Odgrzybianie ścian Dąbrowa Górnicza

Dowiedz się więcej +48 735 960 510

Odgrzybianie ściany w Dąbrowie Górniczej. Czym grozi wdychanie pleśni?

Borykasz się z problemem nawracającego zagrzybienia w całym mieszkaniu lub piwnicy? Grzyb na ścianach to przykry problem i wymaga konkretnego działania. Profesjonalne odgrzybianie ścian Dąbrowa Górnicza, woj. śląskie to usuwanie zagrzybienia z drewna, tapety czy też więźby dachowej w nieruchomości.

Kastelnik – odgrzybianie ścian – usługi całodobowe 24/7

Jeżeli nie pozbędziesz się szkodliwych mikroorganizmów pleśniowych, to istnieje duża szansa na liczne problemy ze zdrowiem.

Odgrzybianie ściany w Dąbrowie Górniczej

Odgrzybianie ściany w Dąbrowie Górniczej, ul. Wolska

Istnieje wiele domowych sposobów odgrzybianie mieszkania, a na rynku dostępnych jest mnóstwo preparatów na usunięcie pleśni i grzyba. Do najpopularniejszych środków grzybobójczych zaliczyć można:

 • Tytan – środek grzybobójczy – 1ooo ml;
 • Savo – preparat do likwidacji pleśńi z dozownikiem w spray – 500 ml;
 • Luna Experience z substancja aktywną fluopyram i tebukonazol – 1ooo ml.

Usuwanie grzyba ze ściany w Dąbrowie Górniczej – 18 dzielnic miasta

Jednak w niektórych przypadkach, na przykład po zalaniu piwnicy fekaliami lub po pożarze nieruchomości konieczna jest interwencja specjalistów. Nasza renomowana firma Kastelnik oferuje kompleksowe usuwanie pleśni ze ściany w Dąbrowie Górniczej oraz we wszystkich 18 dzielnicach miasta, np.:

 • Błędów i Bugaj;
 • Gołonóg;
 • Łazy;
 • Okradzionów;
 • Strzemieszyce Małe i Wielkie;
 • Ząbkowice i inne lokalizacje.

Usuwanie pleśni Dąbrowa Górnicza

O czym nie wolno zapomnieć?

Pamiętaj, żeby nie lekceważyć problemu z nawracającym zagrzybieniem Twojego domu. Przebywanie w pomieszczeniach, w których obecna jest pleśń i grzyb jest bardzo groźne dla zdrowia. Zarodniki grzyba powodują przewlekłe choroby układu oddechowego, są przyczyną bólu głowy, zatok oraz odpowiadają zmiany skórne.

Czy wiesz, że szczególnie należy uważać na gatunek grzyba z rzędu rozetkowców tj. Stachybotrys chartarum? Jego mykotoksyny są szczególnie niebezpieczne dla zdrowia – Mieszko Kastelnik, szef firmy sprzątającej 

Odgrzybianie Dąbrowa Górnicza oferowane przez firmę Kastelnik to najlepszy sposób, by raz na zawsze pozbyć się grzybów pleśniowych i czarnych nalotów widocznych na zniszczonych przez grzybnię powierzchniach. Sprawdź pierwszy wolny termin i zamów fachowców na usuwanie grzyba z wilgotnej ścianki w zalanej łazience domu.

Kastelnik – usuwanie pleśni ze ściany – kontakt 7 dni w tygodniu

Czy grzyb i pleśń to jest to samo?

Często używamy nazw pleśń i grzyb wymiennie, myśląc o wykwitach na ścianach budynku, które powstały na skutek wilgoci i słabej wentylacji pomieszczeń. Istnieje jednak różnica między pleśnią a grzybem i z naukowego punktu widzenia to nie jest to samo. Ta pierwsza (pleśń) jest znacznie mniej inwazyjna i nie wnika we wnętrze ściany, zwykle osadzając się na jej powierzchni w postaci różnokolorowych plamek.

Pomiar wilgotności

Wilgotna ściana to idealne środowisko dla grzybów.

Natomiast grzyb powoduje zwykle większe straty, niż pleśń, gdyż wnika w strukturę materiałów budowlanych, nawet takich jak beton, cegła, czy też drewno, powodując ich stopniową degradację.

Jak przeprowadzić odgrzybianie mieszkań?

Specjalista ds. osuszania zlanych pomieszczeń – Dorota Kastelnik twierdzi, iż w procesie odgrzybiania ważne jest odpowiednie zidentyfikowanie źródła powstania problemu, zanim zaczniemy odgrzybianie mieszkania. Pomocna będzie tutaj ocena mykologiczna, którą mogą przygotować eksperci z firmy oferującej skuteczne usuwanie grzyba i pleśni. Często problem powraca, po powtarzających się zalaniach, a wtedy warto sprawdzić szczelność izolacji w budynku.

