Odgrzybianie ścian Bolesławiec

Dowiedz się więcej +48 735 960 510

Odgrzybianie ściany w Bolesławcu. Warto zrobić na początku badania mykologiczne

Nawet w nowych budynkach nie jest rzadkością problem z pleśnią lub grzybem, który może pojawić się w każdym mieszkaniu. Dlatego warto zrozumieć, jak dokładnie wygląda proces usuwania grzyba ze ścian Bolesławiec w woj. dolnośląskim.

Kastelnik – odgrzybianie ścian – usługi całodobowe 24/7

Grzyb na ścianie pojawia się wskutek rozwoju zarodników grzybów i pleśni, co może być niebezpieczne dla zdrowia człowieka. Aby pozbyć się tego problemu, konieczne jest usunięcie pleśni ze ściany oraz usunięcie przyczyny, która spowodowała pojawienie się grzybów na ścianach.

Odgrzybianie ściany Bolesławiec.

Odgrzybianie ściany w Bolesławcu, ul. Komuny Paryskiej.

Różne metody odgrzybianie, ale jeden cel – eliminacja grzyba

W tym celu można skorzystać z różnych sposobów odgrzybiania ścian, ale ważne jest, aby zapewnić odpowiednią cyrkulację powietrza oraz zastosować skuteczne farby i środki przeciwko rozwojowi grzybów. Można także spróbować użyć domowych sposobów, by usunąć pleśń ze ściany, ale należy pamiętać, że nie zawsze są one skuteczne i nie rzadko eliminują problem na dłuższą metę.

Dom z grzybem – co robić?

Jeśli planujemy zakup domu na rynku wtórnym, warto rozważyć wykonanie pomiaru wilgotności ścian. Proces ten polega na dokładnej analizie wilgoci murów i określeniu ilości wody, która znajduje się w nich. Zaleca się, aby taki test został przeprowadzony przez specjalistę z doświadczeniem. Kastelnik oferuje skuteczne osuszanie ścian, które może pomóc w rozwiązaniu problemu wilgoci w domu.

Przykładowe usługi osuszania świadczone przez firmę Kastelnik:

W których miejscach pojawia się pleśń w domu?

Jeśli zauważymy wilgotne ściany lub zaparowane okna, istnieje duże prawdopodobieństwo, że w pomieszczeniu nie ma odpowiedniego przepływu powietrza, co może prowadzić do wystąpienia pleśni lub grzybów.

Należy również zwrócić uwagę na styki ścian, takie jak mostki termiczne. W przypadku podejrzenia obecności grzyba, warto pobrać próbkę i przeprowadzić specjalistyczne badania. Najczęściej znajdujemy grzyba w pomieszczeniach w strefie nadmiernej wilgotności, np. łazience lub piwnicy.

Usuwanie grzyba ze ściany w Bolesławcu – postaw na specjalistów

Proces usuwania grzyba ze ścian w Bolesławcu jest skomplikowany i czasochłonny. Jednakże, dzięki pomocy specjalistów, nie trzeba się martwić o żaden szczegół. Jeśli zauważysz w swoim domu lub piwnicy oznaki pleśni, warto skontaktować się z wyspecjalizowaną firmą, która zajmie się usunięciem grzyba.

Usuwanie pleśni ze ściany Bolesławiec.

Odgrzybianie piwnicy po zalaniu w powiecie bolesławieckim

Najczęstszą przyczyną pojawiania się grzyba w mieszkaniu jest nieprawidłowe osuszenie pomieszczenia po zalaniu lub zupełne ominięcie tego etapu. Nasza oferta obejmuje nie tylko skuteczne neutralizowanie przykrych zapachów, ale również dezynfekcję mieszkań z obecnością grzyba na ścianach.

Firma Kastelnik sprawnie i skutecznie wykonuje usługę odgrzybiania na terenie całego powiatu bolesławskiego.

