Odgrzybianie ścian Głogów

Dowiedz się więcej +48 735 960 510

Usuwanie pleśni ze ścian w Głogowie. Jak efektywnie pozbyć się grzyba?

Obecność pleśni na ścianie to kłopotliwa przypadłość, która nie tylko niesie za sobą ryzyko dla zdrowia mieszkańców, ale ma także może powodować zniszczenie fundamentów budynku. Grzybów nie należy lekceważyć, gdyż pozostawienie ich na ścianie jest poważnym zagrożeniem oddziałującym na wiele aspektów życia codziennego. Co robić, gdy zobaczymy zagrzybienie na suficie?

Kastelnik – odgrzybianie nieruchomości – usługi całodobowe 24/7

Obecność grzybów i pleśni może wpływać negatywnie na zdrowie ludzi, powodując choroby układu oddechowego, podrażnienia skóry i inne wiele innych. Firma Kastelnik ma na celu pomóc w rozwiązaniu tych problemów poprzez ofertę tj. odgrzybianie ścian Głogów w woj. dolnośląskim.

Nasi eksperci korzystają tylko z efektywnych środków przeciwgrzybiczych, które są bezpieczne dla ludzi. Dodatkowo firma korzysta z nowoczesnych technik dezynfekcji, które pomagają usunąć wszelaki inne niebezpieczne bakterie i mikroorganizmy, które mogą występować na powierzchniach ścian budynku.

Skuteczne odgrzybianie piwnicy Głogów.

Odgrzybianie piwnicy w Głogowie, Aleja Wolności.

Faktem jest, iż by pozbyć się wykwitów ze ścian, stosujemy ozon o wysokim stężeniu lub atestowany środek przeciwgrzybiczy. Aby odgrzybianie było długotrwałe, należy usunąć nie tylko grzyby, ale także ich zarodniki z powierzchni ścian. Firma Kastelnik przeprowadza usługi odgrzybiania ścian wysokim stężeniem O3, a jest to możliwe dzięki specjalistycznym urządzeniem do ozonowania i wykwalifikowanym technikom.

Profesjonalne usuwanie pleśni ze ściany w Głogowie — Kastelnik

Nasza firma zapewnia eliminację pleśni z powierzchni ścian, niezależnie od typu, takiego jak pleśniak zielony czy kropidlak czarny. Usuwanie pleśni jest inicjowane poprzez zastosowanie specjalnego środka zwalczającego grzyba, często zawierającego składniki, takie jak nadtlenek wodoru i chlor. Rozwoju grzybów nie wolno lekceważyć i trzeba z nimi walczyć, jak tylko widać pierwsze wykwity.

Usuwanie grzybów ze ścian, woj. dolnośląskie.

Usuwanie grzybów pleśniowych ze ścian w Głogowie. Całodobowa infolinia Kastelnik, tel. 735-960-510.

Usuwanie grzyba ze ściany w mieszkaniu to zadanie wymagające wysokiej skuteczności. Z tego powodu firma Kastelnik korzysta wyłącznie z atestowanych środków o przebadanej skuteczności. Podczas procesu odgrzybiania ścian nasza firma nie usuwa jedynie wykwitów pojawiających się na powierzchni ścian, lecz działa bakteriobójczo od środka.

Pierwszy krok: osuszanie mokrych ścian po zalaniu

Usuwanie grzyba ze ścian można zrealizować w kilku prostych krokach. Aby właściwie przystąpić do odgrzybiania ściany, należy najpierw wyeliminować źródło wilgoci oraz osuszyć mokrą powierzchnię. W ramach naszych usług w firmie Kastelnik oferujemy również proces osuszania budynków, który stanowi istotny etap całego procesu odgrzybiania.

Usunąć pleśni ze ściany można bez udziału specjalistów, ale sztuką jest, by w sprzyjających warunkach to organizmy nie pojawiały się ponownie. Użycie atestowanych preparatów grzybobójczych i farb antygrzybicznych potrafi zneutralizować problem na dłuższy okres. Po takiej akcji zagrożenie dla zdrowia jest unicestwione.

