Odgrzybianie ścian Bochnia

Dowiedz się więcej +48 735 960 510

Odgrzybianie ściany w Bochni. Na czym polega usuwanie pleśni z tynków w zalanym domu?

Czy wiesz, że ludzie, którzy mieszkają w zabytkowych kamienicach, które są słabo wentylowane, częściej niż inni spotykają się z problemem zagrzybienia?

Kastelnik – odgrzybianie mokrych ścian – usługi 24/7

Charakterystyka przyczyn powstawania pleśni prawie zawsze sprowadza się do tego, by usunąć nadmiar wilgoci i przeprowadzić dokładne osuszenie ścian. W domu grzyby najczęściej pojawiają się w wilgotnych i słabo wentylowanych pomieszczeniach:

 • Łazienka bez okna,
 • Pralnia w suterynie.
 • Ślepa kuchnia, bez dostępu do naturalnego światła.
 • Piwnica bez okien w budownictwie starego typu.

W takiej sytuacji warto skorzystać z pomocy doświadczonej firmy, która oferuje usługi całodobowego odgrzybiania ścian w Bochni na terenie Małopolski. Zespół specjalistów – mykofilów, którzy są zatrudnieni w firmie Kastelnik, gwarantuje wysoką jakość świadczonych usług i wie, jak w ciągu kilku godzin usunąć pleśń ze ściany.

Odgrzybianie ściany w Bochni.

Odgrzybianie ściany w Bochni przy ul. Trudna.

10 lat doświadczenia w walce z grzybem – usługi Kastelnik

Dzięki wieloletniej praktyce naszych ekspertów oferujemy pełną pomoc, która nie tylko obejmuje usunięcie grzyba ze ściany, ale również pomiar wilgotności i osuszanie budynku, a na koniec dezodoryzację nieprzyjemnego zapachu pleśni.

Usuwanie pleśni ze ściany Bochnia.

Czy zdajesz sobie sprawę, że w domach najczęściej występują grzyby saprobiontyczne, czyli takie, które rozwijają się na resztkach organicznych, takich jak drewno, papier, żywność czy odpady organiczne? Te organizmy mogą powodować pojawienie się pleśni na ścianach, szczególnie w pomieszczeniach o słabej cyrkulacji powietrza i wysokiej wilgotności.

Zainfekowaną powierzchnię należy kilkukrotnie spryskać środkiem grzybobójczym, a pomogą w tym specjalistyczne preparaty pleśniobójcze np. marki Pufas.

Badania mykologiczne ścian – kiedy warto je wykonać?

Co więcej, przed rozpoczęciem usuwania grzyba, dokładnie analizujemy rodzaj grzyba, określamy stopień wilgotności ścian i przeprowadzamy badania mykologiczne. W procesie odgrzybiania mieszkania korzystamy z najnowszych środków grzybobójczych, które po naniesieniu w okolicy mostków termicznych potrafią zapobiec w rozwoju pleśni.

Kastelnik – usuwanie grzyba ze ściany – kontakt 7 dni w tygodniu

Zawsze dokładnie badamy przyczyny pojawienia się grzyba w budynku, aby zapewnić trwałe i skuteczne odgrzybianie ścian, a także usuwanie pleśni z elementów konstrukcyjnych, takich jak więźba dachowa, czy fundamenty. Jeżeli na ścianie pojawia się czarna plama, to znak, iż należy zacząć działać. Przyczyny powstawania wykwitów są różne, ale wilgoć jest najczęstszym powodem, który sprzyja rozwojowi pleśni grzybowej i ich zarodników.

Profesjonalne usuwanie grzyba ze ściany w Bochni

Jeśli potrzebujesz specjalistów, którzy zapewnią kompleksowe usługi odgrzybiania ścian, zwróć uwagę, czy w ich ofercie znajduje się usługa ekspertyzy mykologicznej. Jest to jedno z kluczowych działań w procesie osuszania wilgotnych ścian.

