Odgrzybianie ścian Gogolin

Dowiedz się więcej +48 735 960 510

Odgrzybianie ściany w Gogolinie. Co zrobić ze ścianą w pleśni?

Jeśli posiadasz nieruchomość i masz problem z wykwitami pleśni i grzyba, to możemy Ci pomóc. Oferujemy usługi odgrzybiania ścian Gogolin na terenie województwa opolskiego.

Kastelnik – odgrzybianie mokrych ścian – usługi 24/7

Dzięki naszej całodobowej infolinii +48 735-960-510 możesz w każdym momencie zaczerpnąć pomocy u specjalistów. Usuwanie grzyba ze ścian to zadanie dla ekipy Kastelnik.

Choć usuwanie wilgoci z budynków jest niezwykle istotnym etapem przy sprzątaniu, to nie zawsze po awarii kanalizacji lub niewielkim pęknięciu rury w ścianie mamy do czynienia z rozlanymi fekaliami, lub innymi zanieczyszczeniami na podłodze. W pierwszej kolejności należy oszacować straty wyrządzone przez nadmiar wody i odgrzybić zainfekowaną powierzchnię.

Odgrzybianie mieszkania Gogolin.

Odgrzybianie mieszkania z zagrzybienia w Gogolinie, ul. Strzelecka.

Czym różni się grzyb od pleśni?

Grzyb i pleśń to dwa różne rodzaje mikroorganizmów, choć często używane są jako synonimy. Wykwity pleśni pojawiają się na powierzchniach ścian w postaci nalotu drobnych, ciemnych plamek. Grzyby natomiast tworzą rozległe skupiska i wnikają w głąb murów domu, niszcząc przy tym fundamenty od środka.

Okazuje się, że przyczyn powstawania pleśni na ścianie jest kilka, wśród których można wymienić nadmierną wilgotność, słabą wentylację, niewłaściwe ocieplenie budynku. Przekonuje Mieszko Kastelnik, szef firmy sprzątającej.

Zbyt wysoka wilgotność, brak przewietrzenia i ciemne, wilgotne pomieszczenia mogą sprzyjać rozwojowi grzybów i pleśni, co jest niekorzystne dla zdrowia ludzi oraz dla materiałów budowlanych i wyposażenia pomieszczeń. Z tego powodu wszelakie wykwity należy diagnozować i usuwać jak najszybciej jest to możliwe. Usunięcie grzyba ze ściany to priorytet każdego zarządcy nieruchomości.

Popularny artykuł na blogu: Czym są mykotoksyny i jak z nimi skutecznie walczyć?

Nasza firma świadczy profesjonalne usługi usuwania pleśni i grzyba z zalanej woda nawierzchni w dogodnym dla klienta terminie. Oferta naszej firmy pozwala pożegnać się z problemem grzyba, w krótkim czasie, z tego powodu usługa kompleksowego odgrzybiania ścian cieszy się popularnością wśród wielu klientów w całym Gogolinie.

Gogolin – usuwanie pleśni z mokrej ściany

Jeśli Twój dom został zalany, warto skontaktować się z lokalnym specjalistą, który przeprowadzi pomiar wilgotności struktury ścian. Mostki termiczne to nie tylko problem estetyczny, ale i zagrożenie dla zdrowia człowieka. Poważnym zagrożeniem są nieszczelności fundamentów i w takim przypadku domowe sposoby na grzyba nie wystarczą.

Kastelnik – usuwanie pleśni z łazienki – Aspergillus, Mucom

Nie wiesz, jak usunąć pleśń ze ściany? W przypadku stwierdzenia zbyt wysokiej wilgotności warto skorzystać z usług profesjonalnego osuszania ścian za pomocą osuszacza kondensacyjnego oraz zlecenia usuwania pleśni ze ściany z wykorzystaniem ozonu w przypadku stwierdzenia ich obecności. Usługa usuwania pleśni przeprowadzana jest w Gogolinie, jak i w całym województwie opolskim.

