Czyszczenie ścian po pożarze
Tomaszów Mazowiecki

Dowiedz się więcej +48 735 960 510

Kompleksowe czyszczenie ścian po pożarze w Tomaszowie Mazowieckim. Usuwanie sadzy i osadu po pożarowego. Restytucja mienia i usuwanie skutków pożarów Kastelnik

Jeżeli szukasz firmy, która zajmuje się czyszczeniem ścian po pożarach w Tomaszowie Mazowieckim i okolicznych miastach w powiecie tomaszowskim, dobrze trafiłeś. Kastelnik Świadczy usługę profesjonalne sprzątanie po pożarze. Oferujemy bezpłatny dojazd w całym powiecie np. do Kruszewiec, Kolonii Zawady, czy Wąwału. Jesteśmy również dostępni w innych miastach na terenie Łódzkiego. Usuwamy sadzę, zadymienie na ścianach i sufitach oraz wynosimy z pomieszczeń spalony sprzęt codziennego użytku. Jeżeli zastanawiasz się, ile kosztuje sprzątanie po pożarze, nie zwlekaj. Wystarczy, że do nas zadzwonisz i podeślesz zdjęcia z miejsca zdarzenia- spalonego pomieszczenia. Na miejscu ocenimy skalę zniszczeń oraz przeprowadzimy wycenę usługi na kompleksowe mycie ścian po pożarze suchym lodem. Podamy również przybliżony czas realizacji i przedstawimy bezpłatny kosztorys.

Jakie mamy etapy sprzątania po pożarze w Tomaszowie Mazowieckim?

Kastelnik to profesjonalna firma, która oferuje czyszczenie po pożarowe. Nasze usługi wykonujemy fazami. Co to oznacza w praktyce? Najpierw musimy ocenić szkody wyrządzone przez pożar, poznać jego przyczynę ustaloną przez biegłych oraz przygotować plan pracy. Ta wiedza pozwoli nam pomóc Państwu kompleksowo. Na tym etapie współpracy dobieramy odpowiednią metodę oczyszczania. Kiedy posiadamy już wszystkie informacje o Państwa potrzebach oraz faktyczny stan strat po pożarowych, możemy ruszyć do działania.

Pierwszym z elementów, które należy sprawdzić na miejscu po pożarze, jest ocena konstrukcji budynku. Kolejno, usuwamy spalone przedmioty wyposażenia lokalu i wszelkie przeszkadzające w nim elementy. Kiedy powierzchnie są gotowe do specjalistycznego czyszczenia, możemy rozpocząć mycie ścian suchym lodem oraz oczyszczań zadymione sufity z sadzy. Używamy do tego metod takich jak: oczyszczanie suchym lodem,  czy ozonowanie pomieszczeń po pożarze (generatory ozony do 240 g./h). Dzięki powyższym usługom jesteśmy w stanie pozbyć się substancji smolistych oraz przykrego zapachu spalenizny. Kiedy zakończymy czyszczenie nadpalonych powierzchni, możemy rozpocząć dekontaminację. Dzięki niej pozbywamy się szkodliwych dla zdrowia substancji, które wydzieliły się podczas zajęcia pomieszczeń przez ogień. Następnie osuszamy cały budynek. Jest to bardzo ważny etap naszego zlecenia. Mało kto zdaje sobie sprawę, ile wody używa się podczas akcji gaśniczej straży pożarnej. Ta niestety wnika głęboko w warstwy termoizolacyjne ścian, czy podłóg. To tylko krok do rozwoju grzybni i szkodliwej pleśni. Kiedy jesteśmy zadowoleni z efektów naszej pracy, po jej zakończeniu wystawiamy Państwu dokumentację i protokół odbioru.

