Czyszczenie suchym lodem. Idealne rozwiązanie dla polskiego przemysłu

Dowiedz się więcej +48 735 960 510

Czyszczenie urządzeń przemysłowych

Oferujemy innowacyjne rozwiązania w zakresie czyszczenia suchym lodem. Czyścimy kabiny lakiernicze dla branży automotive, szafy elektryczne dla branży elektro-energetycznej, formy wtryskowe i urządzenia przemysłowe typu zawory sprężarki dla branży węglowo-koksowej czy hutniczej.

Czyszczenie lakierni oraz kabin lakierniczych

Skutecznie czyścimy linie lakiernicze. Usuwamy lakier, narośla lakiernicze wykorzystując do tego celu sprawdzoną technologie czyszczenia suchym lodem.

Czyszczenie form odlewniczych

Suchym lodem czyścimy aluminiowe formy trwałe, rdzennice i odpowietrzniki, urządzenia do odlewania ciśnieniowego, poprzez wydmuchiwanie suchego lodu.

Czyszczenie silników elektrycznych

Czyszczenie szaf elektrycznych technologią suchego lodu, mycie silników elektrycznych, usuwanie zanieczyszczeń z radiatorów.

maszyna cold jet

Całkowite produktywne utrzymanie ruchu (TPM)

Najnowsza technologia czyszczenia suchym lodem wspiera idee przemysłu 4.0 oraz pomaga w sprawnym zarządzaniu przedsiębiorstwem. Czystość maszyn i urządzeń to nie jest wyłącznie slogan TPM (Total Productive Maintenance), to brak przestojów produkcyjnych i wymierne korzyści finansowe w każdej śląskiej fabryce.

Czyszczenie przemysłowe silników elektrycznych

Czy wiesz, że możesz zoptymalizować długość przestojów związanych z awariami w zakładzie produkcyjnym, dzięki technologi czyszczenia suchym lodem! Podstawowe zalety to; brak przewodzenia, a co za tym idzie brak konieczności suszenia urządzeń elektrycznych, brak problemów związanych z utylizacją wody po środkach chemicznych. Szybkość czyszczenie suchym lodem jest 6x wyższa w porównaniu z tradycyjnymi metodami.

Jak to działa ?

Pracując pod wysokim ciśnienieniem granulki suchego lodu, przy temperaturze - 79 °C, uderzają z ogromną prędkością w zanieczyszczoną warstwę, niszcząc jej strukturę. W wyniku tego działania zanieczyszczenia spadają na podłoże a czyściwo zamienia się w stan gazowy. Jednym słowem sublimacja.

Czyszczenie suchym lodem

Świadczymy innowacyjne usługi czyszczenia suchym lodem – w Katowicach i na terenie całej Polski m.in. Kraków, Opole, Wrocław, Łódź, Warszawa, Poznań. Dzięki technologii czyszczenia suchym lodem, wszelkie urządzenia przemysłowe, linie produkcyjne, turbiny czy silniki, pracujące w Twojej firmie będą utrzymane w idealnej czystości – bez żadnych przestojów!

Kastelnik – sprzątanie specjalistyczne – usługi całodobowe 24/7

Co czyścimy za pomocą suchego lodu?

Nasza firma wykorzystuje nowoczesną technologię czyszczenia suchym lodem za pomocą urządzenia Cold Jet Aero 40FP. Z jego pomocą, oczyszczamy m.in.:

 • taśmy przemysłowe – usuwamy z nich wszelkie zabrudzenia, powstałe podczas procesu produkcyjnego;
 • nasze metody czyszczenia suchym lodem bez trudu poradzą sobie nawet z wyjątkowo trudnymi w czyszczeniu zanieczyszczeniami, typowymi dla przemysłu spożywczego – usuwamy wszelkie pozostałości karmelu, stopionego cukru czy gumy arabskiej, formy odlewnicze – suchy lód umożliwia usunięcie z nich samarów, tłuszczy, olejów oraz pozostałości półproduktów,
 • taśmy transportowe – stosowana przez nas metoda czyszczenia suchym lodem nie wymaga zatrzymywania biegu taśmy i wstrzymywania produkcji.

Na czym polega czyszczenie suchym lodem?

