Odgrzybianie ścian Dolnośląskie

Dowiedz się więcej +48 735 960 510

Odgrzybianie ściany w woj. dolnośląskim. Czy jest możliwe usunięcie grzyba ze ścian na własną rękę?

Jeśli w twoim domu na ścianie pojawia się wykwit, a w powietrzu unosi się nieprzyjemny zapach stęchlizny, to prawdopodobnie oznacza to, że masz do czynienia z grzybem.

Kastelnik – zwalczanie grzybów – usługi całodobowe 24/7

Nie martw się tym zbytnio, gdyż profesjonalne odgrzybianie ścian woj. dolnośląskie zamówisz u lokalnego specjalisty w firmie Kastelnik. Usuwanie grzyba ze ścian to ważny proces remontu każdej łazienki, a ozonowanie mieszkania może być niezwykle pożądaną usługą.

Popularna usługa w Twojej okolicy: wywóz niepotrzebnych przedmiotów woj. dolnośląskie

Odgrzybianie ściany Dolny Śląski.

Odgrzybianie ścian na Dolnym Śląsku za pomocą atestowanej chemii.

Znajdź sposób na stroczek domowy

Przedstawicielem grzyba domowego jest stroczek domowy, który najczęściej pojawia się w wilgotnych pomieszczeniach. Oczywiście wiele osób próbuje usunąć grzyba ze ściany i warstw powierzchniowych muru na własną rękę, ale czy da się to zrobić skutecznie?

Usuwanie pleśni ze ściany Dolnośląskie.

Usuwanie pleśni ze ścian można wykonać poprawnie, ale wcześniej należy zapoznać się poradami ekspertów od osuszania budynków, a także wykonać badania mykologiczne.

Pozbądź się grzybów z gatunku storczykowatych

Grzyby z gatunku storczykowatych często występuje na drewnianych meblach, a ich naukowa nazwa to Serpula. Charakteryzują się one tym, iż są one chętne do nawrotów i mogą osiągnąć długość nawet do kilkudziesięciu centymetrów. Warto chronić drewniane meble, za pomocą farb antygrzybicznych, które sprawdzą się przy remoncie mieszkania.

Czy wiesz, że osuszacze kondensacyjne działają skutecznie, a cena za wynajem na jedną dobę kształtuje się na poziomie 40 zł

Warto zlecić usuwanie pleśni fachowcom, którzy zniwelują nie tylko problem estetyczny, lecz także zagłębią się, do źródła jego powstania, zapobiegając ponownemu zagrzybieniu powierzchni ściany.

Pleśń to nie tylko nieprzyjemny widok, ale również czynnik szkodliwy dla zdrowia, który może powodować problemy oddechowe, alergie i inne schorzenia. Dlatego warto zlecić usuwanie pleśni fachowcom, którzy nie tylko zlikwidują problem wizualny, ale także zagłębią się w źródło problemu i zapobiegną ponownemu zagrzybieniu powierzchni ściany.

W jakich pomieszczeniach najczęściej pojawia się grzyb?

W łazience lub innych częściach domu, gdzie występuje kondensacja pary wodnej, najczęściej pojawia się grzyb. Szczelne zamknięcie okien zimą lub awaria wentylatora mogą przyczynić się do tego problemu z wentylacją. Warto zwrócić uwagę na wilgotne powietrze i poprawny jego obieg w mieszkaniu, gdyż są to istotne przyczyny powstawania pleśni.

Kastelnik – ekologiczne metody odgrzybiania – kontakt 7 dni w tygodniu

Ze względu na sprzyjającą strukturę powierzchni, drewniane meble w łazienkach i toaletach mogą przyciągać grzyba domowego. Odgrzybianie mieszkania warto oddać w ręce fachowca. Dodatkowo warto przyjrzeć się powstawaniu mostków termicznych, które występują w miejscach o wadliwej izolacji przed zimnem i wilgocią.

Jak pozbyć się skutecznie grzyba ze ściany?

W domu pojawienie się grzyba jest zwykle spowodowane niewłaściwą wentylacją, co sprawia, że wiele osób nie wie, jak skutecznie usunąć grzyba ze ściany. Co więcej, zarodniki grzybów mogą unosić się w powietrzu, co często pogarsza problemy z oddychaniem.

Aby pozbyć się szkodliwych zarodników szkodliwych mikroorganizmów i ich zarodników z zainfekowanego powietrza, gorąco zalecamy skorzystać z metody osuszania kondensacyjnego, która usunie nadmiar wilgoci z pomieszczenia.

Zwalczanie grzybów i pleśni.

Zwalczanie grzybów i pleśni ze ścian w dolnośląskich mieszkaniach z pomocą ozonu.

Następnie należy zdezynfekować zainfekowaną powierzchnię, wykorzystując przy tym środki grzybobójcze i specjalistyczne preparaty na pleśń. Po usunięciu grzyba z całej powierzchni ściany, można, a nawet trzeba wykonać dezynfekcję za pomocą ozonu.

Dolnośląskie – usuń grzyba ze ściany z firmą Kastelnik

W naszej rodzinnej firmie Kastelnik oferujemy usuwanie grzyba na terenie całego woj. dolnośląskiego. Wszystkie usługi tj. odgrzybianie pomieszczeń zapewniają kompleksowe usuwanie pleśni, dzięki wielu różnym zabiegom, które są przeprowadzane przez wykwalifikowanych techników z ponad 10-letnim doświadczeniem.

Pomiar pary wodnej na ścianie.

