Odgrzybianie ścian Bieruń

Dowiedz się więcej +48 735 960 510

Odgrzybianie ściany w Bieruniu. Jak wygląda grzyb na ścianie w domu?

Widzisz różnokolorowe plamy na ścianach? To może być oznaka, że w Twoim domu rozwija się grzyb. Samodzielna walka z nim jest niełatwa, dlatego najlepiej zdecydować się na odgrzybianie ścian Bieruń, woj. śląskie oferowane przez specjalistyczną firmę sprzątającą Kastelnik.

Kastelnik – odgrzybianie ścian – usługi całodobowe 24/7

Profesjonalne odgrzybianie mieszkania warto zlecić, jeśli zauważyłeś któreś z takich objawów jak:

 • Wykwity na ścianach – grzyb na ścianie może przybrać różne kolory i kształty, np. białe, czarne, zielone lub czerwone plamy, naloty, a nawet grudki;
 • Nieprzyjemny zapach w mieszkaniu – pojawienie się grzyba na ścianie zwykle wiąże się z zapachem stęchlizny, który wypełnia całe mieszkanie;
 • Nadmierna wilgoć – grzyb na ścianie często pojawia się w miejscach, gdzie jest wilgoć, np. w łazience, kuchni, piwnicy lub w okolicach rur wodnych, lub kondensacji. Występuje także na ścianach w pomieszczeniach o podwyższonej wilgotności powietrza , czyli wyższej niż 60%.
Odgrzybianie ściany w Bieruniu.

Odgrzybianie ściany w Bieruniu, ul. Macieja.

Skuteczne usuwanie grzyba i pleśni na ścianach

Przedsiębiorstwo Kastelnik oferuje skuteczne usuwanie grzyba ze ścian, przy użyciu specjalnych środków grzybobójczych. Należy jednak pamiętać, że niektóre z tych środków mogą być szkodliwe dla zdrowia, dlatego są one przeznaczone do użytku profesjonalnego i stosowane przez naszych techników zgodnie z kartą charakterystyki producenta.

Usuwanie pleśni ze ściany Bieruń.

Zabieg odgrzybiania ścian polega na realizacji prac:

 • Pobranie próbki do badania mykologicznego;
 • Osuszanie mokrych ścian z nadmiaru wilgoci;
 • Chemiczne odgrzybianie ściany przy użyciu preparatów grzybobójczych z chlorem i nadtlenkiem wodoru;
 • Ozonowanie pomieszczeń na brzydki zapach stęchlizny i zarodniki grzybów pleśniowych;
 • Wywóz zagrzybionych przedmiotów do utylizacji;\
 • Drobne usługi remontowo-budowlane;
 • Impregnacja przeciwgrzybiczna mieszkania.

Oferta firmy Kastelnik na usuwanie pleśni ze ściany w powiecie bieruńsko-lędzińskim

Nasza załoga techników oferuje profesjonalne usuwanie pleśni z mokrych ścian w pomieszczeniach, łazienkach czy piwnicach. Grzyb może pojawić się wszędzie, gdzie panuje nadmierna wilgoć i zbyt wysoka temperatura. Wówczas nie warto czekać, aż grzyb zacznie się rozwijać w głąb murów budynku, powodując powolne wyniszczanie jego konstrukcji.

Zalane pomieszczenie po awarii szamba.

Zalane pomieszczenie szambem należy jak najszybciej wyczyścić.

Telefon do firmy Kastelnik 735-960-510 w alarmowych sytuacjach dostępy jest przez całą dobę dla mieszkańców Bierunia. Oferta sprawdzonego fachowca, który przeprowadzi skuteczne usunięcie pleśni to gwarancja wyeliminowania mykotoksyn z Twojego domu. Nasza oferta na odgrzybianie domu obejmuje całe województwo śląskie.

Dezynfekcja pomieszczeń i usuwanie grzybów pleśniowych

Czy wiesz, że grzyb na ścianie jest rakotwórczy? Zarówno grzyby domowe, jak i grzyby pleśniowe wytwarzają szkodliwe toksyny, które mogą niszczyć płuca, oraz wywoływać wiele uciążliwych dolegliwości, takich jak astma czy problemy skórne. Niektórym osobom wydaje się, że szkodliwość grzyba domowego na zdrowie człowieka to tylko mit, ale pleśń na ścianie zdecydowanie negatywnie wpływa na zdrowie człowieka i wykazuje działanie rakotwórcze.

Zazwyczaj początkowo pojawiają się reakcje alergiczne w postaci wysypki, a następnie mykotoksyny atakują również drogi oddechowe, powodując kaszel i duszności. Mieszkańcy zagrzybionego mieszkania mogą czuć nieuzasadnione zmęczenie i ospałość.

Z czasem skutki mieszkania pod jednym dachem z grzybem mogą być dużo gorsze i wpływać m.in. na rozwój nowotworów.

W takiej sytuacji najlepiej zadzwonić po specjalistę, który zajmie się dokładnym usunięciem grzyba ze ścian. Stosujemy kilka technik dezynfekcji, by wykonać skuteczne i w pełni bezpieczne odgrzybianie mieszkań w mieście Bieruń.

