Odgrzybianie ścian i usuwanie pleśni, woj. śląskie

Dowiedz się więcej +48 735 960 510

Odgrzybianie ścian Śląskie. Jak wygląda usuwanie pleśni z sufitu w zalanym domu? O czym warto pamiętać?

Podmioty wykonujące usługę odgrzybianie ścian i usuwanie pleśni Śląskie powinny zwracać uwagę przede wszystkim na aspekt bezpieczeństwa. Pamiętać należy o tym, aby stosowane do usuwania grzyba preparaty były używane zgodnie ze swoimi właściwościami.

Kastelnik – usuwanie grzyba ze ścian – usługi całodobowe 24/7

Warto także pamiętać o takich aspektach jak np.:

 • zabezpieczenie się za pomocą specjalistycznych środków ochrony osobistej;
 • osuszanie pomieszczeń po zalaniu;
 • stosowanie wyłącznie urządzeń z ważnymi certyfikatami i przeglądami;
 • odpady wtórne zostają przewożone w pojemnikach do skażonych substancji.

odgrzybianie ścian Śląskie

Pomoc przy odgrzybianiu mieszkania można uzyskać kontaktując się z firmą Kastelnik poprzez infolinię interwencyjną. Fachowcy  przedsiębiorstwa chętnie wykonają bezpłatną wycenę, dzięki czemu klienci wiedzą, jakie poniosą koszty.

Usuwanie grzyba i pleśni ze ścian wykonywane jest m.in. w takich miastach województwa śląskiego jak m.in.:

Oferujemy również odgrzybianie w Małopolsce.

Usuwanie grzyba ze ścian woj. śląskie. Ile czasu trwa odgrzybianie mieszkania?

Pojawiające się znienacka wykwity i plamy na naszych ścianach sprawiają, że zaczynamy się zastanawiać, czy nie mamy do czynienia z zawilgoceniem. Usuwanie grzyba ze ścian w woj. śląskim powinno przebiegać kompleksowo. Mowa tutaj o tym, że warto odgrzybianie zacząć od znalezienia źródła problemu. Wiele osób korzysta wówczas z pomocy specjalistów wykonujących badania mykologiczne.

Mówią one o tym, z jaki rodzaj tworu jest w naszym domu i jakie prace powinno się zrealizować. Jeśli profesjonalna firma sprzątająca posiada taki plan, jest łatwiej oszacować czas, w jakim zostanie przeprowadzone odgrzybianie lokalu mieszkalnego.

odgrzybianie domu Śląskie

Zdjęcie: pleśń na ścianie © 2023 Kastelnik

Odgrzybianie mieszkania Śląsk – na co zwrócić uwagę?

Wskazówki, którą można udzielić dla osób mierzących się z zagrzybieniem swoich pomieszczeń, jest to, aby działać jak najszybciej. Jeśli myślimy, że grzyb domowy zejdzie sam, bo wysuszy się pod wpływem wyższej temperatury, to się mylimy. Bez sprawnej interwencji nie będziemy w stanie opanować dalszego rozwoju wykwitów.

Odgrzybianie mieszkania można zrobić za pomocą atestowanych środków chemicznych. Postępując zgodnie z kartą charakterystyki wskazanej przez producenta, będziemy w stanie usunąć toksyczne grzyby zagrażające naszemu zdrowiu.

Grzybnie oraz plechy na ścianach profesjonalne firmy sprzątające usuwają także za pomocą nowoczesnej techniki ozonowania. Warto wspomnieć o tym, że bez posiadania stosownego sprzętu nie będzie to możliwe. Przemysłowe generatory ozonu o mocy nawet 240 g/h są w stanie dezynfekować duże powierzchnie.

odgrzybianie mieszkania Śląsk

Zdjęcie: odgrzybianie mieszkań, woj. Śląskie © 2023 Kastelnik

Jakie są najlepsze preparaty do odgrzybiania ścian?

O skuteczności środków chemicznych stosowanych na grzyby, jakimi są np.: serpula lacrymans, czy też poria vaporaria decyduje to, czy użyjemy ich poprawnie. Warto też przygotować się w tej kwestii pod względem ochrony osobistej. Maska, czy też rękawice jednorazowe są tutaj istotne. Nie stosując odpowiedniego odgrzybiania, będziemy narażeni na takie choroby jak np.: ból żołądka, rozdrażnienie i problemy ze skórą, a także drętwienie kończyn.

Najlepsze preparaty do odgrzybiania ścian posiadają w swoim składzie m.in.: czwartorzędowe związki amonowe, chlorki, czy też tlenek węgla. Odpadów wtórnych po wykonaniu tego zabiegu nie wolno wyrzucać do zwykłego śmietnika.

grzyb w domu przyczyny

Jak usunąć grzyba z sufitu?

