Czyszczenie suchym lodem maszyn przemysłowych. Usuwanie oleju, rdzy, klei, lakierów Poznań

Dowiedz się więcej +48 735 960 510

Czyszczenie urządzeń produkcyjnych Poznań

Profesjonalne mycie maszyn przemysłowych na terenie Poznania. Jako nieliczni w Polsce wykorzystujemy w tym celu nowoczesną technologię czyszczenia suchym lodem. Myjemy części maszyn produkcyjnych, rolniczych, budowlanych ze wszelkich zabrudzeń. Usuwamy brud i osad z szaf elektrycznych bez użycia wody. Myjemy formy wtryskowe i doczyszczamy najróżniejsze urządzenia przemysłowe..
Więcej o misji naszej firmy przeczytasz w tym miejscu.

Czyszczenie taśmociągów, usuwanie sadzy, smarów

Gruntownie czyścimy maszyny i taśmy produkcyjne. Doczyszczamy perfekcyjnie trudno schodzące kleje, lakiery. Gwarantujemy niezawodność dzięki sprawdzonej technologii mycia suchym lodem pod wysokim ciśnieniem.

Mycie łańcuchów, prowadnic hal przemysłowych

Czyścimy za pomocą suchego lodu czyścimy hale przemysłowe wraz z wyposażeniem, urządzenia produkcyjne, silniki elektryczne, szafy sterownicze. Stosowana technologia mycia zapewnia brak odpadów wtórnych i jest bezpieczna

Czyszczenie, szaf, nalotu, silników elektrycznych Poznań

Zapewniamy mycie szaf elektrycznych, czyszczenie silników elektrycznych i usuwanie silnych zanieczyszczeń z radiatorów. W tym celu wykorzystujemy mało inwazyjną technologię – czyszczenie za pomocą suchego lodu.

maszyna cold jet

Wsparcie kierownika producji

Oferowana technologia sprzątania suchym lodem wspiera kierownictwo związane z utrzymaniem ruchu w zakładzie produkcyjnym. Idealny stan maszyn produkcyjnych to nie jest hasło TPM (Total Productive Maintenance), to całkowity brak przerw produkcyjnych i ogromne korzyści w Twoim zakładzie przemysłowym.

Mycie silników elektrycznych Poznań

Już dziś możesz zoptymalizować ilość przestojów związanych z postojami w fabryce oraz na zakładzie. Właśnie dzięki naszej technologi czyszczenia suchym lodem! Główne zalety to brak odpadów wtórnych, brak przewodzenia prądu oraz brak konieczności suszenia urządzeń elektrycznych.

Dlaczego suchy lód?

Czyszczenie suchym lodem to nowoczesna technika czyszczenia, która zrewolucjonizowała rynek usług konserwacyjnych i sprzątania specjalistycznego. Mycie suchym lodem w swym działaniu podobne jest do piaskowania. Podstawowa różnica między piaskowaniem, a czyszczeniem suchym lodem, polega na tym, że w drugiej metodzie czyściwem jest dwutlenek węgla pod postacią granulatu.

Czyszczenie suchym lodem maszyn przemysłowych Poznań

Oferujemy kompleksowe usługi mycia oraz czyszczenia suchym lodem – w Poznaniu i na terenie całego woj. Wielkopolskiego. Proponowana  technologia czyszczenia suchym lodem, znajduje zastosowanie wszędzie tam, gdzie jest potrzeba utrzymania w czystości urządzeń przemysłowych, kanałów wentylacyjnych, silników pracujących w Twojej firmie, bez zbędnych przestojów!