Jaki preparat grzybobójczy usunie grzyby z mieszkania?

Pierwszym skutecznym sposobem na usunięcie grzyba i pleśni ze ściany jest zastosowanie specjalistycznego preparatu grzybobójczego. To silne środki, które należy umiejętnie aplikować, by nie zaszkodzić domownikom i nie zniszczyć powierzchni ścian.

Kastelnik – usuwanie pleśni ze ściany – kontakt 7 dni w tygodniu

Chemiczne usuwanie grzyba z sufitów to zazwyczaj pierwszy etap eliminacji zagrzybienia. Technicy po ustaleniu lokalizacji wykwitów i zarodników grzyba, aplikują środek grzybobójczy na te obszary. Pozostawiają na określony przez producenta czas, a następnie w zależności od określonego preparatu, usuwają go i przechodzą do kolejnego etapu dezynfekcji.

Ozonowanie pomieszczeń i usuwanie grzyba

Masz problem z brzydkim smrodem stęchlizny w Twoim domu? Wykonując odgrzybianie pomieszczeń, sięgamy po ozonowanie pomieszczeń, które nie tylko zabija grzyby pleśniowe i ich zarodniki, ale trwale eliminuje grzybową woń z mieszkania.

Pomiar wilgoci tynku.

Wykonując usuwanie grzyba z pomieszczeń, należy sięgnąć po przemysłowy generator ozonu, który wytworzy odpowiednią dawkę ozonu, by wyeliminować grzybnię. W przypadku pleśni na ścianie, stężenie ozonu potrzebne do skutecznego zabicia zależy od rodzaju grzyba, jego odporności na środki dezynfekcyjne, czasu ekspozycji i innych czynników.

Osuszanie budynków jako sposób na usuwanie przyczyny wilgoci

Nasza załoga techników dobrze wie, że niemożliwe jest całkowite wyeliminowanie grzybów z mieszkań bez wcześniejszego usunięcia przyczyny tego problemu. To właśnie w momencie pojawienia się nadmiernego zawilgocenia powietrza i niewłaściwej wentylacji pomieszczeń dochodzi do rozwoju wielobarwnych wykwitów przy suficie.

Kastelnik – osuszanie budynków – potwierdzone certyfikatem IICRC

W walce z wilgocią doskonale sprawdza się nasza specjalistyczna usługa tj. osuszanie ścian przy pomocy osuszaczy kondensacyjnych i absorpcyjnych. Po dokładnym osuszeniu fundamentów przechodzimy do dezynfekcji zagrzybionych pomieszczeń.

Dorota Kastelnik - osuszanie budynku certyfikat IICRC.

Dorota Kastelnik posiada certyfikat na osuszanie budynku IICRC.

Usługa odgrzybiania pomieszczeń po zalaniu dostępna jest w miastach woj. śląskiego:

Baza wiedzy dla mieszkańców miasta Bieruń (FAQ)

Rozważasz, czy domowe sposoby są skuteczne na grzyba na ścianie? Mogą pomóc tylko w przypadku niewielkich wykwitów w początkowej fazie rozwoju. Jednak kiedy na ścianach i sufitach widoczne są czarne i brązowe plamy, które składają się w większe skupiska, sytuacja zaczyna się komplikować.

Odgrzybianie Bieruń.

Wtedy skuteczne okazuje się odgrzybianie ścian w Bieruniu świadczone przez ekipę specjalizującą się w usuwaniu wilgoci, grzybów i pleśni. Sprawdź najczęściej zadawane pytania przez mieszkańców.

Czym usunąć pleśń ze ściany?

Całkowite usunięcie grzybów pleśniowych ze ścian jest możliwe tylko dzięki zastosowaniu specjalnych preparatów grzybobójczych. To silne środki, które zabijają grzyb i jego zarodniki. Uzupełniająco wykonuje się również ozonowanie mieszkania, które sprawdza się jako metoda walki z zagrzybieniem w mieszkaniu.

Ile trwa odgrzybianie ścian w domu?

Czas trwania odgrzybiania mieszkania uzależniony jest od kilku czynników. Przede wszystkim to wielkość mieszkania i obszaru, w jakim występuje grzyb, ma wpływ na długość zabiegu usuwania pleśni. W niektórych przypadkach odgrzybianie pomieszczenia może zająć kilka godzin, a w innych cały dzień – warto więc zamówić konsultację u specjalisty.

Formularz kontaktowy

Zadzwoń do nas pod numer +48 735-960-510 lub wyślij wiadomość na adres biuro@kastelnik.pl lub za pomocą formularza kontaktowego. Skontaktujemy się z Tobą do 24h.

  Samanta Sznajder sekretariat Kastelnik
  Płatności akceptuje First Data Polcard

  Płatności akceptuje First Data Polcard. Za nasze usługi możesz zapłacić kartą kredytową.

  Nasi klienci

  Dołącz do grona naszych zadowolonych Klientów!

  Pomóż nam dalej się rozwijać w dobrym kierunku!

  Aktualna ocena

  5,0
  Rated 5,0 out of 5
  5,0 out of 5 stars (based on 1 review)
  Excellent100%
  Very good0%
  Average0%
  Poor0%
  Terrible0%