Czy wiesz, że pleśń pozostawiona na długi czas na powierzchni wilgotnej ściany tworzy idealne warunki do namnażania się, negatywnie wpływając na zdrowie człowieka? Z tego powodu na Dolnym Śląsku usuwamy grzyby ze ściany w budynkach w dogodnym dla klienta terminie bez długiego oczekiwania w kolejce.

Usuwanie pleśni ze ściany – usuń zagrożenia

Usunięcie grzyba ze ściany pomoże uchronić się przed negatywnymi skutkami jego występowania w naszym domu. Grzyby pleśniowe są poważnym zagrożeniem, dla zdrowia człowieka powodując liczne choroby.

 • Bóle głowy i zawroty;
 • Problemy z oddychaniem- szczególnie uciążliwe dla astmatyków;
 • Działanie rakotwórcze na organizm człowieka.

Grzyby mają nie tylko nieprzyjemny zapach, ale powodują też szereg innych komplikacji, wnikając w głąb muru i zostawiając tam swoje zarodniki. Firma Kastelnik działająca w województwie dolnośląskim całodobowo – oferuje również wiele innych usług powiązanych z odgrzybianiem pomieszczeń takich jak np.:

 • W ramach usuwania grzyba sprawdzimy izolację poziomą i pionową.
 • Z pomocą urządzeń marki Trotec wykonamy osuszanie ścian.
 • Przeprowadzimy czyszczenie piwnicy po wybiciu kanalizacji lub po awarii szamba.
 • Wykonamy kompleksową dezynfekcję pomieszczeń po odpadach metabolicznych.

Czy ozon sprawdzi się w walce z grzybem?

Dobrym sposobem na usunięcie grzybów i pleśni jest gruntowne ozonowanie pomieszczeń. Dodatkowo warto zadbać o prawidłowy środek grzybobójczy, na przykład na grzyby pleśniowe z gatunku Mucor, który jest popularnym grzybem z rodzaju pleśniakowców.

“Czy wiesz, że mykotoksyny to trujące związki, które są wytwarzane przez niektóre gatunki grzybów i mogą wpłynąć negatywnie na zdrowie ludzi?” – informuje Mieszko Kastelnik, szef firmy sprzątającej.

Ozonator o mocy 32 g/h. pozwala na skuteczną dezynfekcję powietrza oraz usunięcie przykrych zapachów starej piwnicy. Szczelne okna hamują swobodny obieg powietrza, powodując nieprzyjemną woń, a ozon okazuje się doskonałym środkiem czyszcząco-dezynfekującym.

Osuszanie mieszkania i usuwanie wilgoci – Dolny Śląsk

Najistotniejsze jest zdrowie człowieka. Warto zatem uważnie dobierać metody neutralizacji grzybów i pleśni, aby nie natrafić na środki szkodliwe o działaniu rakotwórczym.

Kastelnik – osuszanie wilgotnych ścian – certyfikat IICRC

Należy zastanowić się, co jest przyczyną nieprawidłowej wilgoci w pomieszczeniach. Może to wynikać z pękniętej rury umieszczonej w środku ściany, niepoprawnej izolacji fundamentów lub powstawania mostków termicznych w okolicy okien i drzwi.

Odgrzybianie ścian w pomieszczeniach dostępne na terenie całego woj. dolnośląskiego

Dorota Kastelnik - osuszanie nieruchomości certyfikat IICRC.

Dorota Kastelnik to ekspert od osuszania nieruchomości, który legitymuje się certyfikatem IICRC, co potwierdza jej wieloletnią wiedzę w dziedzinie usuwania wilgoci.

Najczęściej zadawane pytania — FAQ

Koszty pozbycia się grzyba ze ściany zależą od jego rodzaju i stopnia zawilgocenia ściany. Ogólnie rzecz ujmując, cena tej usługi na terenie Dolnego Śląska zaczyna się od 800 zł za jedno pomieszczenie i mogą się różnić w zależności od miasta, w którym znajduje się zagrzybiona nieruchomość.

Odgrzybianie Dolnośląskie.

Co jest ważne, by usunąć pleśń z powierzchni ściany?

Po zalaniu istotne jest dokładne osuszenie mokrych ścian, aby zapobiec powstawaniu grzybów domowych i pleśni. Jeśli już pojawi się grzyb na ścianach naszej nieruchomości, pierwszym krokiem powinno być zneutralizowanie źródła powstawania wilgoci, a następnie spryskanie ściany atestowanym środkiem grzybobójczym. Przygotowany roztwór powinno się zostawić na około 60 minut na murze.

Jakie są źródła powstawania pleśni?

Powstawanie pleśni w domu często jest spowodowane przez niewłaściwą wentylację oraz tworzenie się mostków termicznych. Nieodpowiednia izolacja wokół okien jest częstym czynnikiem pojawienia się wilgoci, która sprzyja powstawaniu pleśni.

Formularz kontaktowy

Zadzwoń do nas pod numer +48 735-960-510 lub wyślij wiadomość na adres biuro@kastelnik.pl lub za pomocą formularza kontaktowego. Skontaktujemy się z Tobą do 24h.

  Samanta Sznajder sekretariat Kastelnik
  Płatności akceptuje First Data Polcard

  Płatności akceptuje First Data Polcard. Za nasze usługi możesz zapłacić kartą kredytową.

  Nasi klienci

  Dołącz do grona naszych zadowolonych Klientów!

  Pomóż nam dalej się rozwijać w dobrym kierunku!

  Aktualna ocena

  5,0
  Rated 5,0 out of 5
  5,0 out of 5 stars (based on 1 review)
  Excellent100%
  Very good0%
  Average0%
  Poor0%
  Terrible0%