Czyszczenie po pożarze Zgorzelec

Dowiedz się więcej +48 735 960 510

Czyszczenie po pożarze w Zgorzelcu. Jak zniwelować zapach spalenizny?

Ogień w domu? Nie martw się na zapas, czyszczenie po pożarze Zgorzelec woj. dolnośląskie to usługa polegająca na usuwaniu sadzy ze ścian oraz niwelowaniu zapachu spalenizny.

Kastelnik – sprzątanie po pożarach – usługi całodobowe 24/7

Pożary od zwarcia instalacji elektrycznej zdarzają się wyjątkowo często. Nie da się ich przewidzieć. Można oczywiście robić wszystko, aby uniknąć wybuchu ognia, ale i tak nieszczęśliwe zdarzenia mogą pojawić się w Twoim życiu.

Mycie ścian suchym lodem

Zdjęcie: prace po pożarze z użyciem suchego lodu © 2023 Kastelnik

Kiedy zacząć sprzątanie po pożarze?

Jeśli w Twoim budynku pojawił się ogień, nie martw się, tylko działaj. Profesjonalna firma czyszcząca może zacząć sprzątanie, kiedy tylko straż pożarna ukończy gaszenie, a rzeczoznawca sprawdzi stan nieruchomości – m.in. czy nie grozi ona zawaleniem. Specjaliści wiedzą dokładnie, co robić, abyś szybko mógł wrócić do swojego życia. Sprzątanie po pożarze w Zgorzelcu najlepiej zacząć po wizycie rzeczoznawcy ds. likwidacji zniszczeń pożarowych. Co ocenia taka osoba?

 • stopień zniszczenia ścian,
 • koszty usunięcia szkód po pożarze,
 • ilość materiałów niezbędnych do przywrócenia stanu sprzed wybuchu ognia.

Malowanie ścian po pożarze

Jakie są etapy usuwania szkód pożarowych?

Kompleksowe sprzątanie po pożarach w woj. dolnośląskim odbywa się etapami. Wszystko ma swoją kolej. Pozwala to na bezpieczne i sprawne usuwanie skutków pożaru. Pracownicy zaczynają od uprzątnięcia pogorzeliska oraz wyniesienia wszelkich przedmiotów domowego użytku (w tym mebli), które wymagają utylizacji w odpowiednim miejscu.

Nie oznacza to jednak, że wszystkie akcesoria, książki czy rzeczy będące w budynku (sprzęty RTV, AGD) podczas pożaru powinieneś wyrzucić. Firma sprzątająca po wybuchu ognia oferuje również możliwość oszacowania, realnych szans na odzyskanie nadpalonych przedmiotów. Można również poddać je odpowiedniej renowacji. Fachowcy przeprowadzą w Twoim domu również:

 • dekontaminację pomieszczeń,
 • ozonowanie powietrza,
 • remont pomieszczenia po zwarciu instalacji elektrycznej,
 • mycie ścian przy pomocy suchego lodu.

Jak odbywa się mycie ścian po pożarach?

Mycie ścian po pożarze w spalonych nieruchomościach w woj. dolnośląskim może odbyć się na dwa sposoby – przy pomocy specjalistycznej chemii lub używając do tego celu suchego lodu. Ta druga możliwość jest dość innowacyjna i nowa na rynku.

Szorowanie podłogi z sadzy

Zdjęcie: maszyna do czyszczenia sadzy z różnego rodzaju podłoża © 2023 Kastelnik

Mycie powierzchni suchym lodem polega na wypuszczeniu CO2 pod dużym ciśnieniem i prędkością 500km/h, w taki sposób, aby suchy lód trafił prosto w brud. Tłusta sadza na skutek kontaktu z czyściwem pęka i odpada z osmolonej nawierzchni. Czyszczenie ścian przy pomocy suchego lodu jest szybkie i niezwykle skuteczne. Warto mieć na uwadze, że powinno być przeprowadzane przez doświadczone osoby z certyfikatem.

Usuwanie zapachu po pożarze – zaufaj specjalistom

Jeśli choć raz, w Twoim domu, przypaliła się domowa potrawa, to wiesz, jak bardzo zapach spalenizny potrafi dawać się we znaki. Jest nieprzyjemny, uciążliwy i ciężki do usunięcia. Żadne odświeżacze powietrza sobie z nim nie poradzą. Pożar sprawia, że woń ta jest o wiele bardziej intensywna. Potrafi doprowadzić do duszności i zawrotów głowy. Usuwanie zapachu po pożarze to trudne zadanie, ale możliwe do wykonania. Wystarczy skorzystać z możliwości dawanych przez ozon. Do tego celu używa się specjalnych ozonatorów technicznych – te, które zakupić można w internecie, nie dadzą sobie rady z tak ciężkim zapachem. Pożądany efekt otrzymasz tylko i wyłącznie używając dużej dawki ozonu o stężeniu powyżej 40 ppm.

Znajdziesz nas także w:

Rzetelna firma sprzątająca Zgorzelec

Kastelnik – firma sprzątająca po pożarze w Zgorzelcu z certyfikatem

FAQ — najczęściej zadawane pytania

Wybierając ekipę sprzątającą po pożarze, z pewnością zastanawiasz się – ile kosztować będzie kompleksowe czyszczenie. Nie uzyskasz jednak jednoznacznej odpowiedzi, ponieważ wysokość kwoty zależy od pewnych czynników. O co pytają osoby zainteresowane specjalistycznym sprzątaniem?

Serwis sprzątający

Ile kosztuje czyszczenie ścian po pożarze?

W przypadku czyszczenia ścian po pożarze, na cenę wpływa grubość zabrudzeń, rodzaj powierzchni czy też wybrany sposób pozbycia się brudu. Czyszczenie ścian po pożarze zaczyna się od 35 złotych, a kończą na 100 złotych za metr kwadratowy.

Na czym polega restytucja spalonego mienia?

Restytucja mienia po pożarze polega na oczyszczeniu z sadzy spalonych przedmiotów codziennego użytku lub maszyn przemysłowych, które ucierpiały w pożarze. Jedną z metod zmywania tłustej sadzy jest mycie suchym lodem. Granulat lodu uderza w nieczystości pod dużym ciśnieniem i wyniku tej czynności brud odpada na podłogę.

Formularz kontaktowy

Zadzwoń do nas pod numer +48 735-960-510 lub wyślij wiadomość na adres biuro@kastelnik.pl lub za pomocą formularza kontaktowego. Skontaktujemy się z Tobą do 24h.

  Samanta Sznajder sekretariat Kastelnik
  Płatności akceptuje First Data Polcard

  Płatności akceptuje First Data Polcard. Za nasze usługi możesz zapłacić kartą kredytową.

  Nasi klienci

  Dołącz do grona naszych zadowolonych Klientów!

  Pomóż nam dalej się rozwijać w dobrym kierunku!

  Aktualna ocena

  5,0
  Rated 5 out of 5
  5 out of 5 stars (based on 1 review)
  Excellent100%
  Very good0%
  Average0%
  Poor0%
  Terrible0%