Dezodoryzacja pomieszczeń

Dowiedz się więcej +48 735 960 510

Czym jest dezodoryzacja pomieszczenia w domu i jakie są jej zalety? Odkryj skuteczne sposoby na nieprzyjemne zapachy

Profesjonalna dezodoryzacja to nie to samo co zastosowanie domowych sposobów na usuwanie nieprzyjemnego zapachu, który staje się uciążliwy, a często jest wręcz nie do zniesienia. Zastanawiasz się, jak szybko i skutecznie pozbyć się przykrego zapachu z mieszkania i zapewnić sobie komfort?

Kastelnik – ozonowanie powietrza – potwierdzone certyfikatem

Dezodoryzacja pomieszczeń to usługa, która zapewnia szybkie i skuteczne pozbycie się nieprzyjemnych zapachów z mieszkań, biur czy innych przestrzeni. Dzięki profesjonalnym metodom i dostępnym środkom dezodorującym oczyszczanie powietrza pozwala na usunięcie problemu i pozbycie się źródła z wnętrza budynku.

Dezodoryzacja mieszkania

Profesjonalna dezodoryzacja pomieszczeń skutecznie neutralizuje nieprzyjemne zapachy i patogeny.

Usługa ta jest szczególnie przydatna po remoncie, po zalaniu lub w przypadku wystąpienia innych sytuacji powodujących pojawienie się nieprzyjemnego fetoru. Zastosowanie ozonu na wysokim stężeniu zapewni nie tylko lepszą jakość powietrza, ale także korzyści zdrowotne, ponieważ dezodoryzacja pomieszczeń może pomóc usunąć alergeny i inne przykre wonie.

Usuwanie nieprzyjemnych woni za pomocą ozonu

Okazuje się, że na rynku istnieją różne sposoby na dezodoryzację śmierdzących zapachów. Jedną z najbardziej skutecznych i powszechnie stosowanych opcji dezodoryzacji pomieszczeń na nieprzyjemny zapach jest ozonowanie powietrza lub zastosowanie elektrycznych eliminatorów zapachów, które często podłączane są do prądu 230 V. To drugie urządzenie nie daje jednak tak dobrych rezultatów, jak ozon.

Usuwanie nieprzyjemnych woni

Po zakończeniu zabiegu dezodoryzacji można cieszyć się z przyjemnej atmosfery w zaciszu domowych pieleszy. Czy usuwanie zapachu spalenizny w pomieszczeniu po wybuchu ognia jest możliwe? Okazuje się, że tak i to całkiem skutecznie. Po pożarze dezodoryzację przeprowadzamy za pomocą ozonu na wysokim stężeniu na poziomie minimum 40 ppm. Takie działanie daje szybkie efekty i nie da się walczyć z sadzą domowymi sposobami.

Czy domowe sposoby sprawdzą się na smród sadzy po pożarze?

Zwykle domowe sposoby na neutralizację smrodu po pożarze nie przynoszą oczekiwanych rezultatów. Lepszym rozwiązaniem jest dezodoryzacja pomieszczeń ozonem, czyli profesjonalne usuwanie nieprzyjemnych zapachów z mieszkań. Niezbędny jest dłuższy czas pracy ozonatorów i usunięcie źródła tłustych osadów ze spalonej ściany.

Odświeżanie powietrza

Ozonowanie powietrza ozonem jest w pełni bezpieczne dla ludzi i zwierząt.

Próba maskowania zapachów odświeżaczami powietrza zwykle nie przynosi oczekiwanych rezultatów na przykry zapach. Kiedy w mieszkaniu występuje jakaś materia organiczna, usuwanie zapachów może stać się skomplikowanym zabiegiem.

Czym usunąć przykry zapach z rozkładającego się ciała?

Usuwanie zapachu po zgonie to skomplikowany proces, który wymaga atestowanych środków chemicznych i specjalistycznej wiedzy z zakresu dekontaminacji pomieszczeń z patogenów. Najlepszym sposobem na usunięcie fetoru związanego z rozkładem ciała jest zastosowanie specjalnych preparatów biobójczych, które eliminują bakterie i mikroorganizmy powodujące ten specyficzny zapach.

Oczyszczanie powietrza z patogenów i toksyn – komu zlecić?

Nie ma większego znaczenia, czy zabieg dezodoryzacji jest konieczny, bo w powietrzu są niebezpieczne związki chemiczne pochodzenia organicznego (jady trupie), czy też dioksyny po pożarze, które są silnie trującymi toksynami.

Kastelnik – dezodoryzacja mieszkań – kontakt, 7 dni w tygodniu

W każdej z tych sytuacji warto skorzystać z usług specjalistycznej firmy Kastelnik, która od wielu lat zajmuje się dezynfekcją pomieszczeń. Warto dodać, iż jako firma usługowa, mamy najwięcej przemysłowych ozonatorów na magazynie, które w przypadku pojawienia się potrzeby zabieramy do usunięcia nieprzyjemnego zapachu, który jest w pomieszczeniach zleceniodawcy.

Usuwanie alergenów z powietrza

Usuwanie alergenów z powietrza za pomocą specjalistycznych urządzeń do zamgławiania.