Kastelnik – sprzątanie specjalistyczne – usługi całodobowe 24/7

Nowa jakość optymalizacja procesów produkcji

Dzięki innowacyjnej metodzie czyszczenia suchym lodem możesz z łatwością zoptymalizować procesy produkcyjne w Twoim zakładzie przemysłowym. Po pierwsze, czyszczenie suchym lodem odbywa się za pomocą niewielkich mobilnych urządzeń, które mogą być z łatwością przemieszczane do miejsca, gdzie znajdują się formy wtryskowe. Wystarczy podłączyć je do źródła sprężonego powietrza i prądu z uziemieniem. Kolejnym atutem tej innowacyjnej metody jest oszczędność czasu oraz wyjątkowa skuteczność. Stosując metodę mycia suchym lodem można zaoszczędzić nawet 90% czasu, poświęcanego na ręczne tradycyjne sprzątanie. Co więcej, suchy lód dociera do wszystkich, nawet trudno dostępnych miejsc. Jednocześnie jest on wystarczająco delikatny, by precyzyjnie czyścić bez obawy o uszkodzenie powierzchni sprzętu. Dzięki tym cechom proces czyszczenia będzie przebiegał szybko, efektownie i skutecznie, a produkcja w Twojej firmie z pewnością nabierze tempa.

Dlaczego warto stosować suchy lód w przemyśle

Czyszczenie suchym lodem to mało inwazyjna, strumieniowa metoda czyszczenia, która przynosi liczne korzyści dla przedsiębiorstwa, ale także dla środowiska, co jest dziś istotnym aspektem. Warto zauważyć, że mycie suchym lodem jest:

 • Nieabrazyjne – nie powoduje uszkodzeń i zarysowań sprzętu.
 • Nie generuje odpadów, uderzając w czyszczoną powierzchnię suchy lód przechodzi ze stanu stałego w gazowy.
 • Nieprzewodzące i niepalne – suchy lód nie przewodzi prądu, nie koroduje, ani nie powoduje rdzewienia.
 • Nietoksyczne – suchy lód jest bezwonny i bezzapachowy. Może być używany w kontakcie z żywnością.
 • Przyjazne dla środowiska – suchy lód wytwarzany jest z odzyskanego dwutlenku węgla, jako produkt uboczny. Samo czyszczenie nie generuje dodatkowych ilości CO2

Specjalistyczne usługi czyszczenia Kastelnik

Świadczymy innowacyjne usługi czyszczenia suchym lodem w Poznaniu. Dzięki technologii czyszczenia suchym lodem, twoje urządzenia przemysłowe mogą pracować non stop, co zdecydowanie zoptymalizuje proces produkcyjny w twojej firmie!


Usuwanie skutków awarii, sprzątanie po pożarze Poznań 

Firma Kastelnik, w przemyśle wykorzystuje nowoczesną technologię mycia suchym lodem za pomocą innowacyjnej maszyny Cold Jet Aero 40FP. Oferujemy szerokie usługi czyszczenia oraz sprzątania po pożarach dla przemysłu. Oferujemy pomoc w dekontaminacji oraz restytucji mienia po pożarze oraz zalaniu. Specjalizujemy się w następujących usługach:

 • Mycie taśm produkcyjnych – usuwanie silnych zabrudzenia, które powstają podczas procesu produkcyjnego w fabryce;
 • czysczenie po pożarze w Poznaniu, w tym pożarów zaprószonych na hali przemysłowej. Nasze metody mycia ścian suchym lodem bez trudu sprawdzają się przy wyjątkowo trudnych zanieczyszczeniach, takich jak osmolenia oraz zanieczyszczeniach występujących w przemyśle spożywczym, np: usunięcie resztek po karmelu, stopionym cukrze czy gumy arabskiej.
 • doczyszczanie taśm transportowych suchy lodem – Dzięki zastosowaniu suchego lodu nie ma konieczności zatrzymywania taśmy i wstrzymywania produkcji na zakładzie.

