Odgrzybianie ścian Bełchatów

Dowiedz się więcej +48 735 960 510

Odgrzybianie ściany w Bełchatowie. Na czym dokładanie polega usuwanie pleśni ze ścian?

Niewłaściwa wentylacja, wilgoć, zbyt szczelne okna lub częste kąpiele to tylko niektóre powody powstawania pleśni w mieszkaniu.

Kastelnik – odgrzybianie budynków – usługi całodobowe 24/7

Jeśli w Twoim domu pojawią się brzydkie, brązowe plamy, a zapach będzie przypominał woń stęchlizny, to oznacza to, że niezbędne będzie sięgnięcie po środki grzybobójcze i zamówienie usługi tj. odgrzybianie ścian Bełchatów, woj. łódzkie.

Zdrowie człowieka to priorytet dla firmy sprzątającej Kastelnik, dlatego technicy służą pomocą i sprawią, że dezynfekcja pomieszczeń przebiegnie sprawnie.

Odgrzybianie mieszkania ul. Pabianicka, Bełchatów.

Odgrzybianie mieszkania w Bełchatowie przy ul. Pabianickiej. Tel. 735-960-510.

Odgrzybianie mieszkań Bełchatów. Jak skuteczne usunąć grzyba?

Czujesz, że zapach w domu stał się nieprzyjemny? Konieczne będzie odgrzybianie pomieszczeń w Bełchatowie. Sposobów na usunięcie grzyba jest kilka, ale najskuteczniejsze będzie sięgnięcie po sprawdzone środki grzybobójcze, które zostały odpowiednio dopasowane do grzyba. Same preparaty grzybobójcze nie zlikwidują całkowicie problemu. Usuwanie pleśni ze ścian to również ozonowanie pomieszczeń, osuszanie budynku oraz walka z nadmiarem wilgoci.

Usuwanie pleśni ze ścian Bełchatów.

Zagrzybione ściany wymagają szybkiego działania, a dokładnie przeprowadzenia czynności, takich jak:

 • Ekspertyzy mykologicznej, aby poznać gatunek pleśni lub grzyba,
 • wybór odpowiednich środków grzybobójczych,
 • Nałożenie preparatów na wykwity,
 • Ozonowanie pomieszczeń, zagławianie ULV lub suchą mgłą,
 • Usunięcie, a następnie zutylizowanie zagrzybionych mebli i innych przedmiotów,
 • Znalezienie przyczyny wilgoci w domu.

Warto wiedzieć, że nie wszystkie pleśnie są widoczne gołym okiem. Dlatego warto skorzystać z usług ekspertów firmy Kastelnik, którzy posiadają odpowiednie narzędzia i wiedzę, aby wykryć i usunąć ukryte zagrożenia – Samanta Sznajder, specjalista z działu obsługi klienta.

Na czym polega usuwanie pleśni z powierzchni ściany?

Dla wielu osób trujący grzyb, a pleśń na ścianie jest tym samym. W praktyce są to dwa zupełnie inne problemy dlatego, zanim przystąpi się do działania, należy określić, czy konieczne będzie usunięcie grzyba, czy pleśni. W przypadku pleśni pomogą środki dostępne w sklepach budowlanych, które zawierają m.in. czwartorzędowe związki amoniowe i związki benzylo-C12-16-alkilodimetylowe. Są one silnie biobójcze, dlatego przed ich użyciem, zapoznaj się dokładnie z instrukcją i zaleceniami producenta.

Kastelnik – usuwanie pleśni ze ściany – Mucom, Aspergillus

Przed zleceniem usuwania pleśni ze ścian możesz zahamować rozwój pleśni – najlepiej zrobić to poprzez nałożenie wody wymieszanej z octem na wykwity znajdujące się na powierzchni. Taki sposób sprawi, że grzyby pleśniowe przestaną się rozwijać, a technicy przysłani przez specjalistyczną firmę będą mieli mniej pracy.

Odgrzybianie ścian przez firmę Kastelnik

Specjalistyczne preparaty nie usuną nadmiernej wilgotności powietrza w Twoim domu. Nie sprawią one również, że usuwanie grzyba ze ściany nie będzie konieczne w przyszłości, dlatego warto wezwać profesjonalną firmę oferującą odgrzybianie ścian, która przeprowadzi również ozonowanie pomieszczeń oraz osuszanie budynków, jeśli pojawi się taka konieczność. Firma Kastelnik zna przyczyny powstawania wykwitów oraz wie, w jaki sposób z nimi walczyć.

Usuń przyczynę powstania pleśni – zidentyfikuj źródło wilgoci

Technicy zadbają przede wszystkim, aby skutecznie zlikwidować wilgoć, ponieważ to ona jest przyczyną powstawania grzybów i pleśni. Przeprowadzone zostanie osuszanie ścian, a jeśli w Twoim domu pojawiła się woda to osuszanie po zalaniu i ozonowanie po zalaniu. Warto jednak mieć na uwadze, że samo osuszanie ścian nie jest wystarczające – należy wykryć przyczyny wilgoci.

