Odgrzybianie ścian Imielin

Dowiedz się więcej +48 735 960 510

Odgrzybianie ściany w Imielinie. Co skutecznie zabija grzyby pleśniowe?

Szukasz sposobu na skuteczne odgrzybianie ścian Imielin, woj. śląskie? A może zmagasz się z problemem nawracającej pleśni na ścianie? Musisz pamiętać, że grzyby pleśniowe to powszechne zjawisko, zarówno w domu, jak i w piwnicy. Najlepszy sposób, by skutecznie usunąć zarodniki grzyba w domu, to dokładne oczyszczenie specjalistycznymi środkami grzybobójczymi, dezynfekcja w pomieszczeniach przy pomocy ozonu lub suchej mgły oraz gruntowne osuszanie mokrych ścian.

Kastelnik – odgrzybianie domów i mieszkań – usługi 24/7

Do najpopularniejszych grzybów pleśniowych występujących w domu należą odmiany Penicillium, Aspergillus, Cladosporium. Firma zajmująca się profesjonalnym odgrzybianiem murów wykona badanie mykologiczne, które dokładnie wskaże, z jaką odmianą mamy do czynienia. To ułatwia dopasowanie najlepszej metody usunięcia grzyba z sufitu czy podłogi.

Odgrzybianie mieszkania Imielin.

Odgrzybianie zalanego mieszkania Imielin, ul. Francuska.

Jak odróżnić grzyby od pleśni? Porady dla początkujących

Kompleksowe usuwanie pleśni ze ściany w Imielinie to wieloetapowe zadanie dla ekipy techników. W pierwszych krokach należy określić, czy mamy do czynienia z grzybem, czy pleśnią.

Na pierwszy rzut oka wydaje się, że są to organizmy tożsame, ale różnią się od siebie:

 • Pleśń pojawia się na powierzchni ścian, sufitów czy podłóg i przybiera postać niewielkiej, ciemnej plamki.
 • Grzyb jest organizmem, który nie tylko osadza się na powierzchni, ale również potrafi wejść w głąb muru czy drewna, a przez to atakować konstrukcje budynków. Grzyb przybiera postać dużych, ciemnych wykwitów i wyraźnie odczuwamy jego mocny zapach.

Jeśli zdecydujemy się na badania mykologiczne, wówczas szybko dowiemy się, z jaką zmianą mamy wpływ. Należy pamiętać, że grzyb ma negatywny wpływ na zdrowie człowieka oraz zwierząt.

Usuwanie pleśni ze ścian Imielin.

Usuwanie pleśni ze ścian Imielin w Imielnie zamówisz w firmie Kastelnik, tel. +48 735-960-510 czynny jest całą dobę.

Usuwanie pleśni ze ściany w Imielnie – ozon o wysokim stężeniu

Jednym z najlepszych sposobem na dokładne usunięcie pleśni ze ściany jest dokładne ozonowanie pomieszczeń. Ozon jest silnie neutralizującym gazem, a podawany w dużym stężeniu, szybko radzi sobie z grzybami, pleśnią i wirusami. Ozon tworzony jest w specjalistycznych generatorach, a technicy ubrani w kombinezony ochronne rozpryskują go w zainfekowanych grzybem i pleśnią pomieszczeniach.

Kastelnik – ozonowanie wysokim stężeniem – 7 dni w tygodniu

Wystarczy kilkadziesiąt minut, by dokładnie zdezynfekować pomieszczenie z grzybem. Walorem używania ozonu jest jego forma – jako gaz dociera nawet do najmniej dostępnych zakątków i dokładnie je penetruje, usuwając toksyny. Podobnie radzi sobie z zarodnikami grzyba, które unoszą się w powietrzu. Natychmiast je neutralizuje.

Mało osób wie, iż  grzyby mogą powodować uszkodzenia konstrukcji budynku przez rozkład substancji organicznych, takich jak drewno. Długotrwałe zaniedbanie tego problemu może prowadzić do poważnych awarii i kosztownych napraw – informuje Mieszko Kastelnik, ekspert z dziedziny mykologii.

