Dodano: 24 marca, 2023
Aktualizacja: 31 marca, 2023
Profesjonalna dezynfekcja magazynów to kilkuetapowy proces, który pozwala zachować bezpieczeństwo w miejscu przechowywania różnych materiałów spożywczych, ale nie tylko. Często przeprowadza się ją za pomocą:
Czytaj również: dezynfekcja szamba betonowego
Zamgławianie suchą mgłą to popularna metoda dezynfekcji. Środki dezynfekcyjne powinny być zawsze odpowiednio dobrane.
Podczas tej czynności pracownicy firmy Kastelnik pozbywają się wszelkich zanieczyszczeń i niebezpiecznych drobnoustrojów, które mogą zagrażać zdrowiu pracowników i jakości przechowywanych towarów. Usługę czyszczenia magazynów można zamówić pod całodobowym numerem telefonu +48 735-960-510
Magazyny są kluczowe dla przechowywania towarów przed ich dystrybucją i dalszą sprzedażą. Aby zapewnić bezpieczeństwo pracowników i klientów, ważne jest utrzymywanie wysokiej higieny i czystości w magazynach, a Mieszko i Dorota Kastelnik świadczą tego typu usługi od przeszło 10 lat.
Warto dodać, iż samodzielne odkażanie tak dużych przestrzeni może być kłopotliwe, gdyż wysoko umiejscowione sufity i duża kubatura stanowi duże wyzwanie. W firmie Kastelnik posiadamy kilkadziesiąt przemysłowych generatorów ozonu i jesteśmy w stanie zagazować nawet 9000 metrów sześciennych magazynu.
Dezynfekcja powierzchni jest niezwykle ważna w magazynie, aby utrzymać odpowiedni poziom higieny i zapobiegać rozprzestrzenianiu się chorób, bakterii i wirusów. Wybór odpowiedniego sposobu dezynfekcji zależy od rodzaju zanieczyszczenia i powierzchni, na jakiej się ono znajduje.
Przedsiębiorstwo Kastelnik dezynfekcję magazynów płaskich realizuje za pomocą sprawdzonych środków chemicznych z atestem Państwowego Inspektoratu Sanitarnego. W pierwszej kolejności przeprowadzamy dokładne przygotowanie magazynów płaskich do odkażania, a następnie przechodzimy do dezynfekcji właściwej, która obejmuje takie metody jak:
Magazyn i hala produkcyjna przed procesem dezynfekcji.
Wykonujemy usługi dezynfekcji pomieszczeń, w tym magazynów, z wykorzystaniem metod termicznych i chemicznych, w tym ozonowania, w celu zwalczania zagrożeń mikrobiologicznych. Każdorazowo dostosowujemy metody dezynfekcji do charakteru i przeznaczenia pomieszczeń, aby zapewnić skuteczną i bezpieczną dezynfekcję.
Ważne jest, że dezynfekcja magazynów przeprowadzana przez firmę Kastelnik pozostaje biologicznie i chemicznie neutralna dla przechowywanych w nich towarów i materiałów, co umożliwia jej bezpieczne przeprowadzenie nawet wtedy, gdy magazyn nie jest całkowicie opróżniony.
Szczególne znaczenie ma dezynfekcja magazynu zbożowego, w którym przechowywane są nasiona i zbiory. Dlatego tak ważne jest właściwe przygotowanie magazynu. Jak to osiągnąć? Przede wszystkim należy regularnie odkażać pomieszczenie i stosować specjalistyczne środki do dezynfekcji.
Czy wiesz, że preparaty do dezynfekcji magazynów z reguły bazują na składniku aktywnym pirymifosie metylowym? Taki preparat jest całkowicie bezpieczny dla magazynowanych zbóż – informuje Mieszko Kastelnik, szef firmy sprzątającej.
Specjalistyczną dezynfekcję najlepiej zlecić naszym fachowcom tuż przed rozpoczęciem składowania ziarna i zanim nastąpi przyjęcie nowych zbiorów. Wówczas w pustych pomieszczeniach przeprowadzimy gruntowne odkażanie, by przygotować pomieszczenia do składowania zbóż.
Samodzielne odkażanie może być sporym wyzwaniem, a informacje dotyczące produktu wskazujące rodzaj zagrożenia i wskazówki dotyczące stosowania zawarte w karcie charakterystyki producenta mogą być niezrozumiałe dla niedoświadczonych osób.