Usunięcie przyczyny powstawania wilgoci w domu jest kluczowe w neutralizacji ponad 92% grzybów pleśniowych. Przed przystąpieniem do tego procesu, warto przeprowadzić pomiar wilgotności ściany — tak radzi Dorota Kastelnik, specjalista od osuszania.

Nasz wykwalifikowany zespół techników zajmie się nie tylko całkowitym usunięciem grzyba, ale również pomoże w identyfikacji przyczyn powstawania zagrzybienia. Dzięki temu będzie można uniknąć nawrotów pleśni i grzybni.

Odgrzybianie domów.

Odgrzybianie domów z dezynfekcją ozonem.

W ofercie naszej firmy, która zajmuje się odgrzybianiem mieszkań, znajdują się m.in.:

 • ręczne czyszczenie ścian, podłóg i posadzek;
 • usuwanie pleśni;
 • odgrzybianie drewna;
 • osuszanie budynków;
 • dokładne badania mikrobiologiczne;
 • dezynfekcja pomieszczeń;
 • neutralizacja nieprzyjemnych zapachów;
 • usuwanie grzyba za pomocą suchej mgły;
 • transport skażonych przedmiotów.

Sprawdzamy, na czym polega usuwanie grzybów pleśniowych ze ścian w województwie małopolskim

Usuwanie grzyba ze ściany to proces składający się z wielu etapów, który rozpoczyna się od oceny sytuacji i badania przyczyn powstawania zagrzybienia. Często, aby określić rodzaj organizmu (grzyba), z którym mamy do czynienia, wykonywane są badania mykologiczne.

Wiele firm w województwie małopolskim oferuje takie badania jako część kompleksowej usługi usuwania grzyba. Warto sprawdzić wszystkie mostki termiczne w okolicy okna, bo są to idealne warunki to rozwoju zarodników grzybów.

Podczas procesu usuwania grzybów pleśniowych i ich zarodników, specjaliści od odgrzybiania ścian z firmy Kastelnik zaczynają od spryskania ściany środkiem grzybobójczym, po czym zmywają go wodą i przeprowadzają ozonowanie pomieszczeń w Bochni.

Czy wiesz, że osuszanie po zalaniu jest zazwyczaj kluczowe, by skutecznie usunąć pleśń ze ściany? Nadmierna wilgoć może sprzyjać rozwojowi grzybów Aspergillus.

Odgrzybianie pomieszczeń w powiecie bocheńskim – zacznij działać

Jeśli potrzebujesz pomocy z zakresu odgrzybiania pomieszczeń w Bochni, skontaktuj się z firmą Kastelnik poprzez formularz kontaktowy lub bezpłatną infolinię tel. +48 735-960-510.

Nasi specjaliści sprawnie przeprowadzą usuwanie grzybów pleśniowych z piwnic, strychów oraz usuną pozostałości po awarii kanalizacji. Dodatkowo, chętnie doradzimy w kwestii zapobiegania nawrotom grzyba w mieszkaniu oraz wykonamy drobne prace remontowe. Nie czekaj, zadzwoń i zacznij działać!

Pomiar wilgoci higrometrem.

Podczas realizacji usługi odgrzybiania konieczne jest wykonanie oceny mykologicznej, która pozwala na dokładną analizę rodzajów grzyba, jaki pojawił się w naszym mieszkaniu lub biurze. Należy pamiętać, że pojawienie się zarodników grzyba w domu jest szczególnie niebezpieczne dla dzieci, osób starszych oraz cierpiących na przewlekłe choroby. Może to negatywnie wpłynąć na układ oddechowy, krwionośny lub naczyniowy.

Jak wygląda skuteczne usuwanie pleśni ze ścian?

