Odgrzybianie ścian Czeladź 

Dowiedz się więcej +48 735 960 510

Odgrzybianie ściany w Czeladzi. Postaw na badania mykologiczne i solidną ekspertyzę budowlaną

W każdym mieszkaniu może pojawić się nieprzyjemna pleśń lub niebezpieczny grzyb – nawet w nowym budownictwie często spotykany jest ten problem. Właśnie dlatego warto wiedzieć, na czym dokładnie polega odgrzybianie ścian Czeladź, woj. śląskie.

Kastelnik – odgrzybianie ścian – usługi całodobowe 24/7

Kupując mieszkanie z rynku wtórnego lub chcąc sprawdzić, czy po zalaniu w domu nie pojawił się grzyb, warto przeprowadzić pomiar wilgoci ścian. Rozpoczyna się on od dokładnej analizy murów i ilości wody, jaka się w nich znajduje. Najlepiej by, taki test został przeprowadzony przez doświadczonego specjalistę. Kastelnik oferuje osuszanie ścian za pomocą:

 • Osuszaczy kondensacyjnych;
 • Osuszaczy absorpcyjnych i metodą podciśnieniową.
Odgrzybianie ściany po zalaniu Czeladź

Pleśń i grzyb na ścianie mogą powodować nowotwory.

Gdzie najczęściej pojawia się pleśń?

Obecność grzybów pleśniowych najprościej wykryć przez oględziny warstwy wilgoci na powierzchni ścian. Jeśli w nieruchomości zauważysz mokre ściany lub zaparowane okna, to prawdopodobnie znajdujesz się w pomieszczeniu, gdzie występuje słaba wentylacja i możliwe, że jest w nim pleśń lub grzyb. Równie ważne są styki ścian – mostki termiczne, choć w tym wypadku warto pobrać próbkę do specjalistycznych badań.

Inna popularna usługa w zakresie odgrzybiania: usuwanie pleśni ze ścian na terenie Małopolski

Usuwanie grzyba ze ściany w Czeladzi – czasochłonny proces

Usuwanie grzyba ze ściany w Czeladzi to czasochłonny i wymagający proces, ale przy pomocy fachowców nie będziesz martwić się o żaden, nawet najmniejszy szczegół. Jeśli, więc w Twoim domu, mieszkaniu lub miejscu pracy widoczne są wykwity pleśni to czas, by sięgnąć po telefon i wykręcić numer do specjalistycznej firmy.

Usuwanie pleśni ze ścian Czeladź

Odgrzybianie mieszkania po zalaniu w powiecie będzińskim

Najczęstszym powodem pojawienia się grzyba w mieszkaniu jest nieskuteczne osuszanie po zalaniu lub nawet pominięcie tego etapu. Nie tylko bezpiecznie neutralizujemy nieprzyjemne zapachy, ale również w naszej ofercie jest dezynfekcja mieszkania z grzybem na ścianie.

Kastelnik – usuwanie pleśni ze ściany – kontakt 7 dni w tygodniu

Usługa odgrzybiania ściany mieszkania jest dostępna w całym powiecie będzińskim w miastach: Czeladź, Wojkowice oraz Sławków.

Postaw na dokładne usunięcie skutków zalania

Jeśli w Twoim domu doszło do zalania piwnicy lub awarii kanalizacji, powinieneś dokładnie usunąć skutki tego zdarzenia – inaczej w domu będą bardzo dobre warunki dla rozwoju grzybów i pleśni.

Co lubią zarodniki grzybów?

Ich zarodniki lubią wilgoć, a ta nie jest dla Ciebie widoczna gołym okiem, dlatego skorzystanie z usług profesjonalnej firmy, która dokładnie wie, jak wykryć, a następnie usunąć wilgoć może być dla Ciebie strzałem w 10! Sprzątanie budynków po zalaniach zajmujemy się od 2013 roku.

Mieszkanie z grzybem na ścianie

Do dezynfekcji pomieszczeń po grzybie używamy specjalistycznego sprzętu.

Dopiero kiedy pozbędziesz się wilgoci, technicy przeprowadzą odgrzybianie mieszkania po zalaniu. Jak wygląda cały proces? Chętnie opowiemy Ci w trakcie bezpłatnej wyceny. Należy pamiętać, iż usuwanie grzybów jest możliwe na kilka różnych sposób:

 • Środkami grzybobójczymi;
 • Preparatami pleśniobójczymi o silnym działaniu np. Pufas;
 • Generatorem ozonu;
 • Urządzeniem do zamgławiania suchą mgłą z preparatem na grzyba.

Odgrzybianie chemiczne ścian – zaufaj firmie Kastelnik

Odgrzybianie chemiczne ścian odbywa się przy pomocy specjalnych środków grzybobójczych, w które wyposażeni są technicy z firmy Kastelnik. Zanim jednak zostaną one nałożone na widocznego grzyba, należy odpowiednio przygotować ściany, a najlepiej dokładnie umyć powierzchnię wodą z detergentem, a przy tym szorując szczotką skażone miejsce, a następnie osuszyć ścianę. Do odgrzybiania ścian można użyć np. Primacol, czyli sprawdzony środek antygrzybiczny.

