Odgrzybianie ścian Andrychów

Dowiedz się więcej +48 735 960 510

Odgrzybianie ściany w Andrychowie. Jak skutecznie usunąć grzyba ze ścian?

Jest wiele powodów pojawienia się trującego grzyba w domu. I choć uważa się, że zarodniki grzybów oraz pleśni atakują tylko stare konstrukcje, to w praktyce usuwanie pleśni ze ściany może być konieczne w każdej nieruchomości i to niezależnie od tego, kiedy została ona wybudowana.

Kastelnik – odgrzybianie wilgotnych ścian – usługi 24/7

Jeśli, więc w Twoim domu pojawił się stanowiący zagrożenie dla życia problem w postaci grzybów na ścianie, to konieczne sprawdź, jak wygląda izolacja pozioma, i zamów odgrzybianie ścian Andrychów, woj. małopolskie. Zrozumiałe jest to, że nie wiesz, jak samodzielnie usunąć pleśń ze ściany i pozbyć się grzyba na stałe.

Odgrzybianie ściany w Andrychowie, ul. Starowiejska.

Odgrzybianie pomieszczenia w Andrychowie, ul. Starowiejska.

Nie szukaj poradników krok po kroku tylko skontaktuj się ze specjalistyczną firmą Kastelnik, która ma wielu zadowolonych klientów na terenie Małopolski. Technicy w kilka godzin sprawią, że nieprzyjemny zapach grzyba zniknie, a Twoje mieszkanie lub miejsce pracy bezpieczne będzie dla Ciebie i innych osób w nim przebywających. Zobacz, jak w praktyce wygląda usuwanie pleśni ze ścian.

Odgrzybianie ściany w Andrychowie. Czy ozon zabija grzyby pleśniowe, które pojawiły się w łazience?

Masz problem z podstawczakami? Usuwanie grzyba na własną rękę nie zawsze ma sens. Dlaczego? Nie każdy ma dostęp do profesjonalnych środków grzybobójczych i jest zaznajomiony z technikami dekontaminacji szkodliwych mikroorganizmów.

Usuwanie pleśni ze ściany Andrychów.

Odgrzybianie ściany w Andrychowie, jedna z usług, na których nie ma co oszczędzać. Szczególnie że usuwanie grzyba ze ściany wymaga również przeprowadzenie niezwykle ważnej czynności przy użyciu ozonu.

Ozonowanie pomieszczeń – bo o tym tutaj mowa to nic innego, jak sposób na dezynfekcję i skuteczne usunięcie pleśni w domu. Na każde pytanie, czy warto przeprowadzać odkażanie domów tą techniką, odpowiadamy – zdecydowanie warto!

Domowy środek na pleśń nie zagwarantuje tak dużego sukcesu, jak zrobią to sprawdzone sposoby stosowane przez firmę Kastelnik oferującą odgrzybianie mieszkania. Ozon skutecznie usuwa grzyby pleśniowe i sprawi, że dom będzie znów estetyczny. Miej na uwadze, że generatory dostępne w internecie do użytku domowego nie mają tak dużej mocy, jak te przemysłowe używane przez techników.

Oznacza to, że ozonowanie po zalaniu przeprowadzone przy ich pomocy usuwa tylko niewielki proc. całego problemu, z którym się borykasz. Ozonowanie pomieszczeń skutecznie usuwa grzyby, takie jak:

 • Podstawczak;
 • Penicillum Aspergillus;
 • Candida;
 • Stroczek domowy (Serpula lachrymans);
 • inne gatunki grzybów i pleśni domowych.

Grzyb na ścianie – na co warto zwrócić uwagę?

Czy wiesz, że w Twoim domu są mostki termiczne i mogą one mieć naprawdę duży wpływ na usuwanie grzyba ze ściany? Mostki termiczne to nic innego, jak dziury lub inne miejsca, przez które ucieka powietrze. Najczęściej powstały one na skutek przewiercień. Mogą być one również przy oknach, parapetach i w naprawdę wielu miejscach.

Chcąc więc przeprowadzić skutecznie usuwanie grzyba ze ściany, należy zwrócić uwagę na to, czy mostki termiczne nie pojawiły się w danej nieruchomości, a następnie skutecznie je wyeliminować, aby ozonowanie pomieszczeń oraz odgrzybianie budynku było skuteczne. Firma Kastelnik specjalizuje się w walce z pleśnią w domu.

