Odgrzybianie ścian Bielsko-Biała

Dowiedz się więcej +48 735 960 510

Odgrzybianie ściany w Bielsku-Białej. Ile kosztują usługi w kategorii usuwanie grzybów pleśniowych?

Często awaria kanalizacji to pierwszy krok, który ujawniania skalę większego problemu, z którym mierzy się osoba poszkodowana. Sprzątanie po zalaniu to usługa, która musi być wykonana do kilku godzin po zatamowaniu przecieku i zebraniu fekaliów z podłogi, ale technicy często na miejscu diagnozują inne problemy:

 • Grzyby i pleśnie;
 • Wilgotne mury w budynku;
 • Wadliwą izolację fundamentów.

Poprawne rozpoznanie zagrożeń, często skutkuje zamówieniem usług tj. odgrzybianie ścian Bielsko-Biała, woj. śląskie oraz przeprowadzeniem profesjonalnego osuszanie mokrych murów i zniszczonych przez wodę fundamentów. Cena usługi odgrzybiania mieszkania zaczyna się od 800 zł, ale ostateczny koszt podawany jest po wizji lokalnej na miejscu zdarzenia.

Kastelnik – usuwanie pleśni ze ściany – usługi całodobowe 24/7

By całkowicie oszacować koszty usługi tj. odgrzybianie ścian Bielsko-Biała, woj. śląskie konieczna jest indywidualna wycena działań. Jednak szacunkowe widełki cenowe rozpoczynają się od 800 zł – 1000 zł netto za przestrzeń wielkości do 15m2.

Usuwanie grzyba ze ściany Bielsko-Biała

Usuwanie grzyba ze ściany Bielsko-Biała, ul. 11-go Listopada.

Sprawdzamy rodzaje grzybów, jakie można spotkać w domu

Jest mnóstwo grzybów, które mogą rozwijać się w domu, ale również na materiałach budowlanych. Najczęściej spotkanym grzybem w mieszkaniach jest grzyb domowy właściwy, czyli stroczek domowy, a także podstawczaki czy gnilica mózgowata (ta szczególnie często pojawia się w piwnicach).

Pojawienie się grzyba w przestrzeni domowej ma ogromny wpływ na zdrowie mieszkańców. Grzyb ma ogromny wpływ na organizm człowieka i może powodować szereg chorób, w tym m.in. problemy skórne, choroby układu oddechowego, astma. Może również być przyczyną pogorszenie się nastroju, brak koncentracji, wzmagać wymioty, migreny, a także wpływać na układ krążenia.

Pojawienie się na ścianie czy suficie plamy grzyba nie należy ignorować. Najlepiej niezwłocznie zamówić firmę, która zajmie się kompleksowym odgrzybianiem ścian oraz usuwaniem pleśni z mokrej ściany.

odgrzybianie pomieszczeń Bielsko-Biała

Usuwanie grzyba ze ścian woj. śląskie – zaufaj specjalistom

Poszukując skutecznej metody usuwania grzyba z mieszkania lub pozbywania się pleśni ze ścian, warto zwrócić uwagę na usługi firm DDD. Specjalizują się one w sprzątanie mieszkań po zalaniach, proponują pełen serwis dezynfekcji po wylaniu kanalizacji w łazience, a także całkowicie usuwają pleśń ze ścian. Wśród sposobów na odgrzybianie znajdują się metody chemiczne oraz fizyczne.

Kastelnik – odgrzybianie pomieszczeń – kontakt 7 dni w tygodniu

W zależności od potrzeb, fachowcy zaproponują najbardziej skuteczne metody usuwania pleśni ze ściany oraz pozbycia się zapachu stęchlizny.

Usuwanie grzyba można wykonać przy pomocy:

 • zaaplikowania środków grzybobójczych;
 • oprysków pomieszczeń;
 • zagazowania mieszkania;
 • proszkowania;
 • ozonowania pomieszczeń;
 • zamgławiania przy pomocy mgły wodorowej lub UVL;
 • skuwania tynków.
Ozonowanie mieszkania woj. śląskie

Każde pomieszczenie musi być odpowiednio przygotowane do ozonowania.

