Odgrzybianie ścian Gliwice

Dowiedz się więcej +48 735 960 510

Odgrzybianie ściany w Gliwicach. Ile kosztuje usuwanie grzyba pleśniowego Aspergillus?

Wiele razy awaria kanalizacji jest pierwszym sygnałem większego problemu, z którym musi się zmierzyć osoba poszkodowana. Po wylaniu szamba, niezbędne jest wykonanie usługi specjalistycznego sprzątania Kastelnik, co powinno nastąpić kilka godzin po zatamowaniu przecieku i zebraniu fekaliów z podłogi.

Kastelnik – odgrzybianie ścian – badamy przyczyny zawilgocenia

Niemniej jednak, technicy często na miejscu diagnozują charakterystyczny zapach stęchlizny i dodatkowe problemy, które wymagają rozwiązania:

 • Źródło problemu;
 • Pleśń i grzyby – te organizmy robią największe spustoszenie;
 • Wilgotne tynki w nieruchomości;
 • Wadliwa izolacja pionowa i pozioma.

Dokładne rozpoznanie zagrożeń, które wynikają z wilgoci i grzybów, często skutkuje zamówieniem specjalistycznych usług, takich jak odgrzybianie ścian Gliwice, województwo śląskie, czy też osuszenia ścian, tynków, czy też fundamentów.

Odgrzybianie ściany w Gliwicach, ul. Jagiellońska.

Odgrzybianie pomieszczenia w Gliwicach, ul. Jagiellońska.

Odgrzybianie pomieszczeń w woj. śląskim od 800 zł

Odgrzybiania mieszkania cena 800 złotych to minimalna stawka za tego typu usługi na Śląsku, jednakże ostateczny koszt za odgrzybianie budynków jest zazwyczaj podany po dokonaniu wizji lokalnej na miejscu zdarzenia. Odgrzybianie domu jednorodzinnego od piwnicy, aż po strych może kosztować nawet 2000 zł.

Usuwanie pleśni ze ściany Gliwice.

Zamów usuwanie grzybów pleśniowych ze ścian – tel. 735-960-510

Warto podkreślić, by dokładnie oszacować kosztów usługi tj. odgrzybianie pomieszczeń, to konieczne będzie przeprowadzenie indywidualnej wyceny działań. Za usuwanie pleśni ze ściany w Gliwicach w pomieszczeniu do 15 metrów nie powinieneś zapłacić więcej niż 1000 zł. Każdy poważny problem z grzybem na ścianie możesz rozwiązać dzwoniąc do specjalistów z firmy Kastelnik na numer tel. +48 735-960-510.

Które rodzaje grzybów można spotkać w zalanym domu?

Istnieje wiele różnych gatunków grzybów, które mogą rozwijać się w domach, a także na wszelakiego rodzaju materiałach budowlanych. Jednym z najczęściej spotykanych gatunków grzybów w mieszkaniach jest grzyb domowy, nazywany również stroczkiem domowym (Serpula lacrymans). Innymi często pojawiającymi się grzybami są podstawczaki oraz gnilica mózgowata, gatunek organizmów z rodziny gnilicowatych, który szczególnie często występuje w piwnicach.

Obecność grzyba w domu osoby prywatnej ma znaczny wpływ na zdrowie mieszkańców. Grzyby mogą negatywnie wpłynąć na organizm człowieka i powodować wiele chorób, w tym problemy skórne, choroby układu oddechowego, a nawet astmę. Mogą również prowadzić do pogorszenia nastroju, braku koncentracji, nasilać wymioty, migreny i wpływać na układ krążenia.

Odgrzybianie pomieszczeń ozonem.

Odgrzybianie skażonych nieczystościami pomieszczeń ozonem.

Nie należy ignorować pojawiających się na ścianie czy suficie plam grzyba. Najlepiej jak najszybciej skontaktować się z firmą, która specjalizuje się w kompleksowym odgrzybianiu ścian oraz usuwaniu pleśni z mokrej powierzchni.

Usuwanie grzyba ze ścian w Gliwicach – zaufaj specjalistom

Jeśli szukasz skutecznej metody na pozbycie się grzyba z mieszkania lub interesuje Cię usuwanie pleśni ze ścian, warto rozważyć usługi firm specjalizujących się w dezynsekcji, dezynfekcji i deratyzacji. Odgrzybianie ścian w Gliwicach przez tego typu podmioty, to diagnoza, która sprawdza:

 • Mostki termiczne;
 • Pomiar wilgoci, który obejmuje głębsze warstwy ściany.

