Odgrzybianie ścian Czechowice-Dziedzice

Dowiedz się więcej +48 735 960 510

Odgrzybianie ściany w Czechowicach-Dziedzicach. Czy taka praca, poparta praktycznymi pracami ma sens?

Widzisz grzyby pleśniowe na ścianie i nie wiesz, co robić? Prawdopodobnie masz grzyba z gatunku Aspergillus lub popularnego Cladosporium. Profesjonalne odgrzybianie ściany Czechowice-Dziedzice, woj. śląskie to bezpieczna usługa usuwania wilgoci, bez konieczności remontu całego domu.

Odgrzybianie pomieszczeń Czechowice-Dziedzice

W pomieszczeniu, w którym panuje wilgoć, dochodzi do powstania grzyba.

Usuwanie grzyba z mokrej ściany w powiecie bielskim, firma Kastelnik oferuje od ponad 10 lat, a odgrzybianie mieszkania to niezwykle popularna usługa w tym regionie. Awaria kanalizacji jest niemiłym doświadczeniem – szczególnie że woda potrafi wyrządzić wiele złego w zalanym pomieszczeniu.

Popularny artykuł na blogu: Na czym polega sprzątanie mieszkania po zalaniu?

Usunięciem grzyba lepiej nie zajmować się na własną rękę, gdyż mało, kto ma wszechstronną wiedzę na temat tych organizmów i sposobów ich neutralizacji.

Kastelnik – odgrzybianie mokrych ścian – usługi 24/7

Jakiego rodzaju grzyby pleśniowe można spotkać w domu?

 • Grzyby z rzędu kropidlakowców, np. Aspergillus;
 • Grzyb z rodzaju Mucor Fusarium;
 • Inne grzyby z rodziny kropidlakowatych np. Penicillium Link (pędzlak pospolity).

Usuwanie pleśni z mokrej ściany – pierwsze kroki z osuszaniem

Ważne jest, aby działać, zanim jeszcze dojdzie do pojawienia się nieprzyjemnego problemu. Jeśli więc nie chcesz pleśni i grzybów na swoich ścianach, to postaw na skuteczne pozbycie się wilgoci. W tym celu przeprowadzamy pomiar wilgoci ścian i osuszanie budynku, czyli zabieg, który można przeprowadzić za pomocą osuszaczy kondensacyjnych.

Kastelnik – osuszanie pomieszczeń – infolinia 7 dni/tydzień

Cały proces realizowany jest za pomocą osuszaczy powietrza, w które jest wyposażona każda specjalistyczna firma sprzątająca. Może się jednak okazać, że w Twoim pomieszczeniu woda stała dość długi czas i już zdążyły pojawić się pierwsze zarodniki pleśni lub grzyba. W takim wypadku po osuszeniu niezbędne są kolejne kroki.

Usuwanie grzybów pleśniowych z mieszkania – jak robi to firma Kastelnik?

Masz problem z grzybem pleśniowym w domu? Nie martw się, z pomocą przychodzi firma Kastelnik, która przeprowadzi kompleksowe odgrzybianie mieszkań i zadba o to, aby w przyszłości nie pojawiły się kolejne zarodniki. Fachowcy wyposażeni są w specjalistyczne preparaty grzybobójcze z certyfikatem zgodnie z kartą producenta.

Usuwanie pleśni ze ścian Czechowice-Dziedzice

Wilgocią również się zajmiemy, a to oznacza, że po naszej wizycie nie tylko pleśnie znikną z mieszkania, ale również powietrze będzie czyste, jak po burzy. Ozonowanie pomieszczeń to jedna z najbardziej popularnych metod dezynfekcji, która często wykorzystywana jest do odkażania powietrza z drobnoustrojów i innych szkodliwych mikroorganizmów.

Warto zlokalizować źródło powstania wilgoci

Warto dodać, iż zanim zaczniemy to robić, to lokalizujemy źródło wilgoci i miejsce pojawienia się zarodników grzyba. Jeśli pojawia się taka konieczność, to pracownicy firmy Kastelnik sięgają po nowoczesne metody osuszania ścian, czyli metodę podciśnieniową lub nadciśnieniową — wybór następuje na miejscu zdarzenia po przeprowadzeniu analizy.

Oferta profesjonalnej firmy sprzątającej Kastelnik

Pamiętaj, że pleśń może być odporna na środki grzybobójcze bez atestu, które są dostępne w osiedlowych sklepach i dlatego kontakt z naszymi technikami jest najlepszym dla Ciebie rozwiązaniem. Jakie usługi dodatkowe możesz zamówić w naszej firmie?

 • Profesjonalne sprzątanie piwnicy po zalaniu;
 • Malowanie pomieszczenia preparatem przeciwgrzybicznym z dodatkiem do farby;
 • Dezynfekcja pomieszczeń za pomocą środka bakteriobójczego;
 • Ozonowanie mieszkania po zalaniu fekaliami;
 • Utylizacja mebli zniszczonych w wyniku powodzi lub awarii kanalizacji.

Odgrzybianie chemiczne mokrych ścian – zaufaj specjalistom

Tak jak pleśń zazwyczaj znika po dobrych środkach chemicznych, tak grzyb potrafi być wyjątkowo upierdliwym problemem. Po pierwsze występuje na szeroką skalę i atakuje nie tylko mury, ale również fundamenty, a więc usunięcie go wymaga przemyślanych kroków i może być kosztowne.

