Dezynfekcja pomieszczeń,
materacy i środków transportu
Usuwanie wirusów, bakterii

Dowiedz się więcej +48 735 960 510

Dezynfekcja pomieszczeń Katowice

Oferujemy skuteczne sposoby dezynfekcji pomieszczeń po chorobie zakaźnej. Obsługujemy miejsca użyteczności publicznej typu hotele, szpitale, hale wystawienniczo-targowe, centra handlowe, sale konferencyjne, domy opieki. Pracujemy w takich miastach jak Bielsko-Biała, Katowice, Tychy, Ruda Śląska, Sosnowiec, Zabrze, Gliwice. Usuń grzyb nieprzyjemne zapachy bez użycia środków chemicznych. Czyszczenie pojemników na odpady - transport ADR. Dezynfekcja i odkażanie pomieszczeń z wirusów, bakterii nawet do 3000m2 na godzinę.

Dezynfekcja środków transportu

Szybko i bezpiecznie neutralizujemy nieprzyjemne zapachy w środkach transportu publicznego i samochodach specjalnych. Skutecznie czyścimy klimatyzację w samochodzie.

Dezynfekcja materacy i wyposażenia

Jeden z najskuteczniejszych sposobów oczyszczania materacy i wyposażenia w mieszkaniach. Niszczymy grzyby, bakterie, wirusy. Wystawiamy certyfikat dot. wykonanej usługi. Szukasz porady jak zdezynfekować smartphona? Szukasz porady jak zdezynfekować smartphona?.

Dezynfekcja biur, odgrzybianie

Dezynfekcja pomieszczeń, usuwanie wirusów, bakterii. Odkażanie pomieszczeń, odgrzybianie mokrych ścian. Jak przebiega dezynfekcja pomieszczeń po chorobie zakaźniej?.

ozonowanie certyfikat

Usuwanie zapachów

Ozonowanie to zabieg mający szeroki zakres działania. Idealnie sprawdza się w zabiegach dezynfekcji, dezynsekcji i dezodoryzacji. W praktyce pomaga przy usunięciu przykrego zapachu z materacy, zasłon oraz z pomieszczeń np. po wybuchu sadzy z komina. Podczas ozonowania pomieszczeń, nasi technicy noszą zawsze maski ochronne. Informacja praktyczna: ze względów bezpieczeństwa obecność osób postronnych podczas zabiegu ozonowania jest wykluczona.

Dezynfekcja pojazdów

Oferujemy usługi dezynfekcji pojazdów tj. różnorakich środków transportu do przewozu osób i mienia, jak również specjalnego przeznaczenia Nasz doświadczony personel daje gwarancję przeprowadzenia usługi wysokiej jakości. Dojazd na terenie Bytomia, Chorzowa, Świętochłowic, Siemianowic Śląskich - gratis. Masz pytania? Zadzwoń!

Ozonowanie samochodów

Skuteczne jest również ozonowanie samochodu do pozbycia się zapachu z samochodu po ataku kuny, lub zapachu papierosów. Ozon stosuje się również w kabinach samochodowych, karetkach do usunięcie przykrego oraz bakterii i wirusów. Mieszkasz w Dąbrowie Górniczej lub Tychach? Szukasz specjalistów? Zadzwoń i zapytaj nas o usługę profesjonalnego ozonowania samochodów.

Dezynfekcja pomieszczeń przeciw wirusom w tym przeciw koronawirusowi COVID-19

Oferujemy dezynfekcję mieszkań po zdiagnozowanym przypadku, toalet oraz obiektów użyteczności publicznej np. banków, urzędów miejskich, szpitali, placówek medycznych, kin czy restauracji w celu prewencji przed rozprzestrzenianiem się wirusów oraz bakterii.  Koronawirusy to grupa wirusów, które są odpowiedzialne za różne choroby, zaczynając od zwykłego przeziębienia poprzez ciężkie  niewydolności oddechowe. Stosujemy specjalistyczne zamgławiacze elektrostatyczne wypełnione środkami wirusobójczymi w celu dezynfekcji pomieszczeń w sposób niezwykle skuteczny. Dodatkowo możemy przeprowadzić zabieg ozonowania pomieszczeń.  Skuteczne usuwanie bakterii z biurek, szafek, klawiatury komputerowej w Twoim biurze.   Zastanawiasz se jak przebiega dezynfekcja mieszkania po chorobie zakaźniej?
Mamy możliwości ozonowania nawet do 9000 m3 na godzinę we Wrocławiu i miastach Górnego Śląska

 

 

Pojazdy do wywozu odpadów

Dezynfekcja pojazdów do wywozu odpadów poprzez ozonowanie, to metoda, która pozwala na usunięcie z powietrza i powierzchni niebezpiecznych bakterii, wirusów, pleśni, grzybów oraz różnego rodzaju alergenów Ozon znany jest nam od dawna. Już w XVIII wieku holenderski przyrodnik M.Marum wyczuł dziwny zapach powietrza wokół swoich maszyn elektrostatycznych. Jednak nie przypuszczał on, że ma do czynienia z gazem tak istotnym dla życia na Ziemi.

