Dezynfekcja pomieszczeń,
materacy i środków transportu
Usuwanie wirusów, bakterii

Dowiedz się więcej +48 735 960 510

Dezynfekcja pomieszczeń

Oferujemy skuteczne sposoby dezynfekcji pomieszczeń po chorobie zakaźnej. Obsługujemy miejsca użyteczności publicznej typu hotele, szpitale, hale wystawienniczo-targowe, centra handlowe, sale konferencyjne, domy opieki. Pracujemy w takich miastach jak Bielsko-Biała, Katowice, Tychy, Ruda Śląska, Sosnowiec, Zabrze, Gliwice. Usuń grzyb nieprzyjemne zapachy bez użycia środków chemicznych. Czyszczenie pojemników na odpady - transport ADR. Dezynfekcja i odkażanie pomieszczeń z wirusów, bakterii nawet do 3000m2 na godzinę.

Dezynfekcja środków transportu

Szybko i bezpiecznie neutralizujemy nieprzyjemne zapachy w środkach transportu publicznego i samochodach specjalnych. Skutecznie czyścimy klimatyzację w samochodzie.

Dezynfekcja materacy i wyposażenia

Jeden z najskuteczniejszych sposobów oczyszczania materacy i wyposażenia w mieszkaniach. Niszczymy grzyby, bakterie, wirusy. Wystawiamy certyfikat dot. wykonanej usługi. Szukasz porady jak zdezynfekować smartphona? Szukasz porady jak zdezynfekować smartphona?.

Dezynfekcja biur, odgrzybianie

Dezynfekcja pomieszczeń, usuwanie wirusów, bakterii. Odkażanie pomieszczeń, odgrzybianie mokrych ścian. Jak przebiega dezynfekcja pomieszczeń po chorobie zakaźniej?.

ozonowanie certyfikat

Usuwanie zapachów

Ozonowanie to zabieg mający szeroki zakres działania. Idealnie sprawdza się w zabiegach dezynfekcji, dezynsekcji i dezodoryzacji. W praktyce pomaga przy usunięciu przykrego zapachu z materacy, zasłon oraz z pomieszczeń np. po wybuchu sadzy z komina. Podczas ozonowania pomieszczeń, nasi technicy noszą zawsze maski ochronne. Informacja praktyczna: ze względów bezpieczeństwa obecność osób postronnych podczas zabiegu ozonowania jest wykluczona.

Dezynfekcja pojazdów

Oferujemy usługi dezynfekcji pojazdów tj. różnorakich środków transportu do przewozu osób i mienia, jak również specjalnego przeznaczenia Nasz doświadczony personel daje gwarancję przeprowadzenia usługi wysokiej jakości. Dojazd na terenie Bytomia, Chorzowa, Świętochłowic, Siemianowic Śląskich - gratis. Masz pytania? Zadzwoń!

Ozonowanie samochodów

Skuteczne jest również ozonowanie samochodu do pozbycia się zapachu z samochodu po ataku kuny, lub zapachu papierosów. Ozon stosuje się również w kabinach samochodowych, karetkach do usunięcie przykrego oraz bakterii i wirusów. Mieszkasz w Dąbrowie Górniczej lub Tychach? Szukasz specjalistów? Zadzwoń i zapytaj nas o usługę profesjonalnego ozonowania samochodów.

Dezynfekcja pomieszczeń ma na celu zwalczanie wirusów oraz drobnoustrojów chorobotwórczych

Oferujemy sterylizację pomieszczeń, a także dezynfekcję mieszkań po zdiagnozowanym przypadku, toalet oraz obiektów użyteczności publicznej np. banków, urzędów miejskich, szpitali, placówek medycznych, kin czy restauracji w celu prewencji przed rozprzestrzenianiem się wirusów oraz bakterii.

Kastelnik – dezynfekcja pomieszczeń – usługi całodobowe 24/7

Czy wiesz, że koronawirusy to grupa wirusów, które są odpowiedzialne za różne choroby, zaczynając od zwykłego przeziębienia poprzez ciężkie  niewydolności oddechowe. Stosujemy specjalistyczne zamgławiacze elektrostatyczne, które są wypełnione środkami wirusobójczymi w celu dezynfekcji pomieszczeń w sposób niezwykle skuteczny.