Martwi Cię, zbyt duża wilgotność powietrza? Kastelnik to kompleksowe usługi dla firm i osób prywatnych, w tym sprzątanie mieszkań po zalaniach, pełny serwis dezynfekcji po wylaniu kanalizacji w łazience oraz całkowite usuwanie pleśni ze ścian. Metody odgrzybiania, które stosuje nasza firma, to między innymi metody chemiczne oraz fizyczne, np. skrobanie ścian, ale również:

 • Analiza źródła problemu;
 • Ozonowanie pomieszczeń po zalaniu;
 • Ozonowanie piwnic po awarii kanalizacji;
 • Osuszanie budynków i usuwanie wilgoci technologicznej w starych kamienicach;
 • Dezynfekcja pomieszczeń za pomocą środków grzybobójczych;
 • Pomiar wilgotności ścian;
 • W pełni bezpieczne odgrzybianie pomieszczeń.

Czy ozonowanie to dobry sposób na grzyba?

Ozonowanie mieszkania to jedna z najskuteczniejszych metod eliminacji grzyba i pleśni, ale także wirusów i bakterii. Ozon jest gazem, który ma silne właściwości neutralizujące i jest w stanie dotrzeć do każdego zakamarka mieszkania lub piwnicy, a także zwalczyć niebezpieczne drobnoustroje znajdujące się w powietrzu.

Pomiar wilgotności ścian.

Okazuje się, iż ozonowanie jest skutecznym sposobem na pozbycie się różnego typu zanieczyszczeń i zarodników grzybów, które w sprzyjających warunkach są katalizatorem rozwoju pleśni.

Dezynfekcja pomieszczeń za pomocą ozonu to proces, który polega na dystrybucji skoncentrowanego gazu o wysokim stężeniu w zainfekowanym pomieszczeniu. Technicy firmy Kastelnik, ubrani w specjalne kombinezony ochronne, generują wysokiej jakości ozon, który szybko neutralizuje pomieszczenia, a podczas reakcji chemicznej nie powstają niebezpieczne substancje wtórne.

Mieszko Kastelnik, ekspert w dziedzinie odgrzybiania, zaznacza, że mykotoksyny to substancje powstające w wyniku metabolizmu grzybów pleśniowych, które mogą stanowić zagrożenie dla zdrowia ludzi i zwierząt. Wśród mykotoksyn, szczególnie groźne są aflatoksyny i ochratoksyna A.

Profesjonalne ozonowanie mieszkań jest bardzo skutecznym sposobem na eliminowanie nieprzyjemnych zapachów, ponieważ nie tylko je maskuje brzydką woń, ale też całkowicie ją neutralizuje. Dzięki temu zabiegowi można łatwo pozbyć się zapachu grzyba, zalania, dymu papierosowego czy zapachu pochodzącego od zwierząt.

Dzięki swoim właściwościom neutralizującym ozonowanie jest uważane za bezpieczny sposób na odgrzybianie, co sprawia, że jest powszechnie stosowane w różnego rodzaju instytucjach, takich jak przedszkola, szkoły, miejsca użyteczności publicznej i szpitale. Jednym słowem ozonu nie sprzyja rozwoju poważnych chorób, gdyż eliminuję błonę lipidową szkodliwych mikroorganizmów.

Kiedy należy wykonać osuszanie mieszkanie?

Jeśli spotykasz się z problemem zalania mieszkania lub ciągłym nawrotem grzyba na ścianie, warto zastanowić się nad profesjonalnym osuszaniem ścian, murów i posadzek. Wilgoć jest idealnym środowiskiem dla rozwoju grzybów, które rozwijają się w źle wentylowanych, wilgotnych pomieszczeniach. Bez odpowiedniego osuszenia, istnieje duże ryzyko powrotu grzyba lub jego dalszego rozwoju.

Kastelnik – osuszanie ścian – bezpłatna infolinia 7/24

Usuwanie grzyba z mieszkania to proces, który wymaga zastosowania wielu etapów, w tym przede wszystkim skutecznej dezynfekcji oraz eliminacji wilgoci. Niezbędne jest stosowanie profesjonalnych środków biobójczych oraz przemysłowych urządzeń do osuszania ścian i powietrza. Do skutecznych metod osuszania należą np. osuszanie kondensacyjne, podposadzkowe i absorpcyjne.

