Odgrzybianie ścian Cieszyn 

Dowiedz się więcej +48 735 960 510

Odgrzybianie ściany w Cieszynie. Czy grzyb naprawdę jest szkodliwy?

Niekiedy zdarza się, że sprzątanie po zalaniu jest realizowane na własną rękę, bez osuszenia wilgotnych ścian. W takiej sytuacji skutki tego zdarzenia mogą być widoczne po pewnym czasie, a na ścianie wychodzi grzyb lub niebezpieczna dla zdrowia pleśń, z którą należy działać szybko.

Odgrzybianie ściany po zalaniu Cieszyn

Brak osuszenia pomieszczenia po zalaniu może powodować grzyb.

Strzępki grzybów (pleśni) to cichy zabójca, który może doprowadzić do licznych schorzeń, a wśród najczęściej występujących należy wymienić:

 • Alergie;
 • Nieżyt błony śluzowej;
 • Kancerogenne zmiany skórne;
 • Problemy ze zmniejszeniem odporności.
Kastelnik – odgrzybianie ścian – usługi całodobowe 24/7

Najlepszym i najbezpieczniejszym rozwiązaniem będzie wezwanie firmy oferującej odgrzybianie ściany Cieszyn, woj. śląskie. Technicy firmy Kastelnik usuną niebezpieczne grzyby z sufitów i ścian, a także zajmą się neutralizacji wykwitów pleśni. Działania te są realizowane, tak by Twój dom nie stanowił dla Ciebie żadnego zagrożenia. Zanim jednak zdecydujesz się na konkretną usługę – sprawdź, jak ona przebiega.

Odgrzybianie ścian Cieszyn na terenie woj. śląskiego — bezpośredni kontakt 735-960-510

Bezpośredni kontakt ze specjalistą od odgrzybiania w Cieszynie, możliwy jest pod numerem tel. +48 735-960-510. Zawsze oferujemy idealne rozwiązanie na mechaniczne usunięcie wilgoci i pleśni z wszystkich pomieszczeń mieszkania. W osuszaniu murów na terenie województwa śląskiego jesteśmy specjalistami od 2013 roku.

Usuwanie pleśni ze ścian Cieszyn

Usuwanie pleśni z mokrej ściany Cieszyn – ocena mykologiczna

Dla jednych grzyb i pleśń to dosłownie to samo, a dla innych różnice są znaczące. Z fachowego punktu widzenia odróżnienie pleśni od grzyba jest bardzo ważne, ponieważ w obu przypadkach stosuje się zupełnie inne środki usuwające problem.

“Zdrowie człowieka jest najważniejsze, dlatego do usunięcia zarodników grzyba zalecam się przeprowadzenie badania mykologicznego z pobranej próbki mokrej ściany” – zaleca Mieszko Kastelnik, ekspert od odgrzybiania.

Niezwykle pomocna może być ocena mykologiczna, która pozwoli określić, z jakiego rodzaju organizmami mamy do czynienia. Usuwanie pleśni ze ściany realizujemy nie tylko w Cieszynie, ale również na terenie całego powiatu cieszyńskiego, w miastach: Skoczów, Strumień, Ustroń i Wisła.

Kastelnik – usuwanie pleśni ze ściany – kontakt 7 dni w tygodniu

Okazuje się, iż pleśń nie jest tak dużym wyzwaniem, jak grzyb, ponieważ atakuje ona jedynie górną powierzchnię murów, na przykład ściany w łazience lub tapety w salonie; natomiast grzyb potrafi zniszczyć konstrukcje budowlane, czy przenikać w głąb murów, więc walka z nim jest o wiele bardziej zaawansowana niż w przypadku pleśni.

Decydując się na skorzystanie z usługi usuwania pleśni z mokrej ściany, otrzymujesz gwarancję, że technicy dobrze określą rodzaj organizmów i znajdą najlepsze rozwiązanie dla Twojego pomieszczenia.

Skuteczna walka z pleśnią – jak zrobić to prawidłowo?

