Odgrzybianie ścian Chorzów

Dowiedz się więcej +48 735 960 510

Odgrzybianie ściany w Chorzowie. Jak wygląda usuwanie pleśni z sufitu w zalanym domu?

Czy wiesz, że osoby mieszkające w starym budownictwie oraz w słabo wentylowanych pomieszczeniach są często narażone na problem grzyba, który rozwija się w wyniku wzrostu wilgotności murów po zalaniach lub powodzi w domu? W takiej sytuacji warto skorzystać z pomocy doświadczonej firmy Kastelnik, która oferuje całodobowe usługi tj. odgrzybianie ścian Chorzów, w woj. śląskim. Jesteśmy zespołem specjalistów – mykofilów, którzy gwarantują bezpieczeństwo i wysoką jakość usług.

Kastelnik – odgrzybianie ścian – usługi całodobowe 24/7

Dzięki wieloletniemu doświadczeniu naszych fachowców, zapewniamy kompleksową pomoc, obejmującą nie tylko usuwanie grzyba, pomiar wilgotności, ale również osuszanie budynku i usuwanie nieprzyjemnej woni stęchlizny.

Czy wiesz, że w domach najczęściej występują grzyby saprobiontyczne, czyli takie, które rozwijają się na martwych resztkach organicznych, takich jak drewno, papier, żywność, odpady itp? Mogą one powodować powstawanie pleśni na ścianach, zwłaszcza w wilgotnych i źle wentylowanych pomieszczeniach. 

Co więcej, przed przystąpieniem do usuwania grzyba, wykonujemy dokładną analizę rodzaju grzyba, sprawdzamy stopień zawilgocenia ścian i wykonujemy badania mykologiczne. Odgrzybianie mieszkań wykonujemy z zastosowaniem najnowocześniejszych środków grzybobójczych.  Zawsze skrupulatnie badamy przyczyny powstania zagrzybienia w domu, a robimy to, by zagwarantować skuteczne i trwałe odgrzybianie ścian, a także odgrzybianie więźby dachowej

Odgrzybianie ściany w Chorzowie przy ul. Wolności.

Odgrzybianie ściany w Chorzowie przy ul. Wolności. Usługi firmy Kastelnik tel. 735-960-510.

Usuwanie grzyba ze ściany w Chorzowie – Kastelnik

Jeśli szukasz specjalistów, którzy kompleksowo zajmą się odgrzybianiem ściany, zwróć uwagę, czy w ofercie zawarta jest ekspertyza mykologiczna? To jeden z najważniejszych kroków osuszania wilgotnych ścian.

Ponad 90% grzybów pleśniowych można szybko zneutralizować poprzez usunięcie przyczyny powstawania wilgoci w domu. Przed rozpoczęciem tego procesu, warto przeprowadzić pomiar wilgotności ściany – Dorota Kastelnik, specjalista od osuszania.

Wykwalifikowana kadra techników nie tylko zadba o całkowite usunięcie grzyba, ale również pomoże ocenić przyczyny powstania zagrzybienia. Pozwoli to na uniknięcie nawrotów namnażania się grzybni i pleśni.

Usługi, jakie wchodzą w ofertę firmy oferującej odgrzybianie mieszkania, to m.in.:

 • ręczne czyszczenie ścian, podłóg i posadzek;
 • usuwanie pleśni;
 • odgrzybianie drewna;
 • osuszanie budynków;
 • dokładne badania mikrobiologiczne;
 • dezynfekcja pomieszczeń;
 • neutralizowanie nieprzyjemnych zapachów;
 • usuwanie grzyba przy pomocy suchej mgły;
 • transport skażonych przedmiotów.

Usuwanie grzybów pleśniowych ze ścian w woj. śląskim

Kompleksowe usuwanie grzyba ze ściany to wiele etapów pracy, która rozpoczyna się od oceny sytuacji, a także bada się przyczyny powstawania zagrzybienia. Badania mykologiczne są często pomocne w określeniu rodzaju organizmu (grzyba), z jakim mamy do czynienia, a oferuje je wiele firm w wojewódzwie śląskim.

Specjaliści od odgrzybiania przystępując do usuwania grzybów pleśniowych i ich zarodników zaczynają od spryskania ściany środkiem grzybobójczym, a następnie zmywają całość wodą i przeprowadzają ozonowanie pomieszczeń. Osuszanie po zalaniu jest zazwyczaj najważniejszą czynnością całego procesu. Ostatnim etapem jest wystawienie certyfikatu dekontaminacji.

