Odgrzybianie ścian Głubczyce

Dowiedz się więcej +48 735 960 510

Odgrzybianie ścian w Głubczycach. Jak pozbyć się zapachu grzyba z mieszkania?

Zauważyłeś na ścianie brzydkie wykwity o różnych kolorach? To może być grzyb na ścianie, którego trzeba się pozbyć jak najszybciej. Firma Kastelnik pomoże Ci pozbyć się tych nieestetycznych plam i grzybowej woni, wykonując odgrzybianie ścian Głubczyce, woj. opolskie.

Kastelnik – odgrzybianie ścian – usługi całodobowe 24/7

W ofercie najlepszego w mieście specjalisty od odgrzybiania znajdziesz nie tylko usuwanie grzyba i pleśni z fundamentów, ale i osuszanie budynku w całym powiecie głubczyckim i w lokalizacjach tj. Baborów, Kietrz. Dla osób zainteresowanych wnikliwą analizą dostępne są również badania mykologiczne.

Odgrzybianie ściany po zalaniu Głubczyce

Mokra zalana ściana jest idealnym środowiskiem do rozwoju grzybów.

Usuwanie grzyba ze ściany Głubczyce w woj. opolskim

Usuwanie grzyba ze ścian w Głubczycach przeprowadzamy kompleksowo, co oznacza, że nasze zajmiemy się zbadaniem przyczyny powstania zagrzybienia, pomiarem wilgoci, a nawet wysuszeniem mokrych tynków.

Usuwanie pleśni ze ścian Głubczyce

Najważniejsze etapy usuwania grzybów pleśniowych i podstawczaków obejmują:

 • Przekazanie próbek grzyba do badania i rozpoznanie gatunku;
 • Osuszanie ścian z nadmiernej wilgoci;
 • Kontrola mostków termicznych;
 • Sprawdzanie temperatury w mieszkaniu i
 • Sprawdzenie wentylacji;
 • Dobór odpowiednich środków grzybobójczych do konkretnego gatunku grzyba;
 • Aplikacja chemii grzybobójczej na ściany i zagrzybione powierzchnie;
 • Ozonowanie pomieszczeń;
 • Osuszanie zalanej piwnicy metodą elektroosmozy;
 • Osuszanie kondensacyjne.

Popularny artykuł na blogu Kastelnik: Na czym polega sprzątanie mieszkania po zalaniu?

Co jest największym problemem dotyczącym grzyba domowego?

Czy wiesz, że grzyb domowy nie rośnie na ścianie, a wnika głęboko w mury ścian? Z tego powodu odgrzybianie budynków w Głubczycach warto zlecić firmie Kastelnik. Na powierzchni zalanej ściany powstają często różnokolorowe plamy, które są objawem rozwoju grzybni.

Kastelnik – usuwanie grzyba ze ścian – kontakt 7 dni w tygodniu

W praktyce często jest tak, że musimy często kuć ściany, by usunąć stamtąd zarodniki grzybów. Dlatego nie czekaj, aż grzyb na dobre zaatakuje fundamenty Twojego domu, tylko zleć usługi odgrzybiania ścian, w powiecie głubczyckim najlepszej firmie od odgrzybiania. Nasza unikalna oferta, to realna pomoc w neutralizacji najpowszechniej występujących grzybów.

Czy wietrzenie mieszkania pomoże usunąć zapach stęchlizny?

Pleśń i grzyb na ścianie to nie tylko wykwity i zły wygląd, ale również realne zagrożenie utraty zdrowia. To również nieprzyjemny charakterystyczny zapach, który często przypomina zapach stęchlizny. To właśnie ta nieprzyjemna woń jest znakiem, że mamy do czynienia z grzybem na ścianie. Czy wietrzenie pomoże usunąć ten smród? W większości przypadków może ograniczyć odczuwanie go, ale w pełni nie pozwoli go wyeliminować.

Ozonowanie pleśni w mieszkaniu

Ozon skutecznie dezynfekuje pomieszczenia po grzybach.