Kastelnik – usuwanie pleśni ze łazienki – kontakt 7 dni w tygodniu

Dzięki wieloletniemu doświadczeniu technicy doskonale wiedzą, na co zwrócić uwagę, aby odgrzybianie pomieszczeń było kompleksowe i nie wymagało ponownego przeprowadzenia w przyszłości. Zadzwoń po naszych specjalistów i powiedz nam, jak dokładnie możemy Ci pomóc. Przeprowadzamy również osuszanie ścian – również osuszanie ścian po zalaniu.

Co przyczynia się do rozwoju grzyba w domu?

Zastanawiasz się, dlaczego akurat w Twoim domu pojawił się grzyb niebezpieczny dla zdrowia? Powodów może być naprawdę wiele. Najczęstszą przyczyną pojawienia się konieczności przeprowadzenia odgrzybiania pomieszczeń jest nieprawidłowe sprzątanie po zalaniu.

Izolacja pionowa pomiary.

Jeśli w Twoim domu pojawiła się woda, to konieczne jest osuszanie po zalaniu oraz ozonowanie po zalaniu, a nie tylko usunięcie zanieczyszczeń oraz wody. Wielu domowników nie zdaje sobie sprawy, jak niewielka awaria może wpłynąć na nich przyszłość. Usuwanie grzyba ze ściany to priorytet w takiej sytuacji.

Kastelnik – ozonowanie mieszkania – potwierdzone certyfikatem

Za inne przyczyny pojawienia się grzybów pleśniowych w domu uważa się zbyt wysoką wilgotność powietrza w mieszkaniu oraz ograniczone wchłanianie wilgoci. Niesprawna wentylacja, niewystarczające wyschnięcie ścian po remoncie lub pracach budowlanych to również idealna okazja dla grzybów i pleśni.

Chcąc przeprowadzić skuteczne odgrzybianie pomieszczeń, zwróć uwagę w pierwszej kolejności na stan zawilgocenia budynku oraz szczelność dachów, okien i rur znajdujących się w ścianach budynku.

Jeśli nie chcesz robić tego na własną rękę zadzwoń po firmę Kastelnik oferującą odgrzybianie w mieszkaniach w Andrychowie woj. małopolskim. Jesteśmy na rynku od 2013 roku, dlatego doskonale wiemy, jak wykonać ozonowanie po zalaniu, odgrzybianie ścian czy usuwanie pleśni ze ścian.

Usuwanie grzyba i pleśni ze ścian w Andrychowie

Problem pleśni na ścianie występuje wyraźnie widać w starym budownictwie. Wadliwa izolacja fundamentów to jedna z głównych przyczyny powstawania grzyba wewnątrz murów. Co robić, jak na tapecie wychodzą wykwity i czuć zapach stęchlizny? Likwidacja pleśni to jedyne rozwiązanie, ale wcześniej pomocne może być:

 • Badanie mykologiczne;
 • Przeprowadzenie pomiaru wilgotności ścian;
 • Osuszanie budynku z nadmiaru wilgoci;
 • Naprawa izolacji fundamentów;
 • Naprawa uszkodzonej elewacji;
 • Spryskanie ścian środkiem grzybobójczym;
 • Przeprowadzenie dezynfekcji pomieszczeń.

Jakie są przyczyny powstania grzyba?

Pojawienie się grzyba na ścianie jest wynikiem dużej wilgotności, kondensacji pary wodnej i słabej wentylacji. Często przyczyną jest również wadliwa hydroizolacja ścian piwnic. Niewłaściwe ocieplenie lub uszkodzenie elewacji zewnętrznej budynku również może prowadzić do zawilgocenia ścian, tworząc środowisko sprzyjające rozwojowi grzybów i pleśni.

Osuszanie iniekcja krystaliczna.

Aby temu zapobiec, należy podjąć działania profilaktyczne np. wykonanie pomiaru wilgotności ściany za pomocą higrometry i sprawdzenie izolacji fundamentów. Przyczyn powstawania grzyba jest naprawdę wiele i warto je poznać, aby móc je wyeliminować podczas przeprowadzania odgrzybiania pomieszczeń.

Pamiętaj, że Twoje zdrowie jest najważniejsze, dlatego nie działaj na własną rękę – zleć usuwanie grzyba ze ścian i wróć do normalności sprawnie.

