Odgrzybianie ścian i usuwanie pleśni z sufitu Małopolska

Dowiedz się więcej +48 735 960 510

Odgrzybianie ścian i usuwanie pleśni Małopolska. Jakie są konsekwencje występowania zagrzybienia w naszym domu? 

Specjalistyczna firma Kastelnik oferuje odgrzybianie ścian i usuwanie pleśni Małopolska.

Kastelnik – usuwanie grzyba ze ścian – usługi całodobowe 24/7

Wykonując usługi, gdzie mamy do czynienia z toksycznymi substancjami dla organizmu ludzkiego należy pamiętać o przestrzeganiu zasad BHP. Zagrożenia, jakie występują w przypadku grzybów i pleśni to m.in.:

 • uciążliwe bóle głowy i kończyn w tym drętwienie;
 • wciąż powracające zapalenie zatok;
 • problemy z działaniem nerek, czy też wątroby;
 • brak możliwości skupienia się i rozdrażnienie.

odgrzybianie łazienki Małopolska

Tylko skuteczne wyeliminowanie wykwitów jest w stanie uchronić nas przed wyżej wymienionymi problemami ze zdrowiem. Dlatego tak ważna jest sprawność działania. Usuwanie grzybów ze ścian można zamówić u firmy Kastelnik o wybranej przez siebie porze m.in. w takich miastach jak np.: 

 • Limanowa
 • Miechów
 • Myślenice
 • Niepołomice
 • Nowy Sącz
 • Nowy Targ
 • Olkusz
 • Oświęcim
 • Proszowice

Popularny artykuł na blogu Kastelnik: Czy ozonowanie jest skutecznym sposobem dezynfekcji?

Odgrzybianie ścian i usuwanie pleśni Małopolska – ile kosztuje?

Okazuje się, że duże znacznie ma czas, kiedy zajmiemy się usuwaniem konsekwencji pojawienia się wilgoci, czyli zagrzybienia lub pleśni. Warto dodać, że gdy pozwolimy na to, aby grzyb rozwijał się nadal, profesjonalna firma sprzątająca będzie musiała wykonać w związku z tym więcej czynności, a koszt usługi wzrośnie. W niektórych przypadkach, gdzie zagrzybienie jest już zaawansowane, warto wykonać także badanie mykologiczne. Ma ono na celu rozpoznanie, z jakim rodzajem wykwitu mamy do czynienia i jakie czynności względem konstrukcji budynku należy wykonać. W przedsiębiorstwie Kastelnik koszt zlecenia odgrzybianie ścian i usuwanie pleśni rozpoczyna się już od 800 zł netto.

Popularny artykuł na blogu Kastelnik: Usuwanie zapachów

Ozonowanie grzyba na ścianie jest bardzo skuteczną metodą niszczenia bakterii i eliminowania zapachów stęchlizny. Ozonowanie mieszkania to zabieg, gdzie uwalniane są cząsteczki ozonu, które niszczą zarodniki grzybów znajdujące się w pomieszczeniu. Zabieg ozonowania odbywa się bez środków biobójczych opartych na roztworach wodnych, więc nie będzie plam. Dodatkowo zapach pleśni zniknie, co poprawi jakość powietrza w mieszkaniu.

usuwanie grzyba plesni w domu

Zdjęcie: grzyb i pleśń w domu © 2023 Kastelnik

Likwidowanie grzybów i pleśni z mieszkań – jak skutecznie wykonać?

Do czynności, które warto podjąć jeśli podejrzewamy, że grzyb zajął wewnętrzne warstwy izolacji naszego domu, należy m.in. zwrócenie się do specjalistów wydających ekspertyzy mykologiczno-budowlane. Na ich podstawie układany jest cały plan działania wobec toksycznych wykwitów. Jeśli jednak okaże się, że mamy tylko parę plamek pleśni na śniadanie możemy próbować usunąć ją samodzielnie. Domowym sposobem jest pozostawienie na pleśni octu na kilka godzin. Następnie zmywamy tę ciecz wraz z pleśnią suchą szmatką. Dobrą metodą jest także stosowanie atestowanych środków chemicznych, które są bezpośrednio przeznaczone do odgrzybiania

urządzenia do osuszania po zalaniu domu

Osuszanie pomieszczeń po zalaniu województwo małopolskie

Wilgoć jest czynnikiem, przez który dochodzi do powstania pleśni i grzybów na naszych ścianach. Gdy dojdzie do zalania, powinno się jak najszybciej podejść do usuwania jego skutków. Na początku oczywiście zostaje odpompowywana woda i zostają likwidowane ewentualne nieczystości, następnie dezynfekcja. Jednakże nie wolno tutaj zapomnieć o osuszaniu. Jest to zabieg, którego niewykonanie może mieć dla nas bardzo przykre konsekwencje. Zapach stęchlizny w zawilgotniałym pomieszczeniu jest bardzo uciążliwy. Osuszanie pomieszczeń najlepiej wykonać za pomocą profesjonalnych osuszaczy. Istnieje możliwość wypożyczenia tego sprzętu do użytku domowego.

