Czyszczenie suchym lodem Warszawa. Mycie maszyn przemysłowych Kastelnik

Dowiedz się więcej +48 735 960 510

Mycie urządzeń przemysłowych Warszawa

Serwis maszyn przemysłowych na terenie miasta Warszawa, za pomocą nowoczesnej technologii czyszczenia suchym lodem. Czyścimy części maszyn produkcyjncy, rolniczych, budowlanych z rdzy. Usuwamy zabrudzenia bez użycia wody z szaf elektryczn! Myjemy formy wtryskowe i doczyszczamy urządzenia przemysłowe.
Więcej o misji naszej firmy przeczytasz na stronie głównej.

Czyszczenie maszyn przemysłowych Warszawa

Gruntownie czyścimy maszyny lakiernicze. Doczyszczamy wszelkie lakiery używając do tego celu sprawdzoną technologii mycia suchym lodem po ciśniniem.

Mycie hal produkcyjnych Warszawa

Suchym lodem czyścimy hale przemysłowe, urządzenia produkcyjne i elektryczne. Myjemy i oczyszcaamy poprzez wydmuchiwanie suchego lodu. Brak odpadów wtórnych.

Czyszczenie silników elektrycznych Warszawa

Mycie szaf elektrycznych przy użyciu amło inwazyjnej technologii - suchego lodu, czyszczenie silników elektrycznych, usuwanie silnych zanieczyszczeń z radiatorów.

maszyna cold jet

Gruntowne wsparcie dla kierownika produkcji

Czyszczenie suchym lodem to niewątpliwie w swym działaniu podobne jest do piaskowania. Mamy tu również proces technologiczny polegający na oczyszczeniu powierzchni materiałem ściernym przy użyciu strumieniu sprężonego powietrza. Różnica polega na tym, że do czyszczenia suchym lodem stosujemy dwutlenek węgla tj. CO2 pod postacią granulatu. Cząsteczki te są wypuszczane z prędkością min. 500km/h w temperaturze 78,6. °C, uderzają w czyszczoną powierzchnię usuwają zanieczyszczenia jednocześnie dezynfekując urządzenie przemysłowe.

Mycie urządzeń przemysłowych Warszawa

Czy wiesz, jak zoptymalizować procesy produkcyjne w Twoim zakładzie przemysłowym? Zapraszamy do zapoznia sie z innowacyjną technologią czyszczenia suchym lodem! Główne zalety to; czyszczenie nieprzewodzące oraz niepalne brak przewodzenia, a co za tym idzie brak przymusu suszenia maszyn - nie używamy wody, ma to duże znaczenie podczas serwisu urządzeń elektrycznych. Mycie suchym lodem jest przyjazne dla środowiska, a co za tym idzie brak problemów związanych z utylizacją. Szybkość mycia suchym lodem jest kilkukrotnie wyższa od innych metod.

Jak to działa ?

Czyszczenie suchym lodem to mało inwazyjna, strumieniowa metoda czyszczenia, w której jako czynnika roboczego
używa się granulatu suchego lodu o temperaturze - 78,5°C. Suchy lód to zestalony dwutlenek węgla. Granulat
suchego lodu, pod wysokim ciśnieniem, uderza w czyszczoną powierzchnię z prędkości 500 km/h, w wyniku czego,
powstaje energia kinetyczna, która w połączeniu z niską temperaturą granulatu, rozwarstwia zanieczyszczoną powierzchnię,
czyszcząc ją oraz dezynfekując.

Czyszczenie suchym lodem

Świadczymy innowacyjne usługi czyszczenia suchym lodem – w Warszawie, ul. Długa 29. Dzięki technologii czyszczenia suchym lodem, twoje urządzenia przemysłowe mogą pracować non stop! Jedną z zalet czyszczenia tą metodą jest fakt, iż suchy lód nie wydziela wilgoci, po uderzeniu w powierzchnie sublimuje czyli przechodzi bezpośrednio ze stanu stałego w gazowy. Nie jest to metoda ścierna, po czyszczeniu nie powstają ani ścieki ani ścierniwo.

Kastelnik – sprzątanie specjalistyczne – usługi całodobowe 24/7

Firma sprzątająca Kastelnik oferuje usługi ekologicznego czyszczenia suchym lodem na terenie Warszawy i okolic. Wykonaliśmy już z powodzeniem czyszczenie maszyn produkcyjnych oraz specjalistycznego sprzętu na halach targowych i w przedsiębiorstwach transportowych na Mokotowie, Wawrze, a także w miejscowościach podwarszawskich takich jak Janki, Wołomin i Legionowo.