Metody dezodoryzacji pomieszczeń stosowane przez specjalistyczne firmy sprzątające

Profesjonalne usuwanie zapachu w firmie Kastelnik przebiega przy użyciu jednej z niżej wymienionych metod:

 • ozonowanie pomieszczeń – skuteczny sposób na trwałe usunięcie nieprzyjemnego zapachu, neutralizuje brzydkie zapachy i oczyszcza mieszkanie, z bakterii jednocześnie poprawiając jakość powietrza;
 • zabieg zamgławiania suchą mgłą – proces dezynfekcji oparty na przekazywaniu środka biobójczego z nadtlenkiem wodoru, który doskonale usuwa każdy nieprzyjemny zapach, czy to zapach zgnilizny, czy dymu papierosowego;
 • dezodoryzacja pomieszczeń metodą ULV – technika polegająca na zamgławianiu ULV to dobry sposób na usuwanie fetoru i pozbycie się roztoczy i grzybów w domu;
 • dezodoryzacja odorów przy użyciu środków chemicznych – usuwanie zapachów przez zastosowanie specjalistycznych preparatów chemicznych, które pomagają trwale wyeliminować źródło nieprzyjemnego zapachu, np. stęchlizny, dymu papierosowego itp.

Zabieg zamgławiania na pozbycie się nieprzyjemnych zapachów z domu

Okazuje się, iż dezodoryzacja mieszkania przebiega doskonale również przy zastosowaniu skutecznej techniki zamgławiania powietrza ze środkiem biobójczym. Tego typu preparaty wykazują także działanie neutralizujące względem brzydkich zapachów.

Kastelnik – usuwanie zapachów – skuteczne oczyszczanie powietrza

Jako środek biobójczy możemy stosować nadtlenek wodoru albo wykonać zabieg za pomocą węgla aktywnego. Zamgławianie ma mnóstwo zalet, np.:

 • Skutecznie usuwa zapach kwasu masłowego;
 • Nadaje się do dezodoryzacji w transporcie publicznym;
 • Usuwa roztoczy i grzyby w mieszkaniach;
 • Może być stosowany do usuwania zapachów po chorych osobach;
 • Trwałe usuwanie nieprzyjemnego zapachu.
Dezodorowanie mieszkania z certyfikatem Kastelnik

Dezodorowanie pomieszczeń mieszkania z certyfikatem Kastelnik. Zadzwoń do nas, tel. 735-960-510.

Najczęściej zadawane pytania - FAQ

Usługa dezodoryzacji jest w pełni bezpieczna i całkowicie nieinwazyjna, a koszt przeprowadzenia zabiegu jest zwykle niższy niż koszt wymiany mebli lub materiałów wykończeniowych, co sprawia, że warto zdecydować się na profesjonalne usunięcie nieprzyjemnego zapachu z pomieszczeń.

Dezodoryzacja Kastelnik

Dezodoryzacja powietrza usuwa nie tylko nieprzyjemny zapach, ale także źródło jego powstania, czyli bakterie, pleśń, roztocza i inne mikroorganizmy, co przynosi korzyści dla zdrowia wszystkich mieszkańców. Oczekiwane efekty zazwyczaj uzyskuje się już po pierwszym razie, ale zapachy to temat rzeka i niemal każdy przypadek jest inny.

Czym jest dezodoryzacja powietrza i jakie są jej zalety?

Dezodoryzacja jest to proces trwałej neutralizacji nieprzyjemnych zapachów z pomieszczeń, w których gromadzą się różnego rodzaju cząsteczki organiczne, takie jak bakterie, pleśń czy rozkładające się substancje. Podczas eliminacji smrodu stosuje się specjalne preparaty, które neutralizują cząsteczki powodujące nieprzyjemne wonie np. odzwierzęce.

Jak długo trwa podstawowa dezodoryzacja pomieszczeń?

Czas trwania dezodoryzacji zależy od wielu czynników, takich jak wielkość pomieszczenia i rodzaj powstania przykrego zapachu. Zazwyczaj usuwanie zapachu śmierci z mieszkania po zgonie trwa od kilku godzin do kilkunastu godzin, w zależności od ilości czasu, jaki upłynął od wyniesienia ciała z mieszkania. Natomiast po pożarze, usuwanie zapachu spalenizny trwa minimum kilkanaście godzin, a często zabieg należy powtórzyć. Istotne jest to, że sadza emituje szkodliwe toksyny i nie ma możliwość ponownego korzystania z pomieszczeń, przed ich usunięciem.

Jak często należy odświeżać powietrze w domu?

Zależy to od przyczyny powstania zapachu i intensywności. Czasami wystarczy jedna godzina ozonowania, aby pozbyć się brzydkiego zapachu w lokalu, ale w niektórych przypadkach może być konieczne wykonanie kilku zabiegów z rzędu. Jeśli w domu są zwierzęta domowe i palacze lub stali mieszkańcy mający problemy zdrowotne, to regularna dezodoryzacja pomoże w utrzymaniu dobrej jakości powietrza przez cały czas.

Czy trzeba opuścić pomieszczenie podczas zabiegu ozonowania?

Tak, zazwyczaj podczas zabiegu ozonowania trzeba opuścić pomieszczenie, ponieważ ozon jest substancją toksyczną dla organizmów żywych w tym roślin, zwierząt i ludzi. Wysoka ekspozycja na ozon może prowadzić do podrażnień oczu, dróg oddechowych i skóry, co może być przyczyną problemów zdrowotnych.

Formularz kontaktowy

Zadzwoń do nas pod numer +48 735-960-510 lub wyślij wiadomość na adres biuro@kastelnik.pl lub za pomocą formularza kontaktowego. Skontaktujemy się z Tobą do 24h.

  Samanta Sznajder sekretariat Kastelnik
  Płatności akceptuje First Data Polcard

  Płatności akceptuje First Data Polcard. Za nasze usługi możesz zapłacić kartą kredytową.

  Nasi klienci

  Dołącz do grona naszych zadowolonych Klientów!

  Pomóż nam dalej się rozwijać w dobrym kierunku!

  Aktualna ocena

  5,0
  Rated 5 out of 5
  5 out of 5 stars (based on 1 review)
  Excellent100%
  Very good0%
  Average0%
  Poor0%
  Terrible0%