Odgrzybianie ścian Brzeg

Dowiedz się więcej +48 735 960 510

Odgrzybianie ścian w Brzegu. Na czym polega usuwanie grzyba w domu?

Kiedy zauważysz na ścianie rude lub czarne plamy oznacza to, że grzyb zaatakował mury budynku i daje sygnały ostrzegawcze na zewnątrz. Powstania grzyba nie należy bagatelizować, ponieważ zarówno grzyb, jak i pleśń są bardzo szkodliwe dla zdrowia. Oferujemy odgrzybianie ścian Brzeg, woj. opolskie połączone z osuszaniem mokrych ścian i dezynfekcją pomieszczeń.

Kastelnik – odgrzybianie mieszkań – usługi całodobowe 24/7

Nasze usługi obejmują całkowite usunięcie grzyba poprzez mechaniczne skrobanie powierzchni, a także potraktowanie ścian specjalistycznymi preparatami przeciwgrzybicznymi. Wykonujemy również szereg zabiegów zapobiegających ponownemu pojawieniu się zarodników grzyba, w tym izolację. Po usunięciu grzyba upewniamy się, że nie pozostały żadne wykwity.

Odgrzybianie zalanej ściany w Brzegu

Usuwanie grzyba powinno być wykonywane przez profesjonalistów.

Niezbędny krok: osuszanie budynków z gwarancją IICRC

Masz problem z grzybem na ścianie? Prawdopodobnie w Twoim mieszkaniu panuje za wysoki poziom wilgotności powietrza. Rozwiązanie to osuszanie ścian oferowane przez firmę Kastelnik w mieście Brzeg. Często grzyb na ścianie powstaje po zalaniu na skutek podniesienia wód gruntowych. Usuwanie pleśni może się przydać również, kiedy w mieszkaniu nie funkcjonuje za dobrze wentylacja, a na ścianach pojawiają się przecieki.

Usuwanie grzyba ze ściany Brzeg

Nasi technicy dobrze wiedzą, że odpowiednie przygotowanie planu działania ma kluczowe znaczenie dla powodzenia w likwidacji grzybni. Dlatego usuwanie pleśni i grzybów zaczynamy od wyeliminowania nadmiaru wilgoci w domu. Zazwyczaj to właśnie dlatego w lokalach mieszkalnych pojawiają się grzyby na ścianach. Wysoki poziom wilgotności powietrza, podwyższona temperatura i brak wentylacji pomieszczeń to przyczyny powstawania grzyba i pleśni.

Kastelnik – osuszanie wilgotnych ścian – infolinia czynna 7 dni

Osuszanie budynków w Brzegu wykonujemy przy pomocy osuszaczy kondensacyjnych albo absorpcyjnych. Na etapie prac sprawdzamy również mostki termiczne i izolacje poziome w domu.

Odgrzybianie chemiczne mokrych ścian w Brzegu

Kiedy ściany są osuszone, możemy przejść do kolejnego etapu, jakim jest usuwanie pleśni z mokrych ścian w Brzegu. Zazwyczaj stosujemy w tym celu odgrzybianie chemiczne, czyli czyszczenie zagrzybionych ścian specjalistycznymi środkami grzybobójczymi na bazie chloru.

Ważne jest, by dokładnie usunąć widoczne plamy i wykwity na ścianach. W niektórych przypadkach konieczne może być kucie tynku, by wyeliminować zarodniki grzyba z głębszych warstw ścian. Usuwanie grzyba ze ścian zazwyczaj przebiega w kilku krokach:

 • Przygotowanie ścian i sufitu do neutralizacji zagrzybienia;
 • Kilkukrotna aplikacja środków grzybobójczych;
 • Usunięcie preparatu zgodnie z kartą charakterystyki producenta;
 • Dokładne wietrzenie pomieszczenia.

Oferujemy również: odgrzybianie ścian w województwie małopolskim

Ozonowanie pomieszczeń i usuwanie grzyba

W walce z grzybem w domu dobrze sprawdza się ozonowanie. Zabieg ozonem zabija grzyb i pleśń, a także ich zarodniki. Przed podjęciem dezynfekcji zawsze najpierw dokładnie osuszamy pomieszczenia, a w następnej kolejności uruchamiamy generatory ozonu.

