Czyszczenie suchym lodem Kraków

Dowiedz się więcej +48 735 960 510

Czyszczenie suchym lodem Kraków. Jak przebiega profesjonalny zabieg sprzątania z użyciem suchego lodu?

Wiele różnych firmy, które oferują usługi dla przemysłu, na terenie Małopolski mają w ofercie usługi tj. czyszczenie suchym lodem Kraków wraz z doczyszczaniem smarów z urządzeń produkcyjnych.

Kastelnik – sprzątanie specjalistyczne – usługi całodobowe 24/7

Jakiego rodzaju maszyny można usunąć za pomocą zestalonego dwutlenku węgla?

 • urządzenia produkcyjne na halach przemysłowych,
 • maszyny drukarskie,
 • taśmy na liniach produkcyjnych.

W procesie mycia suchym lodem niezbędne jest, aby:

 • przestrzegać zasad Bezpieczeństwa i Higieny Pracy;
 • posiadać szkolenie stanowiskowe z obsługi sprzętu Cold Jet;
 • ubierać strój ochronny;
 • używać wyłącznie sprawdzonych urządzeń.

Popularny wpis na naszym blogu: Co warto wiedzieć o suchym lodzie?

Technologia czyszczenia zestalonym dwutlenkiem węgla jest efektywniejsza niż tradycyjne metody sprzątania, do których potrzebna jest praca wielu osób. Suchy lód bardzo często znajduje swoje zastosowanie podczas czyszczenia linii produkcyjnych lub domów po pożarach. Świadczenie czyszczenia suchym lodem wykonujemy we wszystkich 18 dzielnicach Krakowa jak m.in.: Krowodrza, Nowa Huta i Stare Miasto.

Mycie suchym lodem maszyny przemysłowych Kraków i okolica

Zdjęcie: proces czyszczenia schodów suchym lodem © 2022 Kastelnik

Czyszczenie suchym lodem Kraków – gdzie się stosuje?

Czyszczenie za pomocą suchego lodu w Krakowie jest metodą, którą stosuje się w wielu gałęziach przemysłu. Technologia czyszczenia suchym lodem używana jest przede wszystkim w przemyśle, na terenie dużych hal np. do oczyszczenia maszyn ze smarów, które są wyłączone z produkcji na czas kalibracji.

Kastelnik – czyszczenie suchym lodem – potwierdzone certyfikatem

Proces czyszczenia CO2 działa na zasadzie uderzenia silnym strumieniem i ma dużo właściwości ściernych, co powoduje pękanie brudu, dlatego idealnie sprawdza się także w miejscach trudno dostępnych.

Czyszczenie maszyn w przemyśle spożywczym na terenie całego kraju jest także praktykowane przez firmę Kastelnik w systemie zmianowym nocnym lub dziennym. Suchy lód jest również stosowany podczas sprzątania po pożarach, gdzie służy do usuwania sadzy ze ścian.

Czyszczenie suchym lodem w Krakowie Małopolska

Czyszczenie suchym lodem po pożarze – nowoczesne piaskowanie

W przypadkach pożarów często stosuje się suchy lód o obniżonej temperaturze. Czyszczenie po pożarze suchym lodem wykonują pracownicy przedsiębiorstwa Kastelnik w przypadku osmolonych ścian w różnego rodzaju spalonych pomieszczeniach. Zestalony dwutlenek węgla dzięki wypuszczaniu go za pomocą dużej prędkości, rozbija skutecznie wszystkie zanieczyszczenia. Metoda sprzątania suchym lodem jest nie tylko efektywna, ale też ekologiczna, ponieważ nie generuje odpadów wtórnych.

Kompresor do urządzenia Cold Jet

Jak wygląda kompresor od maszyny do czyszczenia suchym lodem?

Usługi czyszczenia suchym lodem Kraków

To medium jest idealnym rozwiązaniem dla osób szukających dogłębnego czyszczenia ciężko zabrudzonych przedmiotów lub pomieszczeń osmolonych po wybuchu ognia. Technicy z firmy Kastelnik posiadają doświadczenie w dogłębnym myciu starego brudu i cyklicznym czyszczeniu urządzeń przemysłowych ze smarów i klejów stosowanych w procesie produkcji.

Kalibracja maszyn w czasie przestojów duża odpowiedzialność i walka z czasem. Tu pomoc dla dużych przedsiębiorstw jest bardzo duża. Wiele osób odpowiedzialnych za utrzymanie ruchu w fabryce swoją prace uzależniają od prężnego działania ekip czyszczących maszyny w trakcie systemu automatyzacji specjalistycznego sprzątania.

