy garażu.

Usuwanie grzyba ze ściany Jastrzębie-Zdrój

Usuwanie grzyba ze ściany Jastrzębie-Zdrój ul. Harcerska

Usuwanie grzyba i pleśni Jastrzębie-Zdrój – jak wygląda?

Zaczynamy zazwyczaj od przeanalizowania źródła powstania wilgoci i opracowania planu jak pozbyć się pleśni i grzybów. Pomocne są badania mykologiczne. Po obniżeniu poziomu wilgoci, specjaliści wykonują gruntowne osuszanie ścian, tynków czy posadzek. Jest to niezbędny krok do tego, by całkowicie wyeliminować zarodniki grzyba i mieć pewność, że nie dojdzie do nawracania i ponownego namnażania się grzybni.

Specjaliści używają dostosowanych do pomieszczenia oraz warunków osuszaczy, w tym również przemysłowych osuszaczy kondensacyjnych czy absorpcyjnych. Usunięcie problemu mokrej ściany, to ważny krok.

Następnie przystępujemy do czyszczenia zagrzybionych powierzchni, zeskrobując ze ścian i sufitów wszelkie widoczne organizmy. Co dalej? Ważne jest użycie wysokiej jakości środków chemicznych o silnym działaniu biobójczym. Środki te posiadają silne substancje żrące i mogą być groźne, stąd stroje i rękawice zabezpieczające. Odgrzybianie mieszkania nie kończy się na procesie usuwania grzyba ze ścian czy czyszczenia pleśni. Bardzo istotnym krokiem jest również kompleksowa dezynfekcja.

odgrzybianie pomieszczeń Jastrzębie-Zdrój

Ozonowanie mieszkania sposobem na grzyba?

Jednym ze skuteczniejszych sposób na całkowitą dezynfekcję i odgrzybienie ścian jest wybór ozonowanie pomieszczeń. Jest to popularna, a jednocześnie niezwykle efektywna metoda na usunięcie bakterii, wirusów i grzybów. Ozon, który naturalnie występuje w atmosferze, jest wytwarzany w generatorach i rozpylany w zainfekowanej przestrzeni pod silnym stężeniem. Gaz ten ma nawet 3000 razy silniejsze działanie neutralizujące niż chlor.

Kastelnik – ozonowanie mieszkania – kontakt 7 dni w tygodniu

Ozon posiada również zalety ekologiczne – po zakończeniu procesu ozonowania ulega on rozpadowi do czystego, bezpiecznego tlenu, co oznacza, że nie powstają szkodliwe substancje wtórne i nie dochodzi do zanieczyszczenia środowiska. Dlatego też jest stosowany na szeroką skalę w różnych miejscach, od szkół i przedszkoli, przez dworce i toalety publiczne, aż do banków i sal szpitalnych.

Podczas ozonowania mieszkania dochodzi do całkowitej eliminacji grzybów i pleśni, a także nieprzyjemnych zapachów. Ozon neutralizuje również zarazki, które “zawieszone” są w powietrzu.

Osuszanie mokrej ściany

Osuszanie mokrej ściany za pomocą urządzenia do osuszania marki Trotec.

O czym warto pamiętać?

Jeśli w Twoim otoczeniu pojawiły się zmiany sugerujące grzyba lub pleśń – nie czekaj. Choć te dwa organizmy wydają się tożsame, to jednak różnią się od siebie.

 • Pleśń pojawia się na ścianie w postaci drobnych, ciemnych punkcików. Nie przenika w głąb przedmiotów czy ścian.
 • Grzyby charakteryzują się znacznie większą i rozleglejszą formą. Mają różne odcienie – od zieleni przez ciemne odcienie, a nawet szarość. Jednak najbardziej niebezpieczny jest fakt, że przenikają do głębi ścian, fundamentów czy drewna. Przez to znacznie trudniej je wyplenić i mogą mieć wpływ na konstrukcje budynku, a przede wszystkim na zdrowie.

Grzyby to często niewidoczni zabójcy, rozwijający się zwłaszcza w wilgotnych i źle wentylowanych miejscach. Właśnie dlatego, są częstym problemem w piwnicach, łazienkach czy kuchniach. Organizmy te rozmnażają się w każdej temperaturze, a wilgotne powietrze sprzyja ich wzrostowi. Aby uniknąć pojawienia się grzyba w pomieszczeniach, należy zadbać o ich odpowiednią wentylację, klimatyzację lub przewiew. To proste kroki, które pomogą ustrzec się przed rozwojem groźnych dla zdrowia organizmów.

Ozonowanie mieszkania

Ozonowanie mieszkania to alternatywa do zamgławiania ULV.

Jakim zagrożeniem dla zdrowia jest grzyb domowy?

Usuwanie grzyba z mieszkania, to konieczność! Jeśli zauważysz na ścianie czy suficie ciemne plamy, wówczas koniecznie zacznij działać. Grzyb domowy właściwy, zwany również stroczkiem wpływa negatywnie na zdrowie człowieka. Może być powodem:

 • problemów z oddychaniem, astmą;
 • alergiami pokarmowymi oraz skórnymi;
 • wzmagać problemy ze snem, koncentracją,
 • obniżać nastrój;
 • negatywnie wpływać na układ krążenia;
 • być przyczyną wymiotów, biegunek, zatruć;
 • prowadzić do zmian kancerogennych.
Kastelnik – osuszanie mokrych ścian – certyfikat IICRC

Kiedy przeprowadzać usuwanie pleśni ze ściany?

