Czyszczenie po pożarze
Zduńska Wola

Dowiedz się więcej +48 735 960 510

Czyszczenie po pożarze w Zduńskiej Woli. Jakie są etapy dekontaminacji? Zadbaj o restytucję zniszczonego w ogniu mienia

Pożar gospodarstwa domowego, fabryki, hali produkcyjnej czy magazynu to ogromna tragedia, która wiąże się z ogromnymi stratami finansowymi, ale także dużym obciążeniem psychicznym. Często pożar oznacza również konieczność zaprzestania produkcji, czyli działalności firmy, a może także oznaczać utratę dachu nad głową.

Kastelnik – sprzątanie po pożarach – usługi całodobowe 24/7

W takich sytuacjach ważne jest, aby jak najszybciej przeprowadzić sprzątanie pogorzeliska po pożarze oraz dekontaminacje spalonych pomieszczeń, oferując jednocześnie klientowi szybkie czyszczenie po pożarze w Zduńskiej Woli np. ścian czy sufitów.

W przypadku dużych obiektów przemysłowych, w których zniszczone zostały części konstrukcyjne budynku, nie należy zabierać się za ich samodzielne czyszczenie i renowację. Warto skorzystać z usług profesjonalnej firmy, która na ugaszonym pogorzelisku wykona wszystkie niezbędne prace związane ze sprzątaniem po pożarze, usunie toksyczne substancje oraz wszystkie zanieczyszczenia, jakie pojawiły się na ścianach i sufitach.

czyszczenie ścian po pożarze Zduńska Wola

Usuwanie szkód po pożarze – dezynfekcja spalonych mieszkań

Warto powierzyć zadania związane ze sprzątaniem budynku po pożarze specjalistycznej firmie. Pracownicy firmy sprzątającej niemal każdego dnia pogłębiają swoje umiejętności z zakresu sprzątania obiektów po pożarze. Posiadają niezbędny sprzęt oraz technologie, dzięki którym w umiejętny sposób są w stanie usunąć niebezpieczne skutki pożaru.

Inne usługi dostępne w województwie łódzkimsprzątanie po zmarłych w Tomaszowie Mazowieckim

Tylko firma z odpowiednią wiedzą i doświadczeniem będzie umieć ocienić straty i zająć się ich bezproblemowym usunięciem. Podczas gruntownego doczyszczania firma sprzątająca ma na sobie ochronne ubrania oraz maseczki. Dzięki posiadanemu doświadczeniu jest w stanie pracować nawet z toksycznymi substancjami, nie zagrażając własnemu zdrowiu i życiu.

sprzątanie po pożarze Zduńska Wola

Sprzątanie po pożarze w Zduńskiej Woli – utylizacja

Po ugaszeniu pożaru i określeniu strat przez policję i rzeczoznawcę można przystąpić do oczyszczania pomieszczenia. Do prac można jednak przystąpić dopiero wtedy, gdy wydana zostanie decyzja rzeczoznawcy. Pierwszym etapem prac jest wyniesienie wszystkich mebli i przedmiotów, które uległy zniszczeniu w wyniku pożaru.

Niezależnie od tego, czy strawił je pożar, czy też nie, aby dokładnie oczyścić pomieszczenia, muszą być one absolutnie puste. Warto również podkreślić, że większość przedmiotów po pożarze trzeba poddać utylizacji, a tym również zajmuje się firma sprzątająca po pożarach w Zduńskiej Woli.

Jakie są etapy sprzątania po pożarach?

Prace związane ze sprzątaniem pomieszczeń po pożarach rozpoczynają się od oczyszczania ścian i podłóg z sadz oraz innych zanieczyszczeń powstających w wyniku pożaru. Czyszczenie ścian odbywa się suchym lodem, co uważane jest za najskuteczniejszą metodę.

Pozwala na neutralizację nieprzyjemnych zapachów, łącznie z dezaktywowaniem szkodliwych związków chemicznych. Po tym etapie można przystąpić do dezynfekcji pomieszczenia, najczęściej poprzez ozonowanie. Jest to szczególnie ważne, gdy wykonuje się czyszczenie pomieszczeń po pożarach, ponieważ można skutecznie oczyścić przewody wentylacyjne i kominowe.

Ostatnim etapem prac jest kompletowanie dokumentów przydatnych dla właścicieli do ubiegania się o odszkodowanie od firmy ubezpieczeniowej. Warto więc wszystko dobrze zaplanować z pomocą firmy sprzątającej, a dzięki temu można będzie ubiegać się o odszkodowanie bez najmniejszych problemów.

dom zduńska wola

Czyszczenie ścian po pożarach suchym lodem

Do sprzątania budynków po pożarach nadają się tylko i wyłącznie wyspecjalizowane firmy sprzątające. Dzięki temu są w stanie szybko naprawić wszystkie szkody i usunąć trujące substancje, które są niezwykle szkodliwe. Dzięki użyciu specjalistycznych, najnowszej generacji technologii jest to jak najbardziej możliwe. Skutecznie udaje się oczyścić pomieszczenia, bez najmniejszych trudności.