 Bezpieczne dla środowiska mycie maszyn przemysłowych

Czyszczenie maszyn przemysłowych zniszczonych przez ogień za pomocą suchego lodu odbywa się w ekspresowym tempie. Usuwanie sadzy po pożarze ale nie tylko. Czy wiesz, że granulki suchego lodu są wypuszczane z urządzenia pod wysokim ciśnieniem prosto na zanieczyszczoną warstwę. Dzięki ogromnej prędkości (ponad 150 m/s) z impetem uderzają w brud, niszcząc jego strukturę. Co ważne, w metodzie tej nie stosuje się żadnych środków chemicznych! Czyszczenie suchym lodem jest w 100% bezpieczne dla środowiska. W trakcie czyszczenia nie powstają żadne toksyczne opary, zagrażające personelowi. Mycie przy użyciu suchego lodu nie pozostawia żadnych szkodliwych odpadów wtórnych lub ścieków. Wytrącane CO2 przechodzi bezpośrednio do powietrza, w postaci gazu. Jedynym produktem ubocznym, który pojawia się po użyciu tej metody są resztki odspojonego brudu, które spadły na posadzkę.

Jakie są zalety czyszczenia suchym lodem?

Proces czyszczenia suchym lodem, pozwala udoskonalić funkcjonowanie każdego przedsiębiorstwa. Czyste maszyny i narzędzia zwiększają wydajność pracy oraz gwarantują wysoką jakość wytwarzanych produktów. Wydmuchiwanie suchego lodu umożliwia czyszczenie wielu rodzajów maszyn spożywczych, drukarskich lub do produkcji leków bez uszkadzania ich powierzchni. Suchy lód nie powoduje korozji i erozji części maszyn i może być stosowany do mycia nawet bardzo delikatnych powierzchni. Czyszczenie suchym lodem stosuje się wszędzie tam, gdzie niedozwolone jest używanie wody, środków chemicznych oraz piaskowania. Co więcej, ta nowoczesna metoda nie wymaga demontażu taśm produkcyjnych. Dzięki temu fabryka może pracować bez przerwy, co przekłada się na obniżenie ogółu kosztów firmy. Z pozoru droższa metoda sprzątania, za jaką uważa się czyszczenie lodem, jest w gruncie rzeczy znacznie bardziej opłacalna niż mogłoby to się wydawać przy pierwszej kalkulacji.

Gdzie wykorzystuje się czyszczenie suchym lodem?

Suchy lód doskonale sprawdza podczas usuwania szkód po pożarze. ale również sprawdza się na codzień się w różnorodnych gałęziach polskiego przemysłu takich jak;

 • branża spożywcza;
 • branża kosmetyczna;
 • branża farmaceutyczna;
 • przemysł drzewny w tym drukarnie na terenie Poznania;
 • serwis maszyn i urządzeń elektrycznych;
 • serwis używanych maszyn drukarskich w woj. Wielkopolskim;
 • serwis używanych maszyn przemysłowych;
 • czyszczenie form wtryskowych;
 • czyszczenie w przemyśle papierniczym;
 • dezynfekcja silnych zabrudzeń w fabrykach.

Firma Kastelnik oferuje również czyszczenie hal produkcyjnych i magazynów.

Nowe zastosowanie czyszczenia suchym lodem

Czyszczenie suchym lodem znajduje szerokie zastosowanie w wielu gałęziach przemysłu, począwszy od przemysłu spożywczego po przemysł ciężki. Nasze sprawdzone metody czyszczenia suchym lodem znajdują również zastosowanie w sprzątaniu, czyszczeniu hal przemysłowych zniszczonych pożarem. Jeżeli masz pytania, skontaktuj się z nami. 

Popularny artykuł na blogu Kastelnik: Jak wyczyścić kostkę brukową?

Formularz kontaktowy

Zadzwoń do nas pod numer +48 735-960-510 lub wyślij wiadomość na adres biuro@kastelnik.pl lub za pomocą formularza kontaktowego. Skontaktujemy się z Tobą do 24h.

  Samanta Sznajder sekretariat Kastelnik
  Płatności akceptuje First Data Polcard

  Płatności akceptuje First Data Polcard. Za nasze usługi możesz zapłacić kartą kredytową.

  Nasi klienci

  Dołącz do grona naszych zadowolonych Klientów!

  Pomóż nam dalej się rozwijać w dobrym kierunku!

  Aktualna ocena

  4,9
  Rated 4.9 out of 5
  4.9 out of 5 stars (based on 7 reviews)
  Excellent86%
  Very good14%
  Average0%
  Poor0%
  Terrible0%