Ozon używany jest także do usuwania nieprzyjemnych zapachów, również charakterystycznej woni grzyba. Jako że jest to bezpieczny dla zdrowia proces, do codziennych obowiązków można wrócić już w parę godzin po ozonowaniu i wietrzeniu pomieszczenia.

Czarne wykwity na ścianie.

Czarne wykwity grzyba na ścianie.

Osuszanie budynków – czy jest niezbędne podczas odgrzybiania?

Jednym z najważniejszych kroków podczas usuwania grzyba z mieszkania jest dokładne osuszenie ścian, tynków czy murów. Wysoka wilgotność, to idealne miejsce do rozwoju grzyba i pleśni. A brak dobrej cyrkulacji powietrza sprawia, że organizmy te lubią ponownie się namnażać.

Kastelnik – osuszanie ścian – pomiar wilgotności IICRC

W zawilgoconych pomieszczeniach, takich jak piwnica czy strych, najlepiej sprawdzą się osuszacze przemysłowe. Jednak w dużym zawilgoceniu ścian przyda się dodatkowa pomoc. Ekipa techników osuszające pomieszczenia zaproponuje najlepsze metody osuszania, w tym osuszanie kondensacyjne, osuszanie posadzki ciśnieniowe czy podciśnieniowe, osuszanie absorpcyjne.

W zależności od metody, jaka będzie najbardziej efektywna, specjaliści przeprowadzą niezbędne prace porządkowe. Mogą one zająć od kilku dni do nawet kilku tygodni, w zależności od pogody, opadów atmosferycznych, wilgotności powietrza.

Zniszczenia spowodowane przez wodę.

Sufit zniszczony przez wodę.

Jakie są najlepsze sposoby odgrzybiania domu?

By mieć pewność, że całkowicie usuniemy grzyb i pleśń z naszego domu, warto poznać najlepsze metody odgrzybiania. Dzielą się one na dwie kategorie – osuszanie chemiczne oraz fizyczne. Podczas prac porządkowych związanych z odgrzybianiem mieszkania specjaliści dobierają metody, często je ze sobą łącząc.

Wśród metod chemicznych wyróżniamy:

 • Oprysk zainfekowanych miejsc przy pomocy środka grzybobójczego;
 • Aplikacja bezpośrednia silnie neutralizujących środków chemicznych;
 • Zagazowywanie miejsc z wykwitem grzybni;
 • Proszkowanie.

Metody fizyczne usuwania grzyba to:

 • Zamgławianie przy pomocy techniki ULV;
 • Ozonowanie za pomocą silnie stężonego ozonu;
 • Zamgławianie suchą mgłą ze środkiem grzybobójczym;
 • Skuwanie zagrzybionego tynku.

Wiele różnych usług pod jednym adresem – Kastelnik

Firma Kastelnik, jako lider branży DDD oferuje szeroki zakres usług, w tym gruntowne sprzątanie po zalaniu mieszkania, odgrzybianie piwnic, transport odpadów toksycznych czy dezynfekcja pomieszczeń. Ciągłe szkolenia i kursy, a także zdobywanie nowych doświadczeń sprawia, że od ponad 10 lat zrealizowaliśmy setki nawet bardzo wymagających zleceń.

Popularny artykuł na naszym blogu: Na czym polega sprzątanie mieszkania po zalaniu?

Decydując się na usługi firmy Kastelnik stawiasz na sprawdzone i certyfikowane metody osuszania budynków. Wśród nich metodę potwierdzoną certyfikatem zawodowym IICRC nr 8680154-2022. Dbamy nie tylko o bezpieczeństwo, ale innowację i ekologię. Działamy zgodnie z najnowszymi trendami w dziedzinie DDD.

Usuwanie grzyba i pleśni ze ścian wykonywane jest m.in. w takich miastach województwa śląskiego jak m.in.:

Imielin, osuszanie ścian wraz z odgrzybianiem.