Odbywa się to z zachowaniem wszystkich zasad bezpieczeństwa. Usuwanie skutków pożaru składa się z wielu etapów. Polega na czyszczeniu ścian po pożarze suchym lodem oraz przygotowywaniu pomieszczeń do ponownego użytku. Nie powinno się podejmować żadnych działań samodzielnie, bez skorzystania z usług specjalistycznej firmy sprzątającej. Dopiero po odpowiednim oczyszczeniu spalonych powierzchni można przystąpić do prac remontowo-wykończeniowych, które przywrócą dawną świetność budynku.

Od czyszczenia suchym lodem zaczynając, a na ozonowaniu po pożarze kończąc, tak odbywają się wszystkie czynności, jakie wykonuje firma sprzątająca Kastelnik w budynku strawionym przez ogień. Ściany i sufity w pomieszczeniach są dokładnie myte specjalnymi środkami chemicznymi oraz odkurzane przy użyciu odkurzaczy przemysłowych o dużej mocy.

Jeżeli spalone pomieszczenia są dodatkowo zawilgocone, trzeba wyciągnąć z nich wilgoć przy użyciu specjalistycznych metod. Osuszanie budynku po zalaniu wodą w wyniku gaszenia pożaru jest procesem długotrwałym, wymagającym cierpliwości. Czyszczenie po pożarach na terenie miasta Zduńska Wola warto powierzyć sprawdzonej firmie sprzątającej – Kastelnik.

szkody pożar zbiornik

Koszt likwidacji szkód po pożarach w firmie Kastelnik

Często pojawia się pytanie, ile kosztuje sprzątanie po pożarach? Wszystko zależy od stopnia zniszczeń oraz zastosowanych działań. Wydawać by się mogło, że jest dość kosztowne,  ale jednocześnie bardzo skuteczne – czyszczenie pomieszczeń suchym lodem.

Używając zaawansowanych metod, można bez żadnych problemów zadbać o przywrócenie pomieszczeń po pożarach do dawnej świetności, dlatego na tych czynnościach nie należy oszczędzać. Zdrowie w tym przypadku jest najważniejsze. Osmolone ściany, to nie tylko estetyka, ale również trujące toksyny, których należy się pozbyć.

Usługa tj. czyszczenie sadzy ze ścian dostępna jest również w miastach:

firma sprzątająca zduńska wola

Jeżeli szukasz fachowej pomocy do mycia ścian i czyszczenia po pożarze w Zduńskiej Woli, nasza firma oferuje, kompleksowe sprzątanie po pożarach i usuwanie szkód pożarowych na terenie woj. łódzkiego. Działamy przez 365 dni w roku, nasza infolinia czynna jest przez całą dobę 7/24 h. Jeśli dotknął Cię pożar – zadzwoń do nas!

Sprawdź również inne nasze usługi: Sprzątanie po zmarłych w Łodzi

FAQ – najczęściej zadawane pytania

faq zduńska wola

Jak usunąć szkody po pożarze?

Usuwanie szkód po pożarze w domu to kilka etapów. Zaliczyć do nich można uprzątnięcie pogorzeliska, czyszczenie ścian po pożarze oraz usuwanie zapachu spalenizny. Na koniec wykonywana jest dekontaminacja pomieszczeń i usuwanie trujących związków chemicznych.

Jakie są sposoby na mycie ścian po pożarze?

Na rynku dostępne są dwie metody mycia ścian po pożarze. Jedną z nich jest usuwanie zabrudzeń za pomocą środków chemicznych, a kolejną jest czyszczenie ścian przy użyciu suchego lodu. Obie metody są zalecane, jako pierwszy etap usuwania skutków pożaru i konieczne należy go wykonać, przed przystąpieniem do malowania ścian.

Formularz kontaktowy

Zadzwoń do nas pod numer +48 735-960-510 lub wyślij wiadomość na adres biuro@kastelnik.pl lub za pomocą formularza kontaktowego. Skontaktujemy się z Tobą do 24h.

  Samanta Sznajder sekretariat Kastelnik
  Płatności akceptuje First Data Polcard

  Płatności akceptuje First Data Polcard. Za nasze usługi możesz zapłacić kartą kredytową.

  Nasi klienci

  Dołącz do grona naszych zadowolonych Klientów!

  Pomóż nam dalej się rozwijać w dobrym kierunku!

  Aktualna ocena

  4,0
  Rated 4,0 out of 5
  4,0 out of 5 stars (based on 1 review)
  Excellent0%
  Very good100%
  Average0%
  Poor0%
  Terrible0%