Dezynfekcja miejsc specjalnych

Dowiedz się więcej +48 735 960 510

Dezynfekcja miejsc specjalnych. Jak przebiega odkażanie powierzchni z bakterii i wirusów?

Usługi dezynfekcji dotyczą nie tylko mieszkań i domów, ale i miejsc specjalnych, czyli obiektów użyteczności publicznej oraz środków transportu publicznego. Regularna dezynfekcja powierzchni, takich jak biura, hotele, sklepy, domy opieki społecznej, środki komunikacji publicznej to niezwykle ważna kwestia.

Kastelnik – sprzątanie specjalistyczne – usługi całodobowe 24/7

Oczywiście sprzątanie po zmarłych nie jest tu wyjątkiem, a wręcz koniecznością. Pozwala zwiększyć bezpieczeństwo pracowników i osób korzystających z nich na co dzień. W miejscach publicznych każdego dnia przebywa mnóstwo osób, co sprzyja namnażaniu się różnego rodzaju bakterii i drobnoustrojów.

dezynfekcja po śmierci na fabryce

Dezynfekcja suchym lodem po śmierci pracownik w zakładzie produkcyjnym.

W czasie pandemii wirusa profesjonalna dezynfekcja pomieszczeń stała się szczególnie konieczna. Obecnie odkażanie pomieszczeń jest wykonywane często w różnych branżach, przy zastosowaniu środków dezynfekujących o najwyższej skuteczności. Bardzo ważne stało się właściwe przestrzeganie zasad higieny osobistej, dezynfekcja rąk i zachowanie odpowiedniej odległości, jednak wiadomo, że to ostatnie nie zawsze jest możliwe. Z pomocą przychodzi firma Kastelnik i nowoczesne, w pełni skuteczne środki do dezynfekcji powierzchni. Dzięki nam nie musisz się przejmować żadnymi zarazkami, a Twoje bezpieczeństwo jest pod kontrolą.

dezynfekcja pomieszczeń specjalnych

Przebieg dezynfekcji powierzchni w miejscach publicznych uzależniony jest od charakteru tego miejsca, ilości osób, które w nich przebywają, a także wysokości ryzyka rozprzestrzeniania się bakterii. Dla przykładu, jeśli mamy do czynienia z popularnym sklepem spożywczym, do którego każdego dnia uczęszcza kilkaset, a nawet kilka tysięcy osób, przebieg dezynfekcji może być nieco inny, niż w przypadku odkażania małego kameralnego pensjonatu. Powierzchnie biurowe najczęściej odkażamy przy zastosowaniu najskuteczniejszej metody dezynfekcji, jaką jest ozonowanie pomieszczeń. Stosujemy tylko sprawdzone preparaty i dopasowujemy czas trwania procesu odkażania do wielkości lokalu.

Ozonowanie w pomieszczeniach biurowych. Sposób na skuteczną dezynfekcję

Ozonowanie to forma dezynfekcji pozwalająca na uzyskanie wysoce zadowalających rezultatów. Stosowana głównie w odkażaniu mieszkań, domów i biur, ale w ostatnim czasie zyskuje na popularności, jako forma dezynfekcji sklepów, hoteli, hal przemysłowych i wielu innych miejsc. Metoda ta znajduje również szerokie zastosowanie przy usuwaniu nieprzyjemnych zapachów np. dymu papierosowego oraz usuwania zapachu spalenizny po pożarze. Ozon składa się z trójatomowych cząstek tlenu, ma on silne właściwości utleniające i jest w pełni bezpieczny.

ozonowanie pomieszczeń biurowych

Ozonowanie to jeden ze sposobów na dezynfekcję pomieszczeń.

Ozon to naturalny sposób na dezynfekcję

Ozonowanie pomieszczeń to naturalny sposób dezynfekcji, który w żaden sposób nie wpływa na funkcjonowanie sprzętów i innych elementów wyposażenia. Pozwala na eliminację wszelkich drobnoustrojów, wirusów i bakterii, alergenów, a także innych szkodliwych patogenów znajdujących się w przestrzeni publicznej. Gwarancja usunięcia wszystkich potencjalnie niebezpiecznych związków z pomieszczeń biurowych, sklepów czy hoteli zwiększa bezpieczeństwo osób korzystających z nich, czyli klienta, personelu i każdej osoby, która takie miejsce odwiedza. Dodatkowym atutem jest możliwość wyeliminowania wszelkich nieprzyjemnych zapachów, jak np. dym papierosowy.