Ozon (od grec. odzon – pachnący)

Samochody do transportu zwierząt

Nasza firma świadczy kompleksowe usługi ozonowania samochodów do transportu zwierząt. Dojazd do klientana terenie Śląska np. Chorzów, Bytom, Gliwice, Mysłowice, Tychy. Zajmujemy się również sprzątaniem po zalaniach i awariach instalacji wodno-kanalizacyjnych, sprzątaniem po pożarach oraz profesjonalnym sprzątaniem i czyszczeniem kanałów wentylacji oraz klimatyzacji zarówno w przemyśle jak i w samochodach.

Wykonujemy ozonowanie pojazdów – również po specjalnych czy zalanych, zajmujemy się także ozonowaniem klimatyzacji, samochodów, środków transportu publicznego, hal produkcyjnych i magazynów, szpitali. Bezpłatnie, na terenie Katowic zapewniamy wycenę w tym samym dniu roboczym!

Gdzie możemy wykorzystać ozonowanie pomieszczeń?

Ozonowanie pomieszczeń to popularna metoda w katowickich szpitalach, usuwania nieprzyjemnych zapachów oraz dezynfekcji. Ozon zabija,  bakterie, niszczy roztocza, grzyby, wirusy i inne szkodliwe mikroorganizmy – ze względów zdrowotnych, warto cyklicznie ozonować dom czy mieszkanie wraz z wyposażeniem, szczególnie, gdy ma się małe dzieci.

Ponadto, ozon skutecznie usuwa różnorodne alergeny. Jeśli cierpisz na uczulenie na kurz, pyłki czy sierść zwierząt, ozonowanie pomieszczeń, w których regularnie przebywasz przyniesie Ci ulgę i poprawi komfort życia.

Jak już wspomniano, ozon pomaga również w pozbyciu się nieprzyjemnych zapachów – dymu tytoniowego, zwierząt, spalenizny, stęchlizny, pleśni i wielu innych. Jeśli chcesz szybko i skutecznie pozbyć się niepożądanej woni ze swojego biura, nasza usługa ozonowania pomieszczeń jest dla Ciebie!

Ozonowanie znajduje zastosowanie również w innych miejscach, na przykład:

Ozonowanie pomieszczeń – dlaczego warto?

Ozonowanie to doskonała metoda czyszczenia i dezynfekcji, sprawdzająca się zarówno w miejscach publicznych, jak i w prywatnych domach i mieszkaniach. Ma ono szereg zalet:

 • jest skuteczne – nie tuszuje nieprzyjemnych woni, lecz rzeczywiście je usuwa – wraz z szkodliwymi mikroorganizmami,
 • jest kompleksowe – usuwa drobnoustroje, pleśń, alergeny, przykre zapachy, chroni przed szkodnikami (mrówkami, karaluchami i prusakami, komarami, molami, gryzoniami),
 • jest dokładne – ozon dociera do wszelkich zakamarków – wnika w meble, tapicerki, wypełnia całe pomieszczenie – umożliwia dezynfekcję trudno dostępnych miejsc, niemożliwą do wykonania tradycyjnymi metodami,
 • jest stosunkowo tanie – ozonowanie zapewnia długotrwały efekt, którego nie trzeba poprawiać chlorem bądź innymi środkami odkażającymi,
 • jest w pełni bezpieczne – ozon szybko ulega rozkładowi, więc po krótkim czasie od ozonowania pomieszczenia są gotowe do użytkowania.

Na czym polega dezynfekcja i deratyzacja?

Dezynfekcja polega na niszczeniu wszelkich niebezpiecznych związków organicznych zarówno z powietrza, powierzchni oraz przedmiotów. Wśród niebezpiecznych związków usuwanych podczas dezynfekcji wyliczyć można: wirusy, bakterie, plechy, grzyby, drobnoustroje i ich przetrwalniki.

Deratyzacja jest zaś procesem mającym za główny cel zwalczenie gryzoni np.: kretów, szczurów, myszy czy nornic.
Proces ten na pierwszy rzut oka, może błędnie wydawać się  mniej istotny niż proces dezynfekcji. Należy jednak zaznaczyć, iż gryzonie mogą być bardzo niebezpieczne dla zdrowia ludzi, gdyż są doskonałym nośnikiem wielu chorób, w tym także chorób zakaźnych.

Obydwa procesy, zarówno dezynfekcja, jak i deratyzacja mają za zadanie stworzyć bezpieczne, higieniczne warunki życia dla ludzi. W zależności od potrzeb oraz indywidualnych wymagań- czasem niezbędne jest skorzystanie z obydwu zabiegów, niekiedy można wybrać jeden spośród nich celowany w konkretne zjawisko czy problem.

