Czyszczenie po pożarze Złotoryja

Dowiedz się więcej +48 735 960 510

Czyszczenie po pożarze w Złotoryi. Od czego zacząć usuwanie skutków pożaru?

Po pożarze w domu sprzątanie może wydawać się trudnym zadaniem. Ważne jest jednak, aby usuwanie szkód po pożarze zacząć od wyprzątania pogorzeliska i sprawnie przejść do środka budynku. Czyszczenie po pożarze Złotoryja woj. dolnośląskie to usługa, która polega na usunięciu wszystkich negatywnych szkód po wybuchu ognia w tym toksyn.

Kastelnik – sprzątanie po pożarach – usługi całodobowe 24/7

Jakie szkody mogą wystąpić po wybuchu ognia?

 • uszkodzenia w instalacji elektrycznej;
 • sadza w kanałach wentylacyjnych, na ścianach i sufitach;
 • nieprzyjemny zapach w powietrzu.

Popularny artykuł na blogu Kastelnik: Jak zapobiec zwarciu instalacji elektrycznej w domu?

Czyszczenie auta po pożarze Złotoryja

Czyszczenie spalonych powierzchni po pożarze w Złotoryi za pomocą suchego lodu.

Czyszczenie mieszkania z sadzy suchym lodem – od czego zacząć?

Pierwszym krokiem wewnątrz budynku jest usunięcie wszelkich pozostałości sadzy, która może pozostać po pożarze nieruchomości. Dotyczy to ścian i sufitów, a także wszelkich zanieczyszczonych przedmiotów codziennego użytku.

Należy pamiętać o założeniu rękawic ochronnych i maski na twarz, aby chronić się przed toksynami, które mogą być obecne w powietrzu. Następnie trzeba będzie umyć wszystkie zabrudzone tłustą sadzą powierzchnie np. suchym lodem. To pomoże usunąć dioksyny i furany, a także oczyścić powietrze. Na koniec, można rozpocząć naprawę instalacji elektrycznej, która została uszkodzona przez pożar. Podejmując te kroki, możesz pomóc sobie w. kilku prostych krokach.

Co potrzeba do czyszczenia suchym lodem?

Suchy lód to środek czyszczący z dwutlenku węgla, który sublimuje w temperaturze -78,5°C. Kiedy suchy lód wchodzi w kontakt z powierzchnią pokrytą sadzą, osad jest usuwany w wyniku uderzenia czyściwa pod dużym ciśnień. Czyszczenie ścian, mycia sufitów i restytucji maszyn przemysłowych i to nie tylko w miejscach, w których można zastosować suchy lód.

Czyszczenie suchym lodem to metoda usuwania skutków pożaru, która zyskuje coraz większą popularność, ponieważ jest skuteczna i nie wymaga stosowania szkodliwych środków chemicznych. Jedną rzeczą, jaką potrzebujemy do czyszczenia ścian suchym lodem jest urządzenie Cold Jet oraz kompresor sprężonego powietrza.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o czyszczeniu suchym lodem, skontaktuj się z nami już dziś. Z przyjemnością odpowiemy na wszystkie Twoje pytania. Warto dodać, iż usługi dekontaminacji są dostępne nie tylko dla firm, ale także dla osób prywatnych, które chcą posprzątać swoje domy po pożarze sadzy w kominie. Zadzwoń i zamów bezpłatną wycenę!

sprzatanie po pozarach Zlotoryja dolnoslaskie.jpg

+48 735 960 510

Usuwanie zapachów po pożarze domu

Po ugaszeniu pożaru trzeba będzie zacząć czyścić sadzę na ścianach i to najlepiej przy użyciu suchego lodu. Obejmuje to usunięcie wszelkich tłustych nieczystości, które mogą pozostać na ścianach i sufitach, a także wszelkich zanieczyszczonych przedmiotów gospodarstwa domowego.

Ozonowanie pomieszczeń można rozpocząć w kolejnym kroku, kiedy nie ma już sadzy na ścianach. Usuwanie zapachu spalenizny po pożarze w domu nie jest łatwym zadaniem, ale z naszą pomocą uda Ci się osiągnąć sukces. Wystarczy wytworzyć stężenie ozonu na poziomie 40 ppm i poczekać kilka godzin, a nieprzyjemny zapach zniknie raz na zawsze.

Czym usunąć dioksyny i furany?

Ozonowanie mieszkania po pożarze to proces, który wykorzystuje ozon do eliminacji zapachów spalenizny. Ozon jest gazem, który powstaje, gdy cząsteczki tlenu zmieniają swoją strukturę. Gaz ten ma silne działanie utleniające i może być wykorzystywany do niszczenia dioksyn i furanów.

Sprzątanie po pożarze Złotoryja

Pracownik firmy sprzątającej Kastelnik na dachu spalonego domu.

Sprzątanie po pożarze – kiedy można je rozpocząć?