Toksyczne związki chemiczne i jady trupie – czym są?

Czy wiesz, że w momencie zgonu ciało zaczyna stopniowo wchodzić w różne fazy rozkładu, a co za tym idzie, w mieszkaniu unosi się nieprzyjemny zapach do usunięcia oraz toksyczne związki chemiczne, gazy i bakterie? Nie każdy ma świadomość tego, że podczas procesów gnilnych dochodzi do powstania wielu niebezpiecznych dla zdrowia związków, takich jak jady trupie. Te toksyczne związki to dokładniej ptomainy z grupy diaminoalkanów, konkretnie takie jak putrescyna i kadaweryna.

Warto dodać, że trupie jady największą toksyczność osiągają po około 10 godzinach od śmierci, dlatego nie zaleca się przebywać zbyt długo w pomieszczeniu, w którym doszło do zgonu. Sam kontakt z rzeczami po zmarłej osobie również nie jest wskazany, ponieważ trupie jady są niebezpieczne dla zdrowia i mogą prowadzić do zatrucia i problemów z układem pokarmowym, oddechowym i krwionośnym.

Toksyczny związek, jakim jest, trupi jad może zostać w pełni zneutralizowany tylko przy pomocy silnych preparatów biobójczych i profesjonalnych technik dezynfekcji jak np. ozonowanie pomieszczeń lub zamgławianie suchą mgłą z nadtlenkiem wodoru.

O jakiej mocy ozonatory sprawdzą się do odkażania dużych powierzchni?

W naszej pracy wykorzystujemy zazwyczaj przemysłowe generatory ozonu o mocy od 40 g/h do 240 g./h. Procedura polega na rozpyleniu ozonu w pomieszczeniu i pozostawieniu go na czas uzależniony od wielkości powierzchni. W tym czasie następuje oczyszczanie powietrza i wszystkich powierzchni z niebezpiecznych drobnoustrojów. Ozon to gaz, który penetruje nawet najmniejsze zakamarki. Dociera wszędzie, co czyni go jedną z lepszych form dezynfekcji powierzchni dostępnych na rynku.

dezynfekcja w nagłych wypadkach

Jakie są etapy odkażania miejsc specjalnych?

Etapy odkażania miejsc specjalnych dobieramy na podstawie rodzaju i wielkości dezynfekowanej przestrzeni. Dezynfekujemy nie tylko pomieszczenia, ale i największe źródła bakterii, takie jak klamki, klawiatury, biurka. Najczęściej w dezynfekcji miejsc publicznych i środków komunikacji publicznej przeprowadzamy takie czynności, jak:

 • Gruntowne czyszczenie powierzchni przed rozpoczęciem odkażania, przygotowanie jej na dalsze procesy dezynfekcji;
 • W zależności od potrzeby stosujemy na powierzchniach preparaty biobójcze o najwyższej skuteczności działania i dostosowany do stopnia zanieczyszczeń środek dezynfekujący;
 • Prawidłowe rozmieszczenie generatorów ozonu w pomieszczeniach;
 • Właściwy etap ozonowania. Uruchamiamy ozonatory, które wykonują dogłębne odkażanie pomieszczenia. Likwidowane są wszelkie bakterie i drobnoustroje. W tym czasie nikt nie powinien przebywać w ozonowanym miejscu. Czas procesu dezynfekcji uzależniony jest od wielkości powierzchni i skali zagrożenia namnażania drobnoustrojów;
 • Po zakończonej dezynfekcji badamy poziom stężenia ozonu, wietrzymy przestrzeń przez określony czas, który jest proporcjonalny do czasu samego ozonowania. Po tym czasie pomieszczenie jest bezpieczne, odświeżone i gotowe do ponownego użytku.
urządzenie Cold Jet

Urządzenie do dezynfekcji pomieszczeń suchym lodme.

