Odgrzybianie ścian Chrzanów

Dowiedz się więcej +48 735 960 510

Odgrzybianie ściany w Chrzanowie. Jakie są przyczyny wilgoci w domu?

Czujesz brzydki grzybowy zapach w Twoim mieszkaniu? To może być oznaką ataku grzyba na twoje ściany. W takim przypadku zalecamy skorzystanie z usług ekspertów z firmy Kastelnik, którzy oferują usługę tj. odgrzybianie ścian Chrzanów w woj. małopolskim.

Kastelnik – odgrzybianie budynków – usługi całodobowe 24/7

Zajmiemy się Twoim mieszkaniem, zapewniając szybkie i skuteczne odgrzybianie pomieszczeń oraz osuszenie mokrych ścian. Złap pierwszy wolny termin i pozbądź się problemów z niechcianymi organizmami.

Odgrzybianie ściany po zalaniu w Chrzanowie.

Odgrzybianie ściany po zalaniu w Chrzanowie, ul. Orkana.

Zastanawiasz się, jakie są przyczyny powstawania grzyba na ścianie? Pleśń i grzyb powstaje w określonych warunkach takich jak:

 • Nadmierna wilgoć w mieszkaniu – wilgotne powietrze to idealne środowisko do rozwoju grzybów i pleśni;
 • Niedostateczna wentylacja – brak cyrkulacji powietrza w pomieszczeniu powoduje, że wilgoć utrzymuje się na murach i sprzyja rozwojowi grzybów;
 • Uszkodzenia instalacji wodno-kanalizacyjnych – przecieki z rur mogą powodować wilgoć i sprzyjać rozwojowi grzybów;
 • Niewłaściwe ocieplenie budynku – brak izolacji termicznej w murze może powodować powstawanie wilgoci, co sprzyja rozwojowi grzybów.

Na czym polega usuwanie grzyba ze ścian w domu?

Nasi specjaliści nie tylko dysponują odpowiednimi narzędziami, ale także posiadają wiedzę i doświadczenie umożliwiające skuteczne i bezpieczne przeprowadzenie procesu usuwania pleśni. Oferujemy cały zakres działań, od diagnozy problemu po wdrożenie odpowiednich rozwiązań, które skutecznie zapobiegną powstawaniu pleśni w przyszłości.

Czy wiesz, że w trakcie procesu odgrzybiania mieszkania stosuje się specjalne preparaty chemiczne, które docierają w głąb konstrukcji budynku i niszczą grzyby oraz ich zarodniki?

Usuwanie grzyba ze ściany to proces składający się z kilku etapów, które obejmują takie czynności jak:

 • Osuszanie mokrych powierzchni;
 • Określenie, gdzie znajdują się mostki termiczne;
 • Rozpoznanie gatunku grzyba na ścianie;
 • Aplikacja preparatów grzybobójczych;
 • Dezynfekcja i ozonowanie zagrzybionego pomieszczenia;
 • Sprzątanie mieszkania z zanieczyszczeń.

W razie potrzeby możesz liczyć także na wsparcie w zakresie usunięcia zapleśniałych mebli tapicerowanych. Wszystkie zagrzybione przedmioty przewozimy do spalarni, gdzie poddawane są bezpiecznej utylizacji. Skorzystaj z kompleksowej usługi odgrzybiania ścian w Chrzanowie i pozbądź się nieestetycznych wykwitów ze swojego domu.

Kastelnik oferta firmy na kompleksowe usuwanie pleśni ze ściany

Czy wiedziałeś, że grzyb na ścianie powoduje problemy skórne i reakcje alergiczne? Może powodować również inne, poważniejsze problemy zdrowotne jak astma czy duszności. Usunięcie pleśni powinno zostać przeprowadzone dokładnie, tak, by w mieszkaniu nie pozostały żadne groźne mykotoksyny.

W firmie Kastelnik zlecisz kompleksowe usuwanie pleśni ze ściany wraz z osuszaniem i pełną dezynfekcją mieszkania, a także inne usługi:

Kastelnik – usuwanie pleśni ze ściany – kontakt 7 dni w tygodniu

W trakcie odgrzybiania mieszkania na terenie woj. małopolskiego nasi technicy wykorzystują wyłącznie bezpieczne i skuteczne środki chemiczne, które eliminują pleśń, a także zapobiegają jej ponownemu pojawieniu się. Dzięki temu masz pewność, że Twoje mieszkanie będzie wolne od szkodliwych grzybów i pleśni.

Chemiczne odgrzybianie pomieszczeń z grzybów i pleśni

Chemiczne odgrzybianie ścian to proces usuwania pleśni i grzybów z powierzchni przy użyciu odpowiednich środków chemicznych. Podczas tego procesu na ściany nakłada się specjalne preparaty chemiczne, które penetrują w głąb materiału i niszczą grzyby oraz ich zarodniki.

Najczęściej stosujemy środki o działaniu fungicydowym, czyli zdolne do niszczenia pleśni i grzybów. Po nałożeniu preparatu na ściany zazwyczaj należy poczekać kilka godzin lub dni, aż środek zadziała na grzyby i pleśnie.

Mieszkanie w trakcie chemicznego odgrzybiania ścian.

Wilgotne mieszkanie w trakcie chemicznego odgrzybiania ściany.

Następnie, zdejmuje się pozostałości po pleśni, a ściany dokładnie myje i osusza. Warto pamiętać, że chemiczne odgrzybianie ściany powinno być przeprowadzane przez specjalistów, którzy mają odpowiednie kwalifikacje i doświadczenie w usuwaniu pleśni.

