Odgrzybianie ścian Głuchołazy

Dowiedz się więcej +48 735 960 510

Odgrzybianie ścian w Głuchołazach. Co zrobić, żeby nie wychodził grzyb na ścianie?

Zauważyłeś w domu sieć cienkich nitek i różnokolorowe wykwity? To może być grzyb na ścianie, którego nie należy bagatelizować. Mówi się, że to cichy zabójca, a zagrzybione mieszkanie to spory problem dla domowników.

Kastelnik – odgrzybianie ścian – usługi całodobowe 24/7

Osuszanie mieszkań często idzie w parze z grzybami lub awarią kanalizacji. Kto jest odbiorcą tego typu specjalistycznych usług?

 • Osoby prywatne;
 • Zarządców nieruchomości;
 • Wspólnoty mieszkaniowe w miastach: Korfantów, Otmuchów, Paczków.
Odgrzybianie pomieszczeń mieszkania w Gluchołazach

Grzyb na ścianach jest szczególnie niebezpieczny dla osób posiadających choroby układu oddechowego.

Do osuszania pomieszczeń używamy sprawdzony sprzęt marki Trotec. Nasi pracownicy przechodzą liczne szkolenia, by na miejscu u klienta szybko poznać przyczyny wilgoci i zająć się usunięciem grzyba w przystępnej cenie. Jak to się mówi, czas to pieniądz, i osuszanie pomieszczeń najlepiej wykonać, tak szybko, jak, to tylko możliwe.

Kto na terenie Opolszczyzny oferuje odgrzybianie budynków?

Firma Kastelnik oferuje odgrzybianie ścian Głuchołazy, woj. opolskie, które jest kompleksową usługą dedykowaną wszystkim osobom walczącym z plamami na ścianach i nieprzyjemną wonią stęchlizny.

Usuwanie grzyba ze ścian Głuchołazy

Usuwanie grzyba z mokrych ścian po zalaniu – oferta firmy Kastelnik w Głuchołazach

Grzyb na ścianach często pojawia się po zalaniach, ale także w miejscach, w których panuje nieprawidłowa cyrkulacja powietrza, a wentylacja nie funkcjonuje, jak należy. W takich sytuacjach najlepiej zlecić usuwanie grzyba ze ściany w Głuchołazach, które połączone jest z zabiegiem osuszania i dezynfekcji. To gwarancja skutecznego pozbycia się przyczyn zagrzybienia, a dzięki temu skutecznej eliminacji grzybni i zarodników pleśni.

Popularny artykuł na blogu Kastelnik: Jakie są etapy sprzątania po zalaniu?

Osuszanie budynku z certyfikatem IICRC

Po zalaniu warto osuszyć dokładnie pomieszczenie, a następnie je zdezynfekować za pomocą ozonu.

Chcesz dowiedzieć się, jak przebiega odgrzybianie mieszkania, które znajdziesz w ofercie firmy Kastelnik? Nasze usługi obejmują:

 • Odgrzybianie chemiczne ścian po zalaniu w Głuchołazach i okolicy;
 • Przygotowanie dokumentacji przyczyn powstania grzyba na ścianie;
 • Usuwanie grzyba ze ścian w piwnicy;
 • Profesjonalne osuszanie ścian metodą podciśnieniową;
 • Odgrzybianie kabin prysznicowych i fug w łazience;
 • Osuszanie ścian przy pomocy osuszania kondensacyjnego;
 • Osuszanie murów z wilgoci technologicznej;
 • Pomiar wilgotności ścian;
 • Pokrycie ścian specjalistycznym impregnatem przeciwgrzybiczym;
 • Ozonowanie zagrzybionych pomieszczeń;
 • Różnorodne usługi dezynfekcji pomieszczeń;
 • Usuwanie zagrzybionych materiałów i mebli z mieszkań;
 • Wynajem osuszaczy powietrza.

Ozonowanie pomieszczeń i usuwanie grzyba

Czy słyszałeś o tym, że ozonowanie stanowi doskonały sposób na odgrzybianie ściany? Pozwala w krótkim czasie oczyścić fundamenty z groźnych dla zdrowia człowieka mykotoksyn i całkowicie zneutralizować grzyb i pleśń na ścianach.

Proces ozonowania zabija niebezpieczne dla konstrukcji budynku grzyby, pleśń oraz ich zarodniki, czyli komórki powstałe podczas rozmnażania, z których powstają kolejne wykwity – Mieszko Kastelnik.

Nasi technicy do walki z grzybem wykorzystują właśnie przemysłowe generatory ozonu, których mamy na stanie aż kilkadziesiąt o zakresie mocy od 40 ppm do 240 ppm. Ozonowanie budynków to nie tylko metoda dezynfekcji zagrzybionych ścian i neutralizacji unoszących się w powietrzu mykotoksyn, ale także doskonały sposób eliminacji zapachu stęchlizny. Przyczyna wilgoci może być różna, ale sposób postępowania w każdym przypadku jest podobny.

Osuszanie piwnicy Twojego domu – gwarantujemy szybki efekt

Osuszanie budynków, a w szczególności piwnicy może wymagać również realizacji innych usług. Widok grzyba na ścianie w domu jest jednoznaczny podwyższonym poziomem wilgoci w mieszkaniu, a także braku swobodnego przewiewu powietrza. Osuszanie tynków wykonuje się nie tylko w nowo wybudowanych nieruchomościach.

