Odgrzybianie ścian Opolskie

Dowiedz się więcej +48 735 960 510

Profesjonalne odgrzybianie ścian i usuwanie pleśni Opolskie. Co grozi nam, gdy nie usuniemy zagrzybienia z naszego domu?

Konsekwencją niezastosowania odpowiedniego osuszenia pomieszczenia po zalaniu jest nadmierna wilgoć. W związku z nią pojawiają się inne, poważne problemy. Odgrzybianie ścian i usuwanie pleśni w woj. opolskim to odpowiedź na potrzeby osób zmagających się z zagrzybieniem.

Kastelnik – usuwanie grzyba ze ścian – usługi całodobowe 24/7

To nie tylko groźne ze względu na aspekt estetyczny, ale i na możliwe dolegliwości zdrowotne, m.in.:

 • przemęczenie i uczucie podrażnienia;
 • wzmożenie chorób układu oddechowego;
 • możliwe alergie;
 • bóle brzucha.

odgrzybianie ściany domu Opolskie

Usuwanie grzyba z mieszkania to zadanie dla profesjonalnych podmiotów sprzątających. Posiadają oni stosowne doświadczenie, szkolenia, a także certyfikowane preparaty chemiczne.

Przedsiębiorstwo Kastelnik oferuje usługi odgrzybiania na terenie całego województwa opolskiego w miastach: 

Oferujemy również odgrzybianie w Małopolsce.

Odgrzybianie ścian łazienki woj. opolskie – kiedy wykonać?

Usuwanie toksycznych grzybów i pleśni, które rozwijają się w warunkach domowych najlepiej zlecić specjalistom, którzy posiadają w tej kwestii doświadczenie. Wskazane jest, aby wykonać odgrzybianie ścian i usuwanie pleśni w Opolskim jak najszybciej po odkryciu tego zjawiska.

Jeśli wykwity są małe i chcemy poradzić sobie samodzielnie, najlepszym sposobem jest zastosowanie atestowanych środków chemicznych. Jednakże musimy zwrócić szczególną uwagę na aspekt bezpieczeństwa. Oznacza to dokładne przeczytanie instrukcji preparatu biobójczego oraz zabezpieczenie się przed nim za pomocą maski ochronnej na twarz i jednorazowych rękawiczek gumowych. Zaraz po wykonaniu tego zabiegu  warto przewietrzyć pomieszczenie, zanim zaczniemy go swobodnie użytkować.

usuwanie grzyba ze ściany Opole

Zdjęcie: grzyb na ścianie pod tapetą © 2023 Kastelnik

Domowe sposoby na grzyb i pleśń – czy są skuteczne?

W przypadku, gdzie chcemy działać samodzielnie, możemy skorzystać z domowych sposobów. Mowa tutaj nie tylko o tym, aby stosować preparaty chemiczne. Warto zainteresować się formami, które wykorzystują składniki z naszej domowej kuchni. Posmarowanie octem pleśni i zostawienie na kilka godzin pomoże nam w wyeliminowaniu jej.

Po upływie tego czasu wystarczy tylko ją zmyć suchą szmatką. Metodą na grzyb domowy jest zmieszanie sody oczyszczonej z sokiem z cytryny. Postępujemy analogicznie jak w przypadku octu, pozostawiając miksturę na parę godzin i zmywamy. Domowe sposoby na grzyb i pleśń mogą być skuteczne, aczkolwiek, gdy wykwit wejdzie w wewnętrzne konstrukcje elewacji, będziemy potrzebować pomocy fachowców.

Kastelnik – osuszanie zalanych ścian – potwierdzone certyfikatem

Dlaczego warto wykonać osuszanie po zalaniu?

Sytuacje, w których dochodzi do zalań, są dla nas tak dużym zaskoczeniem, że nie myślimy poza wypompowaniem wody o dalszych możliwych konsekwencjach. Brak odpowiedniego osuszenia sprawi, że będziemy zmagać się z zawilgoceniem.

Prowadzi ono następnie do powstania grzyba i pleśni. Jednakże po wykonaniu odpowiedniego osuszania minimalizujemy ryzyko zagrzybienia do minimum. Jak to skutecznie zrobić? Na pewno nie możemy bazować tylko na wietrzeniu okien. Najlepiej w tym celu wykorzystać profesjonalne osuszacze. Po ich użyciu nasze zalane pomieszczenie będzie mogło być ponownie wykorzystywane. Warto też pomyśleć o dezynfekcji po zalaniu. Wówczas usuwane są także chorobotwórcze drobnoustroje.

jak usunąć pleśń ze ściany

Przyczyny powstania grzybów

Zdecydowanie jednym z powodów powstania wykwitów na ścianie, czy suficie są różnego rodzaju zalania, czy awarie kanalizacyjne.