Usuwanie pleśni ze ściany Chorzów i okolica.

Usuwanie pleśni ze ściany w Chorzowie. Tel do firmy Kastelnik 735-960-510.

Odgrzybianie pomieszczeń w woj. śląskim

Jeśli potrzebujesz pomocy w zakresie odgrzybiania pomieszczeń w Chorzowie, skontaktuj się z firmą Kastelnik za pośrednictwem formularza kontaktowego lub bezpłatnej infolinii tel. 735-960-510. Nasi specjaliści sprawnie przeprowadzą usuwanie grzybów pleśniowych ze starych piwnic i strychów i usuną pozostałości po awarii kanalizacji. Chętnie również doradzimy w kwestii zapobiegania nawrotom grzyba w mieszkaniu oraz zrealizujemy drobne prace remontowe.

Kastelnik – usuwanie pleśni ze ściany – kontakt 7 dni w tygodniu

Wśród usług, jakie konieczne są podczas realizacji usługi odgrzybiania, znajduje się m.in. ocena mykologiczna, która pozwala na dokładną analizę rodzajów grzyba, jaki pojawił się w naszym mieszkaniu czy biurze. Należy pamiętać, że pojawienie się zarodników grzyba w domu jest szczególnie niebezpieczne dla dzieci, osób przewlekle chorych czy starszych. Może wpływać na układ oddechowym krwionośny czy naczyniowy.

Na czym polega usuwanie pleśni ze ścian?

Usuwanie pleśni ze ściany, to wieloetapowa praca porządkowa. Wśród niezbędnych etapów znajdują się usługi:

 • dokładne osuszenie mokrych tynków, posadzek;
 • badania mikrobiologiczne
 • usunięcie źródła pojawiającej się pleśni;
 • użycie środka chemicznego do usuwania pleśni;
 • ozonowanie pomieszczenia w celu dezynfekcji;
 • pomiar wilgotności ścian.

Warto pamiętać, by w codziennym życiu dbać o dobrą wentylację pomieszczeń, używanie okapu w kuchni czy częste wietrzenie. To proste sposoby na to, by zabezpieczyć dom przed nawracaniem grzybów i pleśni.

Wilgoć w mieszkaniu na ścianach i podłodze.

Wilgoć jest jednym z najczęstszych czynników powodujących powstawanie grzyba na ścianach.

Dezynfekcja pomieszczeń środkiem na grzyba

By całkowicie wyeliminować grzyba, jaki pojawia się na ścianie w Chorzowie, należy użyć silnie neutralizujących środków chemicznych. Usuwają one zarodki grzyba, przez co uniemożliwiają jego ponowne namnażanie.

Domowe sposoby neutralizacji, takie jak soda czy chlor, są mało skuteczne i jedynie maskują problem. Stąd najlepiej wysłać zapytanie do firmy odgrzybiającej w mieście Chorzów, która wykona badanie laboratoryjne i użyje środków odgrzybiających na bazie czwartorzędowych związków amonowych i związków benzylo-C12-16-alkilodimetylowych. Są to silne detergenty, które skutecznie wspomagają odgrzybianie drewna, ścian czy posadzek w domu.

Ozonowanie mieszkania i usuwanie przykrych zapachów

W ramach usługi odgrzybianie równie ważne, co pozbycie się grzyba i pleśni jest całkowite usunięcie nieprzyjemnych zapachów, jakie pozostają po grzybie. Okazuje się, iż skutecznym środkiem biobójczym jest silnie stężony ozon. Gaz ten ma właściwości neutralizujące bakterie, wirusy i grzyby, a jego siła sterylizacji pomieszczeń oraz powietrza przekracza wielokrotnie np. moc chloru.

Kastelnik – osuszanie mieszkań – potwierdzone certyfikatem

Ozon nie maskuje nieprzyjemnych zapachów, takich jak odór grzyba, smród dymu papierosowego czy rozlanego szamba. Gaz ten je skutecznie usuwa, a wykorzystanie go dezynfekcji i dezodoryzacji daje pewność, że uporczywe aromaty nie powrócą. Jego zaletą jest również ekologia – podczas dekontaminacji nie powstają żadne niebezpieczne substancje wtórne.