Kastelnik – osuszanie pomieszczeń – infolinia 7 dni/tydzień

Wilgoć jest główną przyczyną powstawania pleśni, dlatego eliminacja jej stanowi pierwszy krok w procesie usuwania grzybów. W naszej usłudze korzystamy z osuszaczy kondensacyjnych, które skutecznie regulują poziom wilgoci w budynku, gdzie rozwija się grzyb na ścianie. Jeśli szukasz usług odgrzybiania w Głogowie, skontaktuj się z infolinią firmy Kastelnik, oferującej osuszanie jako element kompleksowej oferty usuwania pleśni.

Osuszanie piwnicy przed odgrzybianiem – oferta Kastelnik

Pleśń często występuje na mokrej powierzchni ścian budynku. Wilgoć tam panująca sprzyja rozwojowi grzyba, dlatego tak ważne jest przeprowadzenie procesu osuszania pomieszczeń. Należy również usunąć przyczynę nadmiernej wilgoci, dzięki czemu unikniemy nawrót pleśni.

Specjalistyczna firma sprzątająca Kastelnik oferuje kompleksowe usługi odgrzybiania ścian. Usługi świadczone przez naszą firmę przeprowadzają profesjonaliści, dzięki czemu zagrzybione pomieszczenie bądź piwnica znów nadają się do użytku, a problematyczne grzyby nie ulegają nawrotowi.

Gruntowne usługi sprzątania pomieszczenia, w którym występuje grzyb, składają się między innymi z czynność:

 • Osuszania budynku,
 • Ozonowania pomieszczeń po zalaniu,
 • Usuwania grzyba z trudno dostępnych miejsc,
 • Znalezienia źródła problemu i zneutralizowania go.

Drugi krok: odgrzybianie ściany przy pomocy środków grzybobójczych

Nadmierna wilgoć powietrza w domu sprawia, iż tworzą się idealne warunki do powstawania pleśni. Grzyb może dawać się we znaki w momencie, w którym w powietrzu będzie wyczuwalny nieprzyjemny zapach, niewiele ludzi jednak wie jak prawidłowo usunąć grzyba ze ściany. Szybka reakcja na ten problem może okazać się zbawienna, gdyż największe spustoszenie powoduje zostawienie grzyba na powierzchni ściany przez dłuższy okres czasu.

Środki grzybobójcze to specjalistyczne preparaty pomagające usunąć grzyba ze ściany. O czym należy pamiętać to to, że nieprawidłowo używane mogą wywołać szkody w postaci negatywnych skutków dla zdrowia człowieka. Z tego powodu nasi technicy zawsze podejmują odpowiednie kroki i korzystają ze środków atestowanych, które są bezpieczne dla naszych nowych klientów.

Trzeci krok: Ozonowanie zagrzybionych pomieszczeń

Mówi się, że szkodliwość grzyba na ścianie w domu to mit, podczas gdy w rzeczywistości powstają z niego toksyczne mykotoksyny i zarodniki, które mogą powodować szereg problemów zdrowotnych takich jak problemy z oddychaniem czy podrażnienia skórne i górnych dróg oddechowych. Jeśli w domu pojawił się grzyb, należy usnąć go, jak najszybciej zważając na fakt, że im dłużej przebywamy w pomieszczeniach z grzybem, tym bardziej narażamy nasze zdrowie.

Kastelnik – ozonowanie mieszkań – potwierdzone certyfikatem

Ozonowanie to dobry, aby dokładnie oczyścić zainfekowaną powierzchnię z nieprzyjemnego zapachu w przystępnych cenach. Grzyb i jego zarodniki unoszą się w powietrzu, często osiadając na suficie. Ten fakt sprawia, że jego usunięcie jest prawdziwym wyzwaniem, ozon czyni usuwanie pleśni o wiele bardziej skutecznym

Nasza firma przeprowadza usługi ozonowania niemalże na terenie całego kraju. Profesjonalne podejście techników z firmy Kastelnik sprawia, że klienci są zadowoleni z wykonania usługi usunięcia grzyba z pomieszczenia.

Odgrzybianie mieszkania Głogów – zaufaj specjalistom

Jeśli szukasz specjalisty do wykonania odgrzybiania domu w Głogowie, warto skorzystać z usług firmy Kastelnik, która oferuje kompleksowe usuwanie grzyba ze ściany.

W naszej ofercie znajdziesz usługi takie jak:

 • Usuwanie zagrzybionych materiałów np. drewna, karton-gipsów;
 • Czyszczenie zagrzybionych pomieszczeń;
 • Odgrzybianie ścian za pomocą suchego lodu (skuwanie tynków);
 • Ozonowanie mieszkań i piwnic.