Tylko profesjonalne usuwanie grzyba ze ściany za pomocą preparatu typu Fungicyd (łac. fungus – grzyb, caedo – zabijam) jest w stanie pozbyć się niechcianej woni. To właśnie dlatego w walce z pleśnią i grzybem stosujemy nie tylko środki grzybobójcze, ale również profesjonalne techniki dezynfekcji zagrzybionych pomieszczeń. Niezależnie od tego, jaki to rodzaj budynku i gatunek pleśni, dysponujemy skutecznymi sposobami dezodoryzacji na zapach grzyba w domu.

Osuszanie ścian i odgrzybianie murów Głubczyce

Osuszanie fundamentów mokrych ścian jest niezbędne przed rozpoczęciem dezynfekcji zagrzybionych pomieszczeń. Zastanawiasz się, jak działa osuszacz powietrza? To urządzenie do osuszania ścian i powietrza w mieszkaniu, które umożliwia skuteczne pozbycie się wilgoci z mieszkania przez wyłapywanie kropelek wody do pojemnika, a następnie skraplanie ich. W zależności od konkretnego modelu konstrukcja i sposób działania urządzenia te dzielimy na:

 • Osuszacze absorpcyjne;
 • Osuszacze kondensacyjne;

Czego do osuszania ścian używa firma Kastelnik?

W specjalistycznej firmie Kastelnik najczęściej osuszanie ścian wykonujemy przy pomocy osuszaczy kondensacyjnych. Te niewielkie urządzenia zbierają wodę przez wentylator, który następnie filtruje je i kieruje do specjalnego skraplacza.

Kastelnik – osuszanie wilgotnych ścian – potwierdzone certyfikatem

To właśnie dzięki temu jesteśmy w stanie usunąć nadmiar wilgoci ze wilgotnych ścian mieszkania w krótkim czasie. Podczas osuszania zagrzybionych lokali sięgamy najczęściej po osuszacze marki Trotec o różnej pojemności zbiornika na wodę, czasami z modułem alarmowym GSM. Pełen profesjonalizm oferujemy nie tylko na terenie powiatu głubczyckiego, ale również w miastach: Baborów, Kietrz.

Usuwanie pleśni ze ściany w Głubczycach – zadzwoń 735-960-510

Jednym z najczęściej występujących grzybów pleśniowych są organizmy nazywane potocznie pleśnią. Ten podstępny gatunek grzyba nie tylko negatywnie wpływa na zdrowie domowników, osłabiając ich kondycję zdrowotną, ale również osadza się tam, gdzie jest dużo wilgoci i słaba wentylacja np. w łazience.

Nadmierna wilgoć i pleśń na ścianie nie dają Ci spokoju? Usuwanie pleśni z zalanej ściany w Głubczycach możesz zamówić w firmie Kastelnik, dzwoniąc pod numer alarmowy tel. 735-960-510. Skontaktuj się z naszym konsultantem na infolinii, na której przyjmujemy zlecenia przez całą dobę.

“Czy wiesz, że mikotoksyny to produkt metabolizmu grzybów pleśniwych i są one bardzo groźne dla zdrowia nie tylko zwierząt, ale i ludzi? Najgroźniesze z nich noszą nazwę aflatoksyn oraz ochratoksyn A” – przestrzega Mieszko Kastelnik, ekspert od odgrzybiania.

Czy grzyb w mieszkaniu może być groźny dla zdrowia?

Zastanawiasz się, czy faktycznie grzyby domowe są tak groźne dla zdrowia, jak się powszechnie uważa? Niestety tak, podstawczaki mogą powodować poważne problemy dla zdrowia. Do najczęściej występujących dolegliwości na skutek życia z grzybem pod jednym dachem należą:

 • Alergie i zmiany skórne;
 • Problemy z układem oddechowym;
 • Grzybica (w tym niebezpieczna grzybica płuc);
 • Osłabienie układu odpornościowego i uczucie zmęczenia;
 • Drętwienie kończyn i problemy z utrzymaniem równowagi;
 • Znaczące osłabienie płodności;
 • Rozwój nowotworów.
Według 9/10 klientów firma Kastelnik świadczy usługi odgrzybiania ścian wysokiej jakości, co sprawia, że są oni skłonni do przekazania rekomendacji.