Kastelnik – usuwanie pleśni ze ściany – Aspergillus, Mucor

Przyczyny powstawania wykwitów mogą być różne

Przyczyn powstawania pleśni i wykwitów jest wiele. Ważnym aspektem jest wilgotność w budynku i jego murach. Po zalaniu mieszkania lub piwnicy tworzą się idealne warunki do powstawania grzyba i pleśni.

Nie należy zwlekać z usunięciem grzyba ze ściany, gdyż może to jedynie spowodować namnażanie się wykwitów. Zadzwoń już dziś pod numer tel. 735-960-510 i skorzystaj z profesjonalnej pomocy.

Co lubią, a czego nie lubią zarodniki grzybów?

Grzyby pleśniowe, a także ich zarodniki lubią wspomnianą wcześniej wilgoć. Nieodpowiednia wentylacja pomieszczeń i wilgoć to przyczyny powstawania wykwitów grzybów, które pozostawione same sobie będą dawać się we znaki przez długi czas.

Najlepszym rozwiązaniem może okazać się skorzystanie ze specjalistycznej pomocy fachowców firmy Kastelnik, która działa już w zakresie odgrzybianie mieszkań od 10 lat. Jedynie po pozbyciu się wilgoci i zadbaniu o odpowiednią wentylację będzie możliwe przystąpienie do usunięcia grzyba ze ściany.

Proces usuwania wykwitów jest skomplikowany i składa się z poszczególnych etapów takich jak:

Usuwanie pleśni ze ścian w Bolesławcu to proces pomagający pozbyć się również nieprzyjemnego zapachów, które może powodować grzyb na powierzchni ściany. Skorzystanie z naszych usług może okazać się niezwykle pomocne ze względu na wysoką jakość usług przez nas świadczonych.

Wybierając kompleksową usługę odgrzybiania w firmie Kastelnik nie tylko pozbędziesz się wykwitów z powierzchni ściany, ale także pomożemy znaleźć ci przyczyny tworzenia się pleśni na ścianie, aby uniknąć nawrotów. Nasi doświadczeni technicy wykonują również pomiar wilgoci powierzchni ściany i przeprowadzają badania mykologiczne w razie potrzeby.

Usuwanie pleśni ze ściany Bolesławiec – jakie środki?

Skutecznym sposobem na pozbycie się grzyba jest chemiczne odgrzybianie ścian. W procesie wykorzystuje się specjalistyczne preparaty, które mają za zadanie usunąć grzyba. Przed nałożenie preparatu konieczne będzie jednak właściwe przygotowanie ściany. Nawierzchnię z grzybem należy umyć np. wodą z atestowanym środkiem grzybobójczym, szorując przy tym szczotką z o twardym włosiu. Po osuszeniu przygotowanej ściany technik z firmy Kastelnik nakłada preparat grzybobójczy np. Primacol i czeka na efekt.

Izolacja pozioma i pionowa pomiary.

Izolacja pozioma i pionowa specjalistyczne pomiary.

Dobór preparatów jest niezmiernie ważny, gdyż środki szkodliwe mają negatywne skutki dla zdrowia człowieka powodujące schorzenia takie jak:

 • Przewlekłe bóle głowy;
 • Podrażnienia górnych dróg oddechowych;
 • Zaburzenia oddychania;

Technicy w firmie Kastelnik zawsze korzystają ze sprawdzonych atestowanych preparatów. Telefon do naszej firmy pomoże Ci bezpiecznie się uporać z tym poważnym zagrożeniem.

“O czym należy pamiętać to, iż dobre preparaty grzybobójcze to środki, które powinny być zarówno bezpieczne jak i skuteczne”- przypomina Mieszko Kastelnik, ekspert od spraw odgrzybiania

Skuteczne środki grzybobójcze zapobiegają ponownemu wystąpieniu grzyba na skażonej powierzchni. Fachowcy w naszej firmie wykorzystują najwyższej jakości substancje np. związki benzylo-C12-16-alkilodimetylowe.

Podczas całego procesu odgrzybiania nasi pracownicy instruują jak zmniejszyć stężenie wilgoci w pomieszczeniu. Prostym działaniem profilaktycznym jest regularne wietrzenie mieszkania.