Dorota Kastelnik - osuszanie budynków z certyfikatem IICRC

Dorota Kastelnik – certyfikat IICRC. Stosujemy tylko atestowane preparaty grzybobójcze.

Odgrzybianie Chorzów

Wybierając firmę Kastelnik stawiasz na wyszkolonych techników z zakresu usług DDD, którzy od lat realizują najbardziej wymagające działania z problemem pleśni czy grzybów w domu. Ciągłe szkolenia, poznawanie nowych technik odgrzybianie piwnic, wysokiej jakości ocena mykologiczna czy ekologiczna forma dezynfekcji, to tylko niektóre z wyróżniających nas cech.

Usługa odgrzybiania pomieszczeń po zalaniu dostępna jest w miastach woj. śląskiego:

Kluczową rolę podczas prac związanych z pozbyciem się problemów, jakim jest grzyb na drewnie czy ścianie jest gruntowne osuszanie pomieszczeń czy murów. To właśnie wilgoć jest przyczyną namnażania się grzybów na terenie Chorzowa. Wysokiej jakości usługi przemysłowego osuszania są w stanie całkowicie wykluczyć powracającą pleśń czy odgrzybianie piwnic.

FAQ - najczęściej zadawane pytania

Skuteczne usuwanie pleśni i grzyba oferujemy na terenie całego kraju, nie tylko na Śląsku. Świadczymy fachowe usługi odgrzybiania z wykorzystaniem bezpiecznych środków biobójczych. Działamy na rynku już od ponad 10 lat, zapewniając kompleksowe usuwanie grzyba, pleśni oraz stęchlizny.

Szybka pomoc związana z odgrzybianiem - FAQ

Warto skontaktować się z nami za pomocą formularza, a nasi doświadczeni technicy doradzą Ci, jak najlepiej rozwiązać problem zagrzybienia. Wśród naszych usług znajdziesz m.in. dezynfekcję pomieszczeń, odgrzybianie piwnic i strychów, usuwanie skutków zalania fekaliami, a także doradztwo dotyczące zapobiegania nawrotom pleśni i grzyba.

Jak pozbyć się wilgoci na ścianach?

Jeśli wilgoć na ścianach jest wynikiem zalania lub nieszczelności kanalizacji, konieczne będzie usunięcie przyczyny jej powstania. W przypadku nieszczelności rur kanalizacyjnych należy naprawić wyciek oraz sprawdzić izolacje fundamentów. W przypadku mocno dużej ilości wody w ścianach należy użyć osuszaczy kondensacyjnych lub suszenia tynków za pomocą metody podciśnieniowej.

Co zrobić, żeby nie wychodził grzyb na ścianie?

Sprawdzenie wentylacji mechanicznej, regularne wietrzenie pomieszczenia oraz jego ogrzewanie to najprostszy i najtańszy sposób na pozbycie się nie tylko wilgoci, ale i grzyba na ścianie. Wystarczy na kilka minut dziennie otworzyć okna, aby przewietrzyć mieszkanie i zapewnić dopływ świeżego powietrze. Warto również zainstalować w regularne badanie stanu izolacji pionowej budynku i naprawianie przecieków i dziur na elewacji.

Jak przeprowadzić tanie odgrzybianie więźby dachowej?

Odgrzybianie więźby dachowej można wykonać poprzez zastosowanie specjalnych preparatów grzybobójczych oraz zabezpieczenie konstrukcji farbą antygrzybiczną. Ważne jest, aby przed przystąpieniem do odgrzybiania wykonać badanie laboratoryjne, które pokażą, z jakim rodzajem grzyba mamy do czynienia.

Formularz kontaktowy

Zadzwoń do nas pod numer +48 735-960-510 lub wyślij wiadomość na adres biuro@kastelnik.pl lub za pomocą formularza kontaktowego. Skontaktujemy się z Tobą do 24h.

  Samanta Sznajder sekretariat Kastelnik
  Płatności akceptuje First Data Polcard

  Płatności akceptuje First Data Polcard. Za nasze usługi możesz zapłacić kartą kredytową.

  Nasi klienci

  Dołącz do grona naszych zadowolonych Klientów!

  Pomóż nam dalej się rozwijać w dobrym kierunku!

  Aktualna ocena

  5,0
  Rated 5 out of 5
  5 out of 5 stars (based on 1 review)
  Excellent100%
  Very good0%
  Average0%
  Poor0%
  Terrible0%