Kastelnik – mycie maszyn przemysłowych – 7 dni w tygodniu

Dzięki regularnemu czyszczeniu tychże urządzeń duże firmy są w stanie zachować odpowiednią wydajność swoich działań, co jest dla nich kluczem do utrzymania rentowności firmy produkcyjnej. Usługi czyszczenia suchym lodem w Krakowie można realizować za pośrednictwem przedsiębiorstwa Kastelnik w bardzo szybkim czasie.

Specjalistyczne usługi sprzątania suchym lodem

Usługi sprzątania suchym lodem bez względu na stopień zabrudzenia;

 • czyszczenie suchym lodem Kraków;
 • mycie suchym lodem dla osób prywatnych i firm;
 • czyszczenie powierzchni zestalonym dwutlenkiem węgla, które uległy spaleniu;
 • usuwanie zanieczyszczeń i smarów produkcyjnych za pomocą CO2;
 • utrzymanie czystości na halach produkcyjnych przed audytem;
 • oczyszczanie budynków po pożarach;
 • czyszczenie suchym lodem po pożarze;
 • używanie suchego lodu na tłustej czyszczonej powierzchni;
 • stosowanie suchego lodu w procesie czyszczenia gumy arabskiej;
 • czyszczenie suchym lodem delikatnych form wtryskowych.

Poznaj zalety czyszczenia suchym lodem na terenie Małopolski

Profesjonalne czyszczenie suchym lodem w Krakowie – Kastelnik wykonuje od wielu lat, zachowując wszelkie procedury bezpieczeństwa. Poprzez dokładną pracę i szybkość w działaniu udało się nam zrealizować mnóstwo zleceń dotyczących pozbywania się silnych zabrudzeń za pomocą suchego lodu.

Świadczymy usługi profesjonalnego czyszczenia nie tylko w woj. małopolskim, ale i na terenie całego kraju. Gdy tradycyjne metody sprzątania zawiodą – zaufaj pracownikom przedsiębiorstwa Kastelnik! Jeśli Twoje maszyny mają utratę elastyczności, to czas poddać je specjalistycznej odnowie suchym lodem!

Zamów już dziś nowoczesne oczyszczanie zabrudzonych powierzchni – czekamy na telefony!

Cold Jet inna jakość sprzątania

Zdjęcie: kalibracja maszyny przemysłowej © 2022 Kastelnik

FAQ - najczęściej zadawane pytania o sprzątanie z CO2

Innowacyjna metoda czyszczenia suchym lodem pomieszczeń i różnego rodzaju zabrudzonych maszyn jest rozwiązaniem zarówno dla osób prywatnych, jak i dla małych i dużych przedsiębiorstw. Za pomocą suchego lodu możemy wykonać piaskowanie blach, które usunie wszystkie rozpuszczalniki i farby. Co wiemy jeszcze o suchym lodzie?

Specjalistyczne sprzątanie Kraków

Co to jest suchy lód?

Suchy lód to zestalony dwutlenek węgla w formie stałej. Temperatura CO2 wynosi -78,5 stopni Celsjusza, a jest on wykorzystywany w różnych gałęziach przemysłu tj. transporcie, przemyśle drzewnym, lotniczym, hutniczym. Podczas specjalistycznego czyszczenia przechodzi on sublimacje, czyli ze stanu stałego do lotnego. Mycie suchym lodem nie produkuje odpadów wtórnych, co jest zaletą dla środowiska.

Czy czyszczenie suchym lodem jest bezpieczne?

Czyszczenie suchym lodem jest całkowicie bezpieczne dla środowiska. Ważne jest, aby czyszczenie za pomocą suchego lodu wykonywały wyłącznie przeszkolone w tym celu osoby, które równocześnie przestrzegają zasad BHP. Na miejscu specjalistycznego sprzątania zestalonym dwutlenkiem węgla nie powinny przebywać osoby nieupoważnione, a osoby przeprowadzające proces czyszczenia powinny zabezpieczyć słuch oraz oczy.

Formularz kontaktowy

Zadzwoń do nas pod numer +48 735-960-510 lub wyślij wiadomość na adres biuro@kastelnik.pl lub za pomocą formularza kontaktowego. Skontaktujemy się z Tobą do 24h.

  Samanta Sznajder sekretariat Kastelnik
  Płatności akceptuje First Data Polcard

  Płatności akceptuje First Data Polcard. Za nasze usługi możesz zapłacić kartą kredytową.

  Nasi klienci

  Dołącz do grona naszych zadowolonych Klientów!

  Pomóż nam dalej się rozwijać w dobrym kierunku!

  Aktualna ocena

  5,0
  Rated 5 out of 5
  5 out of 5 stars (based on 2 reviews)
  Excellent100%
  Very good0%
  Average0%
  Poor0%
  Terrible0%