Czyszczenie sadzy ze ścian, maszyn przemysłowych po pożarze

Doświadczyłeś pożaru kuchni, czy salonu i nie wiesz co zrobić z nadpalonym sprzętem? Niestety nie istnieje jeszcze specyfik, który by w 100% sprawił, że przedmioty będą wyglądały jak nowe. Kastelnik jednak pomoże je Państwu odnowić. Opłaca się to robić, jeżeli ich wartość jest dużo wyższa od kosztów naszej usługi czyszczenia po pożarze. Zadymione i pokryte sadzą maszyny przemysłowe, możemy doprowadzić do stanu używalności, stosując metodę czyszczenia suchym lodem. Jest to w pełni ekologiczny oraz przyjazny dla otoczenia sposób czyszczenia, który nie wymaga użycia wody. Jeżeli zajdzie taka potrzeba, jesteśmy w stanie wyczyścić nawet zabrudzenia na urządzeniach produkcyjnych znajdujących się pod napięciem. Z doświadczenia jednak wiemy, że podczas pożaru napięcie zostało odłączone i zawyczaj nie ma takiej potrzeby.

Statystyki pożarów Tomaszów Mazowiecki

Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Tomaszowie Mazowieckim prosi o szczególne zwrócenie uwagi na problem możliwego zagrożenia pożarem przez nieszczelność systemu grzewczego. Służby proszą o zwracanie uwagi na stan techniczny instalacji oraz ich aktualny przegląd. Straż pożarna nawołuje także do obserwacji i natychmiastowych napraw przewodów kominowych. Te niestety mogą być zatkane, co może przyczynić się do katastrofalnych skutków. Straż pożarna zwraca także uwagę na przestrzeganie odległości między znajdującymi się w lokalach mieszkalnych butlami gazowymi, a piecykami grzewczymi, czy grzejnikami. Te powinny znajdować się minimum 1,5 metra od siebie. Sprawdzaj również aktualne atesty swoich urządzeń.

Statystyki służb KP PSP w Tomaszowie Mazowieckim nie kłamią. Do największej ilości wypadków spowodowanych przez wybuch pożaru dochodzi przez nieumiejętne posługiwanie się urządzeniami grzewczymi. Najczęściej oczywiście podczas sezonu zimowego. Styczeń 2020 w Tomaszowie Mazowieckim obfitował już w kilka takich wypadków. Niestety również ze skutkami śmiertelnymi. Straż pożarna prosi o rozwagę. Każdego roku dochodzi do ponad 6000 pożarów, spowodowanych zwarciem w instalacji elektrycznej. Informacje te, najczęściej przekazywane są przez biegłych sądowych z zakresu pożarnictwa.

Sprzątanie po pożarze w Tomaszowie Mazowieckim

Profesjonalna kadra Kastelnik oferuje usługę oczyszczania ścian oraz sprzątanie po pożarze Tomaszów Mazowiecki – 365 dni w roku. Działamy przez cały tydzień, od poniedziałku do niedzieli. Zastanawia Cię, ile kosztuje usługa czyszczenia po pożarze na terenie woj. łódzkiego oraz jak długo trwa doprowadzenie lokum do stanu używalności i przywrócenie pierwotnych funkcji? Zadzwoń do nas. Odpowiemy na każde Twoje pytanie. Oferujemy  bezpłatną wycenę naszych usług na miejscu zdarzenia. Wystarczy, że podeślesz nam zdjęcia obszaru wymagającego czyszczenia.

Zapraszamy do kontaktu. Zadzwoń!

Formularz kontaktowy

Skontaktuj się z nami pod adresem biuro@kastelnik.pl lub za pomocą formularza kontaktowego.

Płatności akceptuje First Data Polcard

Płatności akceptuje First Data Polcard. Za nasze usługi możesz zapłacić kartą kredytową.

Pomóż nam dalej się rozwijać w dobrym kierunku!

Aktualna ocena

4.8
4,8 rating
4.8 na 5 gwiazdek (ilość ocen: 4)
Doskonale75%
Bardzo dobrze25%
Średnio0%
Słabo0%
Okropnie0%