Popularny artykuł na blogu Kastelnik: wywóz starych mebli z mieszkania

Czy pleśń może sama zniknąć?

Grzyby pleśniowe nie znikną same z siebie – twierdzi Mieszko Kastelnik. Kiedy na ścianie lub suficie pojawiła się pleśń, nie łudź się że zniknie ona sama. W zalanym domu z nieszczelną izolacją pionową i poziomą taki problem pojawia się bardzo często, ale niestety sam nie zniknie. Konieczna jest sprawdzenie poziomu szczelności trzech podstawowych elementów konstrukcyjnych w budynku:

 • Fundamentu;
 • Elewacji;
 • Dachu.

Jak zabezpieczyć dom przed mykotoksynami?

Te trzy składniki każdego budynku odgrywają bardzo ważną rolę w bezpiecznym jego użytkowaniu, a uszkodzenie jednego z nich może skutkować pojawieniem się czarnej pleśni i niebezpiecznych dla zdrowia mykotoksyn.

Diagnostyka budowlana

Jeśli odgrzybianie na własną rękę nie przyniesie zamierzonego efektu, warto skorzystać z profesjonalnego usuwania grzyba ze ściany. Jak to wygląda?

Atestowana chemia – Dragon produkt wysokiej jakości

W Dąbrowie Górniczej do odgrzybiania ścian używamy wyłącznie atestowanej chemii np. preparatu Dragon w koncentracie. Po otrzymaniu zgłoszenia udajemy się na wizję lokalną. Nasi eksperci określają stopień zawilgocenia ściany i identyfikują rodzaj grzyba. Badania mykologiczne to część tego etapu.

Kastelnik – środki grzybobójcze – do użytku wewnętrznego

Warto dodać, iż Kastelnik całodobowo zajmuje się usuwanie grzyba ze ściany nie tylko z mieszkania, ale również z piwnicy, czy też strychu. To właśnie w tym miejscu realizuje się często odgrzybianie więźby dachowej, gdyż drewno jest szczególnie narażone na atak stroczka domowego tj. Serpula lacrymans i kropidlaka, czyli Coniophora puteana.

Obsługujemy zarówno klientów indywidualnych, jak i firmy i instytucje publiczne na terenie Dąbrowy Górniczej i innych miast Zagłębia. Nie czekaj, aż zarodniki pleśni rozprzestrzenią się po całym Twoim mieszkaniu. Skontaktuj się z naszymi specjalistami i pozbądź się grzyba ze wszystkich pomieszczeń.

Usuwanie pleśni Dąbrowa Górnicza – zaufaj specjalistom

Firma Kastelnik to lider na rynku sprzątania specjalistycznego, ekspert od odgrzybiania i osuszania budynku po zalaniu. Zamiast działać na własną rękę i płacić krocie za marketowe środki grzybobójcze, postaw na profesjonalne odgrzybianie i odśwież swoje mieszkanie. Współpraca z nami to pewność, że grzyb zniknie na zawsze z każdego pomieszczenia w Twoim domu. Z naszą pomocą rozprawisz się z wilgocią i pozbędziesz się pleśni ze ściany czy elewacji.

Profesjonalne usługi firmy Kastelnik w zakresie usuwania pleśni obejmują takie rozwiązania jak np.:

 • Ustalenie przyczyny powstania grzyba w łazience, piwnicy czy mieszkaniu;
 • W przypadku zalania – lokalizacje wycieków za pomocą kamery termowizyjnej;
 • Usuwanie wilgoci za pomocą osuszaczy absorpcyjnych lub metody podciśnieniowej.

Ozonowanie mieszkań Dąbrowa Górnicza – profesjonalna dezynfekcja

Ozonowanie mieszkań to usługa, którą polecamy wszystkim, którzy chcą szybko pozbyć się problemu zagrzybienia. W firmie Kastelnik oferujemy skuteczne usuwanie grzyba ze ścian, które neutralizuje różne gatunki grzybów z rzędu rozetkowców w tym Stachybotrys chartarum. Mieszkasz w Dąbrowie Górniczej? Zamów profesjonalne ozonowanie pomieszczeń i dezodoryzacja i usuń wszystkie szkodliwe mikroorganizmy.

Ozon jest gazem, który powstaje w ozonatorach powietrza i doskonale niszczy szkodliwe zarodniki grzybów obecne w powietrzu. Co ważne likwiduje również przykry zapach grzyba i pleśni, wszechobecny w zagrzybionym domu.