Po wybuchu ognia pierwszym kontaktem jest straż pożarna. Strażacy gaszą pożar zazwyczaj przy pomocy wody – akcja gaśnicza trwa do momentu, kiedy nie zostanie odwołana przez upoważnioną osobę.

Następnie do budynku wchodzi rzeczoznawca, który ocenia stan nieruchomości i rozpisuje poniesione straty, co przyda się podczas rozmowy z ubezpieczycielem.

dekontaminacja nieruchomości po pożarze

Kiedy rzeczoznawca wyda oświadczenie, że nieruchomość nie grozi zawaleniem, to ekipa sprzątająca zaczyna działać – robi to w sposób przemyślany i wypracowany przez lata. Czyszczenie po pożarze ma swoje etapy – niektórych nie należy pomijać.

Czy dekontaminacja po pożarze jest ważna?

W nieruchomości, w której wybuchł ogień, powstaje wiele toksyn niebezpiecznych dla zdrowia, mogących doprowadzić do wielu poważnych chorób. Mowa o dioksynach, które zaliczane są do silnie trujących związków chemicznych. Mogą one mieć różny wpływ na organizm ludzki, w zależności od ilości czasu spędzonego w trującym środowisku. Krótkotrwałe narażenie na dioksyny może powodować gorączkę, natomiast długotrwałe narażenie może prowadzić do poważniejszych problemów, takich jak rak. Nie warto ryzykować.

Dekontaminacja po pożarze potwierdzona certyfikatem

Po całkowitym usunięciu niebezpiecznych toksyn, czyli po przeprowadzeniu wszystkich czynności składających się na dekontaminację, firma sprzątająca po pożarach wystawia specjalny certyfikat. Są w nim zawarte najważniejsze informacje dotyczące procesu dezynfekcji.

Certyfikat jest jednorazowy i zostaje wręczony razem z protokołem odbioru usługi oraz faktury. Czy jest on potrzebny? Certyfikat pozwala sprawdzić, czy wszystkie czynności zostały przeprowadzone zgodnie z ustaleniami poprzedzającymi sprzątanie po pożarze. Usuwanie pogorzeliska, ozonowanie po pożarze, mycie ścian suchym lodem, utylizacja spalonych mebli, a nawet tłustej sadzy – to właśnie tak powinna wyglądać dekontaminacja.

Na Dolnym Śląsku znajdziesz nas w miastach:

firma sprzątająca po pożarach Kastelnik

Specjalistyczna firma sprzątająca po pożarach w woj. dolnośląskim – Kastelnik.

Inne popularne usługisprzątanie po zgonach Dzierżoniów

Co warto wiedzieć o usłudze oferowanej przez firmę Kastelnik?

Przedsiębiorcy, którzy na własnej skórze odczuli konsekwencje pożaru, nie muszą rezygnować z prowadzenia biznesu – jest dla nich rozwiązanie. Mowa o usłudze, jaką jest sprzątanie po pożarze Złotoryja. Technicy zabierają się do pracy, kiedy to tylko możliwe i działają pełną parą, aby biznes mógł szybko wrócić na właściwe tory. Co warto wiedzieć o tej usłudze?

Czy można usunąć sadzę za pomocą myjki ciśnieniowej?

Jeśli masz dużo sadzy do usunięcia, możesz rozważyć użycie myjki ciśnieniowej na wodę, ale dużo lepszym rozwiązaniem będzie mycie za pomocą suchego lodu. Ułatwi to pracę i przyspieszy usuwanie szkód ogniowych, a także pomoże w dekontaminacji pomieszczenia z toksyn. Dezynfekcja mieszkania umożliwi powrót do ponownego użytkowania pomieszczeń w bezpieczny sposób.

Ile suchego lodu potrzeba na jeden dzień czyszczenia?

Sprzątanie mieszkania tą metodą jest również popularne po pojawieniu się plam z sadzy na ścianach i sufitach. Metoda ta jest nie tylko skuteczna, ale i ekologiczna. Specjalistyczny sprzęt, który jest niezbędny do czyszczenia, musi być uzupełniony o kontener z suchym lodem w ilości 400 kg na dzień.

Formularz kontaktowy

Zadzwoń do nas pod numer +48 735-960-510 lub wyślij wiadomość na adres biuro@kastelnik.pl lub za pomocą formularza kontaktowego. Skontaktujemy się z Tobą do 24h.

  Samanta Sznajder sekretariat Kastelnik
  Płatności akceptuje First Data Polcard

  Płatności akceptuje First Data Polcard. Za nasze usługi możesz zapłacić kartą kredytową.

  Nasi klienci

  Dołącz do grona naszych zadowolonych Klientów!

  Pomóż nam dalej się rozwijać w dobrym kierunku!

  Aktualna ocena

  5,0
  Rated 5 out of 5
  5 out of 5 stars (based on 1 review)
  Excellent100%
  Very good0%
  Average0%
  Poor0%
  Terrible0%