Suchy lód powstaje poprzez rozprężanie ciekłego dwutlenku węgla w bardzo krótkim czasie – podczas rozprężania, temperatura CO2 gwałtownie spada, dzięki czemu zamarza on w temperaturze -79°C. Granulki suchego lodu, podawane pod wysokim ciśnieniem na zanieczyszczoną warstwę, ze znaczną prędkością (ponad 150 m/s) uderzają w brud, niszcząc jego strukturę. Powłoka zanieczyszczenia traci elastyczność i pęka. Kolejne dawki suchego lodu podczas czyszczenia wdzierają się w pęknięcia, w których następnie sublimują, czyli przechodzą bezpośrednio ze stanu stałego w gazowy, co prowadzi do odspajania brudu. Czyszczenie suchym lodem nie niszczy oczyszczanej powierzchni, podczas czyszczenia nie wydziela się z niego wilgoć, jest więc on również idealnym materiałem do oczyszczania wszelkich powierzchni wrażliwych na korozję i kontakt z wodą.

Zalety czyszczenia suchym lodem

Za pomocą suchego lodu czyszczenie można wykonywać wszędzie tam, gdzie niedozwolone jest stosowanie wody, środków chemicznych czy piaskowania. Metoda ta nie wymaga demontażu maszyn, taśm produkcyjnych czy form wtryskowych – suchy lód bez trudu dociera we wszystkie zakamarki urządzeń. Brak demontażu to również brak przestojów na linii produkcyjnej – sumaryczny koszt czyszczenia suchym lodem jest więc znacznie niższy, w porównaniu z metodami tradycyjnymi. Suchy lód doskonale sprawdza się w przypadku oczyszczania delikatnych powierzchni i elementów – jest on niekorozyjny oraz erozyjny w minimalnym stopniu.

Co równie istotne, czyszczenie suchym lodem jest w pełni bezpieczne dla środowiska. W tej metodzie nie stosuje się żadnych środków chemicznych ani rozpuszczalników. Podczas pracy, nie powstają więc toksyczne opary, zagrażające obsłudze urządzenia. Ponadto, po czyszczeniu suchym lodem nie pozostają żadne ścieki ani odpady wtórne, które należałoby zutylizować, gdyż lód przechodzi bezpośrednio do powietrza, jako gazowe CO2 – jedyne, co należy uprzątnąć po oczyszczaniu, to resztki odspojonego brudu, które opadły na podłogę.

Gdzie wykorzystuje się czyszczenie suchym lodem?

Suchy lód doskonale sprawdza się w czyszczeniu maszyn i urządzeń, stosowanych w różnorodnych gałęziach przemysłu. Czyszczenie suchym lodem sprawdza się m.in. w:

 • przemyśle spożywczym,
 • przemyśle kosmetycznym,
 • przemyśle farmaceutycznym,
 • drukarniach,
 • przemyśle drzewnym,
 • przemyśle elektrycznym,
 • przemyśle metalurgicznym i maszynowym,
 • przemyśle tworzyw sztucznych i opakowań,
 • przemyśle motoryzacyjnym,
 • produkcji form wtryskowych i w odlewniach,
 • przemyśle papierniczym,
 • obiektach użyteczności publicznej i komunalnych (usuwanie graffiti, gum do żucia itd.).

Popularny artykuł na blogu Kastelnik: Co warto wiedzieć o suchym lodzie?

Firma Kastelnik oferuje również czyszczenie hal produkcyjnych i magazynów. Zapraszamy!

Formularz kontaktowy

Zadzwoń do nas pod numer +48 735-960-510 lub wyślij wiadomość na adres biuro@kastelnik.pl lub za pomocą formularza kontaktowego. Skontaktujemy się z Tobą do 24h.

  Samanta Sznajder sekretariat Kastelnik
  Płatności akceptuje First Data Polcard

  Płatności akceptuje First Data Polcard. Za nasze usługi możesz zapłacić kartą kredytową.

  Nasi klienci

  Dołącz do grona naszych zadowolonych Klientów!

  Pomóż nam dalej się rozwijać w dobrym kierunku!

  Aktualna ocena

  4,8
  Rated 4,8 out of 5
  4,8 out of 5 stars (based on 28 reviews)
  Excellent82%
  Very good18%
  Average0%
  Poor0%
  Terrible0%