Neutralizacja po odstraszaczach

Dowiedz się więcej +48 735 960 510

Neutralizacja powietrza po środkach do odstraszania. Jak zniwelować smród po kwasie masłowym?

Firma Kastelnik świadczy usługi specjalistycznego sprzątania na terenie całego kraju. Oprócz czyszczenia i dezynfekcji oferujemy także usługę specjalną tj. neutralizacja po odstraszaczach. Potrzebujesz pomocy po ataku kwasem masłowym, a zapach zjełczałego tłuszczu nie daje Ci spokoju?

Kastelnik – ozonowanie pomieszczeń – kontakt 7 dni w tygodniu

Poznaj ofertę firmy Kastelnik i wyeliminuj kwas masłowy ze swojego domu.

Neutralizacja mieszkania po odstraszaczach

Gdy mamy podejrzenie występowania kwasy masłowego, powinniśmy jak najszybciej przeprowadzić neutralizacje pomieszczenia.

Czym są odstraszacze, takie jak kwas masłowy i do czego służą?

Odstraszacze stanowią substancje różnego rodzaju, których celem jest skuteczne odstraszanie zwierząt i szkodników, zazwyczaj owadów, gryzoni i innych szkodników. Taki preparat stosuje się, by zniechęcić niechcianych gości od naszego gospodarstwa, upraw roślin czy zwierząt hodowlanych.

Usuwanie zapachu kwasu masłowego

Powszechnie stosowany odstraszacz to kwas masłowy, czyli organiczny związek chemiczny z grupy kwasów karboksylowych. Preparat ten wytwarza nieprzyjemny drażniący odór i jest substancją występującą naturalnie w zjełczałym maśle. Otrzymywany jest w procesie masłowej fermentacji skrobi.

Czytaj więcej: Jak wyglądało usuwanie kwasu masłowego w Gliwicach?

Co robić, kiedy dojdzie do rozlania kwasu masłowego w domu?

W momencie, gdy przypadkiem kwas masłowy lub inny silny odstraszacz zostanie wylany w domu, warto opuścić pomieszczenie, by nie wdychać zapachu, a wcześniej sprawdzić, które miejsca zostały zalane. W następnej kolejności warto zadzwonić po straż pożarną. Usuną oni kwas, a kiedy opuszczą Twoje mieszkanie, zostanie z Tobą uporczywy smród. Tu sprawdzą się usługi neutralizacji zapachu po odstraszaczach oferowane przez firmę Kastelnik.

Jak pachnie hukinol? Skuteczne sposoby na zapach zjełczałego tłuszczu

W większych stężeniach pachnie wymiocinami, ponieważ ten właśnie związek występuje w wymiocinach małych dzieci, które jedzą mleko na co dzień.Wyższe stężenia kwasu masłowego sprawiają, że zapach staje się ostry i bardzo silny zapach, który przypomina nieco zjełczałe masło. Osoby, które stosują odstraszacze, skarżą się na trudności w pozbyciu się tej trudnej do zniesienia woni.

Kastelnik – usuwanie zapachów – potwierdzone certyfikatem

Domowe sposoby okazują się zawodne, a wietrzenie nie zawsze przynosi rezultaty. Przy mniejszych ilościach wietrzenie pomieszczeń może pomóc, ale po przeprowadzonym zabiegu neutralizacji warto jednak przeprowadzić ozonowanie, które i całkowicie wyeliminuje drażniący smród.

Neutralizacja po odstraszaczach krok po kroku

Zabieg neutralizacji należy wykonać nie tylko ze względu na nieprzyjemną woń zjełczałego masła. Kwasem masłowym mogą się zatruć ludzie i zwierzęta znajdujące się w jego obrębie. Szeroki zakres możliwości na usługi, jakie oferuje firma Kastelnik tj. neutralizacja po odstraszaczach, obejmuje zbiór różnych czynności prowadzących do unieszkodliwienia kwasu masłowego.

Kwas masłowy

Kwas masłowy jest zagrożeniem dla naszego zdrowia.

Zwykle przed rozpoczęciem usuwania substancji nasi specjaliści przygotowują miejsce pracy. Proces neutralizacji tej substancji wykonujemy w pierwszej kolejności przy użyciu specjalistycznych preparatów na tego typu związki organiczne. Kolejne kroki obejmują ozonowanie, które zwykle łączymy z inną techniką dezynfekcji. W celu pozbycia się tych związków może nie wystarczyć sam zabieg ozonem.