Dodatkowo możemy przeprowadzić zabieg ozonowania pomieszczeń.  Skuteczne usuwanie bakterii z biurek, szafek, klawiatury komputerowej w Twoim biurze.

Czytaj również: Jak odkazić mieszkanie po chorobie zakaźnej?

Popularne usługi w firmie Kastelnik: ozonowanie mieszkań we Wrocławiu

Pojazdy do wywozu odpadów

Dezynfekcja pojazdów do wywozu odpadów poprzez ozonowanie, to metoda, która pozwala na usunięcie z powietrza i powierzchni niebezpiecznych bakterii, wirusów, pleśni, grzybów oraz różnego rodzaju alergenów Ozon znany jest nam od dawna. Już w XVIII wieku holenderski przyrodnik M.Marum wyczuł dziwny zapach powietrza wokół swoich maszyn elektrostatycznych. Jednak nie przypuszczał on, że ma do czynienia z gazem tak istotnym dla życia na Ziemi.

Ozon (od grec. odzon – pachnący)

Kastelnik – ozonowanie mieszkania – kontakt 7 dni w tygodniu

Samochody do transportu zwierząt

Nasza firma oferuje kompleksowe usługi ozonowania pojazdów do transportu zwierząt, w tym specjalnych pojazdów i tych zalanych. Działamy na terenie Śląska, w miastach takich jak Chorzów, Bytom, Gliwice, Mysłowice czy Tychy.

Oferujemy również sprzątanie po zalaniach i awariach instalacji wodno-kanalizacyjnych, sprzątanie po pożarach oraz profesjonalne sprzątanie i czyszczenie kanałów wentylacji i klimatyzacji, zarówno w przemyśle, jak i w samochodach.

Popularny artykuł na blogu: Jak pozbyć się moli spożywczych?

Wykonujemy ozonowanie różnego rodzaju pojazdów, w tym transportu publicznego, hal produkcyjnych, magazynów oraz szpitali. Zapewniamy bezpłatną wycenę na terenie Katowic w tym samym dniu roboczym!

Gdzie możemy wykorzystać ozonowanie pomieszczeń?

Ozonowanie pomieszczeń to popularna metoda stosowana w szpitalach w Katowicach do usuwania nieprzyjemnych zapachów oraz dezynfekcji. Ozon zabija bakterie, niszczy roztocza, grzyby, wirusy i inne szkodliwe mikroorganizmy – z punktu widzenia zdrowia, warto cyklicznie ozonować dom lub mieszkanie wraz z wyposażeniem, szczególnie w przypadku posiadania małych dzieci.

Popularny artykuł na blogu Kastelnik: Jak usunąć karaluchy z mieszkania?

Dodatkowo ozon skutecznie usuwa różnorodne alergeny. Jeśli cierpisz na alergię na kurz, pyłki czy sierść zwierząt, regularne ozonowanie pomieszczeń, w których przebywasz, przyniesie ulgę i poprawi Twój komfort życia.

Jak już udowodniono w licznych publikacjach naukowych, ozon pomaga również pozbyć się nieprzyjemnych zapachów, takich jak dym tytoniowy, zapach zwierząt, spalenizny, stęchlizny, pleśni i wielu innych. Jeśli chcesz szybko i skutecznie pozbyć się niepożądanych woni ze swojego biura, nasza usługa ozonowania pomieszczeń jest dla Ciebie!

Ozonowanie znajduje zastosowanie również w innych miejscach, na przykład:

Ozonowanie powietrza – dlaczego warto?

Ozonowanie powietrza to doskonała metoda oczyszczania skażonych powierzchni, która sprawdza się zarówno w miejscach publicznych, jak i w prywatnych domach i mieszkaniach. Rybiki zwalczanie tych owadów domową metodą jest niezwykle popularne, ale po wytępnieniu instektów przeprowadza się ozonowanie. Ma ono szereg zalet:

 • jest skuteczna – nie tylko tuszuje nieprzyjemne zapachy, lecz także rzeczywiście je usuwa, razem ze szkodliwymi mikroorganizmami,
 • jest kompleksowa – usuwa drobnoustroje, pleśń, alergeny, przykre zapachy, chroni przed szkodnikami i owadami (mrówkami, karaluchami i prusakami, komarami, molami, gryzoniami),
 • jest dokładna – ozon dociera do wszelkich zakamarków, wnika w meble, tapicerki i wypełnia całe pomieszczenie, umożliwiając dezynfekcję trudno dostępnych miejsc, niemożliwych do wykonania tradycyjnymi metodami,
 • jest stosunkowo tania – ozonowanie zapewnia długotrwały efekt, którego nie trzeba poprawiać chlorem bądź innymi środkami odkażającymi,
 • jest w pełni bezpieczna – ozon szybko ulega rozkładowi, dzięki czemu po krótkim czasie od ozonowania pomieszczenia są gotowe do użytkowania.