Postaw na profesjonalne ozonowanie pomieszczeń i zamów usuwanie pleśni z drewna lub kompleksowe odgrzybianie mieszkania z firmą Kastelnik. Gwarantujemy najlepszą jakość usług na rynku w Dąbrowie Górniczej. Już dziś skontaktuj się z nami, a my zarezerwujemy dla Ciebie pierwszy wolny termin na wizję lokalną.

Osuszanie zalanych pomieszczeń – najlepsze rozwiązania

Okazuje się, iż osuszanie budynków bez naprawy izolacji poziomej fundamentów, lub przeciekające elewacji nie ma sensu – Dorota Kastelnik, ekspert ds. osuszania budynków z certyfikatem IICRC.

Zlecając profesjonalistom osuszanie mieszkania w Dąbrowie Górniczej masz pewność, że wilgoć zniknie z pomieszczeń raz na zawsze. Nasi eksperci stosują najnowocześniejsze metody suszenia mokrych tynków za pomocą osuszaczy kondensacyjnych. Stosujemy także dezynfekcję ścian suchą mgłą ze środkiem grzybobójczym.

Dorota Kastelnik osuszanie budynków certyfikat IICRC

Nasza specjalista Dorta Kastelnik posiada certyfikat osuszania ścian IICRC

Odgrzybianie pomieszczeń oferujemy w wielu miastach na terenie woj. śląskiego:

Najczęściej zadawane pytania o usuwanie grzyba - FAQ

Skuteczne usuwanie grzyba Dąbrowa Górnicza przez specjalistów z naszej firmy to usługa, która cieszy się dużą popularnością wśród klientów naszej firmy. Od kilkunastu lat pomagamy mieszkańcom polskich miast w sprzątaniu specjalistycznym, oferując odgrzybianie ściany, sufitu i wszelkich zakamarków, które na skutek działania wilgoci podatne są na powstawanie pleśni i grzyba.

Odgrzybianie Dąbrowa Górnicza

Działamy prężnie na Śląsku nie tylko w Dąbrowie Górniczej, ale także w miastach takich jak Piekary Śląskie, Tarnowskie Góry, Ruda Śląska, Katowice, a także w ościennych województwach. Aby przybliżyć klientom temat odgrzybiania i osuszania mieszkania przygotowaliśmy zestaw odpowiedzi na najczęściej pojawiające się pytania.

Na czym polega usuwanie grzyba z mokrej ściany?

Skuteczne usuwanie grzyba z zawilgoconej ściany to zabieg, który ma na celu wyeliminowanie zarodników grzyba i pozbycie się przyczyny ich powstania. Pomiar wilgotności i osuszanie ścian w budynku to najważniejsze kroki, które należy przeprowadzić, w pierwszej kolejności decydując się na proces odgrzybiania. Następnie należy spryskać całą zgrzybiałą powierzchnie środkiem grzybobójczym, odczekać 60 minut i pomalować ścianę antygrzybiczną farbą.

Czy pleśń na ścianie jest groźna dla zdrowia?

Okazuje się, iż pleśń, która znajdują się na wilgotnej ścianie budynku, może być groźna dla zdrowia. Usuwanie grzybów pleśniowych jest bardzo ważne z uwagi na neutralizację alergenów i mykotoksyn, które są odpowiedzialne za problemy z funkcjonowaniem układu odpornościowego, alergie oraz schorzenia neurologiczne.

Co powoduje mieszkanie z grzybem na ścianie?

Przebywając w zagrzybionym mieszkaniu, w którym unosi się zapach stęchlizny wdychamy poprzez układ oddechowy groźne dla zdrowia drobnoustroje, narażając się na liczne choroby. Oddychanie powietrzem zawierającym duże ilości grzybów strzępkowych powoduje alergie, głównie nieżyt błony śluzowej nosa, astmę oskrzelową lub zapalenie pęcherzyków płucnych.

Formularz kontaktowy

Zadzwoń do nas pod numer +48 735-960-510 lub wyślij wiadomość na adres biuro@kastelnik.pl lub za pomocą formularza kontaktowego. Skontaktujemy się z Tobą do 24h.

  Samanta Sznajder sekretariat Kastelnik
  Płatności akceptuje First Data Polcard

  Płatności akceptuje First Data Polcard. Za nasze usługi możesz zapłacić kartą kredytową.

  Nasi klienci

  Dołącz do grona naszych zadowolonych Klientów!

  Pomóż nam dalej się rozwijać w dobrym kierunku!

  Aktualna ocena

  5,0
  Rated 5 out of 5
  5 out of 5 stars (based on 1 review)
  Excellent100%
  Very good0%
  Average0%
  Poor0%
  Terrible0%