Mycie suchym lodem maszyn przemysłowych. Usuwanie skutków awarii

Firma  Kastelnik, w przemyśle wykorzystuje nowoczesną technologię mycia suchym lodem za pomocą innowacyjnej maszyny Cold Jet Aero 40FP. Oferujemy mycie dla przemysłu:

 • taśm produkcyjnych – gdzie usuwamy silne zabrudzenia, powstałe podczas procesu produkcyjnego w fabryce;
 • czyszczenie po pożarze, w tym na hali przemysłowej, nasze metody mycia ścian suchym lodem bez trudu sprawdzają się przy wyjątkowo trudnych zanieczyszczeniach, typowych osmoleniach oraz zanieczyszczeniach występujących w przemyśle spożywczym –  gdzie usuwamy różne pozostałości po karmelu, stopiony cukier orz gumę arabską.
 • doczyszczanie taśm transportowych suchy lodem – zaletą jest brak konieczności zatrzymywania taśmy i wstrzymywania produkcji na zakładzie.

Czyszcznie maszyn przemysłowych

Granulki suchego lodu, podawane pod wysokim ciśnieniem na zanieczyszczoną warstwę, ze znaczną prędkością (ponad 150 m/s) uderzają w brud, niszcząc jego strukturę. Proces czyszczenia suchym lodem, pozwala udoskonalić funkcjonowanie każdego przedsiębiorstwa. Czyste maszyny i narzędzia zwiększają wydajność pracy oraz gwarantują wysoką jakość wytwarzanych produktów. Wydmuchiwanie suchego lodu umożliwia czyszczenie wielu rodzajów maszyn drukarskich bez uszkadzania ich powierzchni, tworzenia odpadów wtórnych oraz negatywnego wpływu na nasze środowisko.

Jakie są zalety czyszczenia suchym lodem?

Czyszczenie suchym lodem stosuje sie wszędzie tam, gdzie niedozwolone jest używanie wody, środków chemicznych oraz piaskowania. Metoda ta nie wymaga demontażu taśm produkcyjnych, jednym słowem – suchy lód bez trudu dociera we wszystkie zakamarki maszyny. Brak demontażu to również brak przestojów w fabryce czy na zakładzie produkcyjnych. Dzięki temu koszt czyszczenia suchym lodem jest więc znacznie obniżony niż mogło by to się wydawać przy pierwszej kalkulacji. Suchy lód idealnie sprawdza się w przypadku oczyszczania delikatnych powierzchni i elementów maszyn, silników elektrycznych , gdyż jest on niekorozyjny oraz erozyjny w niewielkim stopniu.

Najważniejsze na koniec,  czyszczenie suchym lodem jest w 100% bezpieczne dla środowiska. Podczas pracy tą metodą nie stosujmy żadnych środków chemicznych. Nie powstają tu więc żadne toksyczne opary, zagrażające personelowi obsługującemu maszynę. Dodatkowo po myciu przy użyciu suchego lodu nie pozostają żadne ścieki ani odpady wtórne!CO2 przechodzi bezpośrednio do powietrza, jako gazowe CO2,, to jedyne co należy sprzątając po myciu tą metodą, są to resztki odspojonego brudu, które spadły na posadzkę.

Gdzie wykorzystuje się czyszczenie suchym lodem?

Suchy lód doskonale sprawdza się w różnorodnych gałęziach przemysłu takich jak;

 • branża spożywcza;
 • branża kosmetyczna;
 • branża farmaceutyczna;
 • przemysł drzewny w tym drukarnie na terenie Warszawy;
 • serwis maszyn i urządzeń elektrycznych;
 • serwis używanych maszyn drukarskich woj. mazowieckie;
 • serwis używanych maszyn przemysłowych;
 • serwis dla utrzymania ruchu na zakładzie przemysłowym;
 • czyszczenie form wtryskowych;
 • czyszczenie w przemyśle papierniczym;
 • dezynfekcja silnych zabrudzeń.

Popularny artykuł na blogu Kastelnik: Jak wyczyścić kostkę brukową?

Formularz kontaktowy

Zadzwoń do nas pod numer +48 735-960-510 lub wyślij wiadomość na adres biuro@kastelnik.pl lub za pomocą formularza kontaktowego. Skontaktujemy się z Tobą do 24h.

  Samanta Sznajder sekretariat Kastelnik
  Płatności akceptuje First Data Polcard

  Płatności akceptuje First Data Polcard. Za nasze usługi możesz zapłacić kartą kredytową.

  Nasi klienci

  Dołącz do grona naszych zadowolonych Klientów!

  Pomóż nam dalej się rozwijać w dobrym kierunku!

  Aktualna ocena

  5,0
  Rated 5 out of 5
  5 out of 5 stars (based on 1 review)
  Excellent100%
  Very good0%
  Average0%
  Poor0%
  Terrible0%