Usuwanie pleśni ze ściany jest wieloetapowym procesem. Wśród niezbędnych etapów znajdują się takie usługi jak:

 • Dokładne osuszenie mokrych tynków i posadzek;
 • Badania mikrobiologiczne na zagrzybione ściany;
 • Usunięcie źródła pojawiającej się pleśni;
 • Usunięcie nadmiernej wilgotności;
 • Użycie środka chemicznego do usuwania pleśni;
 • Profesjonalne ozonowanie pomieszczenia w celu dezynfekcji;
 • Pomiar wilgotności ścian.

Sprawna wentylacja – o tym warto pamiętać!

Warto pamiętać o codziennej dbałości o dobrą wentylację pomieszczeń, korzystanie z okapu w kuchni. Niektóre grzyby pleśniowe mogą mieć działanie rakotwórcze. Do najskuteczniejszych domowych sposobów walki z wykwitem grzyba na ścianie zaliczyć można regularne wietrzenie, które pomaga zabezpieczyć dom przed nawracający grzybem i pleśnią.

Pamiętaj! Wilgoć jest jednym z głównych czynników, które przyczyniają się do pojawienia się grzybów na ścianach. W pierwszej kolejności warto osuszyć ścianę.

Dezynfekcja mokrej ściany środkiem na grzyba

Aby całkowicie usunąć grzyby, które pojawiły się na ścianie w pomieszczeniu, konieczne jest zastosowanie skutecznych środków chemicznych, które silnie neutralizują grzyby. Dzięki temu, zarodki grzyba zostaną całkowicie usunięte, co uniemożliwi jego ponowne namnażanie.

Metody neutralizacji grzybów w domu, takie jak użycie sody czy chloru, są mało skuteczne i jedynie maskują problem. Dlatego najlepiej skontaktować się z firmą specjalizującą się w usuwaniu grzybów i pleśni w Bochnii która przeprowadzi odgrzybianie pomieszczeń i zastosuje skuteczne środki chemiczne, takie jak czwartorzędowe związki amoniowe.

Jest to preparat, który skutecznie pomoże w usuwaniu grzybów i pleśni z drewna, ścian i podłóg w całym domu.

Ozonowanie wysokim stężeniem i usuwanie brzydkich zapachów

Podczas procesu odgrzybiania, równie istotne, jak pozbycie się grzyba i pleśni, jest całkowite usunięcie nieprzyjemnych zapachów, które pozostają po grzybie. Skutecznym środkiem biobójczym, który może pomóc w tym procesie, jest silnie stężony ozon.

Gaz ten ma właściwości neutralizujące bakterie, wirusy i grzyby, a jego siła sterylizacji pomieszczeń i przewyższa moc chloru wielokrotnie.

Ozon jest skutecznym środkiem biobójczym, który nie tylko neutralizuje nieprzyjemne zapachy, takie jak odór grzyba czy dymu papierosowego, ale również usuwa je bez pozostawienia szkodliwych substancji wtórnych. Profesjonalne ozonowanie pomieszczeń jest również ekologiczne, ponieważ nie powoduje powstawania toksycznych odpadów, które często są produktem ubocznym środków czyszczących wymagających użycia ścierki lub czyściwa tekstylnego.

Odgrzybianie i osuszanie pomieszczeń Bochnia – zaufaj specjalistom

Decydując się na firmę Kastelnik, stawiasz na doświadczonych techników specjalizujących się w usługach DDD, którzy od ponad 10 lat wykonują najbardziej skomplikowane zadania związane z usuwaniem pleśni i grzybów w domach osób prywatnych. Nasz zespół jest na bieżąco z najnowszymi technikami odgrzybiania piwnic, a to tylko jedna z cech, które wyróżniają naszą firmę na tle konkurencji w woj. małopolskim.

Podczas działań mających na celu eliminację problemów związanego z grzybami na drewnie lub ścianach, kluczowe znaczenie ma dokładne osuszenie pomieszczeń i ich murów. To właśnie wilgoć jest głównym czynnikiem sprzyjającym rozwojowi grzybów. Dzięki wysokiej jakości usługom osuszania możliwe jest całkowite wyeliminowanie powracającej pleśni.