Usługi odgrzybiania mokrych ścian w powiecie chrzanowskim

Nasza firma zajmuje się odgrzybianiem budynków od wielu lat, zyskując pozycję lidera w swojej dziedzinie. Dzięki temu mamy wypracowane skuteczne procedury działania w przypadku rozwiniętej grzybni na ścianach. Dzięki temu jesteśmy w stanie szybko i skutecznie zidentyfikować przyczynę problemu oraz dobrać odpowiednie metody i środki chemiczne do jego zwalczania.

Czy wiesz, że osuszanie ścian jest kluczowym etapem w procesie odgrzybiania, ponieważ zapobiega nawrotom problemów z pleśnią i grzybami? – informuje Dorota Kastelnik, ekspert z certyfikatem IICRC.

Nasza wiedza i umiejętności pozwalają nam na profesjonalne i kompleksowe odgrzybianie mieszkania, co przekłada się na zadowolenie naszych klientów oraz skuteczność naszych działań. W naszej pracy stosujemy tylko sprawdzone i bezpieczne metody, co gwarantuje, że odgrzybianie zostanie wykonane zgodnie z najwyższymi standardami jakości.

Ozonowanie pomieszczeń na zapach stęchlizny w mieszkaniu

Czy wiesz, że ozonowanie to skuteczna metoda na pozbycie się zapachu stęchlizny z mieszkania? Po zakończeniu usługi odgrzybiania ścian sięgamy po przemysłowe generatory ozonu o wysokiej mocy, dzięki czemu jesteśmy w stanie oczyścić z toksyn i brzydkiego zapachu nawet pomieszczenia o powierzchni 3000 m2 w godzinę.

Preparaty na grzyba na ścianie.

Dezynfekcja pomieszczeń przy pomocy ozonu to również doskonały sposób na wyeliminowanie szkodliwych trujących związków, jakie wydzielają grzyby i pleśnie. Efekt jest trwały, dlatego nie musisz się martwić o to, że grzyb i brzydki zapach powrócą po kilku tygodniach.

Osuszanie budynków, czyli jak usunąć nadmiar wilgoci?

Osuszanie ścian jest kluczowym krokiem w procesie odgrzybiania, ponieważ pleśń rozwija się właśnie w wilgotnym środowisku. Gdy ściany są wilgotne, pleśń rozwija się szybciej i staje się bardziej uporczywa do usunięcia. Bez osuszenia ścian, usuwanie pleśni ze ścian będzie jedynie powierzchowne i da krótkotrwały efekt.

Kastelnik – osuszanie mieszkań – potwierdzone certyfikatem IICRC

Dlatego nasza załoga w pierwszej kolejności przeprowadza osuszanie budynków w Chrzanowie, wykorzystując do tego zadania zazwyczaj osuszacze absorpcyjne i osuszacze kondensacyjne. Usługi osuszania są częścią naszej usługi usuwania grzybów ze ścian, ale możesz je zlecić także jako samodzielną usługę. Czas oczekiwania na przyjazd naszej załogi to zazwyczaj kilka godzin.

Osuszanie mieszkań.

Osuszanie mokrych ścian z certyfikatem IICRC na terenie Chrzanowa oferuje Dorota Kastelnik, specjalista od usuwania szkód po powodzi.

Usługa odgrzybiania pomieszczeń po zalaniu dostępna jest w miastach województwa małopolskiego:

 • Limanowa
 • Miechów
 • Myślenice
 • Niepołomice
 • Nowy Sącz
 • Nowy Targ
 • Olkusz
 • Oświęcim

Baza wiedzy dla mieszkańców Chrzanowa (FAQ)

Grzyb domowy na ścianach może wywoływać wiele negatywnych skutków dla zdrowia, takich jak alergie, infekcje układu oddechowego, bóle głowy i osłabienie. Dlatego ważne jest, aby działać szybko, gdy zauważymy grzyb na ścianie.

Odgrzybianie Chrzanów.

Ważne jest również, aby pamiętać o zapobieganiu powstawaniu grzyba na ścianie, poprzez odpowiednie wentylowanie pomieszczeń, utrzymywanie niskiej wilgotności powietrza oraz naprawianie wszelkich uszkodzeń budowlanych jak najszybciej. Sprawdź najczęściej zadawane pytania przez mieszkańców Chrzanowa.

Jak skutecznie zwalczyć grzyba na ścianie?

Usunięcie grzyba ze ściany należy rozpocząć w pierwszej kolejności od eliminacji wilgoci. Następnym krokiem powinno być zastosowanie środków grzybobójczych na bazie chloru. Cały proces można uzupełnić o ozonowanie pomieszczeń, które skutecznie usuwa również zarodniki grzybów i pleśni.

Co na nieprzyjemny zapach stęchlizny w domu?

Najprostszym sposobem jest otwarcie okien i drzwi, aby doprowadzić świeże powietrze do wnętrza. Można także zainstalować wentylatory, aby przyspieszyć cyrkulację powietrza. Warto również wykonać zabieg ozonowania, który doskonale neutralizuje wszelkie niechciane zapachy z wnętrza zagrzybionego mieszkania.

Formularz kontaktowy

Zadzwoń do nas pod numer +48 735-960-510 lub wyślij wiadomość na adres biuro@kastelnik.pl lub za pomocą formularza kontaktowego. Skontaktujemy się z Tobą do 24h.

  Samanta Sznajder sekretariat Kastelnik
  Płatności akceptuje First Data Polcard

  Płatności akceptuje First Data Polcard. Za nasze usługi możesz zapłacić kartą kredytową.

  Nasi klienci

  Dołącz do grona naszych zadowolonych Klientów!

  Pomóż nam dalej się rozwijać w dobrym kierunku!

  Aktualna ocena

  5,0
  Rated 5,0 out of 5
  5,0 out of 5 stars (based on 1 review)
  Excellent100%
  Very good0%
  Average0%
  Poor0%
  Terrible0%