Szczególnie wrażliwe na działanie grzybów są osoby starsze i dzieci, a także ludzie z obniżoną odpornością, np. w trakcie przewlekłych chorób. Profesjonalne usunięcie grzyba daje pewność, że pomieszczenie zostało odkażone, odgrzybione i dokładnie wyczyszczone. Profesjonaliści poradzą sobie również z wilgocią, np. w ścianach czy posadzkach – jednym z głównych czynników namnażania się grzybni. Osuszenie mieszkania, to najważniejsze zadanie podczas prac porządkowych w domu, ale usuwanie pleśni ze ściany warto przeprowadzać już po zauważeniu pierwszych czarnych plam.

Jastrzębie-Zdrój, osuszanie z certyfikatem IICRC

Kastelnik gwarantuje mieszkańcom Jastrzębia-Zdroju osuszanie z certyfikatem IICRC i usuwanie pleśni ze ścian.

Odgrzybianie pomieszczeń w Jastrzębie-Zdrój

Jeśli chcesz pozbyć się szybko pleśni i grzybów w swoim mieszkaniu, zadzwoń do specjalistów z firmy Kastelnik – zapewnimy Ci pełen zakres usług: od analizy źródła wilgoci po odgrzybianie ścian. Gwarantujemy wysokiej jakości rezultaty. Zadzwoń do nas już teraz pod numer 735-960-510.

Działam przez całą dobę, 7 dni w tygodniu! Możesz skorzystać również z formularza kontaktowego, który znajdziesz na naszej stronie. Jeśli masz dodatkowe pytania – zadzwoń lub napisz, by dowiedzieć się więcej. Wybór zaufanych specjalistów, to gwarancja, że serwis sprzątający po zalaniu będzie wykonany na najwyższym poziomie.

Usługa odgrzybiania pomieszczeń po zalaniu dostępna jest w miastach woj. śląskiego:

FAQ - najczęściej zadawane pytania

Szukasz pomocy z problemem odgrzybianie mieszkań w mieście Jastrzębie Zdrój? Koniecznie skontaktuj się z rodzinną firmą Kastelnik, która już od ponad dziesięciu lat specjalizuje się w działaniach takich jak usuwanie pleśni, ozonowanie po zalaniu, usuwanie grzyba czy sprzątanie wody po wylaniu kanalizacji. Działamy szybko i zgodnie z najnowszymi standardami BHP. Wśród najczęściej zadawanych pytań przez mieszkańców Jastrzębia Zdroju pojawiają się:

szybka pomoc FAQ

Jakie są najlepsze preparaty do odgrzybiania ścian?

Przy wyborze najlepszych środków do odgrzybiania ścian należy zwrócić szczególną uwagę na zachowanie odpowiedniego bezpieczeństwa. Niektóre preparaty, takie jak Dragon, Primacol czy Pufas, choć skuteczne w walce z grzybem, są jednocześnie żrące. W celu uniknięcia niebezpieczeństwa należy ściśle przestrzegać instrukcji na etykiecie oraz używać odpowiedniej ochrony dłoni, ust i oczu. Ponadto ważne jest przechowywanie tych preparatów w miejscu niedostępnym dla dzieci i zwierząt, w celu zapewnienia pełnego bezpieczeństwa.

Ile trwa odgrzybianie ściany w zalanym domu?

Czas potrzebny na odgrzybienie zalanej ściany zależy od kilku czynników, takich jak przyczyna wilgoci i stan wentylacji w budynku, a także stan izolacji fundamentów. Jeśli wszystkie te czynniki nie występują razem na niekorzyść zamawiającego, to usuwanie grzyba z zalanych ścian nie powinno zająć dłużej niż 4 godziny, ale czasami może wynieść nawet kilka dni. Warto poprosić o pomoc fachowca, który pomoże w określeniu czasu realizacji usługi.

Co zabija grzyby pleśniowe?

Jednym z najskuteczniejszych sposobów na pozbycie się pleśni i grzybów jest zastosowanie specjalistycznych środków grzybobójczych. W skład takich preparatów zwykle wchodzą czwartorzędowe sole amoniowe oraz inne substancje aktywne, np. nadtlenek wodoru,  które działają przeciwko niepożądanym organizmom. Wybór konkretnego preparatu zależy od rodzaju pleśni lub grzyba, który chcemy usunąć, a także od powierzchni, na której występują.

Formularz kontaktowy

Zadzwoń do nas pod numer +48 735-960-510 lub wyślij wiadomość na adres biuro@kastelnik.pl lub za pomocą formularza kontaktowego. Skontaktujemy się z Tobą do 24h.

  Samanta Sznajder sekretariat Kastelnik
  Płatności akceptuje First Data Polcard

  Płatności akceptuje First Data Polcard. Za nasze usługi możesz zapłacić kartą kredytową.

  Nasi klienci

  Dołącz do grona naszych zadowolonych Klientów!

  Pomóż nam dalej się rozwijać w dobrym kierunku!

  Aktualna ocena

  5,0
  Rated 5 out of 5
  5 out of 5 stars (based on 1 review)
  Excellent100%
  Very good0%
  Average0%
  Poor0%
  Terrible0%