Dekontaminacja pomieszczeń

Dowiedz się więcej +48 735 960 510

Dekontaminacja pomieszczeń. Na czym polega profesjonalna usługa usuwania toksycznych substancji?

Na czym polega procedura dekontaminacji pomieszczeń?

Kastelnik – sprzątanie specjalistyczne – usługi całodobowe 24/7

Proces dekontaminacji przeprowadzamy wszędzie tam, gdzie konieczne jest wykonanie neutralizacji chorobotwórczych czynników biologicznych oraz usuwanie trujących związków chemicznych.

dekontaminacja mieszkania suchą mgłą

Zamgławianie pomieszczeń suchą mgłą z nadtlenkiem wodoru – H2O2

Ta profesjonalna usługa usuwania toksyn polega na unieszkodliwianiu wszelkich niebezpiecznych mikroorganizmów, patogenów i wirusów przy użyciu przemysłowych generatorów ozonu. Specjaliści firmy Kastelnik przeprowadzając etap usuwania toksyn z powierzchni, korzystają z innowacyjnych technologii i profesjonalnych środków biobójczych. Specjalistyczne odkażanie wykonujemy nie tylko w pomieszczeniach szpitalnych i placówkach medycznych, ale również w takich miejscach, jak:

 • sale operacyjne;
 • mieszkania po zgonach;
 • budynki po pożarach;
 • gabinetach stomatologicznych;
 • gabinetach lekarskich;
 • salach operacyjnych;
 • opuszczonych lokalach pełnych fekaliów i płynów ustrojowych.

Dekontaminacja a sterylizacja – jaka jest różnica?

Terminy dekontaminacja i sterylizacja często używane są zamiennie, jednak ich znaczenie jest zupełnie inne. Co oznacza termin dekontaminacja? Jest to proces polegający na usuwaniu praktycznie wszystkich rodzajów substancji toksycznych dla człowieka, a samo odkażanie można przeprowadzać zarówno na powierzchniach, jak i organizmach żywych. Z kolei sterylizacja to profesjonalne wyjaławianie skażonych powierzchni z groźnych mikroorganizmów, takich jak wirusy, grzyby, patogeny i bakterie.

Metody dekontaminacji stosowane w sterylizacji pomieszczeń, czyli jakie są rodzaje usuwania toksyn?

Unieszkodliwianie groźnych substancji, które mogą wywoływać choroby u ludzi i zwierząt to procedura, która powinna zostać przeprowadzona w kilku etapach. W pierwszej kolejności wykonujemy dekontaminację wstępną, która polega na usuwaniu widocznych zanieczyszczeń. Odpowiednio od rodzaju zagrożenia, z którym mamy czynienia w odkażaniu, likwidujemy czarny osad ze ścian albo utylizujemy przedmioty zmarłego.

Ta część usuwania toksyn ma na celu ograniczyć rozprzestrzenianie ich po całym mieszkaniu. Następnie przechodzimy do właściwej dekontaminacji pomieszczeń, w której nasi technicy sięgają po specjalistyczne środki biobójcze i zaawansowane techniki dezynfekcji, takie jak ozonowanie albo zamgławianie suchą mgłą.

Czytaj również: dezynfekcja pojazdów

profesjonalna dekontaminacja pomieszczeń szpitala

Etapy niszczenia biologicznych czynników chorobotwórczych

Zastanawiasz się, jakie są rodzaje dekontaminacji? Proces odkażania pomieszczeń stosuje się np. po pożarach, do dezynfekcji po zgonach oraz do sterylizacji pomieszczeń w wyniku wykryciu zaraźliwych wirusów i bakterii. Metodę dezynfekcji dobieramy w zależności od rodzaju eliminowanego zagrożenia biologicznego. Najczęściej, mając styczność z groźnymi toksynami, wykonujemy takie etapy dekontaminacji, jak:

 • utylizację skażonych przedmiotów;
 • oczyszczanie powierzchni z czynników biologicznych,
 • kompleksową dezynfekcję;
 • sterylizację przedmiotów i powierzchni.
usuwanie śladów krwi po zmarłym

Specjalistyczne sprzątanie w mieszkaniach po zmarłych obejmuje usługi dekontaminacji.

Na czym polega dekontaminacja pomieszczeń przy pomocy ozonowania?

Największą zaletą stosowania ozonu jest fakt, iż nie generuje on żadnego dodatkowego zanieczyszczania, ponieważ w kontakcie z materiałami stałymi rozkłada się do tlenu cząsteczkowego. Ozon nie powoduje powstawania substancji wtórnych, a dezynfekcja tą metodą jest 3000 razy szybsza od odkażania przy pomocy chloru. Ozon napotykając cząsteczki zanieczyszczeń krążących w powietrzu, wchodzi z nimi w reakcję chemiczną i likwiduje je w procesie utleniania. Trzecia cząsteczka ozonu jest wysoko reaktywna, szybko wchodzi w związki ze szkodliwymi substancjami, co ma kluczowe znaczenie dla dekontaminacji powierzchni. Najpierw rozkłada je na mniej złożone, po czym całkowicie niszczy. Ozon, pozostający po tym procesie powraca do postaci dwucząsteczkowego tlenu, co jest całkowicie bezpieczne dla środowiska. Tak przeprowadzona dekontaminacja pozwala na szybkie i trwałe wyeliminowanie wszelkich mikroorganizmów.

