Odgrzybianie ścian Brzesko

Dowiedz się więcej +48 735 960 510

Odgrzybianie ściany w Brzesku. Usuwanie pleśni ze ściany – o czym należy pamiętać?

Jeśli podczas zimy zdecydowałeś się na uszczelnienie mieszkania i zauważyłeś wykwity na ścianie, prawdopodobnie jest to wynikiem rozwoju grzyba z gatunku stroczek domowy. Okazuj się, iż grzyb tj. stroczek domowy, znany również jako Aspergillus versicolor, może rozwijać się w wilgotnych warunkach i jest jednym z najczęstszych gatunków grzybów powodujących problemy związane z zanieczyszczeniem powietrza wewnątrz pomieszczeń.

Kastelnik – odgrzybianie ściany – usługi całodobowe 24/7

Zwiększona wilgotność na powierzchni ściany jest częstym zjawiskiem w łazience lub innych pomieszczeniach, gdzie występuje niedostateczna wentylacja. Poniżej prezentujemy 3 najczęściej występujące grzyby.

 • Aspergillus;
 • Penicillium;
 • Cladosporium.

Okazuje się, iż na drewnianych meblach w łazience lub toalecie często można zauważyć grzyb z rodziny Serpulaceae, który rozwija się na powierzchniach narażonych na krople wody. Przyczyn powstawania pleśni może być dużo, jak się jej pozbyć?

Odgrzybianie ściany Brzesko.

Odgrzybianie ściany w Brzesku ul. 19 Stycznia.

Warto zauważyć, że kompleksowe odgrzybianie ściany Brzesko, w województwie małopolskim, które polega nie tylko na usunięciu strzępków grzybni, lecz przede wszystkim na wyeliminowaniu źródła problemu.

W jakich miejscach najczęściej rozwija się grzyb?

Najczęstsze miejsca, w których grzyb pojawia się to wilgotna łazienka oraz inne pomieszczenia, w których występują problemy z wentylacją i kondensacją pary wodnej. Przyczyną takiego stanu rzeczy może być np. szczelne zamknięcie okien na zimę lub uszkodzony wentylator. Odgrzybianie ścian najczęściej realizowane jest w domach w starym budownictwie lub w nieruchomościach z wadami konstrukcyjnymi.

Usuwanie pleśni ze ściany Brzesko.

Ponadto drewniane meble w łazience i toalecie są podatne na rozwój grzybów domowych ze względu na ich strukturę, która sprzyja ich rozwojowi. Ważne jest również zwrócenie uwagi na powstawanie mostków termicznych w miejscach, które są wadliwie izolowane przed wilgocią i zimnem. Mostki termiczne to miejsca, na które należy zwracać szczególną uwagę.

Usuwanie pleśni ze ściany w Brzesku w woj. małopolskim

W firmie Kastelnik zajmujemy się usuwaniem pleśni ze ściany w Brzesku, niezależnie od rodzaju – czy to pleśniak zielony, kropidlak czarny czy cytrynowy. Aby usunąć pleśń, należy zastosować odpowiedni preparat grzybobójczy, zwykle zawierający nadtlenek wodoru, chlor lub ozon Wcześniej jednak należy przeprowadzić pomiar wilgotności, a po negatywnym wyniku przeprowadzić dokładne osuszanie ścian.

Kastelnik – usuwanie pleśni ze ściany – Aspergillus, Mucom

Usuwanie grzyba ze ścian w budynkach mieszkalnych jest zadaniem wymagającym skutecznych narzędzi, dlatego w naszej pracy korzystamy wyłącznie z atestowanych sprzętów i preparatów, które zostały zatwierdzone przez odpowiednie instytucje certyfikujące.

W trakcie odgrzybiania pomieszczeń często wykonujemy także nawierty, aby usunąć grzyby rozwijające się głęboko w murach. Przyczyny powstawania wykwitów najlepiej zbadać za pomocą oddając próbkę na badania mykologiczne.

Zalane pomieszczenie nieczystościami.

Pierwszy etap: osuszanie wilgotnych ścian po zalaniu

Przed przystąpieniem do skutecznego odgrzybiania ściany ważne jest, aby wyeliminować przyczynę wilgoci i osuszyć mokrą ścianę. W naszej firmie – Kastelnik, osuszanie budynku jest jednym z podstawowych etapów procesu odgrzybiania. Dokładne osuszenie ścian jest kluczowe, ponieważ wilgotność sprzyja rozwojowi grzybów i pleśni.

Po dokładnym osuszeniu ścian, możemy przystąpić do procesu odgrzybiania, który polega na usunięciu zarodników grzybów i pleśni z powierzchni ścian, a także na penetracji ścian specjalnymi preparatami, które zapobiegają powstawaniu nowych ognisk grzybów i pleśni.

Proces odgrzybiania mieszkania powinien być przeprowadzony przez profesjonalistów, aby zapewnić skuteczne i trwałe efekty oraz bezpieczeństwo dla zdrowia i życia ludzi.

Drugi etap: instalacja osuszaczy kondensacyjnych

Wiemy, że wilgoć jest główną przyczyną rozwoju grzybów, dlatego eliminacja wilgoci jest kluczowa na początkowym etapie usuwania grzyba. W celu regulacji poziomu wilgoci w mieszkaniu, w którym rozwija się grzyb na ścianie, stosujemy osuszacze kondensacyjne.

Kastelnik – osuszanie budynków – potwierdzone certyfikatem IICRC

W powiecie brzeskim oferujemy kompleksowe usługi odgrzybiania mieszkań, w tym certyfikowane suszenie mokrych ścian, które można zamówić u Doroty Kastelnik, technika IICRC.

