Odgrzybianie Kędzierzyn-Koźle

Dowiedz się więcej +48 735 960 510

Odgrzybianie ścian w Kędzierzynie-Koźle. Jak przebiega usuwanie grzyba ze ściany?

Grzyb na ścianie to jasny znak, że w domu panuje nadmierna wilgotność powietrza. Bagatelizowanie tego problemu może negatywnie odbić się na zdrowiu domowników, a zalany budynek zlokalizowany w woj. opolskim może ulec zniszczeniu. Wówczas lepiej zrezygnować z domowych sposobów na pozbycie się ciemnych plam i zapachu stęchlizny, a najlepiej zlecić odgrzybianie ścian Kędzierzyn-Koźle ekipie z firmy Kastelnik.

Usuwanie grzyba ze ściany

Usuwanie grzyba ze ściany powinno być wykonywane z zachowaniem zasad BHP.

Kastelnik – odgrzybianie ścian – usługi całodobowe 24/7

Technicy wykonują usuwanie grzyba ze ściany w kilku krokach:

 • Rozpoznanie rodzaju grzyba lub pleśni;
 • Pomiar wilgoci w mieszkaniu;
 • Kontrola mostków cieplnych i stanu wentylacji;
 • Usunięcie nadmiaru wilgoci przez osuszanie budynków;
 • Usuwanie grzybów przy pomocy specjalistycznych środków grzybobójczych;
 • Ozonowanie pomieszczeń;
 • Wystawienie certyfikatu dezynfekcji.
8/10 klientów twierdzi, iż firma Kastelnik świadczy usługi odgrzybiania w dobrej cenie, co sprawia, że są oni skłonni do przekazania rekomendacji znajomym.

Usuwanie pleśni z mokrej ściany

Pleśń na ścianie powstaje z podobnych przyczyn, co grzyb. Wilgoć w mieszkaniu i szczelne okna przekładają się na rozwój nieestetycznych wykwitów na ścianach i sufitach. Co więcej, pleśń może występować w miejscach, w których mamy do czynienia z przemarzaniem ścian zewnętrznych. Takie zjawisko można rozpoznać po czarnych nalotach zlokalizowanych przy narożnikach i krawędziach ścian. Skupiska pleśni wyglądają jak różnokolorowe plamy i mają tendencje do szybkiego namnażania.

Osuszanie budynków

Firma Kastelnik usuwanie grzybów pleśniowych rozpoczyna od osuszania ścian i usunięcia zacieków w miejscach, które łączą ściany na parterze podłogą. Wykonujemy także kontrolę izolacji poziomej ścian fundamentowych, by stwierdzić, czy konieczna jest naprawa tej izolacji.

Kastelnik – usuwanie pleśni ze ściany – kontakt 7 dni w tygodniu

Odgrzybianie piwnicy po zalaniu. Osuszanie budynków z eliminacją zagrzybienia

Usługi odgrzybiania mokrych ścian firmy Kastelnik przydadzą się również w przypadku zalanej piwnicy. W takiej sytuacji technicy dokonają dokładnej analizy sytuacji i podobnie jak w przypadku innych pomieszczeń, wykonane zostanie osuszanie, by usunąć główną przyczynę powstawania grzybów i pleśni, czyli wilgoć. Często to właśnie zalanie skutkuje rozwojem grzybów w mieszkaniu, kiedy nie zostanie wykonane poprawne osuszanie fundamentów. Dlatego w pierwszej kolejności specjaliści podejmują walkę z wilgocią, by dopiero w następnej kolejności przejść do właściwego odgrzybiania.

Usuwanie pleśni ze ściany Kędzierzyn-Koźle

Podczas odgrzybiania ścian wykonujemy również dezynfekcje pomieszczeń za pomocą zamgławiania.

Osuszanie budynków obejmujące usuwanie grzybni ze ścian przyda się przede wszystkim w sytuacjach, w których dochodzi do podwyższenia wód opadowych i lokalnych podtopień. W szczególności piwnica, w której panuje zwykle wysoki poziom wilgoci, narażona jest na zagrzybienie ścian i sufitów.