Dorota Kastelnik gwarantuje certyfikowane usługi IICRC

Dzięki zatrudnieniu wysoko wykwalifikowanej kadry możesz mieć pewność, że usuwanie grzyba z Twojego mieszkania zostanie wykonane z należytą starannością i zgodnie z najnowszymi standardami. Dorota Kastelnik jest kierownikiem działu ds. osuszania, posiadającym certyfikat IICRC w zakresie suszenia mokrych ścian i usuwania zalanych tynków.

Odgrzybianie mieszkania Gliwice i okolice – 10 lat na rynku

Jeśli borykasz się z problemem wilgoci w piwnicy lub często pojawiającą się pleśnią na ścianie, warto skorzystać z usług firmy Kastelnik. Od ponad 10 lat specjalizujemy się w kompleksowym usuwaniu skutków wilgoci, takich jak plamy grzyba na ścianach, wykwity grzybni na suficie czy nieprzyjemny zapach stęchlizny, które są częstym problemem po zalaniu mieszkania lub awarii kanalizacji.

Kastelnik – ozonowanie mieszkania – potwierdzone certyfikatem O3

Firma specjalizująca się w usługach sprzątających oferuje wiele usług związanych z odgrzybianiem, w tym ozonowanie mieszkań, czyszczenie pomieszczeń z pleśni, pomiary wilgotności, a także przemysłowe osuszanie murów i tynków. Zespół wykwalifikowanych techników DDD jest dostępny na bezpłatnej infolinii i zawsze stara się realizować zlecenia klientów w sposób indywidualny i jak najszybciej.

Dorota Kastelnik - osuszanie budynków certyfikat IICRC.

Dorota Kastelnik to specjalista od osuszania budynków po zalaniu, który legitymuje się certyfikatem IICRC.

Usługa odgrzybiania pomieszczeń po zalaniu dostępna jest w miastach woj. śląskiego:

FAQ - najczęściej zadawane pytania

Pracownicy Kastelnika skutecznie usuwają nieprzyjemny zapach grzyba oraz dokładnie dezynfekują zalane pomieszczenia. Możesz na nas liczyć o każdej porze dnia i w nocy.

Odgrzybianie Gliwice.

Ważne dla nas jest bezpieczeństwo oraz ekologia, dlatego działamy efektywnie, aby całkowicie pozbyć się wszystkich niebezpiecznych organizmów, takich jak bakterie, wirusy i grzyby, które występują na terenie Twojego mieszkania.

Na czym polega usuwanie pleśni ze ściany w zalanym domu?

Usuwanie pleśni ze ścian i sufitów po zalaniu to zadanie, które powinno być powierzone specjalistom. Do tego celu wykorzystuje się silne środki pleśniobójcze, które są w stanie docierać do wykwitów pleśni nawet w najtrudniej dostępnych miejscach. Aby pozbyć się pleśni w pełni, konieczne jest przeprowadzenie dezynfekcji powietrza, która może być realizowana przy użyciu ozonu lub suchej mgły z nadtlenkiem wodoru (H2O2).

Jaka jest różnica pomiędzy grzybami na ścianie a pleśnią?

Chociaż pleśń i grzyb często mylone są ze sobą, to w rzeczywistości znacząco się od siebie różnią pod wieloma względami, które widoczne są już na pierwszy rzut oka. Pleśń to drobne ciemne punkciki, które pojawiają się na powierzchniach ścian. Natomiast grzyb przybiera zwykle większe formy, często w kolorze ciemnozielonym i wnikają głęboko w konstrukcję budynku.

Do czego służy wilgotnościomierz?

Wilgotnościomierz służy do pomiaru wilgotności powietrza w pomieszczeniu lub pomiaru ilości wilgoci na tynku. Dzięki higrometrowi (inna nazwa wilgotnościomierza) z łatwością można określić poziom wilgoci murów i zaplanować osuszanie.

Formularz kontaktowy

Zadzwoń do nas pod numer +48 735-960-510 lub wyślij wiadomość na adres biuro@kastelnik.pl lub za pomocą formularza kontaktowego. Skontaktujemy się z Tobą do 24h.

  Samanta Sznajder sekretariat Kastelnik
  Płatności akceptuje First Data Polcard

  Płatności akceptuje First Data Polcard. Za nasze usługi możesz zapłacić kartą kredytową.

  Nasi klienci

  Dołącz do grona naszych zadowolonych Klientów!

  Pomóż nam dalej się rozwijać w dobrym kierunku!

  Aktualna ocena

  5,0
  Rated 5 out of 5
  5 out of 5 stars (based on 1 review)
  Excellent100%
  Very good0%
  Average0%
  Poor0%
  Terrible0%