Popularny artykuł na blogu Kastelnik: Jakie są etapy sprzątania po zalaniu?

Najczęstsze powody powstania grzyba w domu

Nie tylko zalanie wodą jest powodem, w związku z którym dochodzi do zawilgocenia. Istnieją także inne przesłanki, które prowadzą do jego powstania. Pleśń powstaje głównie podczas sezonu jesienno-zimowego, gdy występuję tzw. sezon grzewczy. Wtedy to zazwyczaj zapominamy o wietrzeniu pomieszczeń. Problem z zagrzybieniem pojawia się także, gdy budynek posiada nieszczelny dach, niewłaściwą wentylację, wadliwą hydroizolację ścian fundamentowych. Do powstania grzyba prowadzić może również przemarzanie ścian i występowanie mostków termicznych. Warto regularnie robić przegląd tychże systemów, by zapewnić swoim domownikom bezpieczeństwo. 

ozonowanie piwnicy, usuwanie grzyba

Zdjęcie: ozonowanie piwnicy i odgrzybianie © Małopolska 2023

Sprawdzone metody usuwania grzyba ze ściany

Certyfikowane preparaty chemiczne to jedna z najczęściej stosowanych metod usuwania grzyba ze ściany. Ważne, aby przed ich użyciem dokładnie zapoznać się z instrukcją obsługi i kartą charakterystyki od producenta. W trakcie ich stosowania powinno się stosować środki ochrony osobistej tj. maska, czy rękawice jednorazowe. Sprawdzoną formą odgrzybiania, którą wykonuje przedsiębiorstwo Kastelnik jest ozonowanie pomieszczeń. Potrzebne do tego są przemysłowe generatory ozonu o mocy co najmniej 40 g/h. Zabieg ten pozwala także na wyeliminowanie zapach stęchlizny.

Zobacz najnowsze wpisy na stronie: blog Kastelnik

pomiar wilgoci ściany

Zdjęcie: pomiar wilgotności ścian na terenie Małopolski © 2023 Kastelnik

FAQ — najczęściej zadawane pytania

W naszym przedsiębiorstwie mamy zespół wykwalifikowanych specjalistów, którzy wiedzą, jak poradzić sobie z odgrzybianiem ścian, czy usunięciem pleśni z sufitu. Podczas naszej pracy przestrzegamy zasad BHP i stosujemy wyłącznie atestowane preparaty chemiczne. Oto odpowiedzi na jedne z najczęściej pojawiających się pytań:

Czy ozonowanie zalanego mieszkania jest bezpieczne?

Oczywiście, że tak. Ozonowanie zalanych pomieszczeń przeprowadzone przez specjalistów jest całkowicie bezpieczne. Warunkiem jest wykonaniu pomiaru stężenia ozonu po dezynfekcji pomieszczenia. Po zabiegu bakterie są zneutralizowane, a odkażana powierzchnia jest wolna od wszelkich zagrożeń.

Jak zapobiec rozwojowi grzyba po zalaniu?

Najważniejsze jest, aby od razu po zalaniu zająć się usunięciem wody. Po jej wypompowaniu należy zadbać o dokładne osuszenie pomieszczenia. Jeśli tego nie zrobimy, możemy mieć do czynienia grzybami, pleśnią i zawilgoceniem ścian.

usuwanie zagrzybienia z certyfikatem Małopolska

Zdjęcie: odgrzybianie po zalaniu z certyfikatem © 2023 Kastelnik

Odgrzybianie lokalów mieszkalnych Małopolska - zamów już teraz!

Zachowanie restrykcyjnych zasad BHP obowiązuje podczas zlecenia odgrzybianie ścian i usuwanie pleśni Małopolska. Pamiętać należy także o tym, by stosować wyłącznie dedykowane środki chemiczne. Zamówić w sprawnym czasie usługę likwidowania wykwitów można dzięki całodobowej infolinii działającej całodobowo. Skorzystać także można z bezpłatnej wyceny, która zostaje zrobiona w mniej niż 20 minut. Pamiętaj – im szybciej zajmiesz się usuwaniem grzyba, tym mniej w związku z tym będzie przykrych konsekwencji. Czekamy na telefony!

Formularz kontaktowy

Zadzwoń do nas pod numer +48 735-960-510 lub wyślij wiadomość na adres biuro@kastelnik.pl lub za pomocą formularza kontaktowego. Skontaktujemy się z Tobą do 24h.

  Samanta Sznajder sekretariat Kastelnik
  Płatności akceptuje First Data Polcard

  Płatności akceptuje First Data Polcard. Za nasze usługi możesz zapłacić kartą kredytową.

  Nasi klienci

  Dołącz do grona naszych zadowolonych Klientów!

  Pomóż nam dalej się rozwijać w dobrym kierunku!

  Aktualna ocena

  5,0
  Rated 5 out of 5
  5 out of 5 stars (based on 1 review)
  Excellent100%
  Very good0%
  Average0%
  Poor0%
  Terrible0%