Ozonowanie pomieszczeń na zarodniki grzyba – zaufaj specjalistom

Czy wiedziałeś, że ozonowanie pomieszczeń umożliwia skuteczne usuwanie pleśni ze ściany mieszkania? Ozon nie tylko niszczy grzyb i powoduje jego obumieranie, ale również neutralizuje wszystkie jego zarodniki, co zmniejsza ryzyko nawrotu grzybni w przyszłości.

Osuszanie ścian

Ozonowanie jest niezastąpioną techniką, również, jeśli chodzi o dezodoryzację. Doskonale oczyszcza powietrze w pomieszczeniu, usuwając z niego trwale nieprzyjemny grzybowy zapach, czyli zapach stęchlizny.

Usuwanie pleśni ze ściany, odgrzybianie pomieszczeń dostępne w miastach:

 • Ozimek
 • Praszka
 • Prószków
 • Prudnik
 • Strzelce Opolskie
 • Zawadzkie
 • Zdzieszowice
Osuszanie certyfikat IICRC Dorota Kastelnik

Usuwamy grzyba z certyfikatem!

Baza wiedzy dla mieszkańców Głubczyc (FAQ)

Masz problem z zagrzybioną ścianą? Zleć odgrzybianie ścian w Głubczycach ekipie fachowców z kompletnym zapleczem technologicznym do usuwania grzyba, osuszania i dezynfekcji.

Odgrzybianie Głubczyce

Technicy błyskawicznie przeprowadzą odgrzybianie mieszkania w powiecie głubczyckim przy pomocy skutecznych preparatów grzybobójczych sprawdzonych producentów i niezbędne prace porządkowe. Sprawdź najczęściej zadawane pytania przez mieszkańców Głubczyc.

Czy domowe sposoby są skuteczne na grzyb na ścianie?

Wiele osób sięga po domowe sposoby na pozbycie się grzyba ze ścian, jednak takie próby mogą tylko chwilowo wyciszyć problem, ale w niektórych przypadkach, mogą go nawet go pogłębić. Mieszanka octu i wody nie pomoże na mocno rozwiniętą grzybnię na ścianach. W tym przypadku jedynie profesjonalna eliminacja grzybów domowych i ingerencja preparatem grzybobójczym głęboko w konstrukcję budynku jest w stanie przynieść zadowalające rezultaty.

Jak pozbyć się grzyba ze ściany?

Pozbycie się grzyba i pleśni ze ścian jest możliwe przez zastosowanie odpowiednich preparatów grzybobójczych. Zwykle są to silne preparaty o intensywnym zapachu i wysokim stężeniu czwartorzędowych soli amoniowych (CSA). Cały proces można uzupełnić o zamgławianie suchą mgłą, które wyeliminuje również zarodniki grzybni.

Czy podstawczaki są niebezpieczne dla konstrukcji budynku?

Zdecydowanie tak. Grzyby domowe, czyli inaczej podstawczaki mogą uszkodzić fundament budynku i jego mury, jeśli nie zostaną one w porę wyeliminowane. Często przeprowadza się izolacje poziome fundamentów, by nie dopuścić do rozwoju tych organizmów.

Formularz kontaktowy

Zadzwoń do nas pod numer +48 735-960-510 lub wyślij wiadomość na adres biuro@kastelnik.pl lub za pomocą formularza kontaktowego. Skontaktujemy się z Tobą do 24h.

  Samanta Sznajder sekretariat Kastelnik
  Płatności akceptuje First Data Polcard

  Płatności akceptuje First Data Polcard. Za nasze usługi możesz zapłacić kartą kredytową.

  Nasi klienci

  Dołącz do grona naszych zadowolonych Klientów!

  Pomóż nam dalej się rozwijać w dobrym kierunku!

  Aktualna ocena

  5,0
  Rated 5 out of 5
  5 out of 5 stars (based on 1 review)
  Excellent100%
  Very good0%
  Average0%
  Poor0%
  Terrible0%