Warto dodać, że nasza firma dysponuje przemysłowymi generatorami ozonu o mocy od 40 g. / h do 240 g. /h, które gwarantują szybką i trwałą eliminację wszelkich bakterii, wirusów, a nawet trupiego jadu.

Zamgławianie suchą mgłą jako skuteczna forma dekontaminacji

Dekontaminacja to proces, który możemy wykonać na wiele sposobów, w zależności od miejsca przeprowadzanego odkażania. W większości przypadków usunięcie źródła toksyn poprzez utylizację przedmiotów i ozonowanie pozwala na uzyskanie zadowalających efektów. Ponieważ dekontaminację pomieszczeń przeprowadzamy nie tylko w mieszkaniach po pożarach i zgonach, ale również we fryzjerstwie, w salonie kosmetycznych, w sklepach spożywczych i wszędzie tam, gdzie mogą bytować bakterie i szkodliwe dla zdrowia toksyny.

dekontaminacja mieszkań po pożarach

Jak wygląda mieszkanie po pożarze? Tłuste ściany- pokryte sadzą i toksynami. Pomieszczenie przed dekontaminacją.

Zamgławianie na sucho za pomocą specjalistycznego zamgławiacza elektrycznego to innowacyjna metoda dezynfekcji, którą stosujemy w naszej pracy. Rozprowadzana z generatora termicznego sucha mgła posiada niewielkie rozmiary cząsteczek od 0,5 do 50 mikronów. Dzięki temu jest ona w stanie w łatwy sposób dostać się do wszystkich najmniejszych zakamarków, ma więc bardzo szeroki obszar działania. Jak to dokładnie działa? Otóż nadtlenek wodoru w postaci suchej mgły usuwa wszystkie chorobotwórcze i niebezpieczne dla naszego zdrowia bakterie i doprowadza do ich całkowitego rozkładu. Czy po tym procesie pozostają jakieś odpady wtórne? Nie! Jedynym skutkiem ubocznym jest odkażona powierzchnia i piękny zapach. Zamgławianie nadtlenkiem wodoru zajmuje najczęściej około 2 godzin.

Usługi dekontaminacji świadczone przez profesjonalną firmę sprzątającą – Kastelnik

Twój dom uległ zniszczeniu w wyniku pożaru, a może lokal został zalany fekaliami pod Twoją nieobecność? Zdecyduj się na przeprowadzenie dekontaminacji przez profesjonalną firmę sprzątającą Kastelnik, która już od 10 lat wykonuje dezynfekcje nie tylko w domach po pożarach, ale i mieszkaniach po zgonach czy gabinetach lekarskich. Oferujemy bezpłatną wycenę, a do Twojej dyspozycji pozostawiamy naszą całodobową infolinię. Zadzwoń już dziś i przywróć bezpieczeństwo w Twoim domu.

Kastelnik – dekontaminacja pomieszczeń szpitalnych to nie tylko dezynfekcja powietrza i jego oczyszczenie. Zaufaj specjalistom!

 

dekontaminacja pomieszczenia, Kastelnik usługi z certyfikatem

Certyfikat z dekontaminacji budynku, który wydawany jest przez firmę Kastelnik.

FAQ — najczęściej zadawane pytania

Dekontaminacja to proces, który powinien być wykonywany nie tylko w szpitalach i laboratoriach, ale również w mieszkaniach po zgonie czy domach po pożarze. Przeprowadzony w odpowiednich etapach i z uwzględnieniem właściwych metod dezynfekcji pozwala na usunięcie wszelkich groźnych toksyn i drobnoustrojów.

dekontaminacja a sterylizacja

Ile kosztuje dekontaminacja pomieszczeń?

Koszt dekontaminacji lokali ustalany jest indywidualnie z klientem po wizji lokalnej na miejscu zdarzenia. Cena za profesjonalną dezynfekcję, uzależniona jest od wielkości pomieszczenia i rodzaju zagrożenia. Najczęściej koszt ten wynosi 700 zł za dekontaminację podstawową i może wynieść kilka tysięcy złotych za odkażania dużego mieszkania.

Czy dekontaminacja po pożarze jest niezbędna?

Zastosowanie procedury dekontaminacji po pożarze jest niezbędne dla przywrócenia bezpieczeństwa w mieszkaniu. Nie każdy wie, że w wyniku pożaru i spalania różnych materiałów, takich jak guma czy plastik, powstaje mnóstwo szkodliwych dla zdrowia toksyn. Dekontaminacja pozwala na całkowite unieszkodliwienie i usunięcie tych toksyn oraz likwidację zapachu spalenizny.

Formularz kontaktowy

Zadzwoń do nas pod numer +48 735-960-510 lub wyślij wiadomość na adres biuro@kastelnik.pl lub za pomocą formularza kontaktowego. Skontaktujemy się z Tobą do 24h.

  Samanta Sznajder sekretariat Kastelnik
  Płatności akceptuje First Data Polcard

  Płatności akceptuje First Data Polcard. Za nasze usługi możesz zapłacić kartą kredytową.

  Nasi klienci

  Dołącz do grona naszych zadowolonych Klientów!

  Pomóż nam dalej się rozwijać w dobrym kierunku!

  Aktualna ocena

  5,0
  Rated 5 out of 5
  5 out of 5 stars (based on 2 reviews)
  Excellent100%
  Very good0%
  Average0%
  Poor0%
  Terrible0%