Ozonowanie samochodów i środków transportu publicznego

Unosząca się w samochodzie woń dymu nikotynowego lub inne nieprzyjemne zapachy nie dają o sobie zapomnieć. Możemy rozwiązać ten problem usługą ozonowania samochodu. Problematyczne zapachy zostaną usunięte a wraz z nimi również bakterie i wirusy, jakże często występujące w publicznych środkach transportu. Jeżeli jesteś osobą zarządzającą pojazdami służącymi do przewozu osób (autobus, bus, taxi), powinieneś zadbać o regularne ozonowanie pojazdu w celu zapewnienia bezpieczeństwa podróży oraz komfortu swoich pasażerów.

Firma Kastelnik oferuje również czyszczenie hal produkcyjnych i magazynów. Zapraszamy!

FAQ – pytania, które zadają najczęściej klienci

Ile kosztuje dezynfekcja mieszkania?

Cena dezynfekcji mieszkania uzależniona jest od metrażu pomieszczenia, sposobu dezynfekcji oraz okoliczności wywołującej konieczność wykonania zabiegów dezynfekcyjnych. Niszczenie drobnoustrojów chorobotwórczych może odbywać się za pomocą:
– ozonowania,
–  zamgławiania ULV,
– zamgławiania suchą mgła,
– zamgławiania elektrostatycznego.
Warto pamiętać, iż na koszt dezynfekcji mieszkania wpływa także wydarzenie, z powodu którego należy wykonać zabieg- inaczej dobierana jest bowiem metoda oraz środki chemiczne. Wśród najczęściej występujących przyczyn dezynfekcji mieszkania wyliczyć można:
– dezynfekcja po osobie zmarłej,
– dezynfekcja profilaktyczna likwidująca bakterie, wirusy, alergeny z powietrza,
– dezynfekcja niszcząca pleśnie i grzyby oraz ich wolne rodniki,
– dezynfekcja podyktowana występowaniem chorób zakaźnych i inne.

Dokładna wycena podyktowana jest indywidualnymi potrzebami oraz okolicznościami. Można jednak wskazać pewne średnie ceny:
– koszt dezynfekcji małego mieszkania rozpoczyna się od 450,00 zł;
– koszt dezynfekcji dużego mieszkania rozpoczyna się od 550,00 zł;
– koszt dezynfekcji domu jednorodzinnego rozpoczyna się od 600,00 zł,
– koszt dezynfekcji mieszkania lub domu po zgonie to wydatek rozpoczynający się od 1200,00 zł wzwyż
– koszt dezynfekcji pomieszczeń biurowych oraz użyteczności publicznej m.in: przychodni, żłobków czy przedszkoli to wydatek od 1,00 zł/m2 do 4,00 zł/m2.

Na czym polega dezynfekcja mieszkania?

Dezynfekcja mieszkania polega na usunięciu z powietrza, wszelkich powierzchni oraz przedmiotów groźnych dla naszego zdrowia związków organicznych, drobnoustrojów oraz ich form przetrwalnikowych. Niszczenie wirusów, bakterii oraz pleśni czy grzybów wymaga zastosowania specjalistycznych, przeznaczonych do profesjonalnego użytku środków chemicznych dedykowanych dla usług fachowych.
Przed przystąpieniem do czynności dezynfekcyjnych należy przygotować i zabezpieczyć  pomieszczenia np.: zsunąć meble, powynosić wszelkie skażone biologicznie przedmioty (jeśli występują), powynosić kwiaty oraz inne organizmy żywe.

Dezynfekcja najczęściej przebiega dwuetapowo:
1) rozpylenie preparatu biobójczego- w zależności od dobranej metody- odbywa się pod postacią suchej mgły lub mgły wodnej;
2) ozonowanie pomieszczeń- gwarantuje usunięcie groźnych patogenów z powierzchni oraz powietrza.
Po wykonanym zabiegu dezynfekcyjnym należy zachować odstęp czasowy czterech godzin przed wejściem do pomieszczeń. Jest to bezpośrednio związane z pracą ozonatora i rozpadem cząsteczek ozonu. Należy także pamiętać, że po dezynfekcji wszystkie przedmioty, które potem mają kontakt z żywnością muszą zostać dokładnie wymyte. Warto również przewietrzyć mieszkanie.

Formularz kontaktowy

Skontaktuj się z nami pod adresem biuro@kastelnik.pl lub za pomocą formularza kontaktowego.

  Płatności akceptuje First Data Polcard

  Płatności akceptuje First Data Polcard. Za nasze usługi możesz zapłacić kartą kredytową.

  Nasi klienci

  Dołącz do grona naszych zadowolonych Klientów!

  Pomóż nam dalej się rozwijać w dobrym kierunku!

  Aktualna ocena

  4.8
  Rated 4.8 out of 5
  4.8 out of 5 stars (based on 4 reviews)
  Excellent75%
  Very good25%
  Average0%
  Poor0%
  Terrible0%