Kastelnik – osuszanie pomieszczeń – infolinia 7 dni/tydzień

To właśnie dlatego pleśń zaczyna tak szybko pokrywać całe powierzchnie ścian także w piwnicy, gdzie zwykle jest ciemno, a okna są pozamykane z obawy przed pojawieniem się i szczurów. Osuszaniem budynków na terenie województwa opolskiego zajmujemy się od 2103 roku, a to oznacza, iż mamy doświadczenie związane z profesjonalnym suszeniem mokrych tynków.

Usuwanie pleśni, czy osuszanie – co w pierwszej kolejności?

Zanim usuniemy pleśń ze ściany, najpierw zabieramy się za osuszanie mokrych ścian. W tym kroku stosujemy osuszacze kondensacyjne oraz osuszanie metodą elektroosmozy, czyli usuwanie wilgoci przy pomocy prądu. Już dziś zadzwoń na naszą infolinię albo wyślij zapytanie poprzez formularz na stronie, aby poznać szczegóły naszych usług odgrzybiania ścian i osuszania piwnic. Działamy na terenie całej Polski.

Wynajem osuszaczy absorpcyjnych

Sprawdzamy, czym się różni pleśń od grzyba!

Czy wiesz, że grzyby pleśniowe takie jak Penicillium czy Aspergillus to najczęściej występujące rodzaje pleśni domowej? Mimo że czasami pojęcia pleśni i grzyba mogą być stosowane zamiennie, to faktycznie stanowią zupełnie co innego.

Pleśń na ścianach rozpoznasz zazwyczaj po sieci małych plam ułożonych w jedną wielką okrągłą plamę. W zaawansowanym stadium rozkwitu może przybierać także formę szarego puchu przypominającego z daleka nieco tumany kurzu.

Kastelnik – usuwanie pleśni ze ściany – potwierdzone certyfikatem

Z kolei grzyb na ścianie wyrasta w formie zaawansowane wprost w głąb murów budynków. Może siać ogromne spustoszenie w fundamentach, a pozostawiony sam sobie może nawet doprowadzić do zniszczenia całej konstrukcji budynku. Szkody mogą być ogromne, dlatego nie warto czekać na najgorsze. Zleć odgrzybianie fundamentów w Głuchołazach i przywróć bezpieczeństwo w domu.

Usługi odgrzybiania ścian w Głuchołazach

Potrzebujesz pomocy w odgrzybianiu ściany? Działamy na terenie Głuchołazów i całego województwa opolskiego w tym w miastach: Korfantów, Paczków, Otmuchów, oferując usługi usuwania pleśni ze ściany, które zlecisz przez całą dobę.

Nie warto zwlekać i szukać nieskutecznych domowych sposobów na grzyby pleśniowe i domowe w mieszkaniu.

Kastelnik – pomiar wilgotności higrometrem – atest IICRC

Firma Kastelnik już od 10 lat świadczy usługi usuwania grzybów i dezynfekcji pomieszczeń, wykorzystując innowacyjny sprzęt i skuteczne środki na grzyba.

Izolacja fundamentów i drenaż

Szukasz pomocy? Działamy całodobowo!

Kastelnik oferuje usługi odgrzybiania ścian w miastach: 

 • Ozimek
 • Praszka
 • Prószków
 • Prudnik
 • Strzelce Opolskie
 • Zawadzkie
 • Zdzieszowice

Baza wiedzy dla mieszkańców Głuchołazów (FAQ)

Masz problem z grzybem na ścianach po zalaniu mieszkania? Często dochodzi do rozwinięcia grzybni w mieszkaniach właśnie na skutek podniesienia poziomu wilgoci po zalaniu i niewłaściwym suszeniu.

Odgrzybianie Głuchołazy

Wydzielają się wtedy toksyczne mykotoksyny, które mogą powodować zatrucia i problemy z układem oddechowym, nerwowym i odpornością organizmu. Osuszaniem budynków zajmujemy się od wielu lat i widzieliśmy już chyba wszystkie możliwe rodzaje grzybów. Sprawdź najczęściej zadawane pytania przez mieszkańców Głuchołazów.

Jak usunąć grzyba z mieszkania?

Usuwanie grzyba z fundamentów ścian można wykonać na kilka sposobów. Najpierw należy jednak osuszyć dokładnie ściany z nadmiernej wilgoci. Następnie można wykonać odgrzybianie chemiczne za pomocą preparatów grzybobójczych z chlorem, a następnie uzupełnić cały zabieg o mechaniczne usuwanie pleśni przez ozonowanie.

Co zrobić z wilgocią na ścianie?

Wilgoć na ścianie powinna zostać usunięta zaraz przed eliminacją grzyba na ścianach budynków. Można przeprowadzić osuszanie kondensacyjne, które sprawdzi się w przypadku pojawienia się grzybni w mieszkaniu po zalaniu. Dobrze sprawdza się również osuszanie absorpcyjne, które przygotuje powierzchnie ścian do usługi usuwania grzybów.

Formularz kontaktowy

Zadzwoń do nas pod numer +48 735-960-510 lub wyślij wiadomość na adres biuro@kastelnik.pl lub za pomocą formularza kontaktowego. Skontaktujemy się z Tobą do 24h.

  Samanta Sznajder sekretariat Kastelnik
  Płatności akceptuje First Data Polcard

  Płatności akceptuje First Data Polcard. Za nasze usługi możesz zapłacić kartą kredytową.

  Nasi klienci

  Dołącz do grona naszych zadowolonych Klientów!

  Pomóż nam dalej się rozwijać w dobrym kierunku!

  Aktualna ocena

  5,0
  Rated 5 out of 5
  5 out of 5 stars (based on 1 review)
  Excellent100%
  Very good0%
  Average0%
  Poor0%
  Terrible0%