Po wykryciu pleśni masz dwie możliwości – działać na własną rękę lub zlecić to fachowej firmie. Co najlepiej wybrać? Pierwsze rozwiązanie sprawdzi się, jeśli możesz przeznaczyć swój cenny czas, a problem jest na tyle niewielki, że nie sprawi Ci żadnej trudności. Natomiast drugie rozwiązanie to zatrudnienie firmy usuwającej pleśń i grzyba. Kastelnik oferuje usuwanie grzybów pleśniowych typu:

 • Aspergillus,
 • Stachybotrys,
 • Mucor Fusarium,
 • Candida.

Metody walki z grzybem — najlepsze środki

Z pewnością technicy wybranej przez Ciebie firmy okażą się większym doświadczeniem, co pozwoli zaoszczędzić czas. Niezależnie jednak od wybranej opcji – zobacz, jak wygląda usuwanie pleśni z mieszkania np. Primacol w opakowaniu 500 ml. Cały proces polega na dokładnym przygotowaniu powierzchni, a następnie nałożeniu na nią preparatu pleśniobójczego.

Dom z grzybem na ścianie

Grzyb powstaje w wilgotnych warunkach. Po odgrzybianiu warto wykonać dezynfekcję ozonem.

Procedury walki z grzybami z gwarancją na miejscu u klienta

Po określonym przez producenta czasie należy spłukać naniesiony wcześniej prepart na pleśń, a następnie zabieg powtórzyć minimum dwa razy. Na koniec można wykonać zamgławiania powietrza suchą mgłą ze środkiem grzybobójczym. Wiele osób decyduje się, by dokładnie osuszyć ścianę i sprawdzić izolacje fundamentów nieruchomości. Pamiętaj, że źle dopasowany preparat na grzyba nie zagwarantuje Ci pozbycia się tego przykrego problemu.

Kastelnik – preparaty antygrzybiczne – potwierdzone atestem

Jakich metod używa Kastelnik w trakcie odgrzybiania pomieszczeń? Oferujemy następujące usługi:

 • Metody chemiczne np. oprysk preparatem grzybobójczym,
 • Zamgławianie ULV z płynnym środkiem zawierającym czwartorzędowe sole amoniowe;
 • Ozonowanie przy użyciu generatory o mocy minimum 32 g/h. np. Blue Planet;
 • Zamgławianie suchą mgłą ze środkiem pleśnio lub grzybobójczym;
 • Skuwanie tynków i osuszanie ściany mieszkania.

Ozonowanie pomieszczenia powiat cieszyński

Ozonowanie pomieszczeń z grzybem na ścianie w powiecie cieszyńskim — co najważniejsze?

Budynek mieszkalny to tętniący życiem obiekt, który powinien przechodzić regularne przeglądy okresowe, co jakiś czas. Często zdarza się awaria kanalizacji, po której należy przeprowadzić czyszczenie piwnicy z fekaliów i innego rodzaju nieczystości.

Nie zawsze jest możliwość wezwania specjalistów od osuszania, a wilgoć pozostaje w budynku i dochodzi do niebezpiecznych reakcji chemicznych i wypłukania minerałów tj. Ca, Fe. Tej kwestii nie można bagatelizować, w takim samy stopniu, co przeglądów kominiarza.

“Grzyby wytwarzają kwasy organiczne, które powodują korozję konstrukcji budynku. Ich pojawienie się powoduje powolny rozpad ścian od wewnątrz” – Dorota Kastelnik, ekspert od osuszania

W powiecie cieszyńskim ozonowanie pomieszczeń z grzybem to jeden z etapów odgrzybiania. Usługa realizowana przy pomocy ozonu. Ta alotropowa odmiana tlenu skutecznie zabija wszelkie drobnoustroje, w tym zarodniki grzybów i pleśni, dzięki temu pomieszczenie po zalaniu jest wolne od niebezpiecznych mikroorganizmów. Jedyne co można wyczuć w pomieszczeniu to zapach świeżego powietrza — jak po burzy.

Jak zabezpieczyć nieruchomość przed pojawieniem się pleśni?