Popularny artykuł na blogu Kastelnik: sprzątanie po zgonach – jak podchodzić do tego zagadnienia?

Czy zamgławianie suchą mgłą jest skuteczną metodą dezynfekcji w pomieszczeniach?

Na przestrzeni lat to właśnie zabieg zamgławiania zyskał miano jednej z najskuteczniejszych metod odkażania razem z ozonowaniem pomieszczeń. Firma Kastelnik oferuje zarówno zamgławianie suchą mgłą i zamgławianie ULV. Ten zabieg dezynfekcji powierzchni polega na rozprowadzaniu środków chemicznych przy pomocy specjalnego dyfuzora, który rozpylany jest po całej powierzchni.

Kropelki suchej i zimnej mgły są niewielkich rozmiarów, dzięki czemu z łatwością docierają w każdy zakamarek mieszkania. Najczęściej stosujemy w tym zabiegu nadtlenek wodoru jako aktywny preparat biobójczy.

Skuteczność dezynfekcji przez zamgławianie jest wysoka i sprawdza się doskonale również jako uzupełnienie dezynfekcji wstępnej. Tam, gdzie zwykłe środki chemiczne na bazie chloru to za mało, warto zastosować zabieg zamgławiania.

Mikrodyfuzja – sprawdzony sposób na odkażanie powietrza

Mikrodyfuzja to proces rozprowadzania środka bakteriobójczego lub innych substancji aktywnych w postaci aerozolu, aby zniwelować obecność niebezpiecznych drobnoustrojów. Technika ta polega na rozprowadzaniu cieczy w postaci bardzo drobnych kropel, których rozmiar wynosi od 10 do 50 mikrometrów.

W firmie Kastelnik zlecisz kompleksową usługę dezynfekcji powierzchni, którą realizujemy w ten właśnie sposób. W usuwaniu roztoczy i bakterii z mieszkań stosujemy nie tylko ozonowanie przy pomocy generatorów ozonu, ale również zamgławianie przy użyciu nadtlenku wodoru i mikrodyfuzję, która doskonale sprawdza się w zwalczaniu wirusów po chorobach zakaźnych i neutralizacji nieprzyjemnych zapachów odzwierzęcych w domu.

Dezynfekcja pomieszczeń przez mikrodyfuzję jest skuteczną metodą neutralizacji mikrobów chorobotwórczych z powietrza, ponieważ ma możliwość dotarcia do trudno dostępne miejsca. Działanie to skutecznie eliminuje mikroorganizmy patogenne.

Prepart ze środkiem odkażającym w aerozolu dociera niemal wszędzie, skutecznie zabijając drobnoustroje chorobowe i mikroby. Kastelnik często w tej metodzie stosuje nadtlenek wodoru, choć dobrze sprawdzają się również inne preparaty oparte na czwartorzędowych związkach amoniowych. Co ważne? Rozpylana z dyfuzora mgła jest sucha, dlatego nie pozostawia po sobie żadnych plam i innych odpadów wtórnych.

Na czym polega dezynfekcja pomieszczeń i deratyzacja?

Dezynfekcja polega na niszczeniu wszelkich niebezpiecznych związków organicznych zarówno z powietrza, powierzchni oraz przedmiotów. Wśród niebezpiecznych związków usuwanych podczas dezynfekcji wyliczyć można: wirusy, bakterie, plechy, grzyby, drobnoustroje i ich przetrwalniki.

Deratyzacja jest zaś procesem mającym za główny cel zwalczenie gryzoni np.: kretów, szczurów, myszy czy nornic.
Proces ten na pierwszy rzut oka, może błędnie wydawać się  mniej istotny niż proces dezynfekcji. Należy jednak zaznaczyć, iż gryzonie mogą być bardzo niebezpieczne dla zdrowia ludzi, gdyż są doskonałym nośnikiem wielu chorób, w tym także chorób zakaźnych.