Neutralizacja zapachów po środkach do odstraszania. Jak usunąć zapach kwasu masłowego?

Uważa się, że to właśnie usuwanie przykrych zapachów i fetoru, jaki pozostawia po sobie kwas masłowy, jest najtrudniejszym do usunięcia. Do neutralizacji tej woni należy stosować kilkuetapową dezynfekcję złożoną z atestowanych preparatów i neutralizatorów.

Kastelnik – dezodoryzacja powietrza – usługi całodobowe 24/7

Mając do czynienia z tego rodzaju związkami, zwykle nie sprawdza się samo ozonowanie ze względu na siłę zapachu. Jesteśmy na to przygotowani i wystarczy jeden telefon na naszą infolinię, by zamówić specjalistyczne usługi skutecznej dezodoryzacji powietrza, którą przeprowadzamy według ściśle określonych procedur np. nadtlenkiem wodoru.

Najlepiej skontaktować się z nami jak najszybciej, ponieważ nawet w niewielkiej ilości pozostawiony odstraszacz w domu może śmierdzieć latami, dlatego nie należy tego bagatelizować i czekać aż sam zniknie. Woń może przedostawać się na klatkę schodową i drażnić także sąsiadów. Substancje tego rodzaju nigdy nie znikają same, a wymagają specjalistycznej neutralizacji jak ta oferowana przez firmę Kastelnik.

Proces neutralizacji po odstraszaczach z firmą Kastelnik

Specjalistyczne usuwanie kwasu masłowego i zapachu zjełczałego masła zlecisz łatwo w firmie Kastelnik. Oferujemy kompleksowe metody neutralizacji, które obejmują połączone ze sobą usługi:

 • odkażanie miejsca po wylaniu odstraszacza przy pomocy środków chemicznych;
 • ozonowanie pomieszczeń po odstraszaczach;
 • zamgławianie suchą mgłą albo ULV.
Dezodoryzacja powietrza z certyfikatem

Po dezodoryzacji powietrza wystawiamy certyfikat!

Najczęściej zadawane pytania - FAQ

Technicy z firmy Kastelnik wykonują w kilku krokach dokładne neutralizowanie związków kwasu masłowego preparatami do profesjonalnej dezynfekcji o wysokich stężeniach aktywnych substancji. Konieczne jest, by stosować mieszane techniki neutralizacji.

Dezodoryzacja

Jak usunąć kwas masłowy w samochodzie?

W przypadku nieprzyjemnej woni kwasu masłowego w samochodzie najlepiej otworzyć okna i pozostawić je na całą noc. W przypadku rozlania odstraszacza warto zrobić to od razu. Jeśli to nie pomoże, to należy przeprowadzić ozonowanie samochodu, które pomoże pozbyć się przykrego zapachu z pojazdu. Warto wytworzyć stężenie na poziomie minimum 5 ppm.

Jakie są skutki wdychania woni kwasu masłowego?

Samo wdychanie silnej woni masłowego kwasu może doprowadzić do przykrych konsekwencji dla zdrowia. Smród ten jest na tyle intensywny, że zdarzają się zawroty głowy i wymioty u osób, które przez dłuższy czas miały z nim do czynienia. Dlatego zawsze warto być przygotowanym do usunięcia śmierdzących substancji z pomieszczenia.

Formularz kontaktowy

Zadzwoń do nas pod numer +48 735-960-510 lub wyślij wiadomość na adres biuro@kastelnik.pl lub za pomocą formularza kontaktowego. Skontaktujemy się z Tobą do 24h.

  Samanta Sznajder sekretariat Kastelnik
  Płatności akceptuje First Data Polcard

  Płatności akceptuje First Data Polcard. Za nasze usługi możesz zapłacić kartą kredytową.

  Nasi klienci

  Dołącz do grona naszych zadowolonych Klientów!

  Pomóż nam dalej się rozwijać w dobrym kierunku!

  Aktualna ocena

  5,0
  Rated 5,0 out of 5
  5,0 out of 5 stars (based on 2 reviews)
  Excellent100%
  Very good0%
  Average0%
  Poor0%
  Terrible0%