Dezynfekcja mieszkania po zgonie

Dowiedz się więcej +48 735 960 510

Dezynfekcja mieszkania po zgonie. Na czym polegają profesjonalne usługi sprzątania po nieboszczyku?

Liczba osób starszych żyjących w Polsce stale rośnie, przeważać zaczyna również ilość jednoosobowych gospodarstw. Co za tym idzie, coraz więcej osób umiera samotnie, a liczby te są jednakowe bez względu na to, czy jesteś z Krakowa, Poznania czy Katowic. Kompleksowa dezynfekcja mieszkań po zgonach to usługa, która ma coraz więcej chętnych. Kim są zamawiający? Najczęściej pomocy potrzebuje rodzina i spadkobiercy denata, ale nie tylko. Samotna śmierć to często wynik występowania chorób zakaźnych.

Kastelnik – sprzątanie po zgonach – usługi całodobowe 24/7

W ostatnim czasie sporo osób przebywało na kwarantannie, gdzie pozostawali samotnie w mieszkaniach lub izolatkach. Czyszczenie mieszkania po zmarłej osobie to jeden z kluczowych etapów dezynfekcji, który ma miejsce nie tylko w prywatnych mieszkaniach, ale również w placówkach medycznych tj. szpitale, czy domy opieki społecznej. Stosowanie odpowiedniego sprzętu do odkażania na pewno pomoże w usuwaniu trujących związków chemicznych z domu. Takie profesjonalne odkażanie miejsc po zwłokach można wykonać na kilka sposób:

usuwanie zapachu po zgonie

Usuwanie nieprzyjemnego zapachu po zmarłej osobie to kwesta podstawowa.

Najczęściej to sąsiedzi informują o zgonie, czując przykry zapach dolatujący do nich z sąsiedniego mieszkania. Sprzątania po zmarłych nie należy się podejmować samodzielnie, nie jest to łatwy temat dla osoby niedoświadczonej. Z pomocą przychodzą sprzątacze z firmy Kastelnik. Jak wygląda sprzątanie mieszkania po zgonie odkażanie mieszkań po zmarłej osobie? Omawiamy, jak wygląda dezynfekcja pomieszczeń po zgonach, a także co jest najtrudniejsze w pracy sprzątacza po zwłokach.

Czy dezynfekcja jest procesem niezbędnym?

Dezynfekcja po zgonie to niezbędny proces pozwalający na eliminację szkodliwych związków chemicznych. Takie toksyny powstają w zamkniętym pomieszczeniu, w którym przez dłuższy czas pozostają zwłoki. Wówczas zachodzi mnóstwo różnych reakcji chemicznych, w wyniku których ze zwłok ulatuje trupi jad i nieprzyjemne zapachy śmierci.

Zatrucie się trupim jadem może by groźne dla zdrowia człowieka i powodować problemy z układem pokarmowym. Tylko specjalistyczne sprzątanie mieszkania, które zakłada po zgonie, pozwala na skuteczne i dokładne zlikwidowanie tych toksycznych substancji, dzięki czemu mieszkanie po zgonie nadaje się do ponownego, bezpiecznego użytku. Profesjonalne odkażanie mieszkań po zgonach to niezbędne czynności, które należy przeprowadzić, by przywrócić mieszkanie do stanu używalności. 

Dezodoryzacja miejsca po zwłokach – usuwanie zapachów

Popularnym sposobem dezodoryzacji mieszkania po zgonie jest zamgławianie pomieszczeń ULV lub suchą mgłą ze środkiem do usuwania nieprzyjemnych zapachów. Dezynfekcja mieszkania po zmarłych przy pomocy zamgławiania ULV nazywana jest potocznie zimną mgłą i stosowana z powodzeniem w odkażaniu przestrzeni po zwłokach. Cały etap przeprowadzany jest za pomocą urządzeń elektrycznych, które rozprzestrzeniają zimną mgłę po całym pomieszczeniu.

Dyfuzor zapachowy uwalnia odświeżacz z  preparatem biobójczym, a jego wielkość nie przekracza 60 mikronów. Po zrealizowanym zabiegu zamgławiania powietrze w lokalu jest dobrze nawilżone, a drobnoustroje usunięte. Patogeny , które wydostały się z ciała zmarłej osoby znikają bezpowrotnie.

dezynfekcja po zgonach

Specjaliści od dezynfekcji po zmarłych

Firma Kastelnik oferuje usługi specjalistycznego czyszczenia mieszkań po zgonach w całej Polsce już od 2013 roku. Nasi sprzątacze wykonują profesjonalne sprzątanie po zgonie z wykorzystaniem najskuteczniejszej na rynku technologii i preparatów biobójczych. Często w pomieszczeniach po śmierci można natknąć się na drastyczne widoki, dlatego sprzątacz mieszkań po zgonie powinien być przygotowany na takie sceny. Do naszej pracy podchodzimy profesjonalnie i z dyskrecją, gwarantując ekspresowe usługi na najwyższym poziomie na terenie całej Polski.

