Odgrzybianie ścian Ciechanów

Dowiedz się więcej +48 735 960 510

Odgrzybianie ściany w Ciechanowie. Jakie są najlepsze metody oczyszczania zagrzybiałej przestrzeni?

Usuwanie pleśni to czynność wymagająca odpowiedniego przygotowania, wiedzy, a niekiedy sprzętu, który pomoże zneutralizować nieprzyjemny zapach.

Kastelnik – odgrzybianie mieszkań – karta odpadu BDO

Przeprowadzając odgrzybianie ścian, bardzo ważne jest również zlikwidowanie przyczyn powstawania pleśni – jeśli domownicy nie zadbają o podstawy, to grzyby pleśniowe będą regularnie atakowały ściany i inne przestrzenie. Jeśli nie wiesz, jak usunąć grzyba, zadzwoń po specjalistów, którzy usuną:

 • Grzyby z rzędu kropidlakowców, np. Aspergillus;
 • Grzyb z rodzaju Mucor Fusarium;
 • Inne grzyby z rodziny kropidlakowatych np. Penicillium Link (pędzlak pospolity).
Odgrzybianie mieszkania Ciechanów.

Odgrzybianie mieszkania w Ciechanowie, ul. Spółdzielcza

Kiedy na ścianie pojawia się niebezpieczny grzyb, zadbaj o odpowiednią cyrkulację powietrza i sięgnij po specjalistyczne preparaty grzybobójcze. Domowe sposoby odstaw na bok i zleć odgrzybianie ścian Ciechanów w woj. mazowieckim.

Metody usuwanie pleśni ze ścian – usługi Kastelnik

Technicy firmy Kastelnik znają wiele sposobów na to, by następstwo nadmiernej wilgoci zniknęło ze ściany. To, którą metodę wybiorą, zależy przede wszystkim od rodzaju grzyba. Po przeprowadzeniu ekspertyzy mykologicznej zapada decyzja. Usunąć pleśń ze ściany pomagają metody, takie jak:

Metoda mechaniczna – polega na usuwaniu pleśni za pomocą szczotki, szpachelki, szlifierki, noża itp. Jest to najprostsza metoda, która może być skuteczna w przypadku małych powierzchni zanieczyszczonej pleśnią.

Usuwanie pleśni ze ścian Ciechanów.

Metoda chemiczna – czyli sięgnięcie po specjalne środki chemiczne, które niszczą pleśń. Najczęściej stosowane substancje to nadtlenek wodoru, chlor lub kwas mlekowy. Metoda ta jest skuteczna w przypadku małych powierzchni zanieczyszczonej pleśnią.

Kastelnik – usuwanie pleśni ze ściany – potwierdzone certyfikatem

Metoda oczyszczania powietrza – proces mający na celu usunięcie grzyba przy pomocy oczyszczania powietrza z zarodników. Najczęściej wykorzystywaną metodą oczyszczania powietrza jest ozonowanie pomieszczeń.

Metoda piaskowania – opiera się na użyciu specjalnej maszyny piaskującej, która usuwa pleśń i zanieczyszczenia mechanicznie za pomocą piasku.

Metody dobrane są do różnych gatunków grzybów i powierzchni, na której się one rozprzestrzeniły. Jeśli chcesz skutecznie przeprowadzić usuwanie grzyba ze ściany – nie działaj na własną rękę, zadzwoń po specjalistyczną firmę Kastelnik. Technicy przeprowadzą odgrzybianie mieszkań, osuszanie budynków oraz ozonowanie po zalaniu.

Usuwanie pleśni z mokrej ściany w powiecie ciechanowskim

Grzyb jest poważnym zagrożeniem, dlatego należy działać szybko. W przypadku mokrej ściany bardzo ważne jest osuszanie budynku. Zanim jednak ono nastąpi, technicy przeprowadzą pomiar wilgotności ścian.

Kastelnik – osuszanie wilgotnych ścian – usługi całodobowe 24/7

Następnie zaczyna się cały proces, który realizowany jest przy pomocy osuszaczy kondensacyjnych. Pozbycie się nadmiernej wilgotności to pierwszy krok do sprawnego powrotu do normalności.

Najczęstsze przyczyny powstawania wykwitów

Jeśli chcesz usunąć pleśń i nie dopuścić do rozwoju grzybów w przyszłości, to konieczne będzie zlokalizowanie przyczyny tworzenia się cichego zabójcy. Za główny powód pleśni i grzybów uważa się mostki termiczne, wilgoć, która pojawiła się po zalaniu czy zbyt szczelne okna. Do rozwoju pleśni przyczynia się również niesprawna wentylacja i brak cyrkulacji powietrza. Nie trzeba wiele, by stworzyć idealne warunki dla grzybów i pleśni.

Certyfikowane usługi odgrzybiania i osuszania.

Dorota Kastelnik oferuje usługi odgrzybiania i osuszania z certyfikatem IICRC.

Usługa odgrzybiania pomieszczeń po zalaniu dostępna jest w miastach województwa mazowieckiego:

 • Ciechanów
 • Legionowo

Baza wiedzy dla mieszkańców Ciechanowa

Szukasz specjalisty od usuwania pleśni? Firma Kastelnik to profesjonaliści, którzy od ponad 10 lat oferują odgrzybianie mieszkań i innych nieruchomości. Zanim jednak sięgniesz po telefon, sprawdź naszą bazę wiedzy stworzoną dla mieszkańców Ciechanowa.

Odgrzybianie Ciechanów.

Jakie są główne różnice między grzybem a pleśnią?

Pleśń i grzyb to zupełnie dwa inne problemy. Pleśń atakuje daną powierzchnię, w efekcie czego powstają brzydkie plamy najczęściej o ciemnym zabarwieniu. Grzyb wnika w głąb murów, niszczy konstrukcję budynku i ma charakterystyczny zapach. Jego usunięcie jest o wiele trudniejsze niż pleśni.

Czy mykotoksyny mają wpływ na zdrowie człowieka?

Mykotoksyny to toksyczne związki chemiczne wytwarzane przez niektóre gatunki grzybów i pleśni. Mają one niekorzystny wpływ na zdrowie człowieka; doprowadzają do problemów z układem oddechowym, pokarmowym, a nawet immunologiczny. Najbardziej narażone na działanie mykotoksyn są dzieci.

Formularz kontaktowy

Zadzwoń do nas pod numer +48 735-960-510 lub wyślij wiadomość na adres biuro@kastelnik.pl lub za pomocą formularza kontaktowego. Skontaktujemy się z Tobą do 24h.

  Samanta Sznajder sekretariat Kastelnik
  Płatności akceptuje First Data Polcard

  Płatności akceptuje First Data Polcard. Za nasze usługi możesz zapłacić kartą kredytową.

  Nasi klienci

  Dołącz do grona naszych zadowolonych Klientów!

  Pomóż nam dalej się rozwijać w dobrym kierunku!

  Aktualna ocena

  5,0
  Rated 5,0 out of 5
  5,0 out of 5 stars (based on 1 review)
  Excellent100%
  Very good0%
  Average0%
  Poor0%
  Terrible0%