Usuwanie grzyba ze ściany – zadbaj o zdrowie

Jeśli Twoje mieszkanie jest zalane, poważnym zagrożeniem jest nadmiar wilgoci i występowanie stroczka domowego – gatunku grzyba, który odpowiada za aż 92% przypadków zgnilizny w budynkach mieszkalnych. Często towarzyszy mu nieprzyjemny zapach. W usunięciu grzyba ze ściany niewłaściwa wentylacja nam nie pomoże.

Pomiar wilgoci ściany.

Stroczek domowy charakteryzuje się sznurami grzybniowymi i powinien zostać usunięty z mokrej ściany jak najszybciej, ponieważ wilgoć sprzyja rozwojowi grzybów i pleśni, co wpływa niekorzystnie na zdrowie.

Mieszko Kastelnik, ekspert od odgrzybiania, ostrzega, że mikotoksyny, czyli substancje produkowane przez grzyby pleśniowe, są bardzo szkodliwe dla zdrowia ludzi i zwierząt. Wśród najgroźniejszych mikotoksyn wymienia się aflatoksyny oraz ochratoksynę A.

Usuwanie pleśni z mokrej ściany jest niezwykle ważne, aby zapobiec powstawaniu nowych ognisk grzybów i pleśni, a zadbanie o poprawną wentylację to jeden z ważniejszych pomysłów na rozwiązanie problemów na zagrzybione ściany.

Na zainfekowaną powierzchnię najlepiej nałożyć specjalne środki chemiczne lub wykorzystać naturalne metody, takie jak ocet czy soda oczyszczona, aby usunąć zarówno grzyby, jak i pleśnie. Domowe sposoby – jak usunąć grzyba ze ściany mogą nie zawsze okazać się skuteczne.

Po usunięciu pleśni zaleca się ponowne sprawdzenie wilgoci murów i zapewnienie odpowiedniej wentylacji, aby zapobiec ponownemu rozwojowi grzybów i pleśni. Regularne czyszczenie i konserwacja ścian, a także przestrzeganie zasad higieny i utrzymywanie odpowiedniej wilgotności powietrza, to kluczowe kroki w zapobieganiu powstawaniu problemów z grzybami i pleśnią w mieszkaniu.

Dorota Kastelnik - osuszanie budynku certyfikat IICRC.

Dorota Kastelnik – osuszanie budynku mieszkalnego z profesjonalnym certyfikatem IICRC.

Usługa odgrzybiania pomieszczeń po zalaniu dostępna jest w miastach województwa małopolskiego:

 • Bochnia
 • Brzesko
 • Dąbrowa Tarnowska
 • Kraków
 • Krzeszowice
 • Limanowa
 • Miechów
 • Myślenice
 • Niepołomice
 • Nowy Sącz
 • Nowy Targ
 • Olkusz
 • Oświęcim
 • Rabka-Zdrój
 • Skawina
 • Tarnów
 • Wadowice
 • Wieliczka

Najczęściej zadawane pytania przez mieszkańców Brzeska

Efektywne usuwanie pleśni ze ściany wymaga nie tylko doświadczenia, ale także odpowiedniego sprzętu i wykwalifikowanej kadry.

Odgrzybianie Brzesko.

Wybierając firmę z długoletnim doświadczeniem, można mieć pewność, że usuwanie grzyba ze ściany będzie przeprowadzone szybko, a nieprzyjemny zapach zniknie. Wśród pytań mieszkańców Brzeska dotyczących odgrzybiania domu, najczęściej pojawiają się następujące kwestie.

Ile mamy głównych przyczyn powstawania pleśni?

Do głównych przyczyny powstania pleśni w domu zaliczyć można nadmierną wilgotność w powietrzu, nieszczelności izolacji elewacji pionowych budynku, która powoduje przeciekanie wody do środka, a także niedostateczną wentylację. Przyczyny pojawienia się niechcianych organizmów mogą być również inne, a następstwo nadmiernej wilgoci pomoże określić specjalista z firmy DDD.

Ile kosztuje odgrzybianie mieszkania?

Cena odgrzybiania mieszkania zależy ilości pomieszczeń. Zainfekowaną powierzchnię technik mierzy, sprawdza wilgotność ściany i na tej podstawie określa cenę. W Małopolsce usunąć grzyba ze ściany można za pomocą specjalistycznych preparatów od około 800 złotych, ale często może sięgnąć nawet 2000 złotych w przypadku usuwania pleśni z całego domu.

Czy dokładne osuszenie ścian po zalaniu jest konieczne?

Tak, dokładne osuszenie mokrych ścian po zalaniu jest bardzo ważne. Wilgoć, która pozostanie w murach budynku, może sprzyjać rozwojowi grzybów, pleśni i innych mikroorganizmów, które są szkodliwe dla zdrowia ludzi.

Formularz kontaktowy

Zadzwoń do nas pod numer +48 735-960-510 lub wyślij wiadomość na adres biuro@kastelnik.pl lub za pomocą formularza kontaktowego. Skontaktujemy się z Tobą do 24h.

  Samanta Sznajder sekretariat Kastelnik
  Płatności akceptuje First Data Polcard

  Płatności akceptuje First Data Polcard. Za nasze usługi możesz zapłacić kartą kredytową.

  Nasi klienci

  Dołącz do grona naszych zadowolonych Klientów!

  Pomóż nam dalej się rozwijać w dobrym kierunku!

  Aktualna ocena

  5,0
  Rated 5,0 out of 5
  5,0 out of 5 stars (based on 1 review)
  Excellent100%
  Very good0%
  Average0%
  Poor0%
  Terrible0%