Jednak nie tylko one prowadzą do zbierania się zbytniej wilgoci. Należą do nich m.in.: mostki termiczne i niewłaściwa wentylacja budynku. Dużą uwagę warto zwrócić na to, czy stan naszego budynku jest zadowalający.

Czy nie ma dziur w dachu, czy też nieszczelności w warstwach izolacyjnych? Zainteresować się również można tym, czy w naszym domu nie jest za zimno. Przemarzanie ścian także prowadzi do powstania grzyba. 

Jak skutecznie wykonać odgrzybianie ściany domu w woj. opolskim?

Do usuwania grzyba i pleśni z elewacji powinniśmy podchodzić kompleksowo. Należy najpierw zlokalizować źródło problemu. Istnieje opcja skorzystania z badań mykologicznych. Polegają one na dokładnym zbadaniu budynku i określeniu, z jakim dokładnie rodzajem grzyba mamy do czynienia. W wykonanej ekspertyzie mamy jeszcze informacje na temat rekomendowanych czynności, które należy wykonać.

Zastosowanie chemicznych środków to najczęściej stosowana metoda odgrzybiania pomieszczeń. Firma Kastelnik wykorzystuje w tym celu również ozonowanie. Używane do tego są przemysłowe generatory ozonu o mocy od 40 do 240 g.h. Dzięki ozonowi możemy także wyeliminować uciążliwy zapach stęchlizny.

 

Usuwanie szkód po zalaniu

Zdjęcie: Usuwanie skutków zalania sufitu © 2023 Kastelnik

FAQ — najczęściej zadawane pytania

W naszym przedsiębiorstwie mamy zespół wykwalifikowanych specjalistów, którzy wiedzą, jak poradzić sobie z odgrzybianiem ścian, czy usunięciem pleśni z sufitu. Podczas naszej pracy przestrzegamy zasad BHP i stosujemy wyłącznie atestowane preparaty chemiczne. Oto odpowiedzi na jedne z najczęściej pojawiających się pytań:

Czy ozonowanie pomieszczeń jest bezpieczne?

Odkażanie pomieszczeń za pomocą przemysłowych generatorów ozonu jest skuteczne i bezpieczne, jeśli wykonuje je profesjonalna firma posiadająca odpowiednie szkolenie. Przemysłowe generatory o mocy 240g./g. powinny być obsługiwane wyłącznie przez specjalistów, co daje nam gwarancję poprawnego wykonania usługi.

Gdzie można wypożyczyć urządzenie do osuszania po zalaniu?

W ramach realizacji usługi czyszczenia pomieszczeń po zalaniu, wielu klientów decyduje się na osuszanie mokrych ścian. Urządzenia do osuszania wypożyczyć można w jednej z lokalnych firm działających na terenie miasta. Ceny wynajmu osuszaczy kondensacyjnych zaczynają się od 40 zł netto za dobę.

suszenie zalanych ścian z certyfikatem Kastelnik

Zdjęcie: ogólnopolska firma sprzątająca po zalaniu © 2023 Kastelnik

Usuwanie pleśni ze ściany Opolskie

Odgrzybianie ścian i usuwanie pleśni Opolskie można zamówić kontaktując się z przedsiębiorstwem Kastelnik poprzez całodobowy kontakt telefoniczny.
Restrykcyjne przestrzeganie zasad BHP podczas usuwania wykwitów jest kluczowe. Likwidowanie grzybów i pleśni z pomieszczeń gospodarczych i lokalów mieszkalnych warto zamówić u specjalistów świadczących profesjonalne sprzątanie. Dzwoniąc do BOK Kastelnik masz pewność jak najszybszego wstawienia się na miejscu i wykonanie bezpłatnej wyceny zlecenia. Zadzwoń i zamów już teraz!

Kastelnik – usuwanie pleśni ze ściany – kontakt 7 dni w tygodniu

Formularz kontaktowy

Zadzwoń do nas pod numer +48 735-960-510 lub wyślij wiadomość na adres biuro@kastelnik.pl lub za pomocą formularza kontaktowego. Skontaktujemy się z Tobą do 24h.

  Samanta Sznajder sekretariat Kastelnik
  Płatności akceptuje First Data Polcard

  Płatności akceptuje First Data Polcard. Za nasze usługi możesz zapłacić kartą kredytową.

  Nasi klienci

  Dołącz do grona naszych zadowolonych Klientów!

  Pomóż nam dalej się rozwijać w dobrym kierunku!

  Aktualna ocena

  5,0
  Rated 5,0 out of 5
  5,0 out of 5 stars (based on 1 review)
  Excellent100%
  Very good0%
  Average0%
  Poor0%
  Terrible0%