Profesjonalny osuszacz kondensacyjny

Ozonowanie zabija chorobotwórcze drobnoustroje.

Ozonowanie zagrzybionych mieszkań ma jeszcze inne korzyści. Dzięki ozonowaniu jesteśmy w stanie szybko i trwale usunąć z pomieszczeń nieprzyjemny zapach stęchlizny, który często unosi się w powietrzu po powstania grzyba na ścianie.

Kastelnik – dezodoryzacja pomieszczeń – potwierdzona certyfikatem

Usługi usuwania pleśni i grzybów w Brzegu

Oferujemy profesjonalne usuwanie pleśni i grzybów ze ściany w Brzegu. W ramach naszych usług możesz liczyć na fachowe doradztwo i dobór odpowiednich technik odgrzybiania w zależności od rodzaju grzyba albo pleśni. Zadzwoń na naszą infolinię i usuń grzyba ze swojego domu na zawsze. Wykonana praca według określonych procedur i technik dezynfekcji pozwala nam zaprezentować kompleksowe usługi spełniające różne problemy naszych klientów.

Fachowe likwidowanie grzybów w domu

Dobór odpowiednich preparatów grzybobójczych i technik dezynfekcji pomieszczeń ma kluczowe znaczenie w eliminacji zagrzybienia. Dlatego warto postawić na specjalistów w dziedzinie likwidacji grzybów.

Firma Kastelnik pomaga w usuwaniu następujących gatunków grzybów domowych:

 • Aspergillus;
 • Mucom, Candida i Rhizopus.
 • Stachybotrys;
 • Cladosporium.

Odgrzybianie domów i mieszkań dostępne w miastach:

 • Ozimek
 • Praszka
 • Prószków
 • Prudnik
 • Strzelce Opolskie
 • Zawadzkie
 • Zdzieszowice
Usługi odgrzybianie mieszkań

Wystawiamy certyfikat po odgrzybianiu!

Najczęściej zadawane pytania o usuwanie grzyba - FAQ

Smród stęchlizny w mieszkaniu? To pewnie grzyb rozwija się na ścianach i wytwarza nieprzyjemny odór. Zleć odgrzybianie ścian w Brzegu i pozbądź się przykrego problemu ze swojego mieszkania. Ta specjalistyczna usługa polega na precyzyjnym osuszeniu ścian zastosowaniu środków grzybobójczych. Sprawdź najczęściej zadawane pytania przez mieszkańców Brzegu.

Odgrzybianie Brzeg

Co zabija pleśń?

Niektórzy zalecają ocet na pleśń na ścianie, jednak to może być za mało w przypadku wielu skupisk pleśni. Najlepiej zaaplikować na ściany preparat na bazie chloru. Uzupełnieniem usuwania pleśni może być ozonowanie pomieszczeń.

Jak skutecznie odgrzybić ściany?

Skuteczne odgrzybianie ścian jest możliwe tylko wtedy, kiedy zostanie usunięte źródło powstawania grzybni. W pierwszej kolejności należy usunąć wilgoć i zadbać o dobrą wentylację w mieszkaniu. Dopiero następnie można nałożyć na ściany środek grzybobójczy i przeprowadzić ozonowanie.

Formularz kontaktowy

Zadzwoń do nas pod numer +48 735-960-510 lub wyślij wiadomość na adres biuro@kastelnik.pl lub za pomocą formularza kontaktowego. Skontaktujemy się z Tobą do 24h.

  Samanta Sznajder sekretariat Kastelnik
  Płatności akceptuje First Data Polcard

  Płatności akceptuje First Data Polcard. Za nasze usługi możesz zapłacić kartą kredytową.

  Nasi klienci

  Dołącz do grona naszych zadowolonych Klientów!

  Pomóż nam dalej się rozwijać w dobrym kierunku!

  Aktualna ocena

  0,0
  Rated 0 out of 5
  0 out of 5 stars (based on 0 reviews)
  Excellent0%
  Very good0%
  Average0%
  Poor0%
  Terrible0%