Ozonowanie mieszkania sposobem, by nie wychodził grzyb na ścianie?

Ozonowanie mieszkania, to jedna z najlepszych metod na uśnięcie grzyba czy pleśni. Ozon to gaz, który ma silne właściwości neutralizujące i jest w stanie dotrzeć do każdego zakamarka mieszkania czy piwnicy. Radzi sonie również z zarazkami, które “fruwają” w powietrzu.

Ozonowanie, to nic innego jak rozpylanie silnie stężonego ozonu, który powstał w generatorach. Jest on podawany przez techników ubranych w zabezpieczające kombinezony ochronne. Ozon błyskawicznie dezynfekuje pomieszczenia czy przedmioty, a podczas reakcji chemicznej nie dochodzi do powstawania niebezpiecznych substancji wtórnych. Dzięki temu odgrzybianie mieszkań jest nie tylko efektywne, ale i ekologiczne.

Mieszko Kastelnik, specjalista ds. odgrzybiania, ostrzega, że mikotoksyny są produktem metabolizmu grzybów pleśniowych i mogą być niebezpieczne dla zdrowia ludzi i zwierząt. Spośród mikotoksyn, najbardziej niebezpieczne są aflatoksyny oraz ochratoksyna A.

Ozon świetnie radzi sobie z nieprzyjemnymi zapachami, nie tylko je maskuje, ale i całkowicie usuwa. Bez trudu pozbędziemy się odoru grzyba, przykrych zapachów po wylaniu kanalizacji, a także smrodu dymu papierosowego czy zapachu zwierząt.

Odgrzybianie przy pomocy ozonu jest całkowicie bezpieczne, przez co używane powszechnie w przedszkolach czy szkołach, miejscach pożytku publicznego, a także w szpitalach.

Osuszanie mokrych ścian

Osuszanie mokrych ścian jest procesem usuwania wilgoci, który wspiera odgrzybianie.

Kiedy warto wykonać osuszanie budynków?

Jeśli jesteś ofiarą zalania mieszkania lub garażu albo mierzysz się z ciągle nawracającym grzybem na ścianie, musisz rozważyć gruntowne osuszanie ścian, murów czy posadzek. Wilgoć, to najlepszy przyjaciel grzyba. Organizmy te doskonale rozwijają się w wilgotnych, źle wietrzonych pomieszczeniach. Jeśli nie zadbamy o dokładne osuszenie ściany, wówczas możemy być pewni, że grzyb powróci lub dojdzie do jego namnażania.

Odgrzybianie mieszkania, to wieloetapowy proces, w który niezbędnym krokiem jest nie tylko użycie silnych środków biobójczych czy dezynfekcja. Koniecznym krokiem jest również usunięcie wilgoci poprzez przemysłowe osuszacze. Wśród skutecznych metod osuszania znajdują się m.in. osuszanie kondensacyjne, podposadzkowe czy absorpcyjne.

Kastelnik – osuszanie zalanych ścian – certyfikat IICRC

Stawiając na wykwalifikowaną kadrę, masz pewność, że usuwanie grzyba będzie wykonane z należytą starannością i zgodnie z nowoczesnymi wytycznymi. Dorota Kastelnik jest szefową działu osuszania, która legitymuje się certyfikatem IICRC w zakresie suszenia mokrych ścian i zalanych tynków.

Bielsko-Biała, odgrzybianie pomieszczeń z certyfikatem

W Bielsku-Białej odgrzybianie pomieszczeń realizuje Dorota Kastelnik (technik z certyfikatem IICRC).

Odgrzybianie Bielsko-Biała

Poszukujesz firmy, która szybko usunie grzyba z piwnicy? A może zmagasz się z problemem wciąż powracającej pleśni na ścianie? Wybierz usługi firmy Kastelnik – od ponad dekady profesjonalnie usuwamy skutki problemów z wilgocią. Plamy grzyba na ścianie, wykwity grzybni na suficie czy męczący zapach stęchlizny, to częste problemy po zalaniu mieszkania czy awarii kanalizacji.