Pamiętaj, że grzyby i pleśń nie biorą się znikąd. Najczęściej przyczyną ich powstania jest wilgoć i zła izolacja pozioma budynku. Jak zadbać o nieruchomość? Zwróć uwagę na szczelność okien w budynku i wentylację, czy na pewno jest ona sprawna. Jeśli tylko w Twoim domu zaczyna być wyczuwalna pleśń – zamów wizytę fachowca i wykonaj pomiar wilgotności ścian.

Osuszanie zalanych budynków  – Kastelnik doświadczenie od 2013 r

Przyjrzyj się uważniej swojemu dachowi i rurom – delikatne pęknięcie rur może być fatalne w skutkach. Profesjonaliści z tej branży to zazwyczaj firmy, które legitymują się certyfikatem IICRC i są w stanie osuszyć mury nieruchomości nawet po dużej powodzi. Dorota Kastelnik to szef naszego działu osuszania i ma duże doświadczenie na temat wilgoci w domach, mostków termicznych oraz innowacji w suszeniu zlanych wodą ścian.

Kastelnik – osuszanie zalanych pomieszczeń – atest IICRC

Odgrzybianie pomieszczeń oferujemy w miastach na terenie woj. śląskiego:

Dorota Kastelnik specjalista od osuszania certyfikat IICRC

Jesteśmy ekspertami w odgrzybianiu ścian!

Najczęściej zadawane pytania — FAQ

Walka z wilgocią w domu to poważne przedsięwzięcie, ale nie wszystkie metody suszenia mokrych tynków są bezpieczne.

Odgrzybianie Cieszyn

Oferujemy wynajem urządzeń do osuszania metodą podciśnieniową za pomocą osuszaczy kondensacyjnych lub absorpcyjnych. Nie zawsze nieinwazyjna metoda jest zalecana, czasami należy wykonać otwory w murach i wtłaczać przez nie suche powietrze.

Nowoczesne sposoby działania ma w ofercie wiele firm, ale nie wszystkie działają tak jak Kastelnik — czyli całodobowo. Profesjonalny zespół to taki, który potrafi przyjechać na bezpłatną wycenę, przedstawić korzystną ofertę cenową i pojawić się o wyznaczonej godzinie. W naszej ekipie tak właśnie działamy od 2013 roku.

Kto powinien zamówić firmę do odgrzybiania ścian?

W zależności od wielkości zagrzybienia warto rozważyć, czy grzyba usuwać samodzielnie, czy z pomocą specjalistycznej firmy. Warto zastanowić się nad źródłem jego powstania i spróbować usunąć grzyba samodzielnie za pomocą środków na grzyba i pleśń. Jeżeli takie działanie nie przyniesie oczekiwanych rezultatów, to należy niezwłocznie zamówić firmę do odgrzybiania mokrych ścian.

Jak pozbyć się grzyba z fug, domowymi sposobami?

Po pierwsze należy sprawdzić, z jakiego rodzaju grzybem mamy do czynienia. W tym celu należy przeprowadzić badania mykologiczne, a po ustalenia gatunku, można go usunąć z fug za pomocą specjalnego roztworu, który zawiera grzybobójcze środki do zwalczania tych konkretnych grzybów domowych.

Formularz kontaktowy

Zadzwoń do nas pod numer +48 735-960-510 lub wyślij wiadomość na adres biuro@kastelnik.pl lub za pomocą formularza kontaktowego. Skontaktujemy się z Tobą do 24h.

  Samanta Sznajder sekretariat Kastelnik
  Płatności akceptuje First Data Polcard

  Płatności akceptuje First Data Polcard. Za nasze usługi możesz zapłacić kartą kredytową.

  Nasi klienci

  Dołącz do grona naszych zadowolonych Klientów!

  Pomóż nam dalej się rozwijać w dobrym kierunku!

  Aktualna ocena

  5,0
  Rated 5 out of 5
  5 out of 5 stars (based on 1 review)
  Excellent100%
  Very good0%
  Average0%
  Poor0%
  Terrible0%