Inne przykładowe usługi dostępne w ofercie firmy Kastelnik to:

 • Dezynfekcja mieszkania przy pomocy specjalistycznych preparatów;
 • Usuwanie szkód po zalaniu i zapobieganie rozwojowi pleśni;
 • Utylizacja zalanych mebli gabarytowych;
 • Kompleksowe sprzątanie zalanych piwnic;
 • Opróżnianie mieszkań i innych pomieszczeń domu z mebli;
 • Eliminacja mostków termicznych;
 • Nowoczesne usługi ozonowania bądź zamgławiania.

Jeśli zmagasz się z problemem wilgoci na klatce schodowej, warto skorzystać z oferty firmy sprzątającej Kastelnik, która świadczy usługi zarówno dla osób prywatnych, spółdzielni mieszkaniowych i nie tylko. Dzięki doświadczeniu i profesjonalizmowi techników firmy Kastelnik skutecznie radzimy sobie z problemem wilgoci i jej skutkami.

Czy ozon pomaga usunąć grzyby i pleśń ze ściany?

Ozonowanie mieszkania to profesjonalna metoda usuwania pleśni z powierzchni ścian. Jednakże nie zaleca się stosowania tej metody w celach profilaktycznych, ponieważ jest to kosztowna dla klienta usługa, a sam ozon może być niebezpieczny dla zdrowia. Badanie mykologiczne, pozwala rozpoznać rodzaj grzyba, aby dobrać odpowiednie preparaty do walki z nim.

Usuwanie grzyba ze ścian Gogolin.

Jednym z najskuteczniejszych domowych sposobów walki z zagrzybioną ścianą jest spryskanie powierzchni ściany ciepłą wodą z octem. Silny preparat antygrzybiczny i szczotka o twardym włosiu na pewno mogą się przydać. Grzyby pleśniowe nie lubią przeciągów, więc warto zadbać o wentylację pomieszczeń.

Ozonowanie i ocena mykologiczna są przydatne w walce z grzybem i pleśnią, jednak w większości przypadków, w początkowej fazie rozwoju grzybów można się obejść bez nich, unikając przy tym dodatkowych kosztów. Pleśń pojawia nie tyle w toksycznym środowisku, co w wilgotnej piwnicy, bez swobodnego obiegu powietrza.

Jaki środek grzybobójczy na Mucom i jego zarodniki?

Jeśli pomiary laboratoryjne wykażą obecność grzyba lub pleśni w pomieszczeniu, konieczne będzie dobranie specjalistycznego preparatu grzybobójczego, który będzie skuteczny w walce z danym organizmem, takim jak Cladosporium czy Mucom. Oczywiście usunąć pleśń ze ściany można samodzielnie, ale chyba lepiej sięgnąć po telefon i zadzwonić po specjalistów.

Występowanie grzyba na ścianach może prowadzić do poważnych problemów zdrowotnych, dlatego nie można ignorować tego problemu. Należy podjąć odpowiednie kroki, aby zapobiec rozwojowi grzybów i pleśni oraz zapewnić bezpieczne i zdrowe warunki w pomieszczeniach, w których przebywamy.

Kastelnik – ozonowanie mieszkań – potwierdzone certyfikatem

Ozonowanie jest skuteczną metodą usuwania grzybów i pleśni, w tym również tych, które należą do rodzaju Mucom. Ozon ma właściwości utleniające, które zabijają grzyby i pleśnie na powierzchniach, a także w powietrzu. Ozonowanie pomieszczenia pozwala na skuteczne zlikwidowanie zarodników grzybów i pleśni, co przyczynia się do poprawy jakości powietrza w pomieszczeniach oraz zapobiega dalszemu rozwojowi tych mikroorganizmów.