Nie tylko ciemny wykwit jest oznaką pojawienia się grzyba w naszym domu. Należy do tego także zapach stęchlizny. Dezynfekcja ozonem pozwala na zlikwidowanie tego odoru.

Usuwanie grzyba z sufitu to nie tylko działania likwidujące. Musimy pomyśleć o usunięciu problemu całościowo. Wiąże się to z działaniami prewencyjnymi, czy też pracami remontowymi. Brak odpowiedniej cyrkulacji powietrza powoduje zawilgocenie. Dużym problemem jest również awaria sieci wodno-kanalizacyjnej. Jeśli zaraz po nie zadbamy o osuszanie, będziemy mierzyć się z wilgocią powodującą grzyb i pleśń. Warto też sprawdzić, czy nasz dach nie przecieka, ponieważ może być on źródłem problemu.

malowanie ścian po renowacji domu

malować ścian tuż przed odgrzybianiem, ponieważ wyjdzie on na wierzch ponownie. Czynność tę można wykonać, jeśli będziemy pewni, że pozbyliśmy się wykwitów raz na zawsze.

Malowanie ściany po odgrzybianiu nie jest jednak konieczne. Używając łagodnych środków chemicznych lub metod odgrzybiania nie zniszczymy naszych elewacji, przez co nie będzie konieczna ich naprawa. Jeśli jednak będziemy zwlekać z usunięciem grzyba, remont będzie konieczny.

ściana gotowa do malowania, bez pleśni

Zdjęcie: ściana gotowa do malowania, bez pleśni i grzybów © 2023 Kastelnik

FAQ — najczęściej zadawane pytania

W naszym przedsiębiorstwie mamy zespół wykwalifikowanych specjalistów, którzy wiedzą, jak poradzić sobie z odgrzybianiem ścian, czy usunięciem pleśni z sufitu. Podczas naszej pracy przestrzegamy zasad BHP i stosujemy wyłącznie atestowane preparaty chemiczne. Oto odpowiedzi na jedne z najczęściej pojawiających się pytań:

Kiedy powinniśmy wykonać osuszanie po zalaniu?

Najlepiej wykonać osuszanie zalanego pomieszczenia tuż po odpompowaniu wody z piwnicy. Jeżeli nie zdecydujesz się na suszenie mokrej ściany w odpowiednim czasie, musisz liczyć się z dodatkowymi kosztami związanymi z odgrzybianiem ściany po zalaniu. Skuteczne osuszanie można zrealizować za pomocą profesjonalnego sprzętu np. TROTEC ®.

Jak zapobiec rozwojowi grzyba po zalaniu?

Kluczem do sukcesu w tej sytuacji jest jak najszybsze pozbycie się wody po zalaniu i osuszenie wilgotnych ścian. Te działania pomogą w usunięciu zawilgocenia, a w efekcie nie dopuszczą do powstania pleśni i grzyba.

osuszanie po zalaniu, certyfikat Kastelnik

Zdjęcie: osuszanie ściany po zalaniu, certyfikat © 2023 Kastelnik

Kastelnik odgrzybianie mieszkań Śląsk - całodobowa infolinia 7/24

Odgrzybianie ścian i usuwanie pleśni Śląskie to zlecenie realizowane przez rodzinną firmę Kastelnik od 2013 roku. Elementem, który jest istotny podczas usuwania grzyba i pleśni jest przestrzeganie restrykcyjnych zasad bezpieczeństwa i higieny pracy. Całodobowa infolinia jest opcją, którą chwalą sobie klienci Kastelnika, ponieważ mogą liczyć na nich o każdej porze. W szczególności w kryzysowych sytuacjach po zalaniach. Biuro Obsługi Klienta chętnie wyceni bezpłatnie każde zlecenie już w kilkanaście minut. Zadzwoń już teraz!

Formularz kontaktowy

Zadzwoń do nas pod numer +48 735-960-510 lub wyślij wiadomość na adres biuro@kastelnik.pl lub za pomocą formularza kontaktowego. Skontaktujemy się z Tobą do 24h.

  Samanta Sznajder sekretariat Kastelnik
  Płatności akceptuje First Data Polcard

  Płatności akceptuje First Data Polcard. Za nasze usługi możesz zapłacić kartą kredytową.

  Nasi klienci

  Dołącz do grona naszych zadowolonych Klientów!

  Pomóż nam dalej się rozwijać w dobrym kierunku!

  Aktualna ocena

  5,0
  Rated 5,0 out of 5
  5,0 out of 5 stars (based on 1 review)
  Excellent100%
  Very good0%
  Average0%
  Poor0%
  Terrible0%