Czyszczenie suchym lodem. Bezinwazyjna technologia stosowana w przemyśle

Dowiedz się więcej +48 735 960 510

Czyszczenie maszyn przemysłowych

Oferujemy innowacyjne rozwiązania w zakresie czyszczenia suchym lodem. Utrzymamy urządzenia przemysłowych, linie produkcyjne, turbiny, silniki w czystości. Gotowe do pracy 24h

Czyszczenie taśm przemysłowych

Skutecznie czyścimy zabrudzenia powstałe podczas proces produkcji. Usuwamy karmel, stopiony cukier, gumę arabską i wiele wiele innych.

Czyszczenie form odlewniczych

Suchym lodem czyścimy np. zabrudzenia takie jak smary, tłuszcze oleje, pozostałości półproduktów pozostawionych po procesie produkcji.

Czyszczenie taśm transportowych

Mycie zabrudzeń powstałych na taśmach transportowych. Metoda pracy na zimno nie wymaga zatrzymywania biegu taśmy i wstrzymywania produkcji.

cold-jet

Cold Jet Aero 40FP

Najnowsza technologia czyszczenia suchym lodem wspiera idee przemysłu 4.0 oraz pomaga w sprawnym zarządzaniu przedsiębiorstwem. Czystość maszyn i urządzeń to nie tylko BHP, to brak przestojów produkcyjnych i wymierne korzyści finansowe.

Produkcja bez przestojów technicznych

Dla przemysłu spożywczego oferujemy doczyszczanie taśm produkcyjnych bez przestojów technicznych. Gwarantujemy szybkie usunięcie wszelakich tłuszczów oraz resztek produktów w maksymalnie krótkim czasie. Zadzwoń i zapytaj o szczegóły.

Jak to działa ?

Pracując pod wysokim ciśnienieniem granulki suchego lodu, przy temperaturze - 79 °C, uderzają z ogromną prędkością w zanieczyszczoną warstwę, niszcząc jej strukturę. W wyniku tego działania zanieczyszczenia spadają na podłoże a czyściwo zamienia się w stan gazowy. Jednym słowem sublimacja.

Świadczymy innowacyjne usługi czyszczenia suchym lodem – w Katowicach i na terenie całego Śląska. Dzięki naszej technologii, wszelkie urządzenia przemysłowe, linie produkcyjne, turbiny czy silniki, pracujące w Twojej firmie będą utrzymane w idealnej czystości – bez żadnych przestojów!

Co czyścimy za pomocą suchego lodu?

Nasza firma wykorzystuje nowoczesną technologię czyszczenia za pomocą urządzenia Cold Jet Aero 40FP. Z jego pomocą, oczyszczamy m.in.:

taśmy przemysłowe – usuwamy z nich wszelkie zabrudzenia, powstałe podczas procesu produkcyjnego; nasze metody bez trudu poradzą sobie nawet z wyjątkowo trudnymi w czyszczeniu zanieczyszczeniami, typowymi dla przemysłu spożywczego – usuwamy wszelkie pozostałości karmelu, stopionego cukru czy gumy arabskiej, formy odlewnicze – suchy lód umożliwia usunięcie z nich samarów, tłuszczy, olejów oraz pozostałości półproduktów, taśmy transportowe – stosowana przez nas metoda nie wymaga zatrzymywania biegu taśmy i wstrzymywania produkcji.

Na czym polega czyszczenie suchym lodem?

Suchy lód powstaje poprzez rozprężanie ciekłego dwutlenku węgla w bardzo krótkim czasie – podczas rozprężania, temperatura CO2 gwałtownie spada, dzięki czemu zamarza on w temperaturze -79°C. Granulki suchego lodu, podawane pod wysokim ciśnieniem na zanieczyszczoną warstwę, ze znaczną prędkością (ponad 150 m/s) uderzają w brud, niszcząc jego strukturę. Powłoka zanieczyszczenia traci elastyczność i pęka. Kolejne dawki suchego lodu wdzierają się w pęknięcia, w których następnie sublimują, czyli przechodzą bezpośrednio ze stanu stałego w gazowy, co prowadzi do odspajania brudu. Suchy lód nie niszczy czyszczonej powierzchni, podczas czyszczenia nie wydziela się z niego wilgoć, jest więc on również idealnym materiałem do oczyszczania wszelkich powierzchni wrażliwych na korozję i kontakt z wodą.

Zalety czyszczenia za pomocą suchego lodu

Za pomocą suchego lodu czyszczenie można wykonywać wszędzie tam, gdzie niedozwolone jest stosowanie wody, środków chemicznych czy piaskowania. Metoda ta nie wymaga demontażu maszyn, taśm produkcyjnych czy form wtryskowych – suchy lód bez trudu dociera we wszystkie zakamarki urządzeń. Brak demontażu to również brak przestojów na linii produkcyjnej – sumaryczny koszt czyszczenia jest więc znacznie niższy, w porównaniu z metodami tradycyjnymi. Suchy lód doskonale sprawdza się w przypadku oczyszczania delikatnych powierzchni i elementów – jest on niekorozyjny oraz erozyjny w minimalnym stopniu.

Co równie istotne, czyszczenie suchym lodem jest w pełni bezpieczne dla środowiska. W tej metodzie nie stosuje się żadnych środków chemicznych ani rozpuszczalników. Podczas pracy, nie powstają więc toksyczne opary, zagrażające obsłudze urządzenia. Ponadto, po czyszczeniu suchym lodem nie pozostają żadne ścieki ani odpady wtórne, które należałoby zutylizować, gdyż lód przechodzi bezpośrednio do powietrza, jako gazowe CO2 – jedyne, co należy uprzątnąć po oczyszczaniu, to resztki odspojonego brudu, które opadły na podłogę.

Gdzie wykorzystuje się czyszczenie suchym lodem?

Suchy lód doskonale sprawdza się w czyszczeniu maszyn i urządzeń, stosowanych w różnorodnych gałęziach przemysłu. Oczyszczanie tą metodą sprawdza się m.in. w:

przemyśle spożywczym, kosmetycznym, farmaceutycznym, drukarniach, przemyśle drzewnym, przemyśle elektrycznym, przemyśle metalurgicznym i maszynowym, przemyśle tworzyw sztucznych i opakowań, przemyśle motoryzacyjnym, produkcji form wtryskowych i w odlewniach, przemyśle papierniczym, obiektach użyteczności publicznej i komunalnych (usuwanie graffiti, gum do żucia itd.)

Kontakt

Skontaktuj się z nami pod adresem mieszkokastelnik@gmail.com lub za pomocą formularza kontaktowego.

Płatności akceptuje First Data Polcard

Płatności akceptuje First Data Polcard. Za nasze usługi sprzątające możesz zapłacić kartą kredytową.