Obydwa procesy, zarówno dezynfekcja, jak i deratyzacja mają za zadanie stworzyć bezpieczne, higieniczne warunki życia dla ludzi. W zależności od potrzeb oraz indywidualnych wymagań- czasem niezbędne jest skorzystanie z obydwu zabiegów, niekiedy można wybrać jeden spośród nich celowany w konkretne zjawisko czy problem.

W jakich sytuacjach warto zlecić dezynfekcję powierzchni?

Dezynfekcja pomieszczeń to usługa, którą można zlecić w różnych sytuacjach. Szczególne znaczenie ma właściwe usunięcie niebezpiecznych drobnoustrojów i patogenów np. jadów trupich po zgonie w domu. Certyfikowany specjalista dezynfekcji — wykonuje wówczas złożoną z kilku etapów dekontaminację pomieszczeń, czyli oczyszczanie skażonych powierzchni z groźnych dla zdrowia mikroorganizmów. Często zabieg odkażania należy powtórzyć, by mieć pewność, iż groźne dla zdrowia związki chemiczne zostały wyeliminowane.

Kastelnik – dezodoryzacja powietrza – potwierdzona certyfikatem

Inną sytuacją, w której dekontaminacja to obowiązek jest pożar domu, zalanie piwnicy fekaliami, czy też usunięcie nieprzyjemnego zapachu po hukinolu, czyli preparacie do odstraszania dzików i saren, który wylał się przez przypadek na podłogę mieszkania.

Warto podkreślić, iż Kastelnik oferuje od wielu lat sprawdzone metody dezynfekcji i dezodoryzacji, które są zazwyczaj dostosowane do okoliczności, w których doszło do skażenia. Wykorzystujemy atestowane środki chemiczne i najwyższej jakości ozonatory powietrza. Po zakończeniu pracy wystawiany jest dla klienta certyfikat dezynfekcji.

Ozonowanie samochodów i środków transportu publicznego

Unosząca się w samochodzie woń dymu nikotynowego lub inne nieprzyjemne zapachy nie dają o sobie zapomnieć. Możemy rozwiązać ten problem usługą ozonowania samochodu. Problematyczne zapachy zostaną usunięte a wraz z nimi również bakterie i wirusy, jakże często występujące w publicznych środkach transportu. Jeżeli jesteś osobą zarządzającą pojazdami służącymi do przewozu osób (autobus, bus, taxi), powinieneś zadbać o regularne ozonowanie pojazdu w celu zapewnienia bezpieczeństwa podróży oraz komfortu swoich pasażerów.

Firma Kastelnik oferuje również czyszczenie hal produkcyjnych i magazynów. Zapraszamy!

FAQ – pytania, które zadają najczęściej klienci

Dezynfekcja mieszkania z patogenów jest ważna z wielu powodów. Przede wszystkim pozwala na usunięcie chorobotwórczych bakterii, wirusów i grzybów, które mogą prowadzić do chorób i infekcji. Profesjonalne odkażanie pomieszczeń może zmniejszyć ryzyko rozprzestrzeniania się chorób zakaźnych, takich jak grypa, zapalenie płuc czy wirusowe zapalenie wątroby.

Zapoznaj się z naszą realizacją, którą wykonaliśmy na terenie województwa śląskiego: sprzątanie po zmarłym w Bielsku-Białej

Dodatkowo usuwanie groźnych mikroorganizmów z pomieszczeń jest szczególnie ważne w miejscach publicznych i tam, gdzie przebywają osoby chore. Odkażanie powietrza przeprowadza się w celu zapobieżenia dalszemu rozprzestrzenianiu się chorób zakaźnych.

Osoby, które szukają informacji na temat specjalistycznej dekontaminacji, najczęściej pytają o koszty i zakres usług, jakie są w stanie zaoferować profesjonalne firmy sprzątające lub przedsiębiorstwa pogrzebowe.

Jakimi metodami przeprowadza się usuwanie chorobotwórczych drobnoustrojów?

Dezynfekcja mieszkań to ważna kwestia, jednak koszt takiej usługi może być uzależniony od różnych czynników. Do czynników tych należą m.in. metraż pomieszczenia, sposób dezynfekcji, a także okoliczności, które wywołały konieczność wykonania dekontaminacji.