Metody dezynfekcji obiektów użyteczności publicznej

Wykonując dezynfekcję pomieszczeń specjalnych, stosujemy całe spektrum różnych czynności z wykorzystaniem profesjonalnych sprzętów i innowacyjnych technologii. Biura, magazyny, autobusy czy hotele wymagają stosowanie środków o najwyższej skuteczności. W lokalach publicznych każdego dnia pracownicy, jak i klienci narażeni są na zetknięcie z milionami różnych zarazków, wirusów i bakterii. Profesjonalną dezynfekcją zajmujemy się od blisko 10 lat, dlatego to zadanie najlepiej powierzyć właśnie nam.

dezynfekcja piwnicy po zalaniu

Zalana piwnica, przed dezynfekcją pomieszczenia.

W odkażaniu miejsc publicznych konieczne jest stosowanie preparatów, które wyeliminują potencjalne biologiczne zagrożenie. Dlatego w dezynfekcji stosujemy tylko najskuteczniejsze i rekomendowane produkty oraz substancje wysoce biobójcze. W tym procesie świetnie sprawdza się preparat zawierający odpowiednie stężenie alkoholu, aktywny chlor i podchloryn sodu. Dobrą metodą dezynfekcji pomieszczenia jest także skuteczne zamgławianie z wykorzystaniem suchej mgły i nadtlenku wodoru.

Firma sprzątająca Kastelnik – skuteczna dezynfekcja w Twoim zasięgu

Firma Kastelnik to specjaliści z zakresu dezynfekcji powierzchni, zarówno prywatnych firm, jak i miejsc specjalnych, takich jak biura, hotele, sklepy czy hale przemysłowe. Przeprowadzana przez nas dezynfekcja gwarantuje 100% niszczenia drobnoustrojów chorobotwórczych. Działamy na terenie całej Polski, przez 7 dni w tygodniu. Nasza infolinia pozostaje do Twojej dyspozycji całodobowo. Oferujemy bezpłatną wycenę i zapewniamy wszelką niezbędną dokumentację, a po wykonanym odkażaniu wystawiamy certyfikat dezynfekcji Twojego lokalu.

Najczęściej zadawane pytania

Dezynfekcja powierzchni w specjalnych miejscach to złożony proces, w którym liczy się przede wszystkim skuteczność podejmowanych działań. Dezynfekcję pomieszczeń wykonujemy poprzez zastosowanie najskuteczniejszych na rynku metod, takich jak czyszczenie preparatami biobójczymi, a także ozonowanie o szerokim spektrum zastosowania. Co jeszcze należy wiedzieć w kwestii dezynfekcji pomieszczeń biurowych i hoteli?

FAQ dezynfekcja

Ile kosztuje dezynfekcja w pomieszczeniach biurowych?

Koszt dezynfekcji pomieszczeń biurowych w każdym przypadku jest ustalany indywidualnie z klientem. Na jego wysokość składa się m.in. wielkość powierzchni biurowych i potencjalna ilość drobnoustrojów ze względu na ilość osób, jaka dane miejsce odwiedza. Cena dezynfekcji podstawowej zaczyna się od 700 zł i może sięgnąć kilka tysięcy złotych za odkażanie większego biura.

Jak często należy wykonywać ozonowanie biura?

Częstotliwość ozonowania biura zależy od kilku czynników. Przede wszystkim wpływ na to mają charakter działalności, wielkość biura i osób, które w nim przebywają. Dezynfekcję biura najlepiej wykonywać częściej na wiosnę oraz w okresie jesienno-zimowym, kiedy wzrasta ryzyko wystąpienia infekcji.

Formularz kontaktowy

Zadzwoń do nas pod numer +48 735-960-510 lub wyślij wiadomość na adres biuro@kastelnik.pl lub za pomocą formularza kontaktowego. Skontaktujemy się z Tobą do 24h.

  Samanta Sznajder sekretariat Kastelnik
  Płatności akceptuje First Data Polcard

  Płatności akceptuje First Data Polcard. Za nasze usługi możesz zapłacić kartą kredytową.

  Nasi klienci

  Dołącz do grona naszych zadowolonych Klientów!

  Pomóż nam dalej się rozwijać w dobrym kierunku!

  Aktualna ocena

  5,0
  Rated 5,0 out of 5
  5,0 out of 5 stars (based on 1 review)
  Excellent100%
  Very good0%
  Average0%
  Poor0%
  Terrible0%