Osuszacz kondensacyjny wynajem

Pomieszczenia po zalaniu trzeba jak najszybciej osuszyć. Używane są do tego profesjonalne osuszacze kondensacyjne.

Po drugie domowe sposoby na usunięcie grzyba z lokalu – szczególnie tego, który nie był zwalczany przez lata, po prostu nie działają. Tutaj najlepiej przeprowadzić odgrzybianie pomieszczeń chemiczne, czyli usunąć grzyba przy pomocy preparatów zawierających takie substancje jak czwartorzędowe związki amoniowe i związki benzylo-C12-16-alkilodimetylowe. Czasami należy wykonać nawiert w ścianach, a zdarza się również konieczność wykonania remontu całej nieruchomości.

Usługi usuwania pleśni ze ściany – o czym należy pamiętać?

Usługi usuwania pleśni ze ściany są o tyle wygodne, że nie ma konieczności, abyś w nich uczestniczył. Pracownicy z firmy Kastelnik wchodzą do nieruchomości i od razu wiedzą, co należy zrobić. Jeśli jednak chcesz męczyć się na własną rękę, to pamiętaj, aby zawsze mieć pod ręką środki ochrony osobistej.

Kastelnik – pomiar wilgoci ściany – certyfikowanym urządzeniem

Mocne preparaty na grzyby są niebezpieczne również dla Twojego zdrowia, dlatego kup maskę i rękawice jednorazowe. Pamiętaj, że przystąpienie do pracy wymaga przynajmniej podstawowej wiedzy – przeczytaj instrukcję obsługi dołączoną do zakupionego preparatu lub obejrzyj film instruktażowy w Internecie. Jeśli nie przygotujesz się do usuwania pleśni ze ścian, to możesz zrobić sobie krzywdę.

Usuwanie pleśni, grzyba ze ścian dostępne w miastach:

Certyfikat osuszania IICRC Dorota Kastelnik

Zaufaj doświadczeniu naszych specjalistów – osuszanie z certyfikatem IICRC.

Najczęściej zadawane pytania - FAQ

Izolacje przeciwwilgociowe to jedno z najważniejszych zagadnień związanych z poprawnym zaprojektowaniem konstrukcji w budynkach mieszkalnych. Skutek zawilgocenia murów i nadmiar wilgoci w tynkach nie pojawia się bez przyczyny.

Odgrzybianie Czechowice-Dziedzice

Spryskanie grzybów domowych preparatem do usuwania grzyba na pewno nie usunie przyczyny powstania zagrzybienia. Choć producent takiego środka reklamuje go, jako remedium na różnego rodzaju bakterie, grzyby, pleśń i inne mikroorganizmy to należy jasno powiedzieć, iż sprawą najważniejszą jest eliminacja źródła powstania wilgoci.

Skąd się bierze grzyb na ścianie?

Grzyb na ścianie może pochodzić z różnych źródeł, takich jak wilgoć, szczelne okna i awarie rur kanalizacji. Wysoka wilgotność w połączeniu z barkiem odpowiedniej wentylacji może stworzyć idealne warunki do rozwoju grzybów, pozwalając im szybko rosnąć i rozprzestrzeniać się na sufitach w łazience. Z tego powodu do odgrzybiania ścian w tego typu pomieszczeniach stosuje się preparat antygrzybiczny ze specjalnym dodatkiem do farb, klejów, tynków i mas szpachlowych.

Czy da się usunąć przyczyny wilgoci na własną rękę?

Bardzo często domownicy podejmują się usuwania wilgoci i skutków awarii kanalizacji na własną rękę. Takiego zagrożenia nie wolno lekceważyć. Samodzielne usunięcie wilgoci z domu jest możliwe, ale należy mieć do dyspozycji osuszacz kondensacyjny, miernik wilgoci i inne specjalistyczne sprzęty do suszenia ścian w danym pomieszczeniu.

Jak wygląda amatorskie usuwanie grzyba ze ścian?

Amatorzy nie wiedzą, co to jest ocena mykologiczna i nie są w stanie dobrać odpowiedniego środka do odgrzybiania. Najczęściej do usuwania grzybów z zalanych powierzchni używają domowego sprzętu i środków czystości bez atestów lub preparatów w sprayu przeznaczonych do zupełnie innego celu. Niestety zapominają oni często, że zdrowie człowieka jest najważniejsze, a grzyby wytwarzają szkodliwe mykotoksyny, które są dużym zagrożeniem dla górnych dróg oddechowych, a dodatkowo mogą powodować problemy skórne.

Formularz kontaktowy

Zadzwoń do nas pod numer +48 735-960-510 lub wyślij wiadomość na adres biuro@kastelnik.pl lub za pomocą formularza kontaktowego. Skontaktujemy się z Tobą do 24h.

  Samanta Sznajder sekretariat Kastelnik
  Płatności akceptuje First Data Polcard

  Płatności akceptuje First Data Polcard. Za nasze usługi możesz zapłacić kartą kredytową.

  Nasi klienci

  Dołącz do grona naszych zadowolonych Klientów!

  Pomóż nam dalej się rozwijać w dobrym kierunku!

  Aktualna ocena

  0,0
  Rated 0,0 out of 5
  0,0 out of 5 stars (based on 0 reviews)
  Excellent0%
  Very good0%
  Average0%
  Poor0%
  Terrible0%