Kastelnik – osuszanie budynków – potwierdzone certyfikatem IICRC
Dorota Kastelnik - osuszanie nieruchomości certyfikat IICRC.

Dorota Kastelnik to ekspert od osuszania nieruchomości, który legitymuje się certyfikatem IICRC, co potwierdza jej wieloletnią wiedzę w dziedzinie usuwania wilgoci.

Usługa odgrzybiania pomieszczeń po zalaniu dostępna jest w miastach województwa małopolskiego:

 • Bochnia
 • Brzesko
 • Chrzanów
 • Dąbrowa Tarnowska
 • Kraków
 • Krzeszowice
 • Libiąż
 • Limanowa
 • Miechów
 • Myślenice
 • Niepołomice

Najczęściej zadawane pytania w Bochni

Specjaliści z firmy sprzątającej Kastelnik oferują skuteczne usuwanie pleśni i grzyba na terenie całego kraju, nie tylko w Małopolsce. Usługi odgrzybiania są wykonywane przez doświadczonych specjalistów z wykorzystaniem bezpiecznych środków grzybobójczych.

Odgrzybianie Bochnia.

Od ponad 10 lat działamy w powiecie bocheńskim, zapewniając kompleksowe usuwanie grzyba, pleśni i stęchlizny. Pamiętaj, brak przewiewu i niesprawna wentylacja to pierwszy krok, by na ścianie pojawiły się wykwity niechcianych organizmów.

Co zrobić z mokrą ścianą?

Jeśli na ścianach pojawi się wilgoć w wyniku zalania lub nieszczelności kanalizacji, konieczne będzie usunięcie przyczyny powstania wilgoci. W przypadku nieszczelności rur kanalizacyjnych należy podjąć się naprawienia wycieku oraz sprawdzenia izolacji fundamentów. W przypadku dużych ilości wody w ścianach można skorzystać z osuszaczy kondensacyjnych lub zastosować metodę podciśnieniowego suszenia mokrych tynków.

Jak zapobiegać pojawianiu się grzyba na ścianach?

Regularna kontrola wentylacji w domu, częste wietrzenie pomieszczeń oraz ich ogrzewanie to najprostsze i najtańsze sposoby prewencji, przed pojawieniem się grzyba na ścianach. Wystarczy kilka minut dziennie, aby otworzyć okna i zapewnić dopływ świeżego powietrza. Warto również regularnie sprawdzać stan izolacji pionowej budynku oraz naprawiać przecieki i dziury na elewacji.

Jak przeprowadzić tanie odgrzybianie?

Aby oczyścić mieszkanie z grzybów pleśniowych, można użyć specjalnych preparatów grzybobójczych oraz zabezpieczyć konstrukcję farbą antygrzybiczną. Przed rozpoczęciem procesu odgrzybiania ważne jest jednak wykonanie badania laboratoryjnego, które pozwoli określić rodzaj grzyba, z którym mamy do czynienia.

Formularz kontaktowy

Zadzwoń do nas pod numer +48 735-960-510 lub wyślij wiadomość na adres biuro@kastelnik.pl lub za pomocą formularza kontaktowego. Skontaktujemy się z Tobą do 24h.

  Samanta Sznajder sekretariat Kastelnik
  Płatności akceptuje First Data Polcard

  Płatności akceptuje First Data Polcard. Za nasze usługi możesz zapłacić kartą kredytową.

  Nasi klienci

  Dołącz do grona naszych zadowolonych Klientów!

  Pomóż nam dalej się rozwijać w dobrym kierunku!

  Aktualna ocena

  5,0
  Rated 5 out of 5
  5 out of 5 stars (based on 1 review)
  Excellent100%
  Very good0%
  Average0%
  Poor0%
  Terrible0%