Skuteczne odgrzybianie pomieszczeń w powiecie wadowickim

Pomieszczenie, w którym pojawił się grzyb, stanowi zagrożenie zdrowia dla człowieka. Pleśń to nie tylko nieestetyczne wykwity, które psują wystrój całego mieszkania, ale przede wszystkim wpływają na układ krążenia, oddechowy i trawienny. Atakują nerki i wątrobę, powodują nawracające zapalenie zatok, a nawet przyczyniają się do problemów z koncentracją i snem.

Czy więc normalne funkcjonowanie w budynku, w którym jest grzyb to dobre rozwiązanie? Oczywiście, że nie. W takiej sytuacji konieczne są dezynfekcja pomieszczeń oraz odgrzybianie pomieszczeń. Jeśli w danym budynku doszło wcześniej do zalania, to nie powinno się przeprowadzić również osuszanie budynków oraz ozonowanie po zalaniu.

Grzyb to niebezpieczny przeciwnik i bardzo często nie wie się, że to właśnie on jest przyczyną nieprawidłowego funkcjonowania. Nie zostawiaj tego problemu na później, działaj.

Dorota Kastelnik - osuszanie domu certyfikat IICRC.

Dorota Kastelnik to specjalista od osuszania po zalaniu z certyfikatem IICRC.

Usługa odgrzybiania pomieszczeń po zalaniu dostępna jest w miastach województwa małopolskiego:

 • Bochnia
 • Brzesko
 • Chrzanów
 • Dąbrowa Tarnowska
 • Kraków
 • Krzeszowice
 • Libiąż
 • Limanowa
 • Miechów
 • Myślenice
 • Niepołomice

Baza wiedzy dla mieszkańców Andrychowa

Szukasz odpowiedzi, w jaki sposób przywrócić spokój w swoim domu? Najlepszym rozwiązaniem dla Ciebie będzie przeprowadzenie usuwania grzyba ze ścian oraz dobranie innych czynności, takich jak: ozonowanie po zalaniu, osuszanie ścian czy dezynfekcja pomieszczeń.

Odgrzybianie Andrychów.

Chętnie podpowiemy Ci, jak oczyścić swoją przestrzeń i sprawić, że przykry problem z grzybem i pleśnią już nigdy nie powróci. Zobacz, co oferujemy, jakie pytania najczęściej są zadawane przez mieszkańców Andrychowa.

Co sprawdzi się do usunięcia grzybów pleśniowych z domu?

Okazuje się, iż w celu usunięcia pleśni z domu, trzeba użyć profesjonalnych środków chemicznych o działaniu pleśniobójczym. Do najpopularniejszych preparatów zaliczyć można preparat grzybobójczy w formie sprayu, które charakteryzują się łatwością w nakładaniu, dlatego najczęściej sięgają po niego osoby decydujące się na własnoręczne odgrzybianie pomieszczeń.

Ile trwa odgrzybianie pokoju?

Czas trwania odgrzybiania pokoju w dużej mierze zależy od jego powierzchni oraz rozrostu grzyba. Jeśli spojrzymy jednak na statystyki, to zobaczymy, że minimalny czas odgrzybiania pomieszczenia w budynku wynosi 2 godziny, a kompleksowe odgrzybianie mieszkania lub małego domu zajmuje od 6 do nawet 8 godzin. Niekiedy nieruchomość wymaga dodatkowych czynności, takich jak: ozonowanie po zalaniu czy osuszanie po zalaniu.

Formularz kontaktowy

Zadzwoń do nas pod numer +48 735-960-510 lub wyślij wiadomość na adres biuro@kastelnik.pl lub za pomocą formularza kontaktowego. Skontaktujemy się z Tobą do 24h.

  Samanta Sznajder sekretariat Kastelnik
  Płatności akceptuje First Data Polcard

  Płatności akceptuje First Data Polcard. Za nasze usługi możesz zapłacić kartą kredytową.

  Nasi klienci

  Dołącz do grona naszych zadowolonych Klientów!

  Pomóż nam dalej się rozwijać w dobrym kierunku!

  Aktualna ocena

  5,0
  Rated 5,0 out of 5
  5,0 out of 5 stars (based on 1 review)
  Excellent100%
  Very good0%
  Average0%
  Poor0%
  Terrible0%