Inne usługi w ofercie firmy sprzątającej Kastelnik

 • Dezynfekcja po wybiciu kanalizacji;
 • Sprzątanie zalanych piwnic;
 • Oczyszczanie powietrza z zarodników grzybów;
 • Zamgławianie pomieszczeń za pomocą roztworu wody z nadtlenkiem wodoru.
 • Osuszanie pomieszczeń – co zneutralizuje nieprzyjemne zapachy?

Jednym z wielu negatywnych skutków grzyba w mieszkaniu jest nieprzyjemny zapach, który może powodować między innymi problemy z koncentracją lub zaburzenia snu.

Kastelnik – osuszanie wilgotnych ścian – potwierdzone certyfikatem

Domowe sposoby często jedynie maskują problemy z grzybem, gdyż ich zarodniki ciągle unoszą się w powietrzu, co powoduje, że problem powróci w krótkim czasie.

Aby zażegnać liczne problemy, które wywołuje grzyb raz na zawsze należy koniecznie przemyśleć zlecenie jego usunięcia specjalistom z firmy Kastelnik, którzy dzięki długiemu doświadczeniu są w stanie szybko i skutecznie pomagać klientom.

Dorota Kastelnik - osuszanie budynku certyfikat IICRC.

Dorota Kastelnik to specjalista od osuszania zalanych budynków z certyfikatem IICRC.

Odgrzybianie ścian w pomieszczeniach dostępne na terenie całego woj. dolnośląskiego

FAQ - baza wiedzy dla mieszkańców Bolesławca

Ozonowanie w pomieszczeniach, na których ścianie pojawiają się grzyby to proces, który czyni odgrzybianie mieszkań i domów jeszcze bardziej skutecznym. Następstwo nadmiernej wilgoci należy szybko zneutralizować, ale jak to zrobić? Jedną z metod na grzyba jest ozon. Z jego pomocą usunięcie grzyba ze ściany odbywa się trzy razy szybciej, niż za pomocą chemicznych środków grzybobójczych.

W procesie ozonowania technicy wykorzystują generatory ozonu (80 g/h) oraz używają mierników przemysłowych Dräger lub Trotec. Nasze zdrowie mamy tylko jedno, należy więc zadbać o dobrej jakość powietrze bez grzybów i ich zarodników.

FAQ, odgrzybianie pomieszczeń w Bolesławcu.

Czym grozi mokra ściana domu?

Mokra ściana powoduje pojawienie się grzyba w mieszkaniu, co niesie za sobą poważne konsekwencje zdrowotne. Osoby podatne na wszelakiego rodzaju alergie mogą odczuwać problemy w oddychaniu lub nasilenie się objawów astmy. Problemy skórne lub wszelakiego rodzaju podrażnienia to tylko początek negatywnych skutków grzyba.

Co to są badania mykologiczne?

Badanie mykologiczne to proces, w którym próbka grzyba ze ściany pobierana przez techników poddawana jest badaniu w celu identyfikacji grzyba. Informacje o rodzaju i gatunku grzyba są niezwykle ważne, gdyż pomagają dobrać odpowiednie środki grzybobójcze.

Formularz kontaktowy

Zadzwoń do nas pod numer +48 735-960-510 lub wyślij wiadomość na adres biuro@kastelnik.pl lub za pomocą formularza kontaktowego. Skontaktujemy się z Tobą do 24h.

  Samanta Sznajder sekretariat Kastelnik
  Płatności akceptuje First Data Polcard

  Płatności akceptuje First Data Polcard. Za nasze usługi możesz zapłacić kartą kredytową.

  Nasi klienci

  Dołącz do grona naszych zadowolonych Klientów!

  Pomóż nam dalej się rozwijać w dobrym kierunku!

  Aktualna ocena

  5,0
  Rated 5,0 out of 5
  5,0 out of 5 stars (based on 1 review)
  Excellent100%
  Very good0%
  Average0%
  Poor0%
  Terrible0%