Jednym z największych problemów, z jakimi mierzą się właściciele magazynów, są szkodniki. Szczury, myszy, karaluchy i insekty mogą z łatwością zrujnować zapasy i uszkodzić sprzęt. Istnieje sporo metod na odstraszanie szkodników, jednak te bywają zawodne. W naszej ofercie znajduje się także dezynsekcja magazynu, czyli profesjonalna eliminacja insektów, gryzoni i wszelkich innych nieproszonych gości w Twoim magazynie.
Popularny artykuł na blogu: Jak usunąć karaluchy?
Środek biobójczy tj. nadtlenek wodoru aplikowany za pomocą suchej mgły.
Pierwszym krokiem jest ocena sytuacji w magazynie, która pozwala na określenie rodzaju szkodników i ich poziomu rozwoju. Następnie nasza załoga przystępuje do planowania procesu usuwania szkodników, uwzględniając skuteczne i bezpieczne metody. Najczęściej wykorzystujemy preparaty chemiczne, a także ozonowanie i zamgławianie. Środki chemiczne na bazie pirymifosu metylowego i nadtlenku wodoru pomagają zwalczać większość szkodników magazynowych.
W przypadku gryzoni zazwyczaj w pierwszej kolejności należy złapać szkodniki i usunąć je z powierzchni magazynowej, a następnie zabezpieczyć magazyn przed ponowną inwazją.
Ozonowanie pomieszczeń to doskonała forma dezynfekcji uzupełniającej w magazynach. Zazwyczaj stosujemy ją na halach przed przyjęciem towarów. Puste pomieszczenia ozonujemy, wykorzystując przemysłowe generatory ozonu, które produkują ozon w wysokim stężeniu. Dzięki temu jesteśmy w stanie z łatwością odkażać duże powierzchnie w krótkim czasie.
Ozon nie tylko usuwa wszelkie zarazki, bakterie i drobnoustroje, ale i skutecznie neutralizuje wszelkie insekty w pomieszczeniach magazynowych. Jego skuteczność to aż 99%!
Nasza firma oferuje profesjonalną dezynfekcję magazynów i silosów zbożowych, a także pomieszczeń sanitarnych i innych na terenach magazynowych. Oferta usług dezynfekcji obejmuje takie czynności jak:
Wszystkie nasze usługi są certyfikowane, co oznacza, że na potwierdzenie wykonanych prac klient otrzymuje certyfikat dezynfekcji swojego magazynu.
Zastanawiasz się, jakie są metody dezynfekcji pomieszczeń magazynowych? Zazwyczaj dezynfekcja magazynów opiera się na stosowaniu preparatów biobójczych, które jednocześnie zwalczą bakterie i zarazki, a jednocześnie będą bezpiecznie dla przechowywanych zapasów.
Specjalistyczne firmy z branży DDD dopierają odpowiednie techniki sterylizacji pomieszczeń do warunków, wielkości magazynów oraz przechowywanych w nich materiałów. Sprawdź najczęściej zadawane pytania o dezynfekcję magazynów.
Wybór środka dezynfekcyjnego zależy od rodzaju powierzchni, która ma zostać zdezynfekowana. Alkohol izopropylowy lub nadtlenek wodoru są skuteczne dla powierzchni metalowych i ceramicznych, natomiast chlorek benzalkoniowy lub nadtlenek wodoru nadają się do odkażania powierzchni z tworzyw sztucznych.
Powierzchnie powinny być dezynfekowane regularnie, zgodnie z ustalonym procedurami. Częstotliwość dezynfekcji może się różnić w zależności od rodzaju towarów przechowywanych w magazynie, ale zwykle powinna być wykonywana co najmniej raz dziennie, a w przypadku towarów spożywczych – częściej.
Przygotowujesz magazyn do przyjęcia towaru, a powietrze zostało skażone w wyniku choroby pracownika? Zadzwoń do specjalistycznej firmy sprzątającej Kastelnik, która działa na terenie całego kraju. Wyeliminujemy wszelkie zagrożenia bakteriologiczne i zadbamy, by podłogi i wszelkie zakamarki magazynu były sterylnie czyste. Na infolinii tel. 735-960-510 zlecisz kompleksowe dezynfekowanie powierzchni magazynowej. Zamów bezpłatną wycenę usługi.
Zadzwoń do nas pod numer +48 735-960-510 lub wyślij wiadomość na adres biuro@kastelnik.pl lub za pomocą formularza kontaktowego. Skontaktujemy się z Tobą do 24h.
Płatności akceptuje First Data Polcard. Za nasze usługi możesz zapłacić kartą kredytową.
Dołącz do grona naszych zadowolonych Klientów!
Pomóż nam dalej się rozwijać w dobrym kierunku!
Aktualna ocena