Czy wiesz, że preparaty grzybobójcze to środki, które skutecznie zwalczają groźne dla zdrowia mykotoksyny? Najgroźniejsze z nich to aflatoksyny i ochratoksyny” – przestrzega Mieszko Kastelnik, ekspert od odgrzybiania.

Usuwanie pleśni ze ściany Czeladź – jakie preparaty?

Mówi się, że usuwanie pleśni ze ścian w Czeladzi to również sposób na nieprzyjemny zapach. Często osoby, które żyją z organizmem tj. Penicillium lub Candida mają problemy skórne i niepożądane reakcje alergiczne. Zdrowie jest najważniejsze, więc prawidłowa ocena mykologiczna pomoże dobrać najlepszy preapart pleśniobójczy.

Śląsk ozonowanie pomieszczenia z grzybem

Pracownicy firmy Kastelnik przy odgrzybianiu chemicznym ścian sięgają po skuteczne preparaty na grzyba, zawierające takie substancje jak czwartorzędowe związki amoniowe i związki benzylo-C12-16-alkilodimetylowe. Pamiętaj, że na tym pomoc się nie kończy – technicy powiedzą Ci, co robić, by przykry problem nie powrócił, a kluczem może być tu – zwykłe wietrzenie mieszkania i robienie przeciągów.

Oferta firma Kastelnik obejmuje również inne usługi:

 • Usunięcie toksyn pożarowych np. dioksyn i furanów;
 • Czyszczenie suchym lodem;
 • Neutralizację powietrza z patogenów w domach alergików;
 • Sprzątanie pomieszczeń po zalaniu;
 • Dezynfekcję podłogi po wybiciu szamba.

Osuszanie pomieszczeń – czy usunie nieprzyjemne zapachy?

Walka z grzybem używając domowych środków i korzystając z dostępnej w internecie wiedzy, może okazać się mało skuteczna. Przyczyny wilgoci są różne, więc o wiele lepszym rozwiązaniem będzie skorzystanie ze specjalistycznej wiedzy doświadczonej firmy, która w ofercie ma osuszanie budynków.

Kastelnik – osuszanie wilgotnych ścian – potwierdzone certyfikatem

Technicy skutecznie wykryją źródło wilgoci, a następnie przeprowadzą dokładne suszenie mokrych murów przy pomocy metody podciśnieniowej i nawiertów. Po przeprowadzeniu tych czynności można zabrać się za usuwanie grzyba przy pomocy najskuteczniejszych preparatów.

Odgrzybianie ścian oraz inne usługi dostępne są w miastach:

Certyfikat IICRC Dorota Kastelnik specjalista od osuszania

Zaufaj naszemu wieloletniemu doświadczeniu!

Najczęściej zadawane pytania - FAQ

Pamiętaj, że podczas usuwania grzyba i pleśni, ważne jest przeprowadzenie ozonowania i wykonać pomiar stężenia ozonu, a do tego celu niezbędny jest miernik i przemysłowe generatory ozonu o mocy minimum 40 g/h – te domowe nie sprostają temu wyzwaniu, a co najwyżej nadadzą się do dezynfekcji pojazdów. Zdrowie człowieka jest jedno, więc warto oczyszczań powietrze na wszystkie możliwe sposoby.

Odgrzybianie Czeladź

Popularny artykuł na blogu Kastelnik: Czy ozonowanie jest skutecznym sposobem dezynfekcji?

Jakie choroby może spowodować mokra ściana domu?

Istotne jest to, by wiedzieć, co może powodować wilgoć w domu. Nie mamy dobrych wiadomości. Zarówno grzyby pleśniowe, jak i mokre tynki mogą powodować liczne reakcje alergiczne, a także astmę oskrzelową lub, co gorsza zmiany skórne o podłożu kancerogennym. Wspomniane problemy zdrowotne, to tak naprawdę wierzchołek góry lodowej, gdyż dolegliwości chorobach jest o wiele więcej.

Co to jest badanie mykologiczne?

Badanie mykologiczne to procedura, która wykorzystuje mikroskop do zbadania i identyfikacji zarodników grzybów chorobotwórczych. Taka czynność często wymaga pobrania próbki ze ściany i przeprowadzenia badań mikrobiologicznych. Zalecane jest przed rozpoczęciem odgrzybiania ścian, gdyż daje wiedzę, jaki rodzaj grzyba i w jakim stopniu zainfekował mury budynku.

Formularz kontaktowy

Zadzwoń do nas pod numer +48 735-960-510 lub wyślij wiadomość na adres biuro@kastelnik.pl lub za pomocą formularza kontaktowego. Skontaktujemy się z Tobą do 24h.

  Samanta Sznajder sekretariat Kastelnik
  Płatności akceptuje First Data Polcard

  Płatności akceptuje First Data Polcard. Za nasze usługi możesz zapłacić kartą kredytową.

  Nasi klienci

  Dołącz do grona naszych zadowolonych Klientów!

  Pomóż nam dalej się rozwijać w dobrym kierunku!

  Aktualna ocena

  5,0
  Rated 5 out of 5
  5 out of 5 stars (based on 1 review)
  Excellent100%
  Very good0%
  Average0%
  Poor0%
  Terrible0%