Etapy dezynfekcji mieszkania po zgonie krok po kroku

Etapy dezynfekcji mieszkania ustalamy w oparciu, o ocenę stanu mieszkania po zgonie. Układamy wówczas plan działania i rozpoczynamy dezynfekcję pomieszczenia od opróżnienia mieszkania z przedmiotów z rzeczy zmarłego, takich jak drewniane meble i przedmioty osobistego użytku oraz przetransportowanie ich do specjalnej spalarni. Następnie przechodzimy do wyboru metody dezynfekcji, która uzależniona jest od stopnia skażenia mieszkania po zgonie.

W zależności od indywidualnego przypadku konieczne może być wykonanie czyszczenia mieszkania przy użyciu środków chemicznych i mycie suchym lodem, a niekiedy należy wykonać również zrywanie tapet czy demontaż podłogi. To są elementy, które szczególnie mocno chłoną wszelkie płyny ustrojowe i nieprzyjemną woń po zwłokach. Etapy dezynfekcji pomieszczeń po zgonie obejmują takie czynności, jak:

 • opróżnianie mieszkania z mebli zmarłej osoby;
 • demontaż podłogi i usuwanie zanieczyszczeń z pomieszczenia;
 • zabezpieczenie tkanek i innych szczątków zwłok;
 • dokładne czyszczenie powierzchni specjalistycznymi środkami chemicznymi;
 • mycie suchym lodem w pomieszczeniu po zgonie;
 • etap właściwej dezynfekcji mieszkania: likwidowanie toksyn i czynników biologicznych niebezpiecznych dla zdrowia poprzez ozonowanie pomieszczenia i zamgławianie suchą mgłą;
 • likwidowanie nieprzyjemnego zapachu po zgonie wykorzystując ozonowanie;
 • wydanie certyfikatu dezynfekcji mieszkania po zgonie.
Jak wygląda mieszkania po dezynfekcji?

Przykład mieszkania, które zostało odkażone za pomocą ozonu.

Ozonowanie mieszkania po zgonie jako skuteczny sposób na usuwanie zapachu śmierci

Ozonowanie mieszkań po zmarłych osobach to skuteczny sposób na likwidację niebezpiecznych substancji chemicznych, które mogą występować w miejscu, w którym doszło do zgonu. Ozon całkowicie eliminuje zarówno wszelkie drobnoustroje, jak i trupi jad po zwłokach w domu.

Ozonowanie ma więcej zalet, pozwala również na trwałe usuwanie zapachu po zwłokach, który jest bardzo nieprzyjemny, czego pod żadnym pozorem nie należy robić. Samodzielne eliminowanie fetoru śmierci może skończyć się jedynie zwabieniem owadów do mieszkania.

ozon w powietrzu

Ochronna warstwa ozonowa na ziemi.

W trakcie tej usługi wykorzystujemy kilkadziesiąt przemysłowych generatorów ozonu o mocy do 240 g./h. Dzięki temu sprzątanie po zgonach w połączeniu z profesjonalną dezynfekcją pomieszczeń przebiega niezwykle skutecznie w stosunkowo krótkim czasie działania. Po zakończonym ozonowaniu technicy zalecają wietrzenie mieszkania po zgonie w czasie zależnym od czasu samego zabiegu dezynfekcji. Ten zabieg gwarantujący skuteczne odkażanie mieszkania pozwala też usuwać nieprzyjemne zapachy, jakie występują po rozkładzie zwłok w mieszkaniu i jest bardzo trudny do samodzielnego usunięcia.

Zamgławianie pomieszczeń ULV lub suchą mgłą

Kolejnym skutecznym sposobem dezynfekcji mieszkań po zgonach jest zamgławianie pomieszczeń ULV lub suchą mgłą. Aerozolowanie powietrza polega na aplikacji środka do odkażania wymieszanego z wodą na skażone powierzchnie. Usługę można przeprowadzić na dwa sposoby.

W branży usług porządkowych — dezynfekcja mieszkania po zmarłym przy pomocy zamgławiania ULV (metoda 1) nazywana jest potocznie zimną mgłą i stosowana z powodzeniem w odkażaniu miejsc po zwłokach. Cały etap przeprowadzany jest za pomocą atestowanych urządzeń elektrycznych, które rozprzestrzeniają wilgotną mgiełkę ze środkiem bakteriobójczym po całym pomieszczeniu.

Specjalny dyfuzor rozprowadza ciecz wraz ze środkiem biobójczym, a jej krople mają wielkość od 10 do maksymalnie 50 mikronów. Po przeprowadzonym zamgławianiu ULV powietrze w mieszkaniu jest nawilżone i oczyszczone z wszelkich bakterii i wirusów po zwłokach zmarłej osoby. To skuteczny sposób na pozbycie się patogenów.

urządzenie do zamgławiania Thermo Fog III

Zamgławianie mieszkania suchą mgłą z nadtlenkiem wodoru.