Nasza firma oferuje skuteczne metody walki z grzybem, aby jednak nasze usługi były najbardziej efektywne, należy wykonać badanie mykologiczne, które pozwala określić gatunek grzyba oraz jakie preparaty zwalczają go najskuteczniej.

Jakiego rodzaju grzyb pleśniowy może pojawić się na ścianie w domu?

Zaparowane okna mogą być pierwszą oznaką nadmiernej wilgotności, która skutkuje powstaniem pleśni na ścianie. Jak informuje Mieszko Kastelnik, istotne jest to, iż  aby zapobiec powstawaniu grzyba, należy zadbać o odpowiednią cyrkulację powietrza. Zalanie domu powoduje powstawanie wykwitów pleśni na ścianie.

Popularny artykuł na blogu: Jak zabezpieczyć piwnice przed zalaniem?

Rodzajów grzyba jest wiele, aczkolwiek te grzyby, które pojawiają się najczęściej to między innymi:

 • Cladosporium – czyli grzyb pleśniowy, który jest czynnikiem wpływającym na zgłębienie się chorób takich jak np. astma.
 • Aspergillus – grzyb pleśniowy, który może pojawiać się w wielu miejscach np. piwnicach i mieszkaniach. Powoduje on liczne alergie, które szczególnie często pojawiają się u dzieci i osób starszych.
 • Penicillium – wilgoć na ścianie tworzy idealne warunki do rozwoju tego grzyba.
 • Stachybotrys – wilgotne i ciemne miejsca sprzyjają jego rozwojowi, a ponadto odpowiada za choroby płuc.

Usługa odgrzybiania budynków dostępna jest w miastach województwa dolnośląskiego:

Certyfikowane odgrzybianie ścian w Głogowie.

Certyfikowane osuszanie i odgrzybianie ścian w Głogowie oferuje firma Doroty Kastelnik.

Baza wiedzy dla mieszkańców Głogowa

Jeśli zastanawiasz się, jak pozbyć się grzyba ze ściany łazienki, należy pamiętać, że samodzielne odgrzybianie może być trudnym zadaniem, zwłaszcza jeśli nie posiadasz doświadczenia w tym zakresie. Stosowanie preparatów zawierających chlor może skutkować podrażnieniami, wywołanymi przez silny zapach.

FAQ, usuwanie grzyba ze ścian Głogów

Najlepiej zlecić usuwanie grzyba profesjonalnej ekipie, która sprawnie i skutecznie poradzi sobie z problemem, jednocześnie zapewniając bezpieczeństwo. Dzięki temu unikniemy nieprzyjemnych zapachów i będziemy mieć pewność, że problem zostanie skutecznie rozwiązany. Warto również zapoznać się z najczęściej zadawanymi pytaniami mieszkańców Głogowa.

Czym grozi grzyb w mieszkaniu?

Grzyb na ścianie niesie za sobą poważne konsekwencje dla zdrowia człowieka, ponieważ wytwarza szkodliwe mykotoksyny. Mogą one uszkodzić układy oddechowy i nerwowy, a także powodować problemy skórne. Usunięcie grzyba zaoszczędzi wielu problemów zdrowotnych mieszkańcom zagrzybionego budynku.

Co zrobić z wilgocią na ścianie?

W procesie skutecznego usuwania grzyba, pierwszym krokiem jest usunięcie wilgoci na ścianie. Do tego celu wykorzystuje się osuszacze absorpcyjne i kondensacyjne. Dopiero po dokonaniu osuszenia można przystąpić do ozonowania pomieszczenia.

Formularz kontaktowy

Zadzwoń do nas pod numer +48 735-960-510 lub wyślij wiadomość na adres biuro@kastelnik.pl lub za pomocą formularza kontaktowego. Skontaktujemy się z Tobą do 24h.

  Samanta Sznajder sekretariat Kastelnik
  Płatności akceptuje First Data Polcard

  Płatności akceptuje First Data Polcard. Za nasze usługi możesz zapłacić kartą kredytową.

  Nasi klienci

  Dołącz do grona naszych zadowolonych Klientów!

  Pomóż nam dalej się rozwijać w dobrym kierunku!

  Aktualna ocena

  5,0
  Rated 5,0 out of 5
  5,0 out of 5 stars (based on 1 review)
  Excellent100%
  Very good0%
  Average0%
  Poor0%
  Terrible0%