Czyszczenie suchym lodem Wrocław. Usuwanie oleju, rdzy, kleju z maszyn przemysłowych

Dowiedz się więcej +48 735 960 510

Czyszczenie urządzeń w przemyśle hutniczym

Kompleksowe mycie lini produkcyjnych związanych z produkcją szkła. Czyszczenie maszyn przemysłowych Wrocław, Oleśnica, Namysłów, Kępno - woj. dolnośląskie. Jako jedna z niewielu firm w Polsce wykorzystujemy w pracach myjąco - czyszczących unikalną technologię mycia suchym lodem. Czyścimy remontowane części maszyn produkcyjnych lub całe linie produkcyjne. Usuwamy silne zabrudzenia z urządzeń budowlanych. Likwidujemy brud i osad z urządzeń elektrycznych bez konieczności stosowania wody. Czyścimy formy wtryskowe i doczyszczamy maszyny przemysłowe.
Więcej o misji naszej firmy przeczytasz w tym miejscu.

Czyszczenie maszyn hutniczych, usuwanie nalotów, utwardzaczy

Kompleksowo doczyścimy Twoje maszyny produkcyjne. Myjemy perfekcyjnie i dokładnie ciężko schodzące kleje, lakiery. Oferujemy niezawodność dzięki najnowszej innowacyjnej technologii czyszczenia suchym lodem CO2.

Mycie maszyn poligraficznych, spożywczych

Sprzątamy gruntownie hale za pomocą suchego lodu czyścimy kompleksowo urządzenia przemysłowe, produkcyjne dla branży spożywczej. Atesty zastosowania suchego lodu, zatwierdzone przez sanepid. Oferowana technologia czyszczenia to brak odpadów wtórnych.

Czyszczenie w przemyśle motoryzacyjnym

Zapewniamy mycie komór lakierniczych, czyszczenie silników elektrycznych i usuwanie silnych zanieczyszczeń z radiatorów w ciężkim przemyśle. W tym celu wykorzystujemy mało inwazyjną technologię a sprawdzoną metodę czyszczenie z pomocą suchego lodu.

maszyna cold jet

Ogólne utrzymanie ruchu

Oferowana technologia mycia suchym lodem wspiera cały dział utrzymania ruchu w zakładzie przemysłowym. Dobry stan maszyn produkcyjnych to nie jest puste hasło, to całkowity brak przestojów produkcyjnych i ogromne korzyści dla całego przedsiębiorstwa.

Renowacja zabytków Wrocław

Idealne rozwiązanie dla konserwatorów zabytku. Metoda sprawdzona w wielu europejskich obiektach zabytkowych. Czyszczenie suchym lodem likwiduje wszelkie zabrudzenia powstałe przez wiele lat oddziaływania czynników zewnętrznych, przy czym nie uszkadza czyszczonej powierzchni.

Dlaczego suchy lód?

Czyszczenie suchym lodem to unikalna metoda czyszczenia, która zrobiła rewolucję na rynku usług sprzątania specjalistycznego. Czy wiesz, że mycie suchym lodem w swym działaniu podobne jest do piaskowania? Różnica między piaskowaniem, a myciem suchym lodem, polega na tym, iż w drugiej metodzie czyściwem jest CO2, pod postacią zmrożonego granulatu.

Czyszczenie suchym lodem maszyn produkcyjnych Wrocław

Proponujemy gruntowne usługi czyszczenia suchym lodem w Wrocławiu oraz na terenie całego woj. Dolnośląskiego. Stosowana przez nas technologia mycia za pomocą suchego lodu, ma zastosowanie zazwyczaj tam, gdzie jest konieczność utrzymania w czystości urządzeń produkcyjnych, kanałów wentylacyjnych w fabrykach, czy silników pracujących w firmie, bez przestojów!