Urządzenie do ozonowania.

Urządzenie do ozonowania marki Blue Planet – DS-32R.

Ozonowanie mieszkania w powiecie bełchatowskim

Grzyb na ścianie generuje wyjątkowo nieprzyjemny zapach, a przy tym wydziela mykotoksyny, które skutecznie niszczą Twoje zdrowie. Jest jednak sposób, by nieruchomość pachniała naturalnie, a przestrzeń stała się bezpieczna – ozonowanie pomieszczeń. Ozon działa bakteriobójczo, a przy tym wnika w tkaniny, różne przedmioty, dzięki czemu zabija nieprzyjemną woń nawet z trudno dostępnych miejsc. Po ozonowaniu mieszkania zapach przypomina naturalną woń występującą po burzy.

Kastelnik – dezynfekcja pomieszczeń – potwierdzona certyfikatem

Ozonowanie po zalaniu lub będące częścią dezynfekcji pomieszczeń, w których pojawił się grzyb, nie jest niebezpieczne dla domowników, którzy będą przebywać w danej nieruchomości. Ozon występuje naturalne w przyrodzie, dlatego jeśli jego stosowanie poparte jest wiedzą i doświadczeniem, tak jak w przypadku firmy Kastelnik, to cały proces będzie bezpieczny i przyniesie pożądane efekty.

Zamgławianie suchą mgłą – zaufaj specjalistom

Ozonowanie pomieszczeń może zostać zastąpione przez zagławianie suchą mgłą, czyli proces odbywający się z wykorzystaniem nadtlenku wodoru (H2O2). Zamgławianie suchą mgłą również ma właściwości bakteriobójcze. Mgła skutecznie przedostaje się do trudno dostępnych miejsc, dzięki czemu dom staje się bezpiecznym miejscem – wolnym od mykotoksyn. Zainfekowaną powierzchnię wystarczy potraktować suchą mgłą, która ma od 0,5 do 50 mikronów. Ciężko wyobrazić sobie usuwanie pleśni bez użycia generatorów termicznych.

Popularny artykuł na blogu: Na czym polega dezynfekcja pomieszczeń przez zamgławianie?

Osuszanie budynków Bełchatów

Dorota Kastelnik oferuje na terenie Bełchatowa osuszanie i odgrzybianie budynków z certyfikatem IICRC.

Oferujemy usługi odgrzybiania pomieszczeń w miastach woj. łódzkiego

 • Bełchatów
 • Kutno
 • Łowicz
 • Łódź
 • Piotrków Trybunalski
 • Pabianice
 • Radomsko
 • Sieradz
 • Skierniewice
 • Tomaszów Mazowiecki
 • Zgierz
 • Zduńska Wola

Baza wiedzy dla mieszkańców Bełchatowa (FAQ)

Skuteczne usuwanie pleśni i zarodników grzyba ze ściany wymaga nie tylko odpowiedniego sprzętu, ale również wiedzy – aby ją zdobyć, warto zapoznać się z naszą bazą wiedzy dla mieszkańców Bełchatowa. Nasi specjaliści chętnie doradzą, aby osuszanie budynków, ozonowanie pomieszczeń czy znalezienie przyczyn powstawania pleśni stało się zrozumiałe.

FAQ, odgrzybianie Bełchatów

 

Ile godzin zajmuje odgrzybianie ściany?

To, ile dokładnie zajmie usuwanie pleśni z powierzchni ściany zależy przede wszystkim od potrzeb lokatora oraz wielkości nieruchomości, w której przeprowadzone zostanie ozonowanie pomieszczeń. Technicy określają czas pracy podczas oględzin, dzięki czemu przed przeprowadzeniem ozonowania, właściciel nieruchomości dokładnie wie, ile zajmie dezynfekcja.

Czy odgrzybianie ścian domowymi sposobami jest skuteczne?

Domowe sposoby, takie jak oczyszczanie ścian przy pomocy roztworu wody z octem skutecznie zatrzymują rozprzestrzenianie się grzyba, jednak aby usunąć pleśń ze ściany, konieczne jest odgrzybianie pomieszczeń przy pomocy substancji grzybobójczych oraz czynności, takich jak ozonowanie czy osuszanie budynków.

Formularz kontaktowy

Zadzwoń do nas pod numer +48 735-960-510 lub wyślij wiadomość na adres biuro@kastelnik.pl lub za pomocą formularza kontaktowego. Skontaktujemy się z Tobą do 24h.

  Samanta Sznajder sekretariat Kastelnik
  Płatności akceptuje First Data Polcard

  Płatności akceptuje First Data Polcard. Za nasze usługi możesz zapłacić kartą kredytową.

  Nasi klienci

  Dołącz do grona naszych zadowolonych Klientów!

  Pomóż nam dalej się rozwijać w dobrym kierunku!

  Aktualna ocena

  5,0
  Rated 5,0 out of 5
  5,0 out of 5 stars (based on 1 review)
  Excellent100%
  Very good0%
  Average0%
  Poor0%
  Terrible0%