Zamgławianie suchą mgłą (metoda 2)przy użyciu specjalistycznego zamgławiacza elektrycznego to inna alternatywna metoda, wykorzystywana przez sprzątaczy z firmy Kastelnik w trakcie dezynfekcji mieszkania po zgonie. Powodem jest jej niezwykła skuteczność i szybkość eliminacji szkodliwych drobnoustrojów. Wydostająca się z generatora termicznego sucha mgła ma wielkość od 0,5 do 50 mikronów.

Dzięki temu jest w stanie dotrzeć do każdego najmniejszego zakamarka. Jak dokładnie przebiega proces zamgławiania przy pomocy suchej mgły? Otóż rozdmuchiwany nadtlenek wodoru przemieszcza się na cząsteczce glikolu z wodą i usuwa wszystkie chorobotwórcze i niebezpieczne dla naszego życia toksyczne patogeny, w tym również trupi jad powstający na skutek rozkładu zwłok.

Metoda zamgławiania suchą mgłą odbywa się w podwyższonej temperaturze i nie powoduje zawilgocenia dezynfekowanych powierzchni. Na koniec w pomieszczeniu da się wyczuć przyjemny zapach przypominający watę cukrową, a powietrze jest czyste i pachnące.

ABC sprzątania, na czym polega dezynfekcja?

Dezynfekcja mieszkania po zgonie. ABC pracy w firmie sprzątającej miejsca po zwłokach

Dezynfekcja po zgonie, jak i cały proces obejmujący sprzątanie mieszkań po zmarłych to trudny proces, który wymaga fachowej wiedzy, ale i stalowych nerwów. Samodzielne sprzątanie to nierozsądne posunięcie, które może prowadzić do zakażenia i problemów zdrowotnych z powodu niebezpiecznych bakterii bytujących w miejscach zgonów.

Osoba wykonująca kompleksowe sprzątanie po zwłokach niejednokrotnie natyka się na płyny ustrojowe, ślady krwi i fekalia w pomieszczeniu, w którym doszło do zgonu. Wówczas należy wiedzieć, w jakiej kolejności wykonać poszczególne procesy i zachować szczególną ostrożność w pracy z czynnikami biologicznymi potencjalnie niebezpiecznymi dla zdrowia.

Dlatego sprzątacze z firmy Kastelnik podczas odkażanie mieszkania, zachowują zasady BHP, zakładając ochronną odzież i rękawiczki – to fundament pracy i podstawowe ABC. Wiemy, że każdy przypadek sprzątania jest inny, dlatego do osób potrzebujących takiej usługi podchodzimy indywidualnie i z niezbędną dyskrecją. 

specjalistyczna dezynfekcja miejsc po zwłokach

Profesjonalna dezynfekcja tj. opryski ULV, ozonowanie mieszkań, zamgławianie nadtlenkiem wodoru.

Najczęściej zadawane pytania (FAQ)

Dezynfekcja mieszkania po zgonie to proces uwzględniający różne metody dezynfekcji i stosowane środki biobójcze. Sprzątacze dobierają te metody, biorąc pod uwagę stopień rozkładu ciała, oraz wielkość odkażanej przestrzeni. Chętnie odpowiemy na wszystkie Twoje pytania na temat dezynfekcji pomieszczeń po śmierci.

czy dezynfekcja jest bezpieczna, FAQ

Ile kosztuje usługa odkażania mieszkań po zmarłych?

Koszty dezynfekcji mieszkania po zmarłym są ustalane indywidualnie po wizji lokalnej na miejscu zdarzenia. Wśród czynników wpływających na cenę dezynfekcji wymienia się takie, jak: stopień skażenia pomieszczeń, oraz ile czasu trzeba poświęcić na zrywanie tapet i utylizację mebli.

Czy dezynfekcja mieszkania po zgonie jest bezpiecznym procesem?

Cały proces dezynfekcji mieszkania po zgonie wykonujemy środkami o silnych właściwościach bakteriobójczych, a także najnowocześniejsze na rynku sprzęty. Po zakończonym odkażanie po zgonach wydajemy certyfikat dezynfekcji świadczący o profesjonalnie przeprowadzonej usłudze sprzątania po zmarłych i o tym, że mieszkanie jest już bezpieczne i zdatne do użytku.

Formularz kontaktowy

Zadzwoń do nas pod numer +48 735-960-510 lub wyślij wiadomość na adres biuro@kastelnik.pl lub za pomocą formularza kontaktowego. Skontaktujemy się z Tobą do 24h.

  Samanta Sznajder sekretariat Kastelnik
  Płatności akceptuje First Data Polcard

  Płatności akceptuje First Data Polcard. Za nasze usługi możesz zapłacić kartą kredytową.

  Nasi klienci

  Dołącz do grona naszych zadowolonych Klientów!

  Pomóż nam dalej się rozwijać w dobrym kierunku!

  Aktualna ocena

  5,0
  Rated 5,0 out of 5
  5,0 out of 5 stars (based on 1 review)
  Excellent100%
  Very good0%
  Average0%
  Poor0%
  Terrible0%