Kastelnik – sprzątanie specjalistyczne – usługi całodobowe 24/7

Regeneracja i serwis maszyn produkcyjnych

Dzięki zastosowaniu unikalnej technologi, jaką niewątpliwie jest czyszczenia suchym lodem maszyn przemysłowych, we Wrocławiu możesz z łatwością zoptymalizować procesy zachodzące w Twoim zakładzie produkcyjnym. Primo, mycie i doczyszczanie w technologii suchego lodu jest realizowane za pomocą mobilnych urządzeń, które mogą być z łatwością przemieszczane do po Twoim zakładzie produkcyjnym. Niezbędne jest  podłączenie je do źródła sprężonego powietrza oraz wymagane jest napięcie 230V. Dzięki tej  innowacyjnej technice oferujemy ogromne oszczędność czasu oraz wyjątkowa skuteczność. Czy wiesz, że nasza metoda mycia suchym lodem można zaoszczędzić nawet 90% Twojego czasu? Co ważne, suchy lód dociera do wszystkich trudno dostępnych zakamarków. Dodatkowo jest on na tyle delikatny, by precyzyjnie czyścić bez obawy o uszkodzenie maszyny. Dzięki oferowanym procesom czyszczenia, będziesz szybko i skutecznie zarządzał procesami produkcji. 

Czy warto stosować suchy lód w przemyśle hutniczym, odlewniczym?

Mycie  suchym lodem to niezwykle nisko inwazyjna, metoda czyszczenia, co przynosi liczne korzyści dla fabryki, ale także dla środowiska, co jest dziś istotnym czynnikiem. Co warto zauważyć, że czyszczenie  suchym lodem jest:

 • Skuteczne oraz nieabrazyjne;
 • Ekologiczne, gdyż nie generuje odpadów wtórnych;
 • Niepalne – suchy lód nie przewodzi prądu;
 • Nietoksyczne;
 • Przyjazne i bezpieczne dla środowiska – nie generuje dodatkowych ilości CO2.

Specjalistyczne usługi czyszczenia Kastelnik

Świadczymy innowacyjne usługi czyszczenia suchym lodem w Wrocławiu. Dzięki technologii czyszczenia suchym lodem, Wasze urządzenia produkcyjne są gotowe do pracy niemal non stop, to zdecydowanie pomaga poprawić proces produkcyjny w twojej firmie produkcyjnej!


Usuwanie szkód po pożarze Wrocław. Czyszczenie ścian po pożarze

Firma Kastelnik, do renowacji w przemyśle wykorzystuje nowoczesną technologię mycia suchym lodem do usuwania skutków pożarów. Za pomocą naszej maszyny Cold Jet Aero 40FP oferujemy sprzątania po pożarach, pożarze dla w zniszczonych obiektach przemysłowych. Oferujemy pomoc w dekontaminacji oraz restytucji mienia po pożarze czyścimy ściany z osadów po pożarze. Oferujemy dodatkowo usługi:

 • Mycie ciągów do produkcji – usuwanie silnych zabrudzenia, które powstają podczas procesu produkcyjnego w przemyśle ciężkim oraz spożywczym;
 • czyszczenie po pożarach, w tym ścian i sufitów na halach produkcyjnych. Nasze metody mycia ścian suchym lodem bez trudu sprawdzają w szybkiej likwidacji szkód pożarowych. Pomagamy w uruchomieniu produkcji, w możliwie najkrótszym czasie. 
 • doczyszczanie taśm przemysłowych suchy lodem –
 • zastosowaniu metody suchego lodu bez konieczności wstrzymywania produkcji na zakładzie przemysłowym. 

 Usuwanie sadzy po pożarze w zakładzie przemysłowym

Mycie oraz doczyszczanie maszyn przemysłowych zniszczonych przez ogień za pomocą suchego lodu odbywa się w ekspresowym tempie. Usuwanie sadzy po pożarze ale nie tylko. Czy wiesz, że granulki suchego lodu są wypuszczane z urządzenia pod wysokim ciśnieniem prosto na zanieczyszczoną warstwę. Dzięki ogromnej prędkością 500 km/h uderzają w brud, niszcząc całkowicie jego strukturę. Co ważne, w technice tej nie stosuje się żadnych środków chemicznych. Mycie suchym lodem jest w 100% bezpieczne dla środowiska. W trakcie czyszczenia nie powstają żadne toksyczne opary, zagrażające personelowi.