W zależności od sytuacji, niszczenie drobnoustrojów chorobotwórczych może odbywać się za pomocą różnych metod, takich jak ozonowanie powietrza, zamgławianie ULV, profesjonalne zamgławianie suchą mgłą, lub popularne w zeszłym roku – zamgławianie elektrostatyczne.

Popularny artykuł na blogu: Jak wygląda dezynfekcja pomieszczeń przez zamgławianie?

Warto jednak pamiętać, że na koszt dezynfekcji mieszkania wpływa także rodzaj skażanie i w jaki okoliczność do niego doszło, ponieważ środki bakteriobójcze dobierane są indywidualnie.

Wśród najczęstszych powodów, dla których konieczna jest dezynfekcja mieszkania, można wymienić śmierć w domu, dezynfekcję profilaktyczną po chorobie zakaźnej w celu zlikwidowania bakterii, wirusów, czy alergenów z powietrza. Okazuje się, iż odkażanie ozonem często stosuje się do usuwania pleśni i grzybów oraz ich wolnych rodników.

Ile kosztuje dezynfekcja mieszkań?

Ostateczna cena dezynfekcji mieszkania jest zależna od indywidualnych potrzeb oraz okoliczności, jednak można wskazać pewne średnie ceny. Na przykład, koszt dezynfekcji małego mieszkania może rozpoczynać się od 450 zł, koszt dezynfekcji dużego mieszkania od 550 zł, a koszt dezynfekcji domu jednorodzinnego od 600 zł.

Koszt odkażania mieszkania po zgonie może wynosić od 800,00 zł wzwyż, a koszt dezynfekcji pomieszczeń biurowych oraz użyteczności publicznej, takich jak przychodnie, żłobki czy przedszkola, zazwyczaj wynosi od 1,00 zł/m2 do 4,00 zł/m2.

Czytaj również: ozonowanie przedszkola

Na czym polega dezynfekcja w mieszkaniu?

Dezynfekcja mieszkania polega na usunięciu z powietrza, wszelkich mikroorganizmów groźnych dla naszego zdrowia, a także trujących związków chemicznych, drobnoustrojów oraz ich form przetrwalnikowych. Niszczenie wirusów, bakterii oraz pleśni i grzybów wymaga zastosowania specjalistycznych środków chemicznych o działaniu bakteriobójczym, wirusobójczym lub grzybobójczym.

Przed przystąpieniem do czynności dezynfekcyjnych należy przygotować każde pomieszczenie i zabezpieczyć  kanały wentylacyjne. Dodatkowo należy zsunąć meble, powynosić wszelkie skażone biologicznie przedmioty (jeśli występują), powynosić kwiaty oraz inne organizmy żywe.

Ile etapów odkażania warto wykonać?

Odkażanie powietrza najczęściej przeprowadzana jest dwuetapowo. Na początku rozpyla się preparat biobójczy, który może być w formie suchej mgły lub mgły wodnej, w zależności od wybranej metody. Następnie przeprowadza się ozonowanie pomieszczeń, co gwarantuje usunięcie groźnych patogenów zarówno z powierzchni, jak i powietrza.

Po wykonaniu zabiegu dezynfekcyjnego zaleca się zachowanie 30-minutowej przerwy przed ponownym wejściem do pomieszczeń. Jest to związane z trującą naturą ozonu i czasem, jaki on potrzebuje do rozpadu na cząsteczki tlenu. Ponadto, po zabiegu dezynfekcji, wszystkie przedmioty, które będą miały kontakt z żywnością, muszą zostać dokładnie wymyte. Na koniec warto przewietrzyć dokładanie całe mieszkanie.

Formularz kontaktowy

Zadzwoń do nas pod numer +48 735-960-510 lub wyślij wiadomość na adres biuro@kastelnik.pl lub za pomocą formularza kontaktowego. Skontaktujemy się z Tobą do 24h.

  Samanta Sznajder sekretariat Kastelnik
  Płatności akceptuje First Data Polcard

  Płatności akceptuje First Data Polcard. Za nasze usługi możesz zapłacić kartą kredytową.

  Nasi klienci

  Dołącz do grona naszych zadowolonych Klientów!

  Pomóż nam dalej się rozwijać w dobrym kierunku!

  Aktualna ocena

  4,8
  Rated 4.8 out of 5
  4.8 out of 5 stars (based on 4 reviews)
  Excellent75%
  Very good25%
  Average0%
  Poor0%
  Terrible0%