Usuń wilgoć ze ścian – osusz zainfekowaną powierzchnię

Nadmiar wilgoci może wywoływać wiele problemów dla zdrowia mieszkańców domu, a także dla samej jego architektury, doprowadzając do uszkodzeń konstrukcji budynku. Jeśli ściany w Twoim domu są mokre, wilgoć utrzymuje się już od pewnego czasu, warto skontaktować się z fachowcami, którzy pomogą w walce z grzybem. Przyczyn nadmiernej wilgoci jest wiele, a są to na przykład:

 • Nieprawidłowa cyrkulacja powietrza w pomieszczeniach;
 • Uszkodzenie systemu kanalizacji, bądź pojedynczej rury w ścianie;
 • Problematyczna Izolacja budynku.
Certyfikowane usługi osuszania.

Kastelnik Dorota oferuje usługi odgrzybiania i osuszania z certyfikatem IICRC.

Kastelnik oferuje usługi odgrzybiania ścian w miastach: 

Najczęściej zadawane pytania - FAQ

Wilgotne bądź zalane fundamenty budowlane tworzą idealne warunki do powstania grzybów i pleśni w domach i mieszkaniach. Brak odpowiedniej wentylacji spowodowany przez zbyt szczelne okna sprzyja powstawaniu grzybów takich jak Fusarium.

Odgrzybianie Gogolin.

Grzyby przynoszą wiele negatywnych skutków, a pozostawienie ich może wyrządzić duże szkody dla budynku. Zdecydowanie lepszym rozwiązaniem będzie kontakt z naszą firmą, która zawczasu pomoże zapobiec problemom spowodowanym przez pleśnie i grzyby na ścianie. Sprawdź, jakie pytania zostały najczęściej zadane przez klientów firm sprzątających w Gogolinie.

Jak pozbyć się drożdżaków z zalanej ściany?

Kompleksowa usługa odgrzybiania ścian wymaga zastosowania środków chemicznych oraz metody ozonowania. Pierwszym krokiem jest dokładne oczyszczenie mokrej ściany z nalotów pleśni i grzyba i usunąć ich zarodniki za pomocą silnego preparatu. Mikro organizmy unoszą się także w powietrzu, dlatego, żeby nie osiadły ponownie na ścianach, należy przeprowadzić dezynfekcję pomieszczenia za pomocą ozonu.

Ile kosztuje odgrzybianie ścian w woj. opolskim?

Koszt odkażania zainfekowanych ścian grzybem w woj. opolskim zaczyna się od 800 złotych. Jeśli jednak konieczne jest spryskanie ścian kilku pomieszczeń, koszty mogą wzrosnąć nawet do 1500 – 1600 złotych. Warto dodać, iż ozon usunie nieprzyjemny zapach, a za to nie trzeba będzie dodatkowo płacić.

Czym usunąć pleśń ze ściany?

Kastelnik rekomenduje, by usunąć pleśń ze ściany, należy zastosować atestowany środek chemiczny i pozbyć się przyczyny powstawania wykwitów. Na silnie zainfekowanej powierzchni warto użyć koncentratu preparatu grzybobójczego i połączyć ten zabieg z zabezpieczeniem ściany farbą antygrzybiczną.

Formularz kontaktowy

Zadzwoń do nas pod numer +48 735-960-510 lub wyślij wiadomość na adres biuro@kastelnik.pl lub za pomocą formularza kontaktowego. Skontaktujemy się z Tobą do 24h.

  Samanta Sznajder sekretariat Kastelnik
  Płatności akceptuje First Data Polcard

  Płatności akceptuje First Data Polcard. Za nasze usługi możesz zapłacić kartą kredytową.

  Nasi klienci

  Dołącz do grona naszych zadowolonych Klientów!

  Pomóż nam dalej się rozwijać w dobrym kierunku!

  Aktualna ocena

  5,0
  Rated 5,0 out of 5
  5,0 out of 5 stars (based on 1 review)
  Excellent100%
  Very good0%
  Average0%
  Poor0%
  Terrible0%