Dezynfekcja pomieszczeń i usuwanie grzyba

Skuteczna dezynfekcja pomieszczeń i zastosowanie odpowiednich preparatów chemicznych to podstawa sukcesu w walce z grzybami i pleśnią w domu. Technicy z firmy Kastelnik doskonale o tym wiedzą, dlatego w usuwaniu grzybów ze ścian stosowane są przez nas specjalistyczne preparaty na grzyba na ścianie. Najczęściej są to środki na bazie chloru, które radzą sobie z każdym rodzajem grzybni.

Kastelnik – dezynfekcja pomieszczeń – potwierdzona certyfikatem

Warto dodać, że stosowaną przez nas od lat metodą na dezynfekcję pomieszczeń w przypadku grzybów na mokrych ścianach jest ozonowanie. Zabieg ozonem pozwala nie tylko wyeliminować wszelkie wirusy i drobnoustroje, ale i zarodniki grzyba i pleśni. Doskonale eliminuje również drażniący zapach stęchlizny, który tak trudno usunąć samodzielnie.

Oferujemy również: odgrzybianie ścian w Małopolsce

W przypadku, gdy mamy do czynienia ze znacząco rozwiniętą grzybnią, dezynfekcja jest niezbędnym krokiem do przeprowadzenia. Zarodniki grzyba wnikają głęboko w głąb muru i może obrastać nawet konstrukcje budynków, dlatego samo odgrzybianie chemiczne może nie wystarczyć. Rozpoznanie, z jakim gatunkiem grzyba mamy do czynienia umożliwia przeprowadzenie badania mykologicznego.

Odgrzybianie ścian, usuwanie pleśni w mieszkaniach dostępne w miastach:

 • Ozimek
 • Praszka
 • Prószków
 • Prudnik
 • Strzelce Opolskie
 • Zawadzkie
 • Zdzieszowice
Dezynfekcja mieszkań Opolskie

Po wykonanym odgrzybianiu zostawiamy certyfikat IICRC!

Najczęściej zadawane pytania o usuwanie grzyba - FAQ

Zbyt wysoka wilgoć, szczelne okna i brak przewiewu to główne przyczyny rozwoju grzybów i pleśni na ścianach budynków. W pomieszczeniach zaczynają narastać nieestetyczne wykwity, których pojawienie się powinno wywołać szybką reakcję domowników. Najlepiej zlecić usługę tj. odgrzybianie ścian w Kędzierzynie-Koźlu. Technicy najpierw wyeliminują źródło poprzez usunięcie nadmiernej wilgoci i zastosują odpowiednie grzybobójcze środki.

Odgrzybianie Kędzierzyn-Koźle

Jak usunąć grzyba ze ściany?

Usuwanie grzyba ze ściany zwykle odbywa się przy zastosowaniu specjalistycznych preparatów na bazie chloru. Uzupełnienie zabiegu o ozonowanie to gwarancja, że wyeliminowane zostaną nie tylko grzyby i pleśnie, ale także ich zarodniki.

Czym grozi grzyb w mieszkaniu?

Grzyb domowy nie tylko brzydko wygląda i wpływa na pojawianie się w domu zapachu stęchlizny. Skupiska grzybów i pleśni w domu to przede wszystkim negatywny wpływ na zdrowie domowników. Długie bagatelizowanie tego problemu może prowadzić do poważnych konsekwencji zdrowotnych jak problemy skórne, problemy z płodnością, a nawet do rozwoju nowotworów.

Formularz kontaktowy

Zadzwoń do nas pod numer +48 735-960-510 lub wyślij wiadomość na adres biuro@kastelnik.pl lub za pomocą formularza kontaktowego. Skontaktujemy się z Tobą do 24h.

  Samanta Sznajder sekretariat Kastelnik
  Płatności akceptuje First Data Polcard

  Płatności akceptuje First Data Polcard. Za nasze usługi możesz zapłacić kartą kredytową.

  Nasi klienci

  Dołącz do grona naszych zadowolonych Klientów!

  Pomóż nam dalej się rozwijać w dobrym kierunku!

  Aktualna ocena

  5,0
  Rated 5 out of 5
  5 out of 5 stars (based on 1 review)
  Excellent100%
  Very good0%
  Average0%
  Poor0%
  Terrible0%