Firma sprzątająca oferuje usługi niezbędne do odgrzybiania, takie jak np. ozonowanie mieszkania, czyszczenie pomieszczeń z pleśni, pomiary wilgotności czy przemysłowe osuszanie murów i tynków. Wykwalifikowana kadra techników DDD przyjmuje zlecenia na bezpłatnej infolinii. Każde zapytanie klienta jest realizowane indywidualnie i najszybciej, jak tylko możliwe.

Fachowcy sprawnie usuwają nieprzyjemny zapach grzyba, a także gruntownie dezynfekują pomieszczenia. Dla zespołu  Kastelnik ważna jest również ekologia i bezpieczeństwo. Działamy szybko oraz efektywnie, by całkowicie usunąć bakterie, wirusy i grzyby z domu, czyli wszystkie niebezpieczne organizmy.

Usługa odgrzybiania pomieszczeń po zalaniu dostępna jest w miastach woj. śląskiego:

FAQ - najczęściej zadawane pytania

Czyszczenie mieszkania z grzyba czy pleśni może wydawać się pozornie proste. Jednak jeśli zależy nam, by dom lub piwnica zostały całkowicie zdezynfekowane, konieczna jest pomoc profesjonalnej ekipy sprzątającej. Firma z dziedziny DDD jest w stanie szybko pozbyć się wilgoci i całkowicie usunąć grzyba w łazience.

szybka pomoc FAQ

Jak wygląda usuwanie pleśni z sufitu w zalanym domu?

Usuwanie pleśni z sufitu po zalaniu, to zadanie dla specjalistów. Używając silnych środków biobójczych docierają do wykwitów pleśni czy grzyba nawet w najdalszych zakamarkach piwnicy. By pozbyć się całkowicie pleśni należy przeprowadzić również dezynfekcję, np. przy pomocy silnie stężonego ozonu lub mgły wodorowej.

Czym różni się pleśń od grzybów?

Choć pleśń i grzyb bardzo często wydają się być tym samym, to jednak różnią się znacznie. Już na pierwszy rzut oka widać różnicę. Pleśń, to drobne ciemne kropeczki pojawiające się na przedmiotach czy ścianach. Grzyb natomiast przybiera znacznie większe formy, często ciemnozielone czy brązowe. Dodatkowo grzyb jako organizm na właściwości przenikające, przez co może osadzić się wgłębi murów, posadzek czy ścian. Dlatego tak konieczne jest solidne usunięcie grzyba ze ściany.

Do czego służy higrometr?

Higrometrem, który czasem zwany jest również wilgotnościomierzem, to urządzenie mierzące wilgotność powietrza w danym pomieszczeniu. Wskazuje ono stopień zawilgocenia, co ułatwia zaplanowanie prac odgrzybiania i osuszania mieszkania. Wilgotność powietrza w domu powinna wynosić między 40% a 60%. Zarówno zbyt niska, jak i za wysoka wilgotność powietrza może prowadzić do różnych problemów zdrowotnych. Warto mieć w domu nawet proste urządzenie, które wskazuje zawilgotnienie mieszkania.

Formularz kontaktowy

Zadzwoń do nas pod numer +48 735-960-510 lub wyślij wiadomość na adres biuro@kastelnik.pl lub za pomocą formularza kontaktowego. Skontaktujemy się z Tobą do 24h.

  Samanta Sznajder sekretariat Kastelnik
  Płatności akceptuje First Data Polcard

  Płatności akceptuje First Data Polcard. Za nasze usługi możesz zapłacić kartą kredytową.

  Nasi klienci

  Dołącz do grona naszych zadowolonych Klientów!

  Pomóż nam dalej się rozwijać w dobrym kierunku!

  Aktualna ocena

  5,0
  Rated 5,0 out of 5
  5,0 out of 5 stars (based on 1 review)
  Excellent100%
  Very good0%
  Average0%
  Poor0%
  Terrible0%