Kompleksowa oferta remontowa 

Doczyszczanie przy użyciu suchego lodu nie pozostawia żadnych szkodliwych odpadów wtórnych lub ścieków. Wytrącane CO2 przechodzi bezpośrednio do powietrza, w postaci gazu. Jedynym produktem ubocznym, który pojawia się po użyciu tej metody są resztki odspojonego brudu, które spadły na posadzkę. Oferujemy również prace remontowo wykończeniowe takiej jak malowanie i tynkowanie spalonych ścian

Jakie są zalety czyszczenia suchym lodem?

Proces czyszczenia suchym lodem, pozwala udoskonalić funkcjonowanie każdego przedsiębiorstwa. Czyste maszyny i narzędzia zwiększają wydajność pracy oraz gwarantują wysoką jakość wytwarzanych produktów. Wydmuchiwanie suchego lodu umożliwia czyszczenie wielu rodzajów maszyn spożywczych, drukarskich lub do produkcji leków bez uszkadzania ich powierzchni. Suchy lód nie powoduje korozji i erozji części maszyn i może być stosowany do mycia nawet bardzo delikatnych powierzchni. Czyszczenie suchym lodem stosuje się wszędzie tam, gdzie niedozwolone jest używanie wody, środków chemicznych oraz piaskowania. Co więcej, ta nowoczesna metoda nie wymaga demontażu taśm produkcyjnych. Dzięki temu fabryka może pracować bez przerwy, co przekłada się na obniżenie ogółu kosztów firmy. Z pozoru droższa metoda sprzątania, za jaką uważa się czyszczenie lodem, jest w gruncie rzeczy znacznie bardziej opłacalna niż mogłoby to się wydawać przy pierwszej kalkulacji.

Gdzie wykorzystuje się czyszczenie suchym lodem?

Suchy lód idealnie sprawdza podczas usuwania szkód po pożarze, ale nie tylko, doskonale sprawdza się na codzień się w różnorodnych gałęziach polskiego przemysłu takich jak;

 • przemysł odlewniczy woj. Śląskie; 
 • przemysł hutniczy;
 • czyszczenie suchym lodem Opolskie i inne lokalizacje na terenie całego kraju;
 • przemysł spożywczy woj. Dolnośląskie;
 • przemysł kosmetyczny;
 • przemysł farmaceutyczny;
 • przemysł lotniczy woj. Małopolskie;
 • przemysł związany z produkcją drzewa w tym drukarnie na terenie Wrocław;
 • serwis maszyn i urządzeń elektrycznych oraz przemysłowych;
 • serwis używanych maszyn drukarskich w woj. Dolnośląskie;
 • serwis używanych maszyn przemysłowych oraz relokacja maszyn produkcyjnych;

Firma Kastelnik oferuje również czyszczenie hal produkcyjnych i magazynów. Pracujemy na ternie całego kraju. 

Formularz kontaktowy

Zadzwoń do nas pod numer +48 735-960-510 lub wyślij wiadomość na adres biuro@kastelnik.pl lub za pomocą formularza kontaktowego. Skontaktujemy się z Tobą do 24h.

  Samanta Sznajder sekretariat Kastelnik
  Płatności akceptuje First Data Polcard

  Płatności akceptuje First Data Polcard. Za nasze usługi możesz zapłacić kartą kredytową.

  Nasi klienci

  Dołącz do grona naszych zadowolonych Klientów!

  Pomóż nam dalej się rozwijać w dobrym kierunku!

  Aktualna ocena

  5,0
  Rated 5,0 out of 5
  5,0 out of 5 stars (based on 2 reviews)
  Excellent100%
  Very good0%
  Average0%
  Poor0%
  Terrible0%