Na terenie Imielina Dorota Kastelnik oferuje osuszanie ścian wraz z odgrzybianiem.

Imielin – osuszanie budynków z certyfikatem IICRC

Odgrzybianie mieszkań, to zadanie, które warto zlecić specjalistom do osuszania budynków oraz usuwania grzyba i pleśni. Mamy wówczas pewność, że metody jakie zostaną wdrożone będą zgodne z najnowszymi standardami europejskimi, a zarodniki pleśni nie powrócą.

Firma Kastelnik to lider branży DDD w zakresie usług sprzątania mieszkania po zalaniu, odgrzybiania ścian czy ozonowanie mieszkania po zalaniu. Nowoczesny sprzęt, przeszkolona kadra oraz całodobowa pomoc na bezpłatnej infolinii sprawiają, że technicy natychmiast podejmują się prac porządkowych. Usuwanie grzyba z posadzek w piwnicy, drobne remonty po zalaniu czy dokładne dezynfekcja powietrza po zalaniu fekaliami, to tylko niektóre z usług dostępnych w firmie Kastelnik.

FAQ - najczęściej zadawane pytania

Mierząc się z problemem grzyba na ścianie, warto pamiętać o przeprowadzeniu badania wilgotności w pomieszczeniach. Wilgotne powietrze, słaby przepływ powietrza, a także zaduch sprawiają, że bardzo szybko dochodzi do namnażania się grzybów. Organizm ten potrafi długi czas rozwijać się niezauważony na ścianie. Wysuszenie murów, to usunięcie głównego źródło problemu.

Szybka pomoc - FAQ.

Czy grzyby są niebezpieczne dla zdrowia?

Pojawienie się pleśni i grzybów w domu oznacza, że mamy kłopoty z wentylacją i przepływem powietrza. Niestety, prócz problemów natury estetycznej, musimy mierzyć się z negatywnym wpływem jaki grzyb ma na zdrowie człowieka. Dłuższe przebywanie z zagrzybionych pomieszczeniach może prowadzić do zmian nowotworowych, chorób serca, problemów z oddychaniem, alergii, astmy czy biegunki. Najbardziej narażone są osoby z obniżoną odpornością, dzieci oraz osoby starsze.

Ile trzeba wietrzyć po odgrzybianiu?

Choć sam proces odgrzybiania ścian trwa od kilkudziesięciu minut do kilku godzin, to ważne jest by wietrzenie po odgrzybianiu trwało również kilka godzin, a nawet jeśli to możliwe – kilka dni. Oczywiście jest to zależne od środków, jakie użyte zostały w trakcie usuwania grzybów. Przy ozonowaniu pomieszczeń wystarczy kilka godzin, by bezpiecznie wrócić do codziennych obowiązków.

Ile kosztuje usuwanie grzyba ze ściany?

Usuwanie grzyba ze ścian jest zależne od ilości prac, jakie ekipa techników DDD musi wykonać. Kompleksowa dezynfekcja pomieszczenia i usunięcie grzyba z sufitu to koszt między 800 zł a 1000 zł netto. Fachowcy przygotowują bezpłatną wycenę działań, a także szacują czas w jaki potrzebują do trwałego usuwania pleśni ze ściany.

Formularz kontaktowy

Zadzwoń do nas pod numer +48 735-960-510 lub wyślij wiadomość na adres biuro@kastelnik.pl lub za pomocą formularza kontaktowego. Skontaktujemy się z Tobą do 24h.

  Samanta Sznajder sekretariat Kastelnik
  Płatności akceptuje First Data Polcard

  Płatności akceptuje First Data Polcard. Za nasze usługi możesz zapłacić kartą kredytową.

  Nasi klienci

  Dołącz do grona naszych zadowolonych Klientów!

  Pomóż nam dalej się rozwijać w dobrym kierunku!

  Aktualna ocena

  5,0
  Rated 5,0 out of 5
  5,0 out of 5 stars (based on 1 review)
